Skocz do zawartości

Skopany montaż wiązań


kulas9

Rekomendowane odpowiedzi

A propos tych 7mm, to tak jak pisałem jutro może przejadę się na wieczorne do zieleńca i na slalomce posprawdzam różnice. Bo w tej chwili nie mam zdania na ten temat, nie wiem jak to w praktyce wygląda. 

btw. ta płyta nie sądziłem że taka wysoka jest :wacko:

 

Ok, nie dojrzałem, że to dwie w jednym opakowaniu:P


Edited by kulas9, 21 December 2013 - 18:48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HesSki, w jednym się mylisz, nie dostałem tych samych nart, dostałem drugą parę tak samo spierniczoną, a wiem to dlatego, że jedną parę nadałem GLSem spowrotem w środę chyba, a tą drugą parę dostałem w czwartek DHLem.. Ciekawe ile par takich nart sprzedali dotąd.. 

 

 

Uuuu, no to pięknie. Jakaś cała partia pewnie schrzaniona. Też mnie ciekawi ile ludzi kupiło te deski z partackim montażem... 

 

 

P.S. Ja bym nie dawała płyty. Wiadome jest po co się płyt używa, a w przypadku TYCH nart płyta kłoci się z ich przeznaczeniem... Oczywiście wszyscy wiemy że płyty są rożne, kwadratowe i podłużne, ale w idealnym świecie to na tych nartach one się nigdy nie znajdą...

P.S. 2. Kolo - jak Ty w ogóle możesz wątpić w to, że zawsze tylko i wyłącznie na "0"? ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, no to pięknie. Jakaś cała partia pewnie schrzaniona. Też mnie ciekawi ile ludzi kupiło te deski z partackim montażem... 

 

 

P.S. Ja bym nie dawała płyty. Wiadome jest po co się płyt używa, a w przypadku TYCH nart płyta kłoci się z ich przeznaczeniem... Oczywiście wszyscy wiemy że płyty są rożne, kwadratowe i podłużne, ale w idealnym świecie to na tych nartach one się nigdy nie znajdą...

 

Salomon określa tą nartę jako wielozadaniową allmountin, podkreśla jej zwrotność na ubitym. W produkcji ma całą linię "typowych" nart pozatrasowych. Narty BBR z wypożyczalni "stoją" na "rentalach" o porównywalnym do płyty "wzroście". Ktoś na nich jeździ! Moim zdaniem kombinowanie z przesuwaniem wiązań przód tył odczujesz zdecydowanie bardziej! Pozostawienie tak jak jest również nie wydaje się optymalnym rozwiązaniem!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa... wielozadaniowa allmountain zwrotna na ubitym. Narta idealna, aż dziw, że ludzie wybierają co innego...

 

No i inna sprawa - ciężko żeby rental pracował bez płyty. Sorry, ale to żadne usprawiedliwienie.

A przesunięcie wiązań do tyłu odczuje. Na korzyść. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa... wielozadaniowa allmountain zwrotna na ubitym. Narta idealna, aż dziw, że ludzie wybierają co innego...

 

No i inna sprawa - ciężko żeby rental pracował bez płyty. Sorry, ale to żadne usprawiedliwienie.

A przesunięcie wiązań do tyłu odczuje. Na korzyść. 

Czuję się jak w liceum na języku polskim. Wiersz dwie zwrotki, a mądrych zdań "co poeta miał na myśli" dwie strony! Zabawne jak łatwo jest wiedzieć lepiej od producenta! :blink: 

http://www.salomon.c...skis-alpin.html

 

Osobiście gdyby ta narta była najlepsza na świecie to jej wygląd stanowi dla mnie barierę nie do przejścia! 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co czytasz (i przytaczasz) robią marketingowcy. Eksperci od bełkotu. Nie od nart. 

A co miał napisać producent? 

"Zrobiliśmy krzyżówkę deski surfingowej i narty, idealną i tu i tam, czyli nigdzie." ?

 

Wygląd... wg mnie znakomicie prezentowałyby się nad kominkiem. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej prezencji nad kominkiem już czytałem dawno temu  :P Właściciel serwisu na ślicznej sam posiada BBRke 8.0 i całkiem chwali, mówił, że pozytywnie zdziwiła go jazda na przygotowanej trasie - jego słowa. A człowiek na pewno pojęcie ma, ludzie z AWFu generalnie polecają ten serwis/giełde. Przynajmniej nie jest to typowy sprzedawca na jakich można często natrafić, co w nachalny sposób będzie chciał coś od siebie sprzedać, zawsze służy radą..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2. Kolo - jak Ty w ogóle możesz wątpić w to, że zawsze tylko i wyłącznie na "0"? ;)

Realista jestem i wiem o czym mówię, czasem nie wiem to pytam. Raczej wątpię w to zero. Sami robicie sobie koło  póra
Co powiesz jak Twoje montaże nie zerowe  zaczną być reklamowane.? Wolał bym dostać pełną informację ile to zero wynosi u Ciebie w serwisie. Od Do?

 

Będzie wizualizacja skopanego montażu?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realista jestem i wiem o czym mówię, czasem nie wiem to pytam. Raczej wątpię w to zero. Sami robicie sobie koło  póra
Co powiesz jak Twoje montaże nie zerowe  zaczną być reklamowane.? Wolał bym dostać pełną informację ile to zero wynosi u Ciebie w serwisie. Od Do?

 

 

 

Kolo pomarzyć piękna rzecz. Dużo rzeczy chciałbyś wiedzieć - od każdego forumowicza, od każdego serwisu.. Ciągle lawina pytań. Fajnie, że kiedy nie wiesz to pytasz. Ale wydaje mi się, że nie liczysz się z tym że nie każdy będzie na Twoje "zawołanie" produkował się nadmiernie w celu śpieszenia z objaśnieniami. 

 

Bo np ja nie będę. Zwyczajnie - nie mam chęci wpadać w wir dyskusji która zawsze przeradza się w coś bezsensownego. Tu pewnie też masz odmienne zdanie ale od razu powiem Ci - masz prawo mieć, ale zupełnie nie mam zamiaru się do tego ustosunkowywać. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jedno pytanie, jak tłumaczysz klientowi montaż który wyszedł nie na zero. I w tym wątku już żadnych pytań nie będę miał.

Pytam w kontekście Twoich kilku  "pewnych stwierdzeń" o jakości obcych montaży. (w różnych wątkach) I tylko dlatego chciałbym wiedzieć jak jest u Ciebie. Czy lawina pytań? Masz podstawy coś twierdzić publicznie, chętnie poznam podstawy tych twierdzeń. (inny wątek tez o spapranym montażu mogę zacytować) :)

Wcale nie masz pewności że Twojego montażu w rodzinie już nie posiadam. :)

Żeby była jasność jak jest,  ja wiem, pytam jak jest u Ciebie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjęcia, wymiary ścianka-krawędź podkładki wiązania 1. przód 18,15mm, 12,50mm   tył - 16,80mm, 15,40mm, 2. przód - 17,95mm,12,40mm   tył - 16,55mm, 15,70mm także rzeczywiście tyły są lepiej zmontowane jak w poprzedniej narcie i uszłyby, ale przody to dramat.

36f6e32150b6.jpg  848938cc3b25.jpg 15a697d7bd85.jpg 9cc507354160.jpg 1022aa316c0b.jpg 68e198e89938.jpg 932636cec2fd.jpg 5767afeb0304.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj leci skarga do "tych z góry", bo customer service, jak wiadomo nic nie może poradzić. List jest dobrze napisany, więc sprawa może się ciekawie rozwinąć, oby tam nie tylko CS znał angielski(z Hiszpanami to różnie może być). Trochę się natrudziłem w znalezieniu kontaktu do nich, ale wczoraj udało mi się znaleźć aż 37 adresów email :D Także poinformuje was na pewno co odeślą  :)

btw. Kolo nie załamuj.. już napisałeś na poprzedniej stronie sensowny post, za który Ci z resztą podziękowałem i nagle znowu się czepiłeś tego "0". 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj leci skarga do "tych z góry", bo customer service, jak wiadomo nic nie może poradzić. List jest dobrze napisany, więc sprawa może się ciekawie rozwinąć, oby tam nie tylko CS znał angielski(z Hiszpanami to różnie może być). Trochę się natrudziłem w znalezieniu kontaktu do nich, ale wczoraj udało mi się znaleźć aż 37 adresów email :D Także poinformuje was na pewno co odeślą  :)

btw. Kolo nie załamuj.. już napisałeś na poprzedniej stronie sensowny post, za który Ci z resztą podziękowałem i nagle znowu się czepiłeś tego "0". 

 Rzuć im to na twarz, to nie jest pełnowartościowy towar. Stąd może cena. Przenoszenie montażu u dużej części wytwórców jest równe utracie gwarancji.

Lubię widzieć o czym mam się wypowiadać, mierzenie nie jest mocną stroną bezosobowych forumowiczów co możesz w innych wątkach zobaczyć.

O zero pytam HesSki jako przedstawiciela pewnego serwisu i jej wypowiedzi w takich tematach jak ten. Chce odpowie, przymusu nie ma.

 Dziękuję za sesję chociaż jeden pytający który potrafi pomierzyć i pokazać.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozgrywka" ze sklepem nadal trwa, otrzymałem propozycje BBRów 9.0, teraz tylko będzie negocjacja co do wiązań pewnie, bo BBRy 8.9 były w zestawie z wiązaniami, a podesłali link do BBRów 9.0 bez wiązań. BTW, 8.9 i 9.0 to ta sama narta, nie?(czyt. zmieniona szata graficzna)

 

Jeszcze pytanie, pytać się o węższe skistopery - 90mm  te są 100mm i wydaje mi się, że ciutke za bardzo odstają. Co myślicie? Zdjęcia nizej.

7da0cb51baca.jpg e901f58308a2.jpg 91330b3562d1.jpg

 

 

 

Wesołych świąt :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Info jakby ktoś był ciekawy, już się wpienili na mnie w tym sklepie, na maile nie chce im się odpisywać, ale z tego co po statusie przesyłki wynika, że wysłali mi BBRki 9.0 plus wiązania za "friko"  :lol: No chyba, że kurier te stare weźmie, ale nie sądze.  :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rzuć im to na twarz, to nie jest pełnowartościowy towar. Stąd może cena. Przenoszenie montażu u dużej części wytwórców jest równe utracie gwarancji.

Lubię widzieć o czym mam się wypowiadać, mierzenie nie jest mocną stroną bezosobowych forumowiczów co możesz w innych wątkach zobaczyć.

O zero pytam HesSki jako przedstawiciela pewnego serwisu i jej wypowiedzi w takich tematach jak ten. Chce odpowie, przymusu nie ma.

 Dziękuję za sesję chociaż jeden pytający który potrafi pomierzyć i pokazać.

 

 

nie spodziewaj sie odpowiedzi - Hesski jest madra osoba i jak cos jest  nie po Jej mysli, poprostu konczy konwersacje. BAAAAAAAARDZO wygodna postawa.......

 

Jeszcze tyklo jedna rzecz co do wiazan - rozmawialem dzis na nartach z jednym z  guru - czlowiek praktycznie wie wszystko  o  dostosowaniu butow i montazu wiazan -  pewni ludzie chca np, zeby  do szerokich nart montowac asymetrycznie , ale w osi - to jest ich wybor i  oni wiedza doskonale , czego chca.

inny problem to tzw intoeing i outtoeing czyli sytuacja, kliedy ktos chodzi ze stopami zrotowanymi do wewnatrz lub zewnatrz - w takich sytuacjach nie ktorzy zalecaja montowanie wiazan lekko odchylonych od osi wzdluznej, ale tutaj zdania sa co najmniej podzielone. jedni  zalecaja to, a inni zalatwiaja ustawienie stopy za pomoca cantingu obcasow buta, lub  klinowa wkladka pod but wewnetrzny...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie ja wiem jak wygląda real,  jestem wstanie nawet go na zdjęciach pokazać (fabryczne) Natomiast bardzo lubię eksperckie porady, udzielane przez osoby które powinny wiedzieć.

Mnie tylko interesuje co recepcja serwisu powie,  lub mówi, jak klient napchany wiedzą z tego forum przyjdzie z suwmiarką i montażem tak przesuniętym jak w sąsiednim wątku krytykowane było.

 

A tak na serio może pani pomierzyła dokładnie i teraz wie a wcześniej Jej się tylko wydawało że wie?

 

Kulas9 warto porozmawiać z kimś kto ma na stanie te narty i jeszcze kilka innych, ja słyszałem 2 opinie że nie wart żadnej kasy jest ten patent.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę niejasno się wyraziłem w ostatnim poście. Bo sprawa trochę dziwna jest, wysłali mi wykłócony model bbr 9.0 z wiązaniami, za to nic nie pisali o zwrocie tych skaszanionych, ani wpłacie jakichkolwiek pieniędzy na ich konto :rolleyes: Także ciekawy jestem czy kurier (najprawdopodobniej) w piątek będzie chciał wziąć stare narty, a da nowe? Czy jak to będzie wyglądać.. Pisałem do nich w piątek w poprzednim tygodniu, jak ma wyglądać wysyłka, co ze zwrotem itp. nikt nic nie odpisał, tylko dzisiaj zorientowałem się, że wysłali po ich stronie internetowej, jakiś tam mail z automatu jeszcze przyszedł, że paczka "opłacona i wysłana". W sumie mi to pasuje, tylko żeby potem kwasu jakiegoś nie było, bo z chęcią bym puścił komuś po promocyjnej cenie te deski, jakby nie przeszkadzał defekt.. :)  Chyba na słowo honoru uwierzyli (+zdjęcia złego montażu), z resztą co oni by zrobili z takimi nartami, do sprzedaży przez sklep się już nie nadają...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden punkt widzenia się nie zmienia, mnie nikt nie informował o pięknym serwisie jaki mają tam. Jeśli rzeczywiście nie będą chcieli tych nart zabrać, to sprzedam je, a osoba która będzie je kupować będzie doskonale wiedzieć co kupuje i skąd wynika cena.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...