Skocz do zawartości

Słowacja gdzie na narty niedaleko od Krynicy?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pytanko jak w temacie. Gdzie można wyskoczyć na Slowacje na narty majac zakwaterowanie w Krynicy? Byłem juz w Szczyrbskim Plesie i na Łomnicy, czy znacie jakieś jeszcze inne ośrodki gdzie dałoby się dojechać z Krynicy w max 1-1,5 godziny? Nie dalej niz te 80 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wymieniłeś już te miejsca gdzie można i gdzie jest sens, ew. do tego Bachledowa Dolina - trochę bliżej niż Łomnica, tu też ew. warto.

 

W okolicy jest też Żdiar - trochę krótkich orczyków. Blisko jest też Litmanova i Vysne Rużbachy - ale to lekkie patologie, parę orczyków, nie wiem jak z warunkami. Powinno być coś koło Starej Lubovni?

 

Kiedyś dawno był jakiś ośrodek typu kilka wyciągów w Sabinovie, przed Preszowem - ale nawet nie wiem czy on jeszcze istnieje.

Sprawdź jeszcze nazwy Drienica i Dobovnica - to też gdzieś w tamtym rejonie.

 

Jakkolwiek, prawdopodobnie okaże się że oprócz Łomnicy i Szczyrbskiego Jeziora - to właśnie Jaworzyna Krynicka będzie najlepszym ośrodkiem w tamtych rejonach :) Wschodnia część Słowacji raczej nie rozkwita.

 

PS.

Plejsy - Krompachy - tam powinno być parę wyciągów - to już blisko Koszyc, ok. 90 km z Krynicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zasypie to okolo 1,5-2 godzin. Niby nie daleko ale jakość drogi taka sobie no i słowackie miski nie próżnują. Nieraz i CB radio nie pomoże, jak wiocha to 50 km/h i ani więcej. Przykro płacić, a Słowacja to państwo policyjne i na nic dyskusje z typami w mundurkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wymieniłeś już te miejsca gdzie można i gdzie jest sens, ew. do tego Bachledowa Dolina - trochę bliżej niż Łomnica, tu też ew. warto.

 

W okolicy jest też Żdiar - trochę krótkich orczyków. Blisko jest też Litmanova i Vysne Rużbachy - ale to lekkie patologie, parę orczyków, nie wiem jak z warunkami. Powinno być coś koło Starej Lubovni?

(...)

Tutaj się dołączam tylko trzeba uważać na śniegi czy będą wystarczające na dany czas w obecnym sezonie!?

http://www.holidayinfo.sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zasypie to okolo 1,5-2 godzin. Niby nie daleko ale jakość drogi taka sobie no i słowackie miski nie próżnują. Nieraz i CB radio nie pomoże, jak wiocha to 50 km/h i ani więcej. Przykro płacić, a Słowacja to państwo policyjne i na nic dyskusje z typami w mundurkach.

A w Polsce w terenie zabudowanym jeżdzisz100?

Jesteś zakompleksiony czy nie przystosowany do standardów europejskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Polsce w terenie zabudowanym jeżdzisz100?

Jesteś zakompleksiony czy nie przystosowany do standardów europejskich ?

Zakompleksiony to jesteś chyba Ty? Przestrzegałem tylko innych, a ty wpierniczasz się ze swoimi uwagami nie pytany o zdanie i robiąc off top :angry: . W Polsce większość kierowców w terenie zabudowanym jedzie 50 + 10-20 km/h ( nawet fotoradary w większości są ustawiane na 61 km/h), na Słowacji zatrzymują jak masz już te 50 parę na liczniku, stąd moja przestroga. A propos szybkości w mieście jechałem  ponad 200 km/h, tylko że to był tor wyścigowy i motocykl :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brak Ci wyobrażni powinieneść jak najszybciej zrezygnować z prowadzenia samochodu!

 

Mam wyobraźnię dlatego zwalniam do takich prędkości jakie uważam za stosowne. Czasami mniej niż dopuszczalne! Jeśli nie widzę zagrożenia na poboczu czy chodniku, mam dobrą widoczność itp nie jadę 50 tylko 70 km/h. Nie uważam żebym był zagorzeniem na drodze. Pamiętaj że na drodze zabija głupota a nie prędkość o 20 km/h większa niż dopuszczalna (w dobrych warunkach)

Wracając do tematu policja na Słowacji jest bardzo skrupulatna szczególnie w terenie zabudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...