Skocz do zawartości

Pierwszy tydzień kwietnia,gdzie do Włoch ?


Mohikanian

Rekomendowane odpowiedzi

W tym terminie to jeszcze wszytko hula, no i oczywiscie ze Sella Ronda wchodzi w gre. Tylko nie wiadomo jak bedzie z temperaturami. Albo szukaj na miesjce jak najwyzej polozono (Passo Tonale) albo rezerwuj nocleg pare dni przed wyjazdem. 

tylko że Tonale to nie Sella Ronda.To całkiem inne miejscówki.To pierwsze oczywiście wyżej ale narciarsko takie sobie ale to już kwestia gustu.Mimo wszystko uważam ,że Austriacki tyrol z lodowcami w tym terminie byłby lepszy.Ale to nie mój cyrk kwestia wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Potwierdzam,Passo Tonale nadal w tym samym miejscu.Lodowiec Presena także. :-)

Być może Tyrol z lodowcami byłby lepszy.Miałem okazję kilka razy być.Teraz znowu mam ochotę na słoneczko we Włoszech.

Nie chcę rozstrząsać wyższości Tyrolu nad Dolomitami...po prostu pytam o Val di Fiemme  bo tam nie byłem lub inną sugestię miejsca we Włoszech

( Monterossa i Val di Sol wykluczam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Potwierdzam,Passo Tonale nadal w tym samym miejscu.Lodowiec Presena także. :-)

Być może Tyrol z lodowcami byłby lepszy.Miałem okazję kilka razy być.Teraz znowu mam ochotę na słoneczko we Włoszech.

Nie chcę rozstrząsać wyższości Tyrolu nad Dolomitami...po prostu pytam o Val di Fiemme  bo tam nie byłem lub inną sugestię miejsca we Włoszech

( Monterossa i Val di Sol wykluczam)

myślę że fiemme mimo że to bardzo sympatyczny region to jednak kwiecień to odrobinkę za pózno na wyjazd tam.Śnieg będzie  ale zapewne wszechobecna ciapa na stokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniam na podstawie swoich pobytów i ogólnie.W 2011 r byłem w drugiej połowie marca i było tak że jazda na poważnie była do godz 10 max 11.Pózniej znacznie gorzej a po 14 to lezak i byłoby na tyle.Ciapa i muldy po kolana popołudniu.Ogólnie w Dolomitach bylem już kilkanaście razy w samym fiemme chyba pięć.Fajne miejsce ale w kwietniu to trzeba szukać wysokości a fiemme i ogólnie Dolomity tego nie zapewniają w tym okresie mimo że śniegu pewnie nie zabraknie bo w tym sezonie w Dolomitach na brak śniegu narzekać nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Oczywiście zima ,zimie nierówna .Z kilku moich pobytów już nieraz odkopywałem zasypany samochód rano.W większości jednak to był 15 czy 21 marca a nie

   2 kwietnia  .Róznica niby niewielka Co więc polecicie z regionów wyżej połozonych ?

   Usiłuję uchwycić różnicę ,gdzie trasy leżą wyżej.

   Co z tego że Lodowczyk  Presena skoro niewiele tam tras i z reguły we mgle.

   I oczywięcie dopytuję czy ktoś był w pierwszym tygodniu kwietnia w Val di Fassa.Latemar .na SL..

 

 

  Madonna Di Campiglio             1550-2280 m

  VAl di Sol Folgarida                  1300-2179 m

  Fiemme  Ski Center Latemar   1050-2415 m

  Val di Sol  Pinzolo                      800-2100 m

   Passo Tonale                           1778-2585  m

   Arabba                                     1602-2950 m

   VAl di Fassa                              1300-2950m

   Civetta                                      1000-2100m

  

   Rozważanie jest Val di Fassa Val di Fiemme więc nie ma tu niezmienne wspominanego Livignio ( 1800-2789m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ..zaczynam znowu myśleć o Solden i Gurglach albo..Livignio:-)

Ja  ok 23 marca 2013 w Val di Sol w Folgaridzie przebijałem się 2 dni przez zaspy:-) I w całym regionie od Madonny do Pinzolo i w Tonale  były świetne warunki.

Zdaje się że Fiemme troszkę za nisko i za ciepło.( ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ..zaczynam znowu myśleć o Solden i Gurglach albo..Livignio:-)

Ja  ok 23 marca 2013 w Val di Sol w Folgaridzie przebijałem się 2 dni przez zaspy:-) I w całym regionie od Madonny do Pinzolo i w Tonale  były świetne warunki.

Zdaje się że Fiemme troszkę za nisko i za ciepło.( ?)

 

i to livigno z tego co bierzesz pod uwagę bym chyba wybrał.Tym bardziej że śniegu ponoć tam sporo i od 5.4 masz free ski.W Val di Sole byłeś.Dolomity w tym okresie są mocno niepewne.Temperatura.Brałbym pod uwagę Cervinie w Aoście ale chyba tego nie zakładasz.Soelden też bardzo fajne byłem tam w grudniu chociaż tej zimy nie licz na śnieg na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...