Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kurwesik

kurwesik

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2013
0

Napisano 07 listopad 2013 - 01:18

Witam!

Jestem nowy na forum więc na początku chcę wszystkich powitać.  :) 
Otóż na nartach jeżdżę już 9 lat, nieskromnie powiem, że mam dobrą technikę, zdarzyło mi się jeździć trasami nieprzygotowanymi (jednak na zwykłych nartach) i sprawiało mi to dużo frajdy, jazda po przygotowanych stokach stała się zbyt monotonna, więc zdecydowałem się na narty freestylowe, abym mógł pośmigać poza trasą oraz na parku czy naturalnych przeszkodach (na zwykłych nartach z nudów robiłem różne triczki i nawet wszyło na chama dokręcone 36! :D). Jako, że na samym sprzęcie słabo się znam, a szczególnie na freestylowym, dlatego moje pytanie- jakie narty wybrać? Jako, że dopiero zaczynam zabawę z freestylem i freeridem myślałem o budżecie 500 zł, dlatego będzie to coś używanego. Wiem, że było wiele tematów tego typu, ale najczęściej oferty pochodziły z allegro i praktycznie wszystkie trafiły do archiwum. Z tego co sam wyczytałem to nadadzą się te deski:

K2 Public Enemy

http://allegro.pl/na...3679327360.html

Volkl Ledge

http://allegro.pl/vo...3690768170.html

HEAD J.O. PRO

http://allegro.pl/fr...3686653629.html

Jako, że moje gabaryty to 183 cm wzrostu i 60-65kg wagi, to co do wzrostu najodpowiedniejsze wydały mi się te heady (podobno narty powinny być 5 cm krótsze od wzrostu narciaża), do tego fajny design  :P W drugiej kolejności są te K2, jednak oczywiście mogę zupełnie się mylić, ale słyszałem wiele pozytywnych opinii na ich temat.

Drugą rzeczą są kije.
Słyszałem, że model nie ma praktycznie żadnego znaczenia, ale powinny być dość krótkie, jaką długość proponujecie?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi  ;)

#2 Chrońmy Rysie

Chrońmy Rysie

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 11.2010
31
  • Umiejętności: 5
  • Łódź

Napisano 07 listopad 2013 - 06:29

Jeśli chodzi o freeride (jazda poza trasami) narty powinny być równe lub nawet dłuższe - ale litości od NARCIARZA !!!!!

a freestyle (fikołki) narty winny być krótsze - również od NARCIARZA. 

#3 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2296 postów
  • Na forum od: 03.2009
685
  • Umiejętności: 1
  • Polska

Napisano 07 listopad 2013 - 07:37

Kupno używanych nart z grupy freeride to duże ryzyko.

Te narty są mocno narażone na uszkodzenia, złamania itd.

Lepiej chyba poszukać nowych nart ale ze starszych roczników.

#4 kurwesik

kurwesik

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 11.2013
0

Napisano 07 listopad 2013 - 12:04

No to dowaliłem z tym 'narciażem' haha :wacko:, na obronę dodam, że mam dysortografię  :P

Co do samych nart
Na razie i tak nie zamierzam robić nie wiadomo jakich tricków, więc nie muszą być nie wiadomo jak wytrzymałe. Jako że jak na razie budżet jest dość skromny, myślałem właśnie o używkach, ale jeśli da radę kupić jakieś nowe, to prosiłbym o linki do takowych :) A co proponujecie z tych 3 powyższych modeli?