Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3418 postów
  • Na forum od: 01.2008
1981
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 26 październik 2013 - 13:48

Serdecznie zapraszam na moje wyjazdy, połączone ze szkoleniem - podobnie jak w ub. sezonie, także do Tyrolu.

Zachęcam do nauki, doszkalania, sympatycznie - nie jest nudno ani nerwowo - narty to przede wszystkim ma być radość :)

Szkolenia są oparte na programie SiTN, zbieżne z uznanymi programami austriackimi, czy włoskimi, urozmaicone różnymi ćwiczeniami, ew. filmowaniem itp.

Przykładowo (dla tych co już coś jeżdżą):

4 dni wspólnej jazdy/szkolenia 2-3 godz. dziennie, w małej grupce kilka osób: 60 euro/os. - to z pewnością taniej niż w jakimkolwiek polskim ośrodku :)

Jeśli skutecznie jeździmy to na zegarek też nie patrzę zbyt skrupulatnie.

Możliwe także szkolenie indywidualne - polecam zwłaszcza stawiającym pierwsze kroki na nartach :)

Wszelkie szczegóły, terminy itp. będą pojawiać się w działach wyjazdowych, tu mój wątek:

http://www.skiforum....am/#entry491700

Update: sezon 2016/17 tu:
http://www.skiforum....slask/?p=544479

Zapraszam :)

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3418 postów
  • Na forum od: 01.2008
1981
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 26 listopad 2014 - 12:20

Serdecznie zapraszam na moje wyjazdy, połączone ze szkoleniem - podobnie jak w ub. sezonie, także do Tyrolu.

Zachęcam do nauki, doszkalania, sympatycznie - nie jest nudno ani nerwowo - narty to przede wszystkim ma być radość :)
Szkolenia są oparte na programie SiTN, zbieżne z uznanymi programami austriackimi, czy włoskimi, urozmaicone różnymi ćwiczeniami, ew. filmowaniem itp.

Przykładowo (dla tych co już coś jeżdżą):
4 dni wspólnej jazdy/szkolenia 2-3 godz. dziennie, w małej grupce kilka osób: 60 euro/os. - to z pewnością taniej niż w jakimkolwiek polskim ośrodku :)
Jeśli skutecznie jeździmy to na zegarek też nie patrzę zbyt skrupulatnie.

Możliwe także szkolenie indywidualne - polecam zwłaszcza stawiającym pierwsze kroki na nartach :)

Wszelkie szczegóły, terminy itp. będą pojawiać się w działach wyjazdowych, tu mój wątek:
http://www.skiforum....am/#entry491700

Na progu nowego sezonu witam i komunikuję, że nic się nie zmieniło ;)

Tu mój aktualny wątek wyjazdowy, terminy itd.:
http://www.skiforum....aszam/?p=491700

Czasem odwołuję się do tego posta/wątku - to może tu umieszczę garść informacji, które są powtarzalne w zasadzie w kontekście każdego wyjazdu, z małymi tylko modyfikacjami.

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy.

Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc. Przy korzystnych wiatrach udaje się zgrywać wyjazdy i szkolenia z Jaro323 (z Gdyni/3M)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (kuchnie, sypialnie itd.), 20-25 euro/os. (brutto z taxami, sprzątaniem itd.), zależnie od regionu, terminu, na obrzeżach sezonu taniej. Kwaterę dobieram pod określoną grupę, skład osobowy - pary mają swoje sypialnie itd. Unikam dostawek, spania w kuchni itp., musi być przyzwoicie. Nie ma żadnych dodatkowych/ukrytych opłat.
Wyżywienie: we własnym zakresie - na miejscu są wyposażone kuchnie (jw.). Można zabrać część prowiantu z Polski, Austria też nie jest droga, część zakupów można robić na miejscu za "polskie ceny". Nikt nikomu nie broni także jeść w knajpie na stoku, obecności restauracji w pobliżu kwatery nie obiecuję, choć też nie wykluczam. Tu trochę przykładowych cen z barów, restauracji:
http://www.skiforum....strii/?p=496525

Karnety: kupowane w kasie, przykładowo 4 dni ok. 150-180 euro, 5dni 200-230 euro, zależnie od ośrodka terminu itd.
Jak mogę to pomagam, zdarzają się jakieś rabaty, zniżki, vouchery itp., do tego układam programy tak, żeby było dobrze i jak najtaniej dla wszystkich.

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy.
Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc.
Bagaż - miejsce jest bardzo nie limituję (w granicach rozsądku), pokrowce na narty są wskazane (zwłaszcza na długie) choć nie absolutnie konieczne, wolę system "tobołkowy", czyli miękkie torby - plastikowe walizki na kółkach też się upcha ale jest trochę trudniej :)
Transport + jazda na miejscu, "własny skibus" pod drzwiami kwatery ;) 400 zł. Wyjazdy w piątki wieczorem, na noc.
Z Krakowa na ogół po godz. 21.; na Śląsku ok. 22-23.
Jak jest możliwość, a często tak jest, to rano wchodzimy na kwaterę. Podobnie w ostatnim dniu po nartach. Staram się tak zawsze, choć nie zawsze się udaje.
Wtedy inna opcja - w rozmaitych Ski Depotach (przechowalniach sprzętu) - są szatnie, ławeczki itp. Zawsze przy głównych gondolach w ośrodku jest jakieś "rent-a-ski" itd. Można się ogarnąć w sposób cywilizowany.

Jazda na nartach: jeździmy od rana do zamknięcia wyciągów, bez stresu, nie "za karę"; ale generalnie - jeździmy jeździć na nartach, lub czymkolwiek. Jak komuś się nie chce - czas na stoku można spożytkować różnie.
Jazda wieczorna - nie jest raczej przewidziana, choć nikomu nie bronię, jeśli jest taka możliwość. Jest to jednak duża rzadkość, "gdzieniegdzie", tylko w wybrane dni tygodnia, dodatkowo płatna ok. 10-12 euro. Wg mnie w kontekście alpejskim to trochę dziwactwo - ja nigdy nie byłem i nie bardzo się wybieram :)

Ubezpieczenie - jest niezbędne, trzeba kupić (podróżne + pakiet typu "Ski"), jakiekolwiek, kilka do kilkunastu złotych dziennie, każdy sam wycenia swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zakładamy że polisa nigdy nam się nie przyda, ale należy ją mieć przy sobie na stoku, podobnie jak dokumenty osobiste i telefon komórkowy.

Moja strona: http://www.facebook.com/skibuscompl wszystko dostępne bez konta i logowania. Zapraszam :)

Kontakt: numer telefonu jest w moim profilu - tak najprościej i najszybciej ...odbieram, także w AT.
Na ogół jestem"unetowiony" ale zwyczajnie na sieć, fora itp. brakuje czasu. Uczciwie mówiąc kontakty telefoniczne traktuję nieco poważniej, pytań mailowych itp. jest sporo.

Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne :)
Nie pośredniczę w kwaterach, nie polecam, nie mam bazy kwater (to bez sensu) - ogarniam tylko swoje wyjazdy, swoje grupy, wtedy szukam, organizuję, załatwiam - pod kątem konkretnych ludzi, ilości sypialni, konkretnego terminu, itp. itd.
Jeżdżę tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Tirol Snow Card, nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc. ...póki co.

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami :/

#3 MichalekMTB

MichalekMTB

Nowy użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2013
20
  • Słupsk

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:45

A czemu tu tak pusto? Nie ma zadowolonych uczniów? :)

Właśnie wróciłem z wyjazdu ze szkoleniem. Przyznam się, że na wyjazd się napaliłem po jednym dniu szkolenia przed miesiącem. Jechałem głównie, żeby pouczyć się pod okiem fachowca. I jestem zachwycony efektami. Cena jest zdecydowanie za niska w stosunku do poziomu szkolenia.

Jedna uwaga dla kursantów - należy żądać nakręcenia filmiku ze swojej jazdy na początku szkolenia - potem jest z czego się pośmiać ;).

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#4 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
  • Na forum od: 10.2011
834
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:22

A czy Twój Mentor jest zadowolony z Twoich postępów tak bardzo , jak Ty sam ??

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#5 MichalekMTB

MichalekMTB

Nowy użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2013
20
  • Słupsk

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:33

A czy Twój Mentor jest zadowolony z Twoich postępów tak bardzo , jak Ty sam ??

Hehe, nie mam pojęcia, ale jakoś to przeżył i nie mówił, że nigdy więcej ;)

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#6 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
  • Na forum od: 10.2011
834
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 18 grudzień 2014 - 21:35

znaczy że zęby ma całe mimo ustawicznej tendencji do zgrzytania :D

Progresu i Wesołych :D :D

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D