Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 JohnyB

JohnyB

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 02.2014
13
  • Umiejętności: 5
  • Okolice Wrocławia

Napisano 04 luty 2014 - 14:43

Witam

Mi skradziono prawie nowe narty w raz z kijkami w Spindleruv Mlyn (01.02.2014) na dole przy barze pomiędzy nową kanapą a starą.

Wszedłem na chwilę do baru i jak wróciłem nart już nie było.

Narty Atomic Race TI SL 156cm, szata czerwono-biała z symbolem atomica na górze nart, wiązania neox 12 czerwone, kijki atomic 120cm.

Narty miały małą wyrwę na jednej z nart na wysokości 2/3 po lewej stronie wielkości 4-5mm, jeden z kijków miał głębokie wyżłobienie na środku.

http://snowsport.pl/...2_Red_2012.html

Pierwszy raz widziałem stojaki z ryglami i miejscem na kłódkę, zainteresował mnie fakt, że ludzie zapinali faktycznie narty na kłódkę, poza tym widnieją napisy przy barze informujące aby nie zostawiać nart bez opieki.

Stojaki są ustawione niekorzystnie, tzn. po bokach wysokiego tarasu, gdzie widok jest ograniczony, a w chodząc do baru traci się całkowicie narty z oczu.

Nie pozostaje nic innego jak nie pozostawiania nart bez opieki, w ostateczności zabezpieczonych jakimś zapięciem, (kupiłem już takie zintegrowane z alarmem).

Pozostaje jeszcze ubezpieczenie ale domyślam się, że aby je otrzymać należy posiadać dowód zakupu wraz z numerem seryjnym nart, który nie każdy posiada.

Zastanawiałem się nad zakupem używanych nart, ale poirytowany kradzieżą kupiłem ponownie nowe aby nie nakręcać interesu złodziejom (wyłączając te narty z wypożyczalni), zdaję sobie również sprawę, że nie każdego na to stać.

Podobno stare też kradną.

#2 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2305 postów
  • Na forum od: 03.2009
689
  • Umiejętności: 1
  • Polska

Napisano 04 luty 2014 - 15:17

Odkupisz w necie za pół ceny w tytule będzie narty po testach.

#3 W.W.

W.W.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 532 postów
  • Na forum od: 09.2011
240
  • Łódź

Napisano 04 luty 2014 - 16:28

Po wymianie sprzętu kupiłem linkę zabezpieczająca z alarmem i zawsze zamykam jak idę do knajpy, z której nie widzę zostawionych nart..

Raz już "darł mordę".  :o

Pozdrawiam WW

#4 Rudiy

Rudiy

Nowy użytkownik

• Pip
  • 74 postów
  • Na forum od: 12.2012
16
  • ololice Warszawy

Napisano 04 luty 2014 - 16:53

Znam ten ból...jakież było moje zdziwienie, kiedy wyszedłem z baru i nie zastałem moich nart w stojaku:) Teraz się uśmiecham na myśl, jaką musiałem mieć minę, ale wtedy nie było do śmiechu...Raz zdarzyło mi się że, ktoś zamienił narty i pojechał w moich :)) ale to skończyło się pozytywnie, bo gość odnalazł mnie przy stojaku.

#5 arturoarturo

arturoarturo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 677 postów
  • Na forum od: 10.2008
77
  • Umiejętności: 8
  • Mirków

Napisano 04 luty 2014 - 17:18

Miałem się zapytać,gdzie w Spindlu w okresie ferii można smacznie i przyzwoicie cenowo zjeść rodzinną obiadokolację,ale teraz widzę,że trzeba brać kłódkę,a do pytania dołożyć kwestię widocznych stojaków najlepiej z zapięciem ;)

pozdrawiam