Skocz do zawartości

Fischer Race SC vs Atomic SL9 (06/07)


Irq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu pytałem was o te nartki, ale z ubiegłego sezonu 05/06. Wybór był trudny więc postanowiłem poczekac. Teraz jednak wole dołożyc niedużo i kupic narty tegoroczne. Mój wzrost - ok. 170cm Poziom - 7 Fischer 155cm, Atomic 150cm. Narty w tamtym sezonie były strasznie podobne. Jednak troszkę się zmieniły. Które waszym zdaniem byłyby lepsze :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischery nie są tak ciężkie jak SL9, ale akurat masa SL9 jak dla mnie jest zaletą!!! Czuję się dzięki temu jakoś stabilniej. Jeżdżę na SL9 drugi sezon i jestem potwornie zadowolony (oczywiście mam świadomość, że jeżdżący na Race SC czują to samo). Są to narty z tej samej półki i różnice między nimi są takie jak między Mercedesem a BMW. Wybierz te które bardziej Ci się podobają, chyba że stwierdzisz, że cięższe będą odpowiedniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bralbym Fischery, na ktore jestem w 90% zdecydowany to dlugosc 155cm. Oczywiscie 160 bylyby bardziej stabilne przy wiekszych predkosciach, ale ja lubie sie czasem pobawic :P. A z Atomicami jest problem bo jest 150 lub 160 :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na jednej i drugiej - fischer wygrał w efekcie, czego dokonałem zakupu. Właśnie wróciłem z gór gdzie pojeździłem troszkę na moich nowych nartkach. Jak dla mnie rewelacja. Po prostu czegoś takiego szukałem. Proponuję Ci zrobić to samo, (jeśli masz taka możliwość) pojeździć na jednej i drugiej narcie i samemu zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty które są w linku są perzystosowane akurat dla kobiet ;). Dla mężczyzn są m-fit. W-fit, ma wycięty tył pod łydkę dla kobiet :D . A co do wygody butów Fischera, to jak dla mnie są bardziej wygodne niż inne buty. Flex wydaje się faktycznie być mniejszy niż jest to napisane w porównaniu np. z Salomonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRQ... Do nart RC4 Race SC fischer poleca buty RC4 Race... One maja dwie wersje: W-Fit (dla kobiet) i M-Fit (dla mezczyzn)... Ja mam RC4 Race M-Fit i musze przyznac, ze dla mnie sa wygodne... Jednak to zadem wyznacznik - ty mozesz miec inna stope i wcale nie jusza pasowac... W porownywalnym przedziale cenowym znajdziesz buty atomica M90, a moze nawet M100... Ale obu wymienionym daleko do RC4 Race M-Fit...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za sprostowanie tematu :) Wiedzialem o tym ale poprostu na skionline nieraz podaja buty i wiazanie, ktore sa w komplecie i dalem link do tych bucików. A jakie inne buty moglyby byc dobre do tych nart? Zeby choc odrobine pasowany kolorystycznie :) I czy zmiana jest konieczna, czy moge pojezdzic jeszcze jeden sezon w starych :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych, z flexem 70 dasz rade, o ile nie sa zbyt wysluzone i rozbite... Do RC4 Race SC lub SL9 musisz miec minimum flex 80, choc najlepszy bylby 100... Przy takich butach bedziesz mial pewne czucie i prowadzenie tych nart przy zachowanym komforcie calodziennego uzytkowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...