Skocz do zawartości

Odzież / akcesoria z LIDLA


kerju

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak kurtki z Lidla. Ja widziałem kurtki Brugi głównie w Macro&Cash i nie da się o nim powiedzieć, że to polski kapitał. A powyższy model w porównaniu do np. Columbia, The North Face czy innych markowych kurtek również nie wypada rewelacyjnie. Ale tak jak nie każdego stać by jeździł Porsche, tak nie każdego stać by ubierał się w najdroższe kurtki. Tak krawiec kraje jak mu materiału staje. Jak osiedlowe sklepiki zejdą z marżą to może ludzie przynajmniej zmniejszą skalę zakupów w dyskontach. Mówienie że dyskonty zabijają polski "small business", może i jest w części prawdziwe, ale małe sklepiki dają zatrudnienie zazwyczaj jednej dwóm osobom, najczęściej członkom rodziny, a dyskonty kilkudziesięciu i jak mam możliwość zakupu tego samego produktu w cenie kilkakrotnie niższej to po co przepłacać.

..ale twoje produkty (odzież zimowa/ sportowa) z Lidla nie spełniają żadnych norm, przynajmniej tych polskich dla polskich warunków atmosferycznych! 3tys. jak napisali w reklamówce - nie na kurtce to min. ale chyba dla włoskich Dolomitów w pełnym słońcu!?

Naprawdę nie warto już o tym pisać.

PS Jeśli potrzebujesz bdb kurtki na start lub na parę sezonów i jako drugą lub trzecią - kup sobie Brugi j/w (dostępny tylko przez allegro i w sklepie firmowym w B-B po uzgodnieniu) czyli model 4AGR(10tys.) - to tylko 229zł z 449! Jeśli masz trochę więcej złPL i chcesz się poczuć jak instruktor to idź do Małachowskiego (kurtka ski 8/12tys poczwórnie klejona membrana - specjalny model dla instruktorów, są też gacie w podobnej cenie po 599zł!) Można jeszcze zaglądnąć do Blizzarda w Mikołowie ale tam ostatnio same s-ki w super cenach!

"Myślę o Porsche ale jeżdżę Śkodą a nie jakąś Syrenką z Lidla!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rychu nie zrozumiałeś mojej intencji. Odnosiłem się do tego konkretnego cytatu, który jak dla mnie jest hipokryzją. Polecana przez ciebie kurtka Brugi jest dostępna również w sieci Makro&Cash, a powtórzę to po raz kolejny, nie jest to polski kapitał. Osobiście nie używam kurtki z Lidla bo od kilkunastu już lat ja i cała moja rodzina wierni jesteśmy marce Columbia. Pierwsze dwie dla mnie i dla żony były zakupione w amerykańskim PX na Bałkanach ale następne dla dzieci i kolejne dla nas na wyprzedażach w USA i cenowo wcale nie wychodziły drożej niż tak zachwalana Brugi. Staram sie ci uświadomić że nie wszystkie produkty z Lidla są kiepskiej jakości i nie należy wszystkiego potępiać w czambuł. Jeżeli ktoś ma kupić dla czterosobowej rodziny cztery kurtki za 229 zł, a z reguły normalne (tygodniowe) zakupy robi w Lidl-u a nie w sklepach ze zdrową żywnością, to raczej kupi je za połowe ceny w Lidlu, tym bardziej że statystyczny kupujacy z Lidla nie jest zarejestrowany na skiforum i nie czyta tych wszystkich negatywnych opinii dotyczacych tychże kurtek. Jezeli ktoś na narty jeździ raz w roku na kilka dni w okresie ferii zimowych to ta kurtka z Lidla również wytrzyma. :)

Moja Brugi jest ze sklepu FIRMOWEGO (gwarancja jakości!) i dotyczy modelu dla prawdziwego mężczyzny :) !!! (dziecięce i damskie są w innej ofercie i są jeszcze tańsze!) a Twoje ciuchy z Lidla (przynajmniej z ostatniej oferty) NIE SPEŁNIAJĄ żadnych norm!!!

Jeśli chcesz się męczyć na stoku a później stwierdzić ,że musisz kupić coś lepszego to sobie kup te ciuchy z Lidla przynajmniej po 3 kpl. na zapas! Ja na pewno NIE BĘDĘ tego BADZIEWIA POLECAŁ bo przy lekkim mrozie lub mżawce te lidlowskie ciuchy wysiadają - nawet podczas polskich ferii które nie przypadają przecież w lipcu :D kiedy od biedy można by je założyć!

PS Dziwię się tej niemieckiej firmie ,że złożyła nam , obywatelom Polski ,taką kiepską propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, kiedyś na poczcie przy robieniu opłat namawiali do zakupów dodatkowych towarów z "okienka"

 

czyżby szanowny użytkownik rycho65 pracował na kasie w Makro??   :o

 

a tak poważnie - wg mnie oczywiście - przy produktach z tej półki decyduje wyłącznie cena - o jakichkolwiek parametrach i szczególnej jakości raczej mozna sobie pomarzyć...

i dotyczy to zarówno lidla, jak i brugi, niskich modeli hiteka, czy 4f-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

a tak poważnie - wg mnie oczywiście - przy produktach z tej półki decyduje wyłącznie cena - o jakichkolwiek parametrach i szczególnej jakości raczej mozna sobie pomarzyć...

i dotyczy to zarówno lidla, jak i brugi, niskich modeli hiteka, czy 4f-a

Nie masz racji bo zapewne nigdy nie porównywałeś tych sklepów jednocześnie!?

Lidl można pożenić z Biedronką a Makro to już zupełnie inna działka ,i jakość inna ,tym bardziej jeśli chodzi o odzież!

(i jeszcze mieszasz marki: Brugi, Hi-Tec...z sieciami sklepów...)

Nie wiem skąd przyszło tobie do głowy ,że pracuję na kasie tam czy tu? - po prostu mogę polecić co dobre i akurat ten model Brugi jest godny uwagi ,a czy sprawdzi się na stoku w polskich warunkach? - na pewno się sprawdzi bo mam podobny z Blizzarda i się sprawdził!

Nie jest idealny bo też kosztował do 500zł jak ten Brugi kupiony za 60% wartości po sezonie w Mikołowie!

PS Najpierw porównaj , przetestuj, itp ,itd...- ja to zrobiłem ostatnio i jednocześnie ,a Ty zapewne nawet w Lidlu nie byłeś, i nie macałeś tego badziewia "do jednego prania"?! :)

SMACZNEGO  ŚWIĘTA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ubiór nie ma znaczenia jakim ktoś jest narciarzem . No za wyjątkiem  żółtych spodni   :P  

 

Sally, kłopot w tym że żółte spodnie w Lidlu były dostępne tylko w wersji męskiej!

 

Co do "dziadowania" na stoku to moje dziecię twierdzi że nie jestem dziadówą tylko pierwszym hipsterem zaraz po tym gościu z tik - taka i tego się trzymajmy.

 

Wczoraj trafiłam do Lidla na rewelacyjne kalesony z "futerkiem". Nie wiem jak się spiszą na stoku ale do siedzenia przed kompem są  rajsko delikatne i cieplutkie. I ładne bo kolorowe.

 

A co do dziadowskich zakupów to są jeszcze lumpeksy! I nie jest to bez związku z marketami. Najtrwalsze spodnie narciarskie które ujeżdżałam do spóły z moim dzieckiem kupiłam w lumpeksie i były to spodnie TCHIBO.

 

Moja ulubiona bluza polarowa w której trenuję min 2x w tygodniu od co najmniej 5 lat i ciągle jest w praniu, więc ta bluza to bluza ze szmateksu kupiona za 50 gr a marka crane - coś co można spotkać w Aldim /.

I to crane i tchibo można regularnie i w dobrym stanie spotkać w szmateksach. 

 

A gdzie polski szlachcic?  ;)

 

Polski szlachcic w  "okazyjnym" spyderze   :D

 

 

"Myślę o Porsche ale jeżdżę Śkodą a nie jakąś Syrenką z Lidla!"  ;)

 

Tak i jak większość z kierowców skód wydaje ci się że jeździsz VW tylko z innym znaczkiem :D

Czyli przyganiał kocioł garnkowi.

To ci powiem że skody składane są z zespołów które nie spełniają norm dla VW. Taki śmietnik vw bo szkoda przetopić, łatwiej wysłać do czech.  I jak ci?

 

A jeśli nie widzisz różnicy w możliwości wydania 129 zł zamiast 229 zł to życia nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwie pary spodni marki "Bobo Sport" i kombinezon z Pol-sportu. Z butów "kosze" i "Himalaje", że o menażce nie wspomnę. Ktoś chce zarzucić mi brak patriotyzmu? Wszak dzisiaj największe "polskie marki" szyją w Chinach. Ciuchy z Lidla są szyte w Turcji lub Słowenii.  Wkładając je do koszyka ze zgrzewka niemieckiego piwa. Jestem i oszczędny i proeuropejski. A spędzając blisko sto dni na stoku, zedrę je tak samo jak super markowe za ileś tam...

 

Pozdrawiam, radcom  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Nas pewnie dokonał jakiegoś "pierwszego" zakupu - czy przemyślanego czy nie to okazuje się już po fakcie.

Dyskusja na temat zakupu odzieży czy bielizny firmy X czy Y nie ma najmniejszego sensu, każdy z Nas ma inną fizjologię i inne związane z tym faktem odczucia ( obiektywne lecz najczęściej subiektywne :-) )

Jeżeli ktoś chce bawić się jazdą na nartach to będzie to robił bez względu na to w czym .

Pozdrawiam i niech już sypnie w Polsce :-)

 

 

 

Jesteście przed szwalnią i sklepem firmowym JMP.

Aha, Szaflary są w Polsce ;D

 

 Korzystam z produktów tej firmy i jestem zadowolony - lecz to jest moje subiektywne odczucie :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

A jeśli nie widzisz różnicy w możliwości wydania 129 zł zamiast 229 zł to życia nie znasz.

 

Kupując badziewie zawsze przepłacasz!

(Początkowo wydaje się tobie żeś zrobiła dobry interes ale z czasem dopłacasz do interesu)

Dopłacasz kilka groszy i możesz mieć kurtkę nie tylko na deski a nie jakąś tam jaklę do kaplicy!

Natomiast Czechom Polska może pozazdrościć nie tylko Skody!  :)

 

PS Ciekaw jestem kto wam płaci za wałkowanie tej "bezsensownej rozmowy" - producenci dla Lidla czy Niemcy z Lidla? :D

"Sensowna rozmowa" by była gdyby te ostatnie kurtki z Lidla miały jakąś wartość użyteczną a one jej po prostu nie mają!

Tak się zdenerwowałem ;)  ,że zapomniałem o teście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był posiadaczem kurtki z Lidla to zdecydowanie wolałbym by na stoku mówiono o mnie że "ten gość w żółtej kurtce z Lidla śmiga jak instruktor" niż "ten gość w kurtce od Małachowskiego wyglądający jak instruktor jeździ jakby miał pierwszy raz narty na nogach".  :)

Więcej luzu, każdy wybiera to co lubi albo na co go stać(...)

...nikogo nie stać na badziewie tym bardziej jeśli pod ręką ,za niewielką dopłatą ,jest lepsza oferta!

W ostateczności można coś wybrać z oferty Grizzly lub w "lumpeksie" bo te ostatnie kurtki z Lidla są naprawdę b.słabe.

Ale powtarzamy się w kółko więc lepiej zakupmy promocyjne vouchery u http://www.gopass.sk/plus7 ,-ostatnie sztuki i minuty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek ja już dawno nie miałem w ręku żadnej kurtki brugi ale jeśli nic się nie zmieniło w ciągu kilku lat to wolę jednak te z Lidl . Spodnie kiedyś zakupiłem brugi z membrana 10000 jakiś bi-tex czy cos ale z użytkowania mogłem stwierdzić że ktoś do malował jedno zero. O tym że w drugim sezonie na orczyku puściły szwy w kroku to już nie ma co mówić. W każdym razie żadna rewelacja jak za te pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty za komunały wygłaszasz!

Dobre dla producentów windujacych ceny .

"Nikogo nie stać na badziewie" No strasznie to mądre :D

Nie masz dwóch stówek na kurtkę to siedź na dupie bo z tej za stówkę nie będzie pan zadowolony :D

Uwierz że człowiek który może sobie pozwolić na max. lekko powyżej stówki - będzie zadowolony. I uprzedzam - wcale to śmieszne nie jest. 

Wyobraź sobie że żyją na świecie ludzie którzy myślą o takich jak Ty ze współczuciem. Matko, jaki to biedak.  Meczy się w kurtce za kilka stówek, toż to się do jazdy nie nadaje! Auto siermiężne, mieszkanie ciasne, brak służby, Uwierz, są tacy którzy by się powiesili gdyby musieli zejść do Twojego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..to tym bardziej nie powinieneś zabierać głosu.

No ale ty także bo nie masz kurtki i spodni z Lidla. Więc po równo ;) I proszę nie nazywaj czegoś badziewiem bo sam w takowym chodzisz, różnic brugi a Lidl brak. Jak się nie ma co się lubi to się lubi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie masz dwóch stówek na kurtkę to siedź na dupie bo z tej za stówkę nie będzie pan zadowolony :D

Uwierz że człowiek który może sobie pozwolić na max. lekko powyżej stówki - będzie zadowolony. I uprzedzam - wcale to śmieszne nie jest. 

(...)

Nie wiem jak tobie odpisać?

Pominę te bzdurne wyliczanki skoro nie potrafisz wybrać i w ogóle słabo się znasz na zakupach.

Jak sadzę już dokonałaś wyboru tej z Lidla i uważasz ten wybór za najlepszy na świecie - tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że widział macał a do tego ma (...) moja rada dla ciebie: kup sobie raz coś porządnego i wtedy komentuj.
ps regatta to lowendowa firma także jeszcze wyżej i wyżej i...

Gratuluję wyboru!

Zapewne nie robiłeś prób "ognia i wody" ,a twoje rady są idiotyczne ,i mało logiczne - idź do wróżki :D ,ona tobie powie kto ma rację!

Pomimo wszystkiego życzę udanego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru! Zapewne nie robiłeś prób "ognia i wody" ,a twoje rady są idiotyczne ,i mało logiczne - idź do wróżki :D ,ona tobie powie kto ma rację! Pomimo wszystkiego życzę udanego tygodnia.

No Rysiek ostro pojechales ale to tylko namiastka tego co piszesz w privach. Trochę mi żal ciebie tym bardziej że nie wiem jak się przed tym obronić, no nie mój poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...