Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsze swoje narty

narty dobor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Argo

Argo

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2013
0

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:54

Temat typowy - bardzo proszę o pomoc.

1. Mężczyzna

2. 46 lat

3. waga -76 kg

4. wzrost - 178 cm5.

5. Kak dlugo na nartach - po kilka dni od sezonu 2010/11.

6. Skala umiejętności (tzw. sredniozaawansowany, w skali 10-stopniowej 6/10)

7. Buty flex 70, kupione przed pierwszym sezonem.

8. Dotychczasowe narty - zawsze wypozyczane, rózne firmy, jakos nie pamietam, które lepsze, ktore gorsze.

9. Styl jazy - w sumie turysta, ale szybkość nie jest mi obca.

10. Trasy - przygotowane we Włoszech, Austrii, niebieskie, czerwone, czarne - rzadko.

11. Kondycja - cały czas bardzo dobra (biegam, pływam, ćwiczę na siłowni, regularnie od lat)

12. Finanse - zakup dowolnej narty leży w granicach moich mozliwości :)

Dzięki za podpowiedzi III

#2 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2278 postów
  • Na forum od: 03.2009
678
  • Umiejętności: 1
  • Polska

Napisano 13 grudzień 2013 - 12:05

Szukaj nart z grupy Allmountain w długości 170cm, R od 14m do 16m.

Logo nart bez znaczenia grafika to kwestia twojego gustu.

#3 Argo

Argo

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 13 grudzień 2013 - 12:40

Dotychczas jeździlem na takich 160-165.

Czy 170 to nie za dużo ??

#4 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1870 postów
  • Na forum od: 11.2009
753
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:35

Ja mysle ze powinienes nawet szukac nart w granicach wzrostu :)

No pain no gain ...

#5 Argo

Argo

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 13 grudzień 2013 - 21:39

W granicach wzrostu to pewnie z rockerem ?

#6 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1870 postów
  • Na forum od: 11.2009
753
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 13 grudzień 2013 - 22:12

Dechy z rockerem na okolice wzrostu, bez rockera - 170,jesli slalomka-165.

No pain no gain ...

#7 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 11.2011
423
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 14 grudzień 2013 - 00:15

Dotychczas jeździlem na takich 160-165.

Czy 170 to nie za dużo ??

swoje umiejętności oceniłeś na 6, jeżeli tak w istocie jest i nie oszukujesz samego siebie to na 170 będzie jeździło ci się lepiej, jeżeli będzie odwrotnie to będzie oznaczało że samoocena była błędna ale i tak dzięki temu szybciej osiągniesz wskazane 6   

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Pozdrawiam -Włodek

#8 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
  • Na forum od: 11.2007
7986
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 14 grudzień 2013 - 01:19

Cześć

Jesteś znakomitym materiałem na narciarza. Sprawny, posiadający kondycję sportowiec, silny - to niestety minus w tym sporcie.

Doświadczony - wiek, dobrze byłoby abyś spojrzał na siebie z perspektywy kogos kto umie jeździć.

Technicznie jest pewnie zero - i z tego nalezy zdać sobie sprawę - później dobieramy sprzęt - przy tych parametrach trzeba na wyrost bo niewiele brakuje by jeździć.

Pozdrowienia

#9 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2012
143
  • Umiejętności: 4

Napisano 14 grudzień 2013 - 10:24

Jeśli chodzi o długość to najlepiej kupić takie na jakich Ci się najlepiej dotychczas jeździło. Jeżeli nie wiesz jaka to długość to może lepiej jeszcze w tym roku powyporzyczać i zobaczyć?

Ja mam podobne parametry wzrost/waga/wiek i najlepiej mi się jeździ na nartach 159cm (co jest ponoć idiotyzmem, ale nic na to nie poradzę :) ) (RTM 75). Jakoś w polskich warunkach lepiej  jeździ ni się na nartach powyżej 70 mm w talii niż poniżej.

#10 [email protected]

[email protected]

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 12.2010
0
  • Umiejętności: 9
  • Chrzanów

Napisano 14 grudzień 2013 - 12:06

Spróbuj na takich :

http://allegro.pl/na...3769243266.html

Jest to narta która wybacza błędy ale daje i radę w jeździe z większymi prędkościami.

#11 [email protected]

[email protected]

Nowy użytkownik

• 15 postów
0
  • Chrzanów

Napisano 14 grudzień 2013 - 12:15

Jeśli chodzi o długość to najlepiej kupić takie na jakich Ci się najlepiej dotychczas jeździło. Jeżeli nie wiesz jaka to długość to może lepiej jeszcze w tym roku powyporzyczać i zobaczyć?

Ja mam podobne parametry wzrost/waga/wiek i najlepiej mi się jeździ na nartach 159cm (co jest ponoć idiotyzmem, ale nic na to nie poradzę :) ) (RTM 75). Jakoś w polskich warunkach lepiej  jeździ ni się na nartach powyżej 70 mm w talii niż poniżej.

Kolega zwrócił tu słuszną uwagę, w zależności gdzie będziesz na nich jeździł.

Niestety polskie stoki są przygotowywane w nocy po zamknięciu tras, przynajmniej tam gdzie ja jeżdżę.

Podczas opadu śniegu nad ranem lub ich braku po kilku godzinach każdy wie co się dzieje ze stokiem.

Na takie warunki najlepsze są narty crossowe, które dają radę w każdych warunkach.

Mam dobry przykład kuzyna który zakupił Nówkę Atomic Redster EDGE SL dł 157, która jest strikte na przygotowane trasy i w takich warunkach zdecydowanie sobie nie radzi.

Wystarczy wjechać w luźny śnieg i jak by nie zapiąc dobrze butów to można z nich wypaść. Tak głupieją. 

#12 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
  • Na forum od: 11.2007
7986
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 14 grudzień 2013 - 13:23

Witam

Nart nie dobiera się do stoku tylko do narciarza drodzy koledzy. Narty krótkie stosujemy tylko na poczatku drogi w celu zapoznania się z narciarstwem i podstawami techniki. Osoba jeżdżąca dobiera narty w zależności od rodzaju narty i swoich parametrów.

Dla kolegi pytającego narty AM około 170 cm bedą w sam raz. Raszta porad to niestety bzdury.

Pozdrowienia

#13 [email protected]

[email protected]

Nowy użytkownik

• 15 postów
0
  • Chrzanów

Napisano 14 grudzień 2013 - 15:12

Witam

Nart nie dobiera się do stoku tylko do narciarza drodzy koledzy. Narty krótkie stosujemy tylko na poczatku drogi w celu zapoznania się z narciarstwem i podstawami techniki. Osoba jeżdżąca dobiera narty w zależności od rodzaju narty i swoich parametrów.

Dla kolegi pytającego narty AM około 170 cm bedą w sam raz. Raszta porad to niestety bzdury.

Pozdrowienia

Tak, tak kolego "nie wazne" czy bedziemy jezdzić po przygotowanych trasach czy nie.Będziemy cwiczyć slalom czy gigant oraz na trasach i poza trasami.

Narty należy dobierać do wszystkich parametrów.

#14 bodex4

bodex4

Użytkownik

• PipPipPip
  • 457 postów
  • Na forum od: 01.2012
143
  • Umiejętności: 4

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:01

Witam

Pozdrowienia

Tylko Twoje porady nie są bzdurami? Hmmm.....

#15 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3069 postów
  • Na forum od: 10.2011
8984
  • Umiejętności: 7

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:21

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#16 Argo

Argo

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 15 grudzień 2013 - 15:22

Cześć

Jesteś znakomitym materiałem na narciarza. Sprawny, posiadający kondycję sportowiec, silny - to niestety minus w tym sporcie.

Doświadczony - wiek, dobrze byłoby abyś spojrzał na siebie z perspektywy kogos kto umie jeździć.

Technicznie jest pewnie zero - i z tego nalezy zdać sobie sprawę - później dobieramy sprzęt - przy tych parametrach trzeba na wyrost bo niewiele brakuje by jeździć.

Pozdrowienia

Cześć

Pozdrowienia

Podoba mi się Twoja diagnoza. "Technicznie pewnie zero" też ! Nie chcę oceniać się na wyrost, a być może tak jest w przypadku tej szóstki w dziesięciostopniowej skali. Na razie szukam czegoś odpowiedniego dla siebie celując w coś z grupy: voelkl rtm 75 is, elan morpheo 8 (a może 6 ?), nordica transfire 78, blizzard power (400 lub 600 jeśli na wyrost).

pozdrawiam serdecznie

#17 grzechotnik

grzechotnik

Użytkownik

• PipPip
  • 121 postów
  • Na forum od: 12.2011
23
  • Umiejętności: 7
  • Tarnów

Napisano 15 grudzień 2013 - 16:12

, silny - to niestety minus w tym sporcie.

Dlaczego? Chodzi o silny, bo dobrze zbudowany czy silny bo wytrenowany? Znaczy, że narciarze o drobnej posturze mają łatwiej? 

#18 Argo

Argo

Nowy użytkownik

• 8 postów
0

Napisano 16 grudzień 2013 - 11:05

Ponawiam pytanie o podpowiedź:

nówki:

Elan morpheo 8 (6)

Voelkl 75 is

nordica transfire 78

blizzard power 600 (400)

a może uzywane blizzard g power 7.2 ??

pozdrawiam

Sławek

#19 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 16 grudzień 2013 - 19:09

Argo,

oceniam się na 6.

pierwszy raz założyłem buty narciarskie 8 lat temu. Do nich przypiąłem narty .... i tak ten związek trwa do dziś.

mam 54 lata, 176 cm / 82 kg.

używam nart: rossignol 8Sl oversize 165 cm ( uważam je za łatwe i bardzo uniwersalne), Salomon 24LM 170 ( dość sztywne, dla mnie do jazdy z większymi prędkościami po ubitej trasie), volkl Racetiger Speedwall SL ( świetne, wykorzystuję maksimum 40% ich potencjału, ale nie trzeba się bać) ...  w tym sezonie będę uczyć się jazdy na nartach Kastle BMX , o długości 178.

słowem - narciarz jeździ a nie narta.

Chciałbym Cię jedynie przestrzec przed zakupem nart dla początkujących -  to są wyrzucone pieniądze . Szkoda, można je lepiej wydać. Np . na RTMy 80tki albo inne rozwojowe narty. Nie zabiją, a frajda będzie dduuzżaa.

Pzdr,

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D