Skocz do zawartości

MAGNUMOWCY..:) Head Magnum 12/13 lub 13/14


trais

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mężczyzna, 183cm, 85kg, w skali forum  8-9, poza trasami nie jeżdzę i nie bedę jeżdził!, wiek 33, ilość dni w roku na nartach około 4-5tyg.

 

Co do tej narty jestem przekonany, potrzebuję narty która rano będzie na sztruksie jak rasowa slalomka, a popołudniu jak bedą nasypy nie będzie mi nóg męczyła jak bede jeździł z synem, wybór trafny?

Teraz dwa pytania?

1.Czym się róźni w praktyce model 12/13 vs 13/14? Technologicznie wiem, full camber vs 10% rockera w nowym modelu ERA 3.0S 13/14, plus zmiana w taliowaniu.
Jak to się przekłada na jazdę, czy ktoś może śmigał na obu modelach?

2.Czy 170cm będzie ok? Lubię jechać ciasnym skrętem, na volkl ractiger sl 165cm promień 13,1 jeździło mi się idealnie. Szukam czegoś podobnego? ale na cały dzień? Możę 163cm tylko niewiem czy nie będzie za krótka. Optymalnie 170cm należało by kupić?

 

i jeszcze jedno pytanie do posiadaczy? jak na narta zachowuje się w krótkim skręcie! jedni piszą że to slalomka tylko szersza pod butem, kolejni że wolno przechodzi z krawędzi na krawędź i jest to narta do średnich i długich skrętów.

Jak to jest? jak potrzebuję, mieć nartę rano na beton=szturks jak (volkl SP SL) a popoludniu żeby to jakoś jechała po nasypach i nie cofało... jak na sl? magnum bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek, bo mam niemal identyczne dylematy...

 

185 cm / 85 kg, wczesniej Atomic D2 SL 165 cm, teraz decyzja na Head iSS Magnum - miałem okazje właśnie potestować. Jedyny problem z doborem długości - 163 czy 170. Gdyby mieli 165 wziąłbym bez wahania, a tu dylemat czy -2, czy +5.

 

Niestety testówka 170 była zajęta non-stop. Niby 163 zachowywała się ok, ale nie miałem okazji pojeździć na super twardym dłużej. Jakieś pojedyncze kawałki stoku tylko.

glowix, a jak na narta po przesiadce ze slalomki? ten magnum kręci jak slalomka czy jest zdecydowanie do średnich i długich skretów i nie nadaje się do krótkich tzn cieżko przechodzi z krawedzi na krawedz,????

 

ja bym był skłonny kupić chyba 170cm promień 13,5 mam 183cm i 84kg wiec powinno byc ok

 

 

jak ta163cm jezdziła????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem ta narte w serwisie w Sopocie i powiem tak

gdyby nie to ze zarazilem sie freeridem to chyba wlasnie taka bym sobie kupil na ranny sztruksik

sprzedawca byl przekonujacy i w sumie to prawie wierze ze narta z rockerem moze dobrze trzymac krawedz, ale jednak wolabym sprawdzic osobiscie

czy ktos testowal ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Magnum (2013/14) to podobno "druga" slalomka. Head przewrocil wszystko do gory nogami i nowy Magnum to cos zepulnie innego niz stary Magnum.

...

Zupełnie inne bo wcześniej białe, a teraz czarne więc jak woda i ogień :)

Magnumy to zawsze najwyższy model AM mimo że przez producenta klasyfikowany w grupie RACE i najprawdopodobniej miało to charakter czysto marketingowy, bo w końcu RACE to "tylko dla najlepszych", a AM dla tych co lubią rekreację :) W tym sezonie całe supershape (dawniej drugie slalomki i gigantki) jest w grupie AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o Magnumy to polecam swój post: http://www.skiforum....kawe-refleksje/

 

Ja mam 180cm, 78kg, kupiłem 170cm i teraz na pewno nie kupiłbym krótszych. Pomyślałbym nawet o 177, jak gdzieś ostatnio przeczytałem, nareszcie mija moda na "za krótkie" narty i ludzie zdają sobie sprawę, że z jazdy na ZA krótkich nartach nic nie wynika. Na Magnum'ie spędziłem już ponad 30dni więc jeśli ktoś potrzebuje jakiegoś info, chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mężczyzna, 183cm, 85kg, w skali forum  8-9, poza trasami nie jeżdzę i nie bedę jeżdził!, wiek 33, ilość dni w roku na nartach około 4-5tyg.

 

Co do tej narty jestem przekonany, potrzebuję narty która rano będzie na sztruksie jak rasowa slalomka, a popołudniu jak bedą nasypy nie będzie mi nóg męczyła jak bede jeździł z synem, wybór trafny?

Teraz dwa pytania?

1.Czym się róźni w praktyce model 12/13 vs 13/14? Technologicznie wiem, full camber vs 10% rockera w nowym modelu ERA 3.0S 13/14, plus zmiana w taliowaniu.
Jak to się przekłada na jazdę, czy ktoś może śmigał na obu modelach?

2.Czy 170cm będzie ok? Lubię jechać ciasnym skrętem, na volkl ractiger sl 165cm promień 13,1 jeździło mi się idealnie. Szukam czegoś podobnego? ale na cały dzień? Możę 163cm tylko niewiem czy nie będzie za krótka. Optymalnie 170cm należało by kupić?

 

i jeszcze jedno pytanie do posiadaczy? jak na narta zachowuje się w krótkim skręcie! jedni piszą że to slalomka tylko szersza pod butem, kolejni że wolno przechodzi z krawędzi na krawędź i jest to narta do średnich i długich skrętów.

Jak to jest? jak potrzebuję, mieć nartę rano na beton=szturks jak (volkl SP SL) a popoludniu żeby to jakoś jechała po nasypach i nie cofało... jak na sl? magnum bedzie ok?

Jezdziilem na Magnum dlugosci 170cm R-13,5m 121/71/107cm (moje gabaryty 174/85)

1. Myslę, ze praktycznie nowy model (128/72/106 R-13,1m, 170cm da więcej komforu i možliwosci do jazdy obok trasy. Promien skrętu jest trochę mniejszy (na 0,4m), myslę ze roznicy większej w jezdzie nie poczujesz.

2. Jesli jezdzisz więcej bardziej ciasnym skrętem, to dlugosc 170cm będzie OK. Po zrownaniu ze slalomką, to moze wolniejsza jest zmiana krawędzi, a tak to latwo wchodzi na krawędz, jak ją odpuscicz, to bardzo ladnie tnie sredni i dlugi skręt. Na popoludniowy rozbity stok, kaszę, lod, jazdę obok trasy w glębszym sniegu -jako jedna narta jest dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w 100%, ja pomyślałbym nawet o 177cm. Magnum bardzo łatwo wchodzi na krawędź a jeśli chodzi o szybkość zmiany krawędzi to w mojej opinii jest to nie odczuwalne w rekreacyjnej jeździe dla typowego narciarza, nawet jeżdzącego bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o krótkie narty to już kiedyś o tym pisałem, przy moim wzroście 180cm i wadze 78kg na narcie o długości ok.160cm oceniam się na 9-10 w skali tego forum a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Nie mylmy tej narty z slalomką, jak napisała kiedyś tutaj Hesski, "Magnum to allround z pazurem".

Całe życie spędziłem na slalomkach, też długo męczyłem się z wyborem nowej narty, zastanawiałem się nad zwykym Supershape'em, Magnumem i i.SL. Też chciałem kupić nartę max 165cm a jednak się przekonałem i teraz zastanawiam się, jak mogłem męczyć się przez cały dzień na tak krótkiej slalomce. Tak, rano, kiedy warunki są super, na slalomce można sobię naprawdę przyjemnie pojeździć ale kiedy warunki się pogorszają, slalomka to udręka - szczególnie na koniec dnia. Na dobrej narcie o długości 170-180cm też można sobie ładnie pokręcić na krawędziach - potrzebne są tylko umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mężczyzna, 183cm, 85kg, w skali forum  8-9, poza trasami nie jeżdzę i nie bedę jeżdził!, wiek 33, ilość dni w roku na nartach około 4-5tyg.

 

Co do tej narty jestem przekonany, potrzebuję narty która rano będzie na sztruksie jak rasowa slalomka, a popołudniu jak bedą nasypy nie będzie mi nóg męczyła jak bede jeździł z synem, wybór trafny?

Teraz dwa pytania?

1.Czym się róźni w praktyce model 12/13 vs 13/14? Technologicznie wiem, full camber vs 10% rockera w nowym modelu ERA 3.0S 13/14, plus zmiana w taliowaniu.
Jak to się przekłada na jazdę, czy ktoś może śmigał na obu modelach?

2.Czy 170cm będzie ok? Lubię jechać ciasnym skrętem, na volkl ractiger sl 165cm promień 13,1 jeździło mi się idealnie. Szukam czegoś podobnego? ale na cały dzień? Możę 163cm tylko niewiem czy nie będzie za krótka. Optymalnie 170cm należało by kupić?

 

i jeszcze jedno pytanie do posiadaczy? jak na narta zachowuje się w krótkim skręcie! jedni piszą że to slalomka tylko szersza pod butem, kolejni że wolno przechodzi z krawędzi na krawędź i jest to narta do średnich i długich skrętów.

Jak to jest? jak potrzebuję, mieć nartę rano na beton=szturks jak (volkl SP SL) a popoludniu żeby to jakoś jechała po nasypach i nie cofało... jak na sl? magnum bedzie ok?

 

To kup sobie narty Duel XL Round.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

przeczytałem z zainteresowaniem ponieważ mam podobny dylemat

mam 179 i 89 kg, od 5 lat jeżdżę na Fischerach RC4 WC SC 165 i zastanawiałem się  nad Racetigerami SW SL o tej samej długości

ostatnio znajmy polecił mi spróbować head magnum, po zapoznaniu się z danymi myślę że przy dobrym poziomie jazdy

dla tego typu narty w rachubę wchodzi większa długość czyli 170

ale mam jeszcze jedną watpliwość,

jakie różnice na stoku od magnum wnoszą inne narty tej samej grupy czyli titan i speed, może któraś z tych będzie dla kogoś odpowiedniejsza

oczywiście w zależności od preferencji jazdy i sposobu korzystania ze stoku

prosze o podpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...