Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ośrodki Rzeczka - porządki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 andrzejd69

andrzejd69

Użytkownik

• PipPip
  • 209 postów
  • Na forum od: 12.2009
40
  • Umiejętności: 7
  • Sudety

Napisano 30 listopad 2013 - 15:42

radcom  nie mów,że ludzie nie wiedzom o czym piszą  w grupie siła każdy ma prawo się wypowiedzieć pozdro

#22 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Na forum od: 12.2011
1102
  • Umiejętności: 1
  • wałbrzych

Napisano 30 listopad 2013 - 15:49

Tak właśnie myślę, że nie wiedzą, zarówno o czym i jak piszą...

Pozdrawiam, radcom

#23 andrzejd69

andrzejd69

Użytkownik

• PipPip
  • 209 postów
40
  • Sudety

Napisano 30 listopad 2013 - 16:10

no no odważna  teza również pozdrawiam

#24 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 30 listopad 2013 - 17:53

Andrzeju, wydaje mi się że Radkowi należą się wielkie dzięki za to że zechciał się pochylić nad tym całym bałaganem w kąciku dolnośląskim. Wydaje mi się też że położenie ośrodka to wartość stała i nie podlega zasadom demokracji.

zbieram na skręty 

#25 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
  • Na forum od: 11.2007
1466
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 30 listopad 2013 - 23:06

Publiczne dyskusje najczęściej prowadza do tego, że 95% piszących, nie wie o czym pisze. Na forach tego typu porządki ustalają moderatorzy. Moja propozycja jest bardzo prosta. Poszczególne działy otrzymują nazwę pasma, w którym znajdują się ośrodki. Wiadomo, że wszystkie dolnośląskie ośrodki leżą w Sudetach, więc idąc z zachodu na wschód, wygląda to tak:

Góry Izerskie
Karkonosze
Góry Kaczawskie/Rudawy Janowickie
Góry Kamienne
Góry Sowie
Góry Orlickie
Masyw Śnieżnika

Wystarczy teraz powkładać do tych działów odpowiednie ośrodki, kierując się wiedzą ze szkoły podstawowej. Prosto i przejrzyście...

Pozdrawiam, radcom

Z wierzchu to wygląda fajnie.
Spowoduje jednak 3-poziomowa hierarchię, zamiast obecnej 2-poziomowej. W niektórych górach trzeba wprowadzić kolejny poziom bo jest bardzo dużo ośrodków, np. Karkonosze (dolny śląsk- Karkonosze- Karpacz- ośrodki).
Obecny podział na miejscowości obowiązuje we wszystkich województwach, więc trzeba by zmienić wszędzie.
>>> SKI.PRIV.PL – skitour / freeride / poradniki / sprzęt <<<

#26 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
1466
  • Wrocław

Napisano 30 listopad 2013 - 23:09

Andrzeju, wydaje mi się że Radkowi należą się wielkie dzięki za to że zechciał się pochylić nad tym całym bałaganem w kąciku dolnośląskim. Wydaje mi się też że położenie ośrodka to wartość stała i nie podlega zasadom demokracji.

Mnie się propozycja Radka nie podoba. Stronie slaskie zostało jakiś czas temu uporządkowane. Teraz dogrywany Sowie. I już jest dużo lepiej niż kiedyś.

#27 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 01 grudzień 2013 - 08:50

Mario, to nie jest konkurs piękności. Tu nie ma nic do podobania. Metodyka porządkowania jaką przyjąłem oparta jest o najbardziej funkcjonalną stronę czeską. Nie wyważałem otwartych drzwi, skorzystałem z doświadczenia lepszych. Proste. Gdzie tu widzisz  nadmiernie rozbudowaną wielopoziomowość? Dolnośląskie>Karkonosze>Kopa lub  Dolnośląskie>Karkonosze>Winterpol...  Chyba wszyscy wiedzą, że to Karpacz. I jeszcze to Stronie, które tak podkreślasz. W Stroniu owszem można wyleczyć depresję jednak na nartach to raczej ciężko dobrze pojeździć. Czarna Góra, Kamienica, Lądek, Nowy Gierałtów czy Morawa, geograficznie leżą w Masywie Śnieżnika.  Nieprawdaż? Z resztą i tak moderator będzie się tym martwił...

Pozdrawiam, radcom 

#28 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
1466
  • Wrocław

Napisano 01 grudzień 2013 - 21:04

Wyciągi Lądka leżą już w rejonie Gór Złotych, a nie w Masywie Śnieżnika.

Podobnie jak Gierałtów.

Stronie Śląskie - Okolice to jest lepsze określenie na: Czarna Góra, Kamienica, Lądek, Nowy Gierałtów czy Morawa.

Góry Sowie i Rzeczkę można połączyć i nadać nową nazwę: Rzeczka i okolice,

i to jest moja propozycja na koniec tego wątku  :) 

#29 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 02 grudzień 2013 - 09:19

Widzisz Mario, nie wystarczy otworzyć atlas i wypisać nazwy pasm. Trzeba być w terenie i na bieżąco obserwować rozwój sytuacji. Otóż umieściłem wszystko to co było w Stroniu w Masywie Śnieżnika z czysto pragmatycznej przyczyny. Otóż główne stacje czyli Czarna Góra, Kamienica i Lądek działają od tego sezonu w ramach tegoż tworu: http://czarnagora.pl...egion-snieznik/  i naturalnym jest, że wszystkie pomniejsze stacje będą dążyły do "asymilacji" z nimi. Więc nazwa jest jak najbardziej na miejscu. O koncepcji powrotu do zagospodarowania narciarskiego samego Śnieżnika, nawet nie wspominam, bo większość i tak nie ma o tym bladego pojęcia. 

Jeżeli chodzi o Rzeczkę to sprawa wygląda następująco: dwie stacje w Rzeczce jedna w Sokolcu i jedna w Jugowie, jak widzisz rozstrzał jest wyraźny a do tego dochodzi jeszcze fakt,że Rzeczka leży w granicach innego powiatu niż Sokolec i Jugów. Mało tego, na dniach podpisane zostanie porozumienie pomiędzy kwaterodawcami i gestorami wyciągów o współpracy. Wszyscy oni zrzeszeni są w LGD Partnerstwo Sowiogórskie i wszelkie działania muszą mieć w nazwie "Góry Sowie" stąd też naturalną nazwą działu jest "Góry Sowie".

W zasadzie mógłbym tak uzasadnić wszystkie działy w Dolnośląskim, tylko po co? Skoro niektórzy wiedzą lepiej, nie wstając sprzed komputera...

Pozdrawiam, radcom

#30 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
1466
  • Wrocław

Napisano 02 grudzień 2013 - 09:36

Widzisz Mario, nie wystarczy otworzyć atlas i wypisać nazwy pasm. Trzeba być w terenie i na bieżąco obserwować rozwój sytuacji. Otóż umieściłem wszystko to co było w Stroniu w Masywie Śnieżnika z czysto pragmatycznej przyczyny. Otóż główne stacje czyli Czarna Góra, Kamienica i Lądek działają od tego sezonu w ramach tegoż tworu: http://czarnagora.pl...egion-snieznik/  i naturalnym jest, że wszystkie pomniejsze stacje będą dążyły do "asymilacji" z nimi. Więc nazwa jest jak najbardziej na miejscu. O koncepcji powrotu do zagospodarowania narciarskiego samego Śnieżnika, nawet nie wspominam, bo większość i tak nie ma o tym bladego pojęcia. 

Jeżeli chodzi o Rzeczkę to sprawa wygląda następująco: dwie stacje w Rzeczce jedna w Sokolcu i jedna w Jugowie, jak widzisz rozstrzał jest wyraźny a do tego dochodzi jeszcze fakt,że Rzeczka leży w granicach innego powiatu niż Sokolec i Jugów. Mało tego, na dniach podpisane zostanie porozumienie pomiędzy kwaterodawcami i gestorami wyciągów o współpracy. Wszyscy oni zrzeszeni są w LGD Partnerstwo Sowiogórskie i wszelkie działania muszą mieć w nazwie "Góry Sowie" stąd też naturalną nazwą działu jest "Góry Sowie".

W zasadzie mógłbym tak uzasadnić wszystkie działy w Dolnośląskim, tylko po co? Skoro niektórzy wiedzą lepiej, nie wstając sprzed komputera...

Pozdrawiam, radcom

nerwy Ci puszczają Radziu i idziesz po bandzie,

znam te wszystkie góry, przemierzyłem je na własnych butach i śladach,

na pewno nie zdołam Tobie dorównać, zarówno w zaangażowaniu lokalnym, jak i wycieczkach osobistych

#31 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 02 grudzień 2013 - 14:23

Nerwy mi nie puszczają, lubię tylko mieć porządek. Ja wiem, że mój podział nie jest idealny, jednak wpisuje się w obecne działania lokalne. Nie, no chyba nie Bierzesz do siebie moich delikatnych uszczypliwości.  Menda jestem, to wiem, jednak zachowuję umiar...   ;)  Tak na osłodę mogę tylko nadmienić, że w regionie szykuje się gruba inwestycja. Wszystkie decyzje środowiskowe i pozwolenia są już prawomocne, wkrótce rozpocznie się wylesianie terenów pod nartostrady. Na razie nic więcej nie napiszę, bo takie inwestycje lubią spokój. Jednak grubo będzie, oj grubo... B) 

Pozdrawiam, radcom   

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#32 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2779
  • Ojczyzna

Napisano 02 grudzień 2013 - 15:46

... moglibyście gdzieś na jakies piwo, razem wyskoczyć ?

:)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#33 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 02 grudzień 2013 - 15:52

No co Ty. Od września chodzę na basen, by gubić kilogramy przed sezonem. Wódka jest zdecydowanie mniej kaloryczna...  :D

Pozdrawiam, radcom

• jark podziękował za tę wiadomość

#34 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
1466
  • Wrocław

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:09

... moglibyście gdzieś na jakies piwo, razem wyskoczyć ?

pewnie chcesz się też załapać  :D

#35 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
2779
  • Ojczyzna

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:11

ja alkoholu nie tykam ... dobra kaw i owszem

ja stawiam .... piwo też :)

#36 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
1466
  • Wrocław

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:13

Radek, żeby tylko ten Twój nowy ośrodek nie skończył jak sam Śnieżnik  :D

Już tyle naczytałem się o zapowiedziach w naszym regionie tuż tuż tuż ..... że podchodzę do Twoich rewelacji z duuuużym dystansem.

Jarek, zobacz że nasza dyskusja nie skończyła tak źle jak inne tego typu wątki. 

Ja mam rację ze swoim podziałem i Radek ma swoją racje,

a Ty masz problem bo musisz sam zdecydować  :D

#37 MarioJ

MarioJ

Rajder

• PipPipPipPipPip
  • 2248 postów
1466
  • Wrocław

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:15

ja alkoholu nie tykam ... dobra kaw i owszem

ja stawiam .... piwo też :)

tośmy się zgrali, Jarek kawa, Radek wódka, ja piwo  :D

#38 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
2779
  • Ojczyzna

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:19

hmm .... mnie Wasze gwarzenie sie podoba

naprawdę ...

... kilka osób tu odeślę (w przyszłości)

by się uczyli

• wideo5 podziękował za tę wiadomość

#39 radcom

radcom

KNA DZIKOWIEC

• PipPipPipPip
  • 1474 postów
1102
  • wałbrzych

Napisano 02 grudzień 2013 - 17:41

Mario, ja jestem romantycznym patriotą, zaślepionym pięknem rodzinnych stron. Wiem, że wiele planowanych inwestycji, spaliło na panewce, jednak w tym przypadku info jest z pewnego źródła. W każdym bądź razie, ja trzymam kciuki. A co do nazewnictwa i porządków, to i tak nigdy wszystkim się nie dogodzi. Ja inspirowałem się tu: http://www.holidayin...=0&loc=0&cat=45 moim zdaniem, bardzo przejrzyste. W razie co, to i tak będzie na Jarka...  ;)

Pozdrawiam, radcom

• jark podziękował za tę wiadomość

#40 andrzejd69

andrzejd69

Użytkownik

• PipPip
  • 209 postów
40
  • Sudety

Napisano 02 grudzień 2013 - 18:20

czy mogę się dołączyć mam własne wyroby regionalne pozdro :)