Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2014
0

Napisano 07 luty 2014 - 19:53

Przede wszystkim chciałem się przywitać na forum i jednocześnie pożegnać śnieg w środkowej Polsce. 

A co do tematu

1. Mężczyzna

2. Wiek 40

3. Waga 75
4. Wzrost 170
5. Jak długo jeździsz na nartach ? Dwa sezony, razem około 20 dni
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 4-5

7. Jakie masz buty ? 70
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? wypożyczane, ostatnio Volkl sensor 2, bardzo mi się spodobały pomimo średnich warunków na stoku

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? promień trudno powiedzieć, co do szybkości to ostatnio zauważyłem postęp i szybsza jazda niż dotychczas sprawia mi przyjemność (uśmiech od ucha do ucha)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? trasy przygotowane, zwykle niebieskie, niektóre czerwone, Dotychczas Tylicz, Góra Kamieńsk, Val di Fiemme.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) turystycznie
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Przy moim stylu jazdy, pierwsze oznaki zmęczenia czuję po 3 godz jazdy co nie znaczy, ze kończę jazdę :), Rocznie jestem w stanie spędzać na stoku około 2 tygodni.
13. Możliwości finansowe około 1000zł

Za 2 tygodnie planuję wyjazd do Włoch na narty i chciałby pojeździć tam na swoich. Dobrze mi się jeździło na Volkl sensor 2, choć nie potrafię porównać ich do nart na których wcześniej jeździłem. Myślałem o kupnie nowych. Znalazłem ofertę w internecie za 1055 zł, o długości 154 cm z wiązaniami 4Motion 10.0, sezon 12/13. Zastanawiałem się czy nie za krótkie. W tymże sklepie są też Volkl Sensor 1 w rozmiarze 161 i wiązaniami 3Motion TP light 10.0 w trochę niższej cenie. Obydwa modele mają podobne przeznaczenie: początkujący, średnio zaawansowani. Chodzi mi o te parę cm różnicy w długości i ewentualne wrażenia z jazdy. Które wybrać?

Mogę oczywiście wypożyczyć narty na miejscu ale z moimi umiejętnościami nie będę odczuwał znaczących różnic przy zmianie nart  z półki cenowej na którą mnie stać więc podpowiedzi: pojeździj na różnych i wybierz najlepszą będą nietrafne.

Myślałem też o pojeżdżeniu z instruktorem w Kamieńsku ale jutro śniegu już tam niewiele zostanie. Musi wystarczyć samodoskonalenie, słuchanie rad znajomych na wyjeździe lub znalezienie polskiego instruktora.

pozdarwiam

#2 narvac3

narvac3

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
  • Na forum od: 11.2009
4
  • Umiejętności: 1
  • Tczew

Napisano 07 luty 2014 - 20:04

ojciec z córeczką w sklepie komputerowym przed swietami
poprosze o komputer dla córki, ma 120 cm

#3 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 08 luty 2014 - 11:19

jeśli będą to narty z rokerem, to moim zdaniem powinieneś kupić długość co najmniej około 165

jeżeli znajdziesz jednak fajne narty nieco wcześniej produkowane , to wystarczy około 160

ja na Twoim miejscu mierzyłbym w nieco ,,wydajniejsze'' modele jak sensor 1 czy 2 , bo zapewne po tym sezonie mogą być dla Ciebie zbyt miękkie

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#4 grzechotnik

grzechotnik

Użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 12.2011
23
  • Umiejętności: 7
  • Tarnów

Napisano 08 luty 2014 - 12:19

Wybacz, ale czegoś nie rozumiem. Jedziesz na narty do Włoch, taki wyjazd to koszt minimum 3 tysiące, a na narty chcesz wydać tylko tysiąc? Za te pieniądze nic dobrego nie kupisz.

#5 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 08 luty 2014 - 13:05

Jak już wspomniałem przez najbliższe kilka lat będę jeździł rekreacyjnie. Rocznie do 2 tyg na nartach (koło tygodnia mam nadzieję Włochy lub nasi południowi sąsiedzi, resztę z doskoku w Polsce, gdy będzie czas i pogoda) 

Myślałem o Sensorach gdyż jazda na nich sprawiała mi dużą przyjemność. i są w moim zasięgu finansowym (nowe).

Od nart używanych trochę forum mnie odstraszyło, choć po wypowiedzi Kaem-a odnośnie wyboru nart z ciut wyższego poziomu, spróbuje się rozejrzeć po używkach. Ktoś mi doradził parę parę punktów z używkami w okolicach Radomia (80 km ode mnie). Trzeba się przejechać i ocenić organoleptycznie. Ale nie mam pojęcia w co celować.

3 tyś za wyjazd tygodniowy kierunek Włochy? Swój samochód, wyżywienia, zaklepany domek na kilka osób. Jedziemy pojeździć. Najdrożej wyniesie skipass ale na to nie mam wpływu. Nawet z wypożyczeniem nart na miejscu cała wyprawa wyniesie poniżej 2 tyś

A pijąc do narvac3 (kawał bardzo mi się podobał) ripostuję dowcipem z innego forum tematycznego:

Na placu zabaw, pewien fotograf, chwali się swoim synem, koledze po fachu:

-Widzisz, to ten blondynek w niebieskiej kurtce

Kolega się przygląda, lustruje od góry do doły i mówi:

- Ja bym go zrobił ciutkę inaczej

pozdrawiam

#6 grzechotnik

grzechotnik

Użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 12.2011
23
  • Umiejętności: 7
  • Tarnów

Napisano 09 luty 2014 - 17:46

Trochę przekracza podany budżet, ale masz nartę na długie lata

http://www.snowshop.pl/narty-blizzard-g-force-supersonic-iq-2013-wiazania-iq-tc-11

#7 paw1

paw1

Użytkownik

• PipPipPip
  • 601 postów
  • Na forum od: 12.2007
172
  • Umiejętności: 1
  • śląsk

Napisano 09 luty 2014 - 19:58

Na allegro bez problemów kupisz narty do 1000PLN np. Blizzard z 2012r (nowe)

#8 meequ

meequ

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 10.2012
6
  • Umiejętności: 5

Napisano 09 luty 2014 - 20:12

Przede wszystkim chciałem się przywitać na forum i jednocześnie pożegnać śnieg w środkowej Polsce. 

A co do tematu

1. Mężczyzna

2. Wiek 40

3. Waga 75
4. Wzrost 170
5. Jak długo jeździsz na nartach ? Dwa sezony, razem około 20 dni
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 4-5

7. Jakie masz buty ? 70
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? wypożyczane, ostatnio Volkl sensor 2, bardzo mi się spodobały pomimo średnich warunków na stoku

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? promień trudno powiedzieć, co do szybkości to ostatnio zauważyłem postęp i szybsza jazda niż dotychczas sprawia mi przyjemność (uśmiech od ucha do ucha)
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? trasy przygotowane, zwykle niebieskie, niektóre czerwone, Dotychczas Tylicz, Góra Kamieńsk, Val di Fiemme.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) turystycznie
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Przy moim stylu jazdy, pierwsze oznaki zmęczenia czuję po 3 godz jazdy co nie znaczy, ze kończę jazdę :), Rocznie jestem w stanie spędzać na stoku około 2 tygodni.
13. Możliwości finansowe około 1000zł

Za 2 tygodnie planuję wyjazd do Włoch na narty i chciałby pojeździć tam na swoich. Dobrze mi się jeździło na Volkl sensor 2, choć nie potrafię porównać ich do nart na których wcześniej jeździłem. Myślałem o kupnie nowych. Znalazłem ofertę w internecie za 1055 zł, o długości 154 cm z wiązaniami 4Motion 10.0, sezon 12/13. Zastanawiałem się czy nie za krótkie. W tymże sklepie są też Volkl Sensor 1 w rozmiarze 161 i wiązaniami 3Motion TP light 10.0 w trochę niższej cenie. Obydwa modele mają podobne przeznaczenie: początkujący, średnio zaawansowani. Chodzi mi o te parę cm różnicy w długości i ewentualne wrażenia z jazdy. Które wybrać?

Mogę oczywiście wypożyczyć narty na miejscu ale z moimi umiejętnościami nie będę odczuwał znaczących różnic przy zmianie nart  z półki cenowej na którą mnie stać więc podpowiedzi: pojeździj na różnych i wybierz najlepszą będą nietrafne.

Myślałem też o pojeżdżeniu z instruktorem w Kamieńsku ale jutro śniegu już tam niewiele zostanie. Musi wystarczyć samodoskonalenie, słuchanie rad znajomych na wyjeździe lub znalezienie polskiego instruktora.

pozdarwiam

Sensor to fajna narta, ale ja bym sprawdził model "3". O ile pamiętam jest trochę sztywniejsza (inny rdzeń). Ja sprawdzałem 2 i byla dla mnie nieco za miękka ( z tym, że ja startuję w innej wadze :) ) . W końcu wybrałem RTM 77.  No i 154 trochę krótkie. We Włoszech duże stoki, więc bedziesz kręcił szersze łuki i jeżdził na krawędziach. . Poza tym, sam się przekonałem, że długość zapewnia stabilność, nawet jak się odchylisz w tył, to cię od razu nie podbije.Celowałbym w 160-165 (nie pamiętam dokładnej rozmiarówki).

#9 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 10 luty 2014 - 13:03

Sprzęt zakupiony, czekam na przesyłkę. Zdecydowałem się na Volkl sensor 3, 161 cm, z 12/13. Tylko kolor...... . Ciekawe czy ten zielony będzie się zgrywał z moim niebieskim kaskiem ;)

#10 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 14 luty 2014 - 20:38

Cóż, moje pierwsze narty dotarły szybciej niż się spodziewałem. Zieleń jest dość intensywna.

Mam pytanie z działu bardziej technicznego. Wiązania Marker 4motion 10.0. Przy zamówieniu podałem rozmiar skorupy buta 299. But ma za mocno luźno w wiązaniach. Aż sprawdziłem miarką czy faktycznie podałem dobry wymiar i wszystko się zgadza. Zdjąłem wiązania (po raz pierwszy w życiu ale z pomocą youtube) i obydwie wartości były ustawione na 300. Przy redukcji jednej wartości na 290, but przy próbie wypięcia na bok, lekko się rusza .Przy obu wartościach 290 jest sztywno gdy próbuje przekręcić but w wiązaniu. Rozumiem że tak ma być a wypięcie zadziała gdy będzie potrzeba? Czyli rozmiar w wiązaniach jest zawyżony?!? Wypięcie ustawione na 7.

Kaem doradził oddać narty przed wyjazdem do serwisu. Rozumiem że krawędzie powinno się zrobić ręcznie? Plus smarowanie na gorąco. Może ktoś polecić dobry serwis w okolicy Skierniewic, Żyrardowa?

#11 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2012
143
  • Umiejętności: 4

Napisano 14 luty 2014 - 21:45

sieberg samo przestawienie skali nie wystarczy. Należy jeszcze doregulować wiązanie. Tzn.w moich wszystkich Volkach dodatkowo po wpięciu buta przekręca się "śrubę" w tylnim wiązaniu (to ta która przesuwa tylne wiązanie w przód lub w tył) tak by zrównała się z obudową (jeżeli wystaje to jest za lużno, a jeżeli jest schowana to znaczy żę but ma za mały luz)

czyli reasumując: najpierw ustawiasz skalę po wyjęciu wiązania z szyny np. 315mm. Następnie montuję szynę na narcie  wpinam but i wykonuję dokładną regulację śrubą. Należy  pamiętać o zabezpieczeniu wiązania przed wysunięciem z szyny  bo niemcy zrobili te oznaczenia bardzo nieczytalnie (przynajmniej w RTM 75 2012r) i łatwo o pomyłkę.

Potem to sobie ustawiam siłę wypięcia - też po wpięciu buta. mam taką fajną stronę która świetnie to dobiera (dł skorupy, poziomumiejętności/rodza,  wzrost)

Miłego jeżdżenia:) choć ja raczej wolę przykrótkie czyli do 177cm mam RTM 75 159 i jest dla mnie ok :)

#12 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 14 luty 2014 - 22:09

"Należy pamiętać o zabezpieczeniu wiązania przed wysunięciem z szyny"  bodex4 mógłbyś sprecyzować? Regulacje wykonuje przez przełożenie środkowej części wiązania z rowka do rowka. Żadnego zabezpieczenia nie widziałem. Jest tylko jedno ale to ono mocuje wiązanie do narty. Ustawie z powrotem wiązania na 300 i pobawię się mikroregulacją. 

#13 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
  • Na forum od: 09.2006
3640
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 15 luty 2014 - 16:55

"Należy pamiętać o zabezpieczeniu wiązania przed wysunięciem z szyny"  bodex4 mógłbyś sprecyzować? Regulacje wykonuje przez przełożenie środkowej części wiązania z rowka do rowka. Żadnego zabezpieczenia nie widziałem. Jest tylko jedno ale to ono mocuje wiązanie do narty. Ustawie z powrotem wiązania na 300 i pobawię się mikroregulacją. 

prawdopodobnie chodzilo Mu o te srodkowa srube, a raczej trzpien, ktory blokuje wiazanie do szyny.

co do dlugosci - 300 na skali wiazania, jest to orintacyjne dlugosc - dlatego trzeba  ostatecznie wyregulowac sile docisku, zeby po wpieciu buta,  ten trzpien wychodzacy z tylu wiazania byl w pozycji neutralnej. a pozniej ustawic sile wypiecia i sprawdzic

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#14 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
143

Napisano 15 luty 2014 - 21:12

prawdopodobnie chodzilo Mu o te srodkowa srube, a raczej trzpien, ktory blokuje wiazanie do szyny.

co do dlugosci - 300 na skali wiazania, jest to orintacyjne dlugosc - dlatego trzeba  ostatecznie wyregulowac sile docisku, zeby po wpieciu buta,  ten trzpien wychodzacy z tylu wiazania byl w pozycji neutralnej. a pozniej ustawic sile wypiecia i sprawdzic

Tak, właśnie o to. Teraz to chyba jest  srebrna nakrętka w Sensorach . W starych  (AC10) była to  śróbka z nieczytelnymi i trochę nielogicznymi  oznaczeniami.

#15 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 16 luty 2014 - 13:14

Wiązania udało się ustawić. Teraz wydaje się to bardzo proste. Musiałem tylko ustawić rozstaw wiązań na 290, bo przy 300 śruba, która dociska tylne wiązanie, nie mogła się schować. Przy 290, z włożonym butem i po dokręceniu nie wystaje poza wiązanie. O smarowaniu nowych nart w serwisie wiem, ewentualnym dopieszczeniu krawędzi też.. 

Ostatnie, mam nadzieję, pytanie. Czy przy nowych nartach należy zlecić serwisowi sprawdzenie czy ustawiona siła wypięcia odpowiada rzeczywistości? Koszt niewielki ale wolałbym wiedzieć czy te parę złotych nie przeznaczyć na przysłowiowe piwo po zejściu ze stoku, niż na zapłatę za "komfort" psychiczny.

ps dzięki wszystkim za pomoc

#16 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 16 luty 2014 - 19:23

należy

poszukaj jednak takiego serwisu, gdzie mają tą maszynę (było gdzieś na forum, min. Hesski się fachowo wypowiadała dlaczego trzeba to zrobić)

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#17 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
143

Napisano 16 luty 2014 - 21:05

Zawsze warto by serwis przejrzał wiązania i jednocześnie można poprosić by serwisant jeszcze raz wszystko wytłumaczył.

#18 sieberg

sieberg

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 07 marzec 2014 - 22:37

No to już po sezonie. Volkl zdały egzamin. Nie są wymagające jak się obawiałem. Ewidentnie umocniłem poziom 5. Na przyszły rok będę musiał tylko wzmocnić kolana bo piątego dnia zaczęły odmawiać mi posłuszeństwa (muldy) i przy dłuższym stoku musiałem odpoczywać. Przydałoby się też opanować jazdę po/przez muldy. Ale najważniejsze, że jazda na nartach sprawia przyjemność.

Pozdrawiam