Skocz do zawartości

Jakich nart nie kupować?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dyskutanci 

nie probuje dolewac czegos do ognia, ale lubie znac prawde

Master - pytanie - CZEMU struktura byla by nalozona tylko na srodku?? przeciez struktura (tak sie uwaza) ma za zadanie  zwiekszyc predkosc narty ( w duzym skrocie i bez wchodzenia w szczegoly). wiadomo, ze ta predkosc zalezna od struktury jest istotna zwlaszcza  w prowadzeniu narty na plasko ( bo inaczej , zwlaszcza SL, praktycznie tylko krawedz dotyka lodu). W takiej sytuacji mamy "predka" strukture i "hamujacy" brak struktury na polowie slizgu..

 

Nie wiem, jak to wytlumaczyc???

Janie z mojej strony nie ma żadnego ognia,  jest komentarz do tego co widzę i wiem, trochę to trwało bo młody sobie trenował a i ja mam lepsze zajęcia niż prostowanie specjalistów,  co jak kiedyś napisałeś zęby zjedli, a dziwne rzeczy twierdzą.

Tłumaczyć można np poszukiwaniami przez producentów złotego środka.  Są producenci którzy wszczepiają inny ślizg przy krawędziach w nartach i deskach, może to takie jakieś ogniwo pośrednie, nie ulega wątpliwości że na focie widać że z obróbki przód tył pochodzą wszystkie ślady (prócz tych użytkowych) i nie sądzę by były ręczne. Na 100% coś dziwnego dzieje się przy samych krawędziach bo tam najczęściej robi mi się najpierw biały nalot po kilku dniach jazdy (nie jestem mistrzem w jeździe na krawędziach, a narty traktuję jako relax)

I właśnie tam,  obecnie struktury nie założyli i to identycznie w obu nartach, więc dzieło przypadku czy brakoróbstwo to nie jest,  raczej nowa idea. Może ze struktury przy krawędziach jest więcej strat niż zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie dyskutanci 

nie probuje dolewac czegos do ognia, ale lubie znac prawde

Master - pytanie - CZEMU struktura byla by nalozona tylko na srodku?? przeciez struktura (tak sie uwaza) ma za zadanie  zwiekszyc predkosc narty ( w duzym skrocie i bez wchodzenia w szczegoly). wiadomo, ze ta predkosc zalezna od struktury jest istotna zwlaszcza  w prowadzeniu narty na plasko ( bo inaczej , zwlaszcza SL, praktycznie tylko krawedz dotyka lodu). W takiej sytuacji mamy "predka" strukture i "hamujacy" brak struktury na polowie slizgu..

 

Nie wiem, jak to wytlumaczyc???

 

Nie wiem, zapytaj francuzów o co im chodziło  ;)

Kiedys jak to zobaczyłem też byłem zdziwiony ale kiedy miałem do czynienia z kolejnymi parami desek Rossi/Dynek i miały tak samo nałożoną strukturę to uznałem że to standard u nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zapytaj francuzów o co im chodziło  ;)

Kiedys jak to zobaczyłem też byłem zdziwiony ale kiedy miałem do czynienia z kolejnymi parami desek Rossi/Dynek i miały tak samo nałożoną strukturę to uznałem że to standard u nich...

 Nie tylko oni tak robią, temat mnie zaraz po zakupie zaciekawił i pooglądałem inne i też tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline...63,foto,12.html
Nie wiem czy tym można się sugerować, ale może struktura przy krawędziach nie jest zakładana, szczególnie przy dziobach i piętkach, aby przy jeździe na krawędzi nie poruszała się pod skosem względem śniegu i nie hamowała narciarza?

Fajnie że wrzuciłeś tego linka z fotką :)
Postaram sie coś dowiedzieć od serwisantów na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline...63,foto,12.html

Nie wiem czy tym można się sugerować, ale może struktura przy krawędziach nie jest zakładana, szczególnie przy dziobach i piętkach, aby przy jeździe na krawędzi nie poruszała się pod skosem względem śniegu i nie hamowała narciarza?

 Też tak myślę czemu dałem wyraz pisząc trochę wyżej

Może ze struktury przy krawędziach jest więcej strat niż zysku.

 

 

Wyścigi technologiczne trwają, a to firma z dużymi tradycjami w nowatorskich rozwiązaniach, ostatnio tylko nie wytrzymałem rozklejających się nart i oddałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline...63,foto,12.html
Nie wiem czy tym można się sugerować, ale może struktura przy krawędziach nie jest zakładana, szczególnie przy dziobach i piętkach, aby przy jeździe na krawędzi nie poruszała się pod skosem względem śniegu i nie hamowała narciarza?

Dzioby widzimy pod innym katem i dlatego struktura na nich jest niewidoczna. Moge sie mylic ale wtedy jak wytlumaczyc brak struktury na gornej narcie ? :)

Ps. Spotkalem sie nie raz z brakiem struktury przy samych krawedziach, a w komorkach volkla sa widoczne nawet niby "wklejki" , ok. Dwumilimetrowe na calej dlugosci nart. Mnie to umknelo ale Tomal jako pierwszy zwrocil na to uwage.

Pozdrowka z wierchomli zalanej sloncem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najnowszy nabytek w rodzinie (nadszedł czas zakupów, ceny poszły w dół)

Proszę bardzo, tak jak napisałem wcześniej a Łukasz powątpiewał:

To załóż okulary i przyjrzyj się dokładniej zdjęciu nr 3 gdzie jest nałożony smar i gdzie wyraźnie widać powierzchnię ślizgu. Masz jak byk idący środkiem "ślad ratraka" a boki przy krawędziach nie ruszone.

Struktura z początku stosowania??? Chłopie, weź Ty się zastanów o czym Ty piszesz bo bredzisz w tym momencie! Prawidłowo strukturę w narcie zjazdowej można nałożyć (tj. wyciąć) tylko na maszynie z kamieniem! A najwęższe kamienie w maszynach mają szerokość 120mm i produkowane były w latach 80 ubiegłego wieku!!! Struktura zawsze jest nakładana mechanicznie.

 

Technicznie ujmując nałożenie struktury w narcie zjazdowej polega na wycięciu systemu rowków odprowadzających wodę. W tym przypadku, który przedstawiłem na zdjęciach strukturę zrobiono najprawdopodobniej ręcznym strukturyzatorem firmy Homenkol z którego to firma ta wycofała się po jednym sezonie bo okazał się tandetą, która właśnie w ten sposób kaleczy ślizg!!!

 

HE! Toś się kolo popisał teraz :lol:

 

 

No to się zmartwisz, bo struktury ręcznie się nakłada w narcie tylko na statecznej maszynie :lol:  I nigdzie nie napisałem, że ja bym zrobił ręcznie strukturę w narcie alpejskiej :lol:

 

pozdravka i p.s. dla kolo - podszkol się trochę w zaciszu domowym :ph34r:

 

 

struktura z początków stosowania, obecnie zmodyfikowana,  bo zdecydowanie płycej nacinana a nadal efekt fal zostaje.

Fabrycznie nowa narta nigdy nie widziała nic prócz fabryki. Łukasz też ręcznie dygana?

 

Czyli najzwyczajniej to powrót do początków w poszukiwaniu złotego środka, czyli grunt to ruch w interesie (strukturach).

Załączone miniatury

  • P2247614.JPG
  • P2247612.JPG
  • P2247613.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie założyłeś odpowiednich okularów. Moje zdjęcie przedstawia ślizg na którym jest nałożony smar na gorąco. Fale są wyraźniej widoczne niż na twoich zdjęciach. Szukaj dalej bo zdjęcia, które dodałeś nic nie przedstawiają poza ślizgiem z nałożoną strukturą. W moim "przypadku" ślizg nadawał się do wyrównania na taśmie, u ciebie zaś trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby cokolwiek zobaczyć. Ale wiem kolo, ty masz taką naturę :)  na siłę chcesz być specjalistą ale jakoś w tym temacie się nie przebijesz ze swoją połowiczną wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...