Skocz do zawartości

Ośrodki Rzeczka - porządki


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągi Lądka leżą już w rejonie Gór Złotych, a nie w Masywie Śnieżnika.

Podobnie jak Gierałtów.

Stronie Śląskie - Okolice to jest lepsze określenie na: Czarna Góra, Kamienica, Lądek, Nowy Gierałtów czy Morawa.

 

Góry Sowie i Rzeczkę można połączyć i nadać nową nazwę: Rzeczka i okolice,

i to jest moja propozycja na koniec tego wątku  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzisz Mario, nie wystarczy otworzyć atlas i wypisać nazwy pasm. Trzeba być w terenie i na bieżąco obserwować rozwój sytuacji. Otóż umieściłem wszystko to co było w Stroniu w Masywie Śnieżnika z czysto pragmatycznej przyczyny. Otóż główne stacje czyli Czarna Góra, Kamienica i Lądek działają od tego sezonu w ramach tegoż tworu: http://czarnagora.pl...egion-snieznik/  i naturalnym jest, że wszystkie pomniejsze stacje będą dążyły do "asymilacji" z nimi. Więc nazwa jest jak najbardziej na miejscu. O koncepcji powrotu do zagospodarowania narciarskiego samego Śnieżnika, nawet nie wspominam, bo większość i tak nie ma o tym bladego pojęcia. 

Jeżeli chodzi o Rzeczkę to sprawa wygląda następująco: dwie stacje w Rzeczce jedna w Sokolcu i jedna w Jugowie, jak widzisz rozstrzał jest wyraźny a do tego dochodzi jeszcze fakt,że Rzeczka leży w granicach innego powiatu niż Sokolec i Jugów. Mało tego, na dniach podpisane zostanie porozumienie pomiędzy kwaterodawcami i gestorami wyciągów o współpracy. Wszyscy oni zrzeszeni są w LGD Partnerstwo Sowiogórskie i wszelkie działania muszą mieć w nazwie "Góry Sowie" stąd też naturalną nazwą działu jest "Góry Sowie".

W zasadzie mógłbym tak uzasadnić wszystkie działy w Dolnośląskim, tylko po co? Skoro niektórzy wiedzą lepiej, nie wstając sprzed komputera...

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mario, nie wystarczy otworzyć atlas i wypisać nazwy pasm. Trzeba być w terenie i na bieżąco obserwować rozwój sytuacji. Otóż umieściłem wszystko to co było w Stroniu w Masywie Śnieżnika z czysto pragmatycznej przyczyny. Otóż główne stacje czyli Czarna Góra, Kamienica i Lądek działają od tego sezonu w ramach tegoż tworu: http://czarnagora.pl...egion-snieznik/  i naturalnym jest, że wszystkie pomniejsze stacje będą dążyły do "asymilacji" z nimi. Więc nazwa jest jak najbardziej na miejscu. O koncepcji powrotu do zagospodarowania narciarskiego samego Śnieżnika, nawet nie wspominam, bo większość i tak nie ma o tym bladego pojęcia. 

Jeżeli chodzi o Rzeczkę to sprawa wygląda następująco: dwie stacje w Rzeczce jedna w Sokolcu i jedna w Jugowie, jak widzisz rozstrzał jest wyraźny a do tego dochodzi jeszcze fakt,że Rzeczka leży w granicach innego powiatu niż Sokolec i Jugów. Mało tego, na dniach podpisane zostanie porozumienie pomiędzy kwaterodawcami i gestorami wyciągów o współpracy. Wszyscy oni zrzeszeni są w LGD Partnerstwo Sowiogórskie i wszelkie działania muszą mieć w nazwie "Góry Sowie" stąd też naturalną nazwą działu jest "Góry Sowie".

W zasadzie mógłbym tak uzasadnić wszystkie działy w Dolnośląskim, tylko po co? Skoro niektórzy wiedzą lepiej, nie wstając sprzed komputera...

 

Pozdrawiam, radcom

 

nerwy Ci puszczają Radziu i idziesz po bandzie,

znam te wszystkie góry, przemierzyłem je na własnych butach i śladach,

na pewno nie zdołam Tobie dorównać, zarówno w zaangażowaniu lokalnym, jak i wycieczkach osobistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwy mi nie puszczają, lubię tylko mieć porządek. Ja wiem, że mój podział nie jest idealny, jednak wpisuje się w obecne działania lokalne. Nie, no chyba nie Bierzesz do siebie moich delikatnych uszczypliwości.  Menda jestem, to wiem, jednak zachowuję umiar...   ;)  Tak na osłodę mogę tylko nadmienić, że w regionie szykuje się gruba inwestycja. Wszystkie decyzje środowiskowe i pozwolenia są już prawomocne, wkrótce rozpocznie się wylesianie terenów pod nartostrady. Na razie nic więcej nie napiszę, bo takie inwestycje lubią spokój. Jednak grubo będzie, oj grubo... B) 

 

Pozdrawiam, radcom   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, żeby tylko ten Twój nowy ośrodek nie skończył jak sam Śnieżnik  :D

Już tyle naczytałem się o zapowiedziach w naszym regionie tuż tuż tuż ..... że podchodzę do Twoich rewelacji z duuuużym dystansem.

 

Jarek, zobacz że nasza dyskusja nie skończyła tak źle jak inne tego typu wątki. 

Ja mam rację ze swoim podziałem i Radek ma swoją racje,

a Ty masz problem bo musisz sam zdecydować  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, ja jestem romantycznym patriotą, zaślepionym pięknem rodzinnych stron. Wiem, że wiele planowanych inwestycji, spaliło na panewce, jednak w tym przypadku info jest z pewnego źródła. W każdym bądź razie, ja trzymam kciuki. A co do nazewnictwa i porządków, to i tak nigdy wszystkim się nie dogodzi. Ja inspirowałem się tu: http://www.holidayin...=0&loc=0&cat=45 moim zdaniem, bardzo przejrzyste. W razie co, to i tak będzie na Jarka...  ;)

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam, radcom   

Tak na osłodę mogę tylko nadmienić, że w regionie szykuje się gruba inwestycja. Wszystkie decyzje środowiskowe i pozwolenia są już prawomocne, wkrótce rozpocznie się wylesianie terenów pod nartostrady. Na razie nic więcej nie napiszę, bo takie inwestycje lubią spokój. Jednak grubo będzie, oj grubo... B)

Sypnij chociaż pasmo :P

 

A tak było wczoraj pod Orłem:

https://www.facebook...&type=1

 gumowa bieżnia została ;), ale reszta solidnie uporządkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, jestem ciekaw tej inwestycji o której piszesz, bo już od jakiegoś czasu coś wspominasz, że czymś mnie/nas zaskoczą, coś kiedyś wspomniałeś o jakiś nowościach na Dzikowcu... nic, czekam niecierpliwie na dalsze wieści z tego rejonu :D

 

Dzikowiec zmieni się w mały Kronplatz, dwie gondolki i drugie krzesło dookoła  :D

Tak se można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja regionalnych wyrobów, to obowiązek każdego patrioty. Trzeba tylko uważać, by się nie prze promować...  ;)

 

Pozdrawiam, radcom

 

Wy tu pitu pitu a ja właśnie dokonałam obciągu ubiegłorocznego wina aroniowego i zlałam tegoroczną pigwówkę, przeczytałam wątek z powagą i zrozumieniem, zaprzęgłam małżona do analizy wątku o imadłach hand made, znaczy przygotowania do sezonu pełną parą. 

I żeby nie było to w biedrze zanabyłam kawę promocyjną. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro najciekawsza w tej dyskusji jest jednak Rzeczka, a nie nowy ośrodek, to muszę do niej wrócić :-)

 

Przede wszystkim trzeba założyć że katalog ośrodków Dolnego Śląska nie jest tylko dla nas,

tutejszych mieszkańców, ale również dla gości, którzy chcą tutaj czasami zajechać.

Z tego powodu nie może być czegoś takiego jak forum Karkonosze - Kopa.

Ośrodki narciarskie kojarzy się przede wszystkim przez miejscowości, w której jest start wyciągu.

Jak ktoś planuje dłuższy wyjazd narciarski, to szuka miejscowości, gdzie będzie miał spanie, wyciąg i knajpe.

Mniej go interesuje pasmo górskie.

Oczywiście są tacy narciarze jak my, którzy wiedzą doskonale na jaki szczyt wjeżdżają i jaką on ma wysokość.

Ale my jesteśmy mniejszością. Takie coś jak Karkonosze, to hasło powszechnie znane, ale kto z Polski zna nazwę Góry Orlickie,

co innego Zieleniec !

 

Dlatego właśnie bardzo dobry jest podział na takie czołowe miejscowości Dolnego Śląska,

które są znane w całym kraju i stanowią marki same w sobie:

Karpacz

Szklarska

Zieleniec

Świeradów Zdrój

I tego nie można dotykać  :D  Szkoda też roboty admina z przesuwaniem tych forów.

 

Natomiast w rejonie Masywu Śnieżnika i w Górach Sowich mamy problem,

gdyż jest tam dużo drobnych wyciągów porozwalanych po kilku miejscowościach.

Jednakże można tam wydzielić takie główne miejscówki, które są albo lokalnym centrum,

i może mają najwięcej miejsc noclegowych. I tak 

Masyw Śnieżnika - to Stronie Śląskie

A Góry Sowie - to Rzeczka

Oczywiście nie są to takie centra jak Szklarska. Ale przyjezdnego mało interesuje że Rzeczka to inny powiat niż Sokolec,

dla niego ważne jest że będzie spał w Rzeczce i nawet nie zauważy że orczyk Sokola Ski jest w innej miejscowości

a do Rymarza ma kilka km czyli rzut beretem.

 

Faktem jest że nazwa Masyw Śnieżnika jest bardziej znaną i lepiej postrzeganą nazwą niż Stronie.

Dlatego w naszym rejonie zrobiłbym ten wyjątek i dał te dwa fora od nazw gór.

Na koniec należałoby podnieść w tej hierarchii przesławny Dzikowiec.

I tu jest znów problem gdzie go wsadzić, ja proponuję Wałbrzych

Czyli byłoby tak:

 

Karpacz

Szklarska Poręba

Świeradów Zdrój

Zieleniec

Masyw Śnieżnika

Góry Sowie

 

 

Widzisz, Radek, jak dwaj miłośnicy Sudetów potrafią zareklamować orczyki w Rzeczce.

Już tam inni szykują dechy, aby się tam wybrać.

 

Ostatnio najbardziej mnie zachwyciły posty na sąsiednim forum właśnie o orczykach.

Jeden miłośnik Szczyrku robi działające modele orczyków, podobno są to najlepsze modele na świecie, z kotwicami !

To się nazywa szajba.

 

P.s. zmiana Wałbrzych na Góry Wałbrzyskie

Użytkownik MarioJ edytował ten post 03 grudzień 2013 - 10:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie mają być nazwy miejscowości, to Wałbrzych zamieniłbym na Góry Wałbrzyskie ew. "Sudety Wałbrzyskie" ( nazwa ta jest co prawda niezgodna z nazewnictwem geograficznym, jednak została przyjęta jako obowiązująca w strategii rozwoju) Choć ciągle jestem zwolennikiem nazw pasm. Bo przecież będzie tak: Dolnośląskie>Karkonosze>Karpacz-Kopa więc wszyscy zakumają... Pamiętajmy, że wzorem alpejskim, nasze ośrodki też zaczynają się łączyć w rejonach geograficznych. I nie wykluczone, że za kilka lat Szklarska i Karpacz połączą się w jedną stację  "Ski Resort Karkonosze". Bo tylko tak mogą stać się konkurencyjne w stosunku do sąsiadów... 

 

Pozdrawiam, radcom  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pasma, to ja bym zostawił tylko takie

 

Góry Izerskie

Góry Orlickie

Góry Sowie

Góry Wałbrzyskie

Karkonosze

Masyw Śnieżnika

Pozostałe

 

I w nich ośrodki wg wzoru: MIEJSCOWOŚĆ - OŚRODEK

Pasma typu Kaczawskie czy Kamienne są tak mizerne pod katem wyciągów,

że tylko by robiły niepotrzebny szum na głównym poziomie.

 

Ciekawe za czym jest nasz moderator?

Bo ja za wersją mieszaną: miejscowości i trzy pasma z posta #47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powoli dochodzimy do sedna sprawy. Nazwa pasma, miejscowość, stacja. Od początku o to mi chodziło. Poukładałbym tylko pasma według kierunku wschodniego i będzie git.

Co do miodu, w okolicach Dzierżoniowa są dobre pasieki. My jeździmy na coroczne Święto miodu i tam nabywamy hurtem miód zwykły i pitny... 

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...