Skocz do zawartości

all mountain'y


outsider

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem nart z grupy all mountain. Jeżdżę już ładnych kilka lat i zaczyna ciągnąć mnie na poza przygotowane trasy. Chciałbym zmienić narty na coś uniwersalnego 50/50. Jeźdiłem ostatnio na salomonach x-wing tornado, a także na nordice hot rod nitrous. Fajniej chyba było na salomonach, ale też warunki były wtedy zdecydowanie lepsze, więc jakoś nie bardzo potrafię wybrać. Czy ktoś może coś poradzić? Może ktoś jeździ na hot rodach? Coś wiecie z doświadczenia o narcie Top Fuel?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry post :) tez chce sobie kupic narty z grupy all mountain i myslalem nad dynastarami contact 11 (ma lepsze predyspozycje do krotkich skretow niz inne all mountain'y a wlasnie taki preferuje styl jazdy)aczkolwiek nie jezdzilem na nich mam mozliwosc pojezdzic tylko na zeszlorocznym modelu ale chyba nie beda sie duzo roznic oprocz szaty graficznej, poradzcie cos ludzie, a moze cos innego od dynastara aczkolwiek bardzo lubie ta firme?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry post :) tez chce sobie kupic narty z grupy all mountain i myslalem nad dynastarami contact 11 (ma lepsze predyspozycje do krotkich skretow niz inne all mountain'y a wlasnie taki preferuje styl jazdy)aczkolwiek nie jezdzilem na nich mam mozliwosc pojezdzic tylko na zeszlorocznym modelu ale chyba nie beda sie duzo roznic oprocz szaty graficznej, poradzcie cos ludzie, a moze cos innego od dynastara aczkolwiek bardzo lubie ta firme?

to zalezy gdie chcecie jezdzic: jezeli sporadycznie poza trasa i nie w b glebokim sniegu to allmountain starcza (Allstarts. 5*****). jezeli juz powazniej poza trasa to lepsze beda mid-fat: cos co podobne do AC serii volkl'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, szukam czegoś bardziej 50/50, również żeby móc czasem jeździć w kraju;-) a na poważnie, to nie wierzę w jeżdżenie tylko poza trasami.. chciałbym mieć jedną parę nart do wszystkiego więc chyba jednak 50/50. preferuję raczej długi skręt, gigantowy. salomony x-wing tornado z radiusem 14,5 się wtym sprawdzają, a jeszcze bardziej nordica z 16 m. dynastary podobno są rewelacyjne, podobno bo tak słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Atomic Metron model 11 B5 z tego sezonu. Jest to Metron o największym promieniu (14 m przy dł. 164 cm, 15 m przy dł. 170 cm) dość twarda narta więc w długim skręcie będzie stabilna. Jeśli chcesz jeździć 50/50 proponuję dobrać dł. narty ok. -10 cm od wzrostu, poza trasą będzie zdecydowanie lepiej a przy Twoich umiejętnościach na trasie spokojnie ją dociśniesz. Ale to tylko moja propozycja, zdecydujesz sam :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem wlasnie zeby dobrac narty -10cm od wzrostu ale czy przy moich preferencjach do krotkiego skretu nie beda one za dlugie na stoku? zato lepiej by chyba plywaly poza trasa?

To zależy jakie masz "parametry" i jaki jest Twój poziom umiejętności. Jeśli chodzi o Metrony do krótszych skrętów to polecam 10 PulsTi lub B5 (ale B5 to straszna łopata i pierońsko ciężka, chyba najcięższa narta na jakiej kiedykolwiek jeździłem i jak dla mnie zdecydowanie za twarda). Jak do tej pory najlepiej jeździło mi się na 10-kach z sez 04/05 dł. 164 cm (mimo moich 182 cm i 82 kg). W przyszły weekend będę testował 10-ki z bieżącego sezonu więc może napiszę o nich coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, szukam czegoś bardziej 50/50, również żeby móc czasem jeździć w kraju;-) a na poważnie, to nie wierzę w jeżdżenie tylko poza trasami.. chciałbym mieć jedną parę nart do wszystkiego więc chyba jednak 50/50. preferuję raczej długi skręt, gigantowy. salomony x-wing tornado z radiusem 14,5 się wtym sprawdzają, a jeszcze bardziej nordica z 16 m. dynastary podobno są rewelacyjne, podobno bo tak słyszałem.

Mozesz rozwinac to twoje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdżę na 7+, 80 kg, 184 cm i zastanawiałem się nawet na długością 178, Testowałem 170 i było bardzo fajnie. Specjaliści z Salomona doradzali przy moich parametrach 170 cm. Fachowcy z Nordiki radzili dobrać 178. 170 będą na pewno łatwiejsze w prowadzeniu. Ale zastanawiam się wciąż nad tym, którą nartę wybrać, Nordici są np. sztywniejsze od Salomonów, i też cięższe ale radziłem sobie, więc to mi raczej nie przeszkadza. Czy ktoś testował może tornado salomona albo top fuel nordici? co do dynastarów coctact 11 to tylko słyszałem, że to rewelacyjna narta (od sprzedawcy) ale więcej nic nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeśli chcesz coś łatwiejszego do kontrolowania to 170, jeśli oczekujesz większych wyzwań i konieczności przyłożenia to 178. wiem, że gdzieś na stronach salomona można znaleźć tabelę dla ustalenia długości narty w zależności od wagi, wzrostu i umiejętności dedykowaną dla nart x-wing czyli all mountainów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wzrost to 183cm i 84kg wagi moj poziom umiejetnosci to 8

No to mamy podobne "parametry" tylko moje umiejętności zdecydowanie niższe :o (coś pomiędzy 5 a 6) Skoro wolisz krótszy skręt, to jeśli chodzi o Metron 10 raczej nie dłuższe niż 171 cm R=13,5 m - wg index-u m2 wartości dla Ciebie będą się zawierać pomiędzy 1230 a 1250 ale biorąc pod uwagę Twoje umiejętności obawiam się czy nie będą zbyt miękkie, natomiast twarda B5-ka ze względu na taliowanie 131-76-115 poza trasę teoretycznie powinna wystarczyć nawet dł. 162 cm (index 1260), a promień przy tej dł. 11 m to prawie jak slalomka :) Następną dł. jest 172 cm (index 1360) R=12 m, hmmm... może być za długa :rolleyes: Ciężki orzech do zgryzienia bez testowania, bo nie każdemu pasuje to co innym :) Ja jeździłem w ubiegłym sezonie na; - Metronach 10 z sez 04/05 dł. 164 cm - rewelacja :) - Metronach B5 z sez. 05/06 dł. 152 cm - dla mnie za krótkie i za twarde, Dwa tygodnie temu jeździłem na Metronach 11 B5 z sez. 06/07 dł. 158 cm - twardość ok ale za krótkie niestety, więc sprzedałem a teraz czekam na 10 PulsTi funkiel nówki nie śmigane z bieżącego sezonu i już się nie mogę doczekać pierwszych zjazdów :) Zobaczymy, czy technicy Atomica coś pokombinowali, czy tylko przemalowali szatę :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZanZibi potrafisz mi to wyjasnic :) chodzi mi tu o ten "index" i to "1230"

Masz linka do tematu, tam jest dokładnie opisane :) http://www.skiforum....ystko metronach Napisałem index dla Ciebie 1230-1250, bo biorąc pod uwagę Twój stopień zaawansowania jako; - zaawansowany wychodzi 1225, natomiast przy - expercie - 1255 Zresztą sam pokombinuj :) Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac to twoje zdanie

pisząc, ze nie wierzę w jeżdżenie tylko poza trasami miałem na myśli, że mało gdzie można tak jeździć, mie mieszkamy w Stanach;-) w Polsce mamy to, co mamy, więc lepiej lub gorzej przygotowane trasy, bardziej nieprzygotowane. Na częstsze niż raz w roku wyjazdy za granicę (czytaj przede wszystkim w Alpy) gdzie można pojeździć w głębokim śniegu, mnie nie stać, więc szukam narty uniwersalnej. Na normalną trasę i na głęboki śnieg JAK BĘDZIE TAKA OKAZJA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzieki ZanZibi teraz juz wiem wszystko :) a te hot rody to bym chetnie potestowal :)

Można poszukać w wypożyczalniach. Ale w Polsce raczej się nie zdarzają , w Austrii mają na pewno (sam sprawdzałem:-) Poza tym w poznaniu jest firma Fordex, przedstawiciel Nordiki, może trzeba zapytać czy nie organizują testów w Polsce. Albo zapłacić ok 2000 zł na wyjazd testowy w Alpy z Intersportem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...