Skocz do zawartości

Skopany montaż wiązań


kulas9

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapewne wiecie (kto przeglądał wątek a propos sklepu snowinn) skopali mi montaż wiązań w BBRach (186cm), wiązania przesunięte są w bok.. Nart nie chce za bardzo oddawać, bo gdybym chciał kupić gdzie indziej lekko 6 stówek musiałbym dołożyć. Chce nawiercić nowe otwory, facet z serwisu zaproponował 1cm do przodu przesunięcia.. Ale narty miałby służyć raczej do jeżdżenia offpiste.. I do tego typu nart czytałem że ludzie raczej do tyłu przesuwają.. Za to patrząc na geometrię nart chyba do przodu byłoby dobrze - bardzo szerokie przody(chyba się nie zatopią?) i wąskie tyły..  Ktoś coś powie o przesunięciu środka o centymetr, czy ma to duże znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

max 3,5 mm w przednim wiązaniu, czyt. oś wiązań od osi narty mierzona od górnej powierzchni, ciężko porównać to ze ślizgiem.. w drugiej narcie przednie około 2,5-3mm,  tylne oba o około 2mm. Może to i wielkiej różnicy nie zrobi w praktyce, ale zawsze w głowie będzie ta myśl, że coś jest nie tak jak powinno... Psychika weźmie górę.

Heski to teraz mi namieszałaś :rolleyes:  Gdzieś na necie czytałem w opiniach, że kilku skarżyło się na to że taile(110mm) trochę topią się w puchu.. Dlatego pomyślałem  o przesunięciu wiązań do przodu, bo tip topić się nie powinien (147mm). Jak to z tym 1cm jest, zauważalne to? Liczę że 186cm długości jednak zrobi swoje i nie odczuje się różnicy.. Jak w ogóle z wytrzymałością narty po kołkowaniu? Ma to jakieś znaczenie? A i jeszcze jedno pytanie, ma ktoś jakieś opinie na temat serwisu we Wrocławiu na ślicznej, kilka razy tam w sumie bywałem, z Panem właścicielem kilka rozmów zamieniłem i wygląda na pragmatycznego człowieka, który zna się na rzeczy i właśnie jemu chce powierzyć nartki? ;)

 

Zasypałem was pytaniami, czekam niecierpliwie na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry serwis załatwi to w opcji ' bez śladu'

 

1cm w jeździe na krótkiej narcie , powiedzmy SL , na twardym to ... dużo

i różnica będzie wyczuwalna ...

1cm w feridówce to ... też dużo

 

wybacz, ale z Twych postów wynika że, mało masz doświadczenia w takiej jeździe ,

dlatego właśnie zostawiłbym jak jest ...

 

pojeździj i sam zobaczysz co i jak .... zawsze możesz oddać do serwisu i zmienić

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznasz sobie może oś narty suwmiarką i zmierz to przesunięcie. Co to np znaczy max 3.5mm w przednim wiązaniu

od osi ?

czy różnica między stronami?

Czym mierzone? bo już w jednym wątku słabo mi się robiło jak zobaczyłem czym.

 Nie panikuj. Kilka tematów takich było ostatnio i zdaje się po pomiarach umarły.

Gdyby każdy montaż miał być na zero nie było by nart do jazdy na rynku.

Może dołóż wszelkich starań do dokładnego pomiaru.

Czytałeś w necie że się skarżyli Ty też się skarżysz a jeszcze nie jechałeś ale już wiesz że będzie źle i taka opinia już żyje.

Kupuję dla całej rodziny dosyć poważne narty i fabryczne montaże płyt są poprzesuwane sporo i w niczym to nie przeszkadza, dotąd dokąd ktoś sobie nie wmawia.

Idź do sklepu i popatrz jak jest to pomontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 3,5 mm w przednim wiązaniu, czyt. oś wiązań od osi narty mierzona od górnej powierzchni, ciężko porównać to ze ślizgiem.. w drugiej narcie przednie około 2,5-3mm,  tylne oba o około 2mm. Może to i wielkiej różnicy nie zrobi w praktyce, ale zawsze w głowie będzie ta myśl, że coś jest nie tak jak powinno... Psychika weźmie górę.

Heski to teraz mi namieszałaś :rolleyes:  Gdzieś na necie czytałem w opiniach, że kilku skarżyło się na to że taile(110mm) trochę topią się w puchu.. Dlatego pomyślałem  o przesunięciu wiązań do przodu, bo tip topić się nie powinien (147mm). Jak to z tym 1cm jest, zauważalne to? Liczę że 186cm długości jednak zrobi swoje i nie odczuje się różnicy.. Jak w ogóle z wytrzymałością narty po kołkowaniu? Ma to jakieś znaczenie? A i jeszcze jedno pytanie, ma ktoś jakieś opinie na temat serwisu we Wrocławiu na ślicznej, kilka razy tam w sumie bywałem, z Panem właścicielem kilka rozmów zamieniłem i wygląda na pragmatycznego człowieka, który zna się na rzeczy i właśnie jemu chce powierzyć nartki? ;)

 

Zasypałem was pytaniami, czekam niecierpliwie na odpowiedzi :)

Jak juz chcesz przesuwac to do tylu,przesuniecie do przodu utrudni jazde w glebszym sniegu.BTW,jezeli ktos narzeka ze 110mm topi sie w puchu to narciarz z niego marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo

 

Zamawiam szafkę z dwoma szufladami z uchwytami do otwierania.

Stolarz robi je całkiem fajne ale w jednej szufladzie uchwyt jest przesunięty trochę na dół i trochę w prawo.

Niby nie ma wpływu na użytkowanie ale przeszkadza estetycznie.

Czemu mam się na to godzić.

 

K…..urcze MA BYĆ W ŚRODKU.

ZAPŁACIŁEM ZA TO.

 

Czemu to tak trudno zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo

 

Zamawiam szafkę z dwoma szufladami z uchwytami do otwierania.

Stolarz robi je całkiem fajne ale w jednej szufladzie uchwyt jest przesunięty trochę na dół i trochę w prawo.

Niby nie ma wpływu na użytkowanie ale przeszkadza estetycznie.

Czemu mam się na to godzić.

 

K…..urcze MA BYĆ W ŚRODKU.

ZAPŁACIŁEM ZA TO.

 

Czemu to tak trudno zrozumieć?

 

Mnie na razie udało się przeczytać że dokładny pomiar jest niemożliwy i  że wiązanie jest przesunięte tylko nie udało mi się jeszcze dowiedzieć ile i względem czego jest przesunięte.

Zdaje się że odpowiadam zakładającemu wątek nie Tobie i wyrażam swoje zdanie. 

Kiedyś już poznałem Twój pogląd na sprawę, łącznie z tym że na takim lub podobnym nie da się jeździć. A ja mam zupełnie inne doświadczenia łączne z takim,  że nie da się wykonać w zero.

Reklamuj szufladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jark, nie mylisz się, doświadczenia poza trasą nie mam, będę zaczynać przygodę (dobrze pasuje to do opisu skali umiejętności, na trasie jeżdżę dobrze i zaczyna mi się trochę nudzić, więc ciągnie mnie poza nią  :) ) Kolo, nie bulwersuj się, spokojnie :) Już tłumacze przesunięcie oś-oś czyli różnicę między stronami mnożysz razy 2 - 7mm. Harpia dosadnie przedstawił mniej więcej mój pogląd. Fredowski, chcę poprostu zasięgnąć opini starszych i mądrzejszych, niekoniecznie to świadczy o byciu mężczyzną czy nie  :P

btw, te 110mm to oczywiście o tyły chodziło, ktoś taile może z talią pomylić :)  Pod butem 88mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Heski to teraz mi namieszałaś :rolleyes:  Gdzieś na necie czytałem w opiniach, że kilku skarżyło się na to że taile(110mm) trochę topią się w puchu.. Dlatego pomyślałem  o przesunięciu wiązań do przodu, bo tip topić się nie powinien (147mm). Jak to z tym 1cm jest, zauważalne to? Liczę że 186cm długości jednak zrobi swoje i nie odczuje się różnicy.. Jak w ogóle z wytrzymałością narty po kołkowaniu? Ma to jakieś znaczenie? A i jeszcze jedno pytanie, ma ktoś jakieś opinie na temat serwisu we Wrocławiu na ślicznej, kilka razy tam w sumie bywałem, z Panem właścicielem kilka rozmów zamieniłem i wygląda na pragmatycznego człowieka, który zna się na rzeczy i właśnie jemu chce powierzyć nartki? ;)

 

Zasypałem was pytaniami, czekam niecierpliwie na odpowiedzi :)

 

Słuchaj najlepiej zrobisz jak posłuchasz ludzi tu piszących i się po prostu na tych nartach najpierw przejedziesz. Na demontaż i kombinację zawsze będzie czas. Nie ma ujmy w zrobieniu "przemontu" po użyciu narty. Wręcz przeciwnie - to by było rozsądne.

 

Ale jak już będziesz chciał je demontować to tak jak wcześniej pisałam -  ja bym je cofnęła. Właśnie geometria tej narty, i fakt, że ta narta kocha jazdę na tyłach w miękkim powoduje że wiązanie powinno przesunąć się w tę a nie w inną stronę. 

 

Nawet nie wiem(y) czy testowałeś już te narty, miałeś okazje na nich jeździć? Czy opierasz się tylko na internetowych czytankach? Serio pytam - to ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to obfotografować?  Z pewnymi sprawami zwłaszcza anonimowo jest tak jak z ufo,  wszyscy mówią tylko pokazać nikt nie może.

Dowartościowania nigdy dosyć,  wszyscy mają montaże na zero.

Tylko ja wyciągam z foli drugi po najwyższym modelu i kicha. Mam następny kwiatek,  komórka baby,  fabryczna płyta i też poprzesuwana jak w tych juniora, sam 2 gatunek czy też jakaś dopuszczalna norma.

Przy najbliższej okazji zrobię zdjęcia na razie zalega w termobagu.

Zamiast cokolwiek liczyć przyłóż suwmiarkę i klepnij foto.

 

Już tłumacze przesunięcie oś-oś czyli różnicę między stronami mnożysz razy 2 - 7mm.

To powyżej to serio napisałeś?

Jeśli masz taki pogląd jak Harpia w czym problem? dałeś pełnowartościowe pieniądze?

To rzuć im to na pysk i masz wewnętrzny spokój i kasę.

A nie finalnie zwiercone sitko od maszynki do mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia, nie jeździłem :rolleyes:  Szukałem w tamtym sezonie po wypożyczalniach, nie znalazłem ich.. Cena i opinie zachęciły.. Kolo teraz zdjęć nie wrzucę, narty mam w garażu, nie w domu. Po prostu uwierz mi na słowo, 7mm różnicy pomiędzy prawą, a lewą stroną. No i możesz jeszcze raz oblukać zdjęcie które wrzuciłem w wątku o doborze nart, krowie na rowie jest opisane. Patrząc wprost z góry na wiązanie, szczęki z jednej strony wychodzą poza krawędź, a z drugiej nie wychodzą(mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi).  Jest to zauważalna różnica, nie aptekarska. Skistopery po złożeniu nart wymuszają na nich pozycje przesunięcia jednej względem drugiej o około 2mm, co świadczy tym razem o tylnych wiązaniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo, dość mam przeglądania aukcji i szukania na necie czegoś, poza tym nie dysponuje nie wiadomo jakimi funduszami żeby dawać za narty 2k, jestem studentem, to co zarobie staram się wydawać na swoją pasję, ale oprócz tego mam również inne wydatki. Nie wiem czemu taki czepialski jesteś. Grzecznie pytam się ludzi tutaj co o tym myślą i do nikogo nie skaczę.

 

Gdzie tu się post usuwa, bo sczaiłem się teraz że pod swoim napisałem?

Użytkownik kulas9 edytował ten post 20 grudzień 2013 - 00:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia, nie jeździłem :rolleyes:  (...)

 

I ja myślę, że to jest jedyny powód, dla którego chcesz w BBR z przeznaczeniem na offpiste przesuwać wiązania do przodu, a nie do tyłu... :) 

 

Mówię Ci to m.in. jako ktoś, kto te narty przetestował zanim trafiły na polskie półki sklepowe. Jedyne co chciałam w nich zmienić podczas testów to właśnie położenie wiązania. Jeśli będziesz musiał przemontować, to zaufaj mi - tylko do tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 mm to sporo, prawie rozmiar gwintu wkreta. Trudno tak to skopać, nawet wiercąc bez szablonu! A może tak ma być, skoro sytuacja sie powtarza. ;) Kiedyś coś podobnego nazywało się niechlujstwem, teraz błędem.

 

Czy to przeszkadza w jeździe? jesli przy każdym skręcie masz sie zastanawiać jakby się jechało  na prostym montażu, to nawet bardzo..... 

 

 

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czepialski, opisywać przesunięcie można na kilka sposobów. Tylko dopytywałem.

Odeślij im te narty i niech przyślą nie zamontowane. Zakup  w necie pozwala zwrot zrobić do iluś tam dni.

Jeśli ktoś nie potrafi montować musi się liczyć z reklamacją, chyba że właśnie z tego powodu była cena dobra.

Za chwilę możesz w ten sam sposób analizować to centymetrowe przesuniecie i co w tedy jeśli znów będzie skopane? rzuć im to na twarz niech się nauczą pracować.

 

Jeszcze jest jeden problem weź zapnij buta i zobacz jak jest względem punktu montażu, następnie odkręć wiązanie i zrób zdjęcie ale swojej narty.

 

Czy zdjęcia z 19 postu to Twoje?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jeździł, tylko zamieniał lub żądał zwrotu kasy!

 

Miałem podobny problem z Fischer Sceneo 3  (180 cm, szerokie allmountain). Odchylenie przedniej części wiązania od osi na 3mm przy długości buta ok 30 cm skutkowało tym, że przy czubach nart było już ponad centymetr różnicy. Narta ustawiona do zewnątrz (prawa noga) nie trzymała precyzyjnie śladu, a przełożona do wewnątrz (na lewej nodze) miała tendencje do chwytania zewnętrznej krawędzi!

 

Jak by było poza trasą nie wiem! Na ubitym czuć. Znajomi w "ślepej próbie" też czuli że coś jest nie tak!    


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jeździł, tylko zamieniał lub żądał zwrotu kasy!

 

Miałem podobny problem z Fischer Sceneo 3  (180 cm, szerokie allmountain). Odchylenie przedniej części wiązania od osi na 3mm przy długości buta ok 30 cm skutkowało tym, że przy czubach nart było już ponad centymetr różnicy. Narta ustawiona do zewnątrz (prawa noga) nie trzymała precyzyjnie śladu, a przełożona do wewnątrz (na lewej nodze) miała tendencje do chwytania zewnętrznej krawędzi!

 

Jak by było poza trasą nie wiem! Na ubitym czuć. Znajomi w "ślepej próbie" też czuli że coś jest nie tak!    

Kulas9 już wymienił te narty (była o tym mowa w innym wątku http://www.skiforum....lep-snowinncom/) i nowe przyszły z identycznie zamontowanymi wiązaniami jak poprzednie pomimo jego wyraźnej prośby by nie montowano na nich wiązań. To chyba nie ma sensu wymieniać po raz kolejny bo następne mogą się okazać tymi, które poprzednio wymienił. Przypuszczam że cały posiadany stan tych nart przez sklep hiszpański, jest już z zamontowanymi wiązaniami według tego samego szablonu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przypuszczam że cały posiadany stan tych nart przez sklep hiszpański, jest już z zamontowanymi wiązaniami według tego samego szablonu.

 

Też tak już wcześniej sobie myślałem. Czy zgłaszałeś do nich, że znowu wiązania są skopane? Jeśli dostają już zamontowane, to może nawet nie wiedzą, że coś jest z nimi nie tak?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...