Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciej000

maciej000

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2012
0

Napisano 23 październik 2013 - 18:06

Witam,

Przymierzam się do zakupu używanych nart. Mam 179cm wzrostu i 62kg. Umiejętności w skali forum oceniam na 8, jeżdżę od 12 lat. Moje poprzednie narty to Salomon Equipe 10 3V jednak chciałbym coś bardziej uniwersalnego(także poza trasę) i wybrałem trzy pary nart w podobnej cenie jednak nie mogę się zdecydować: K2 Rictor, K2 Razor i Volkl Kendo przy czym K2 Razor są najnowsze bo z sezonu 2012/13. Które narty moglibyście mi polecić? :)

#2 1dominGO

1dominGO

Nowy użytkownik

• Pip
  • 58 postów
  • Na forum od: 03.2013
18
  • Umiejętności: 1
  • WRO

Napisano 24 październik 2013 - 08:18

CZESC!

Uwazaj z ta "wszechtronnoscia" - wg mnie ciezko o narte "do wszystkiego".

Napisz gdzie planujesz jezdzic i jaka charektyrystyka terenu off - las (szukaj szybko reagujacej), otwarte przestrzenie (sztywniejsza i stabilniejsza), etc.

Zeby Cie lekko "ostudzic" - za wszelka cene staraj sie poprobowac (wypozyczalnie, testy) roznych rzeczy, bo sprzetu jest taka masa, ze glowa boli.

Bylem w podobnej sytuacji (do tego mam bardzo podobne parametry do Twoich) - z crossowego Atomica 174cm, przesiadlem sie na Volkl Bridge 179cm (95mm pod butem) z Marker schizo (mozliwosc zmiany srodka ciezkosci +/-3 cm w zaleznosci od warunkow) i juz po 2och sezonach przesiadam sie na atomic automatic (115mm pod butem) 186cm - puch wciaga i jak sie wkrecisz, to bedziesz na niego polowal jak "my" :)

Nie boj sie tez dlugosci - z rockerem musi byc co najmniej do wzrostu (oczywiscie zalezy jaki rocker, co i jak jezdzisz etc)

#3 maciej000

maciej000

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 24 październik 2013 - 15:50

Co do terenu to Chopok i raczej polskie góry więc przewaga lasu. Po przeczytaniu mnóstwa artykułów o długości nart uwierzyłem, że dłuższe są lepsze :D Z tej trójki odrzuciłem już K2 Rictor ponieważ nie mają rockera i mają mniej pod butem niż Volkl Kendo. Więc zostały Kendo i Razor i chciałem się zapytać czy K2 Razor będą miały przewagę w terenie(lesie) nad Volkl Kendo z uwagi na rocker mimo tego, że są węższe pod butem o 12mm?

#4 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6596 postów
  • Na forum od: 02.2008
4808
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 24 październik 2013 - 16:42

>>Z tej trójki odrzuciłem już K2 Rictor ponieważ nie mają rockera

od kiedy nie mają??

poza tym to chyba pierwszy przypadek na forum (wiec godzien upamiętnienia), że brak rockera dyskwalifikuje nartę...... a tempora, o mores, ...........  :lol:  :P

Przepraszam, nie mogłem sie powstrzymac.  :D - to a'propos sąsiedniego wątku. 

Z powyzszych wybrałbym własnie rictora, (ale tylko dletego że pozostałych nie znam... kłania sie wiec wypozyczalnia). Na rozjeżdzonym stoku i po 30 cm nocnego opadu były suuuuuper, ..... 

pozdrawiam

michał

#5 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1870 postów
  • Na forum od: 11.2009
753
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 24 październik 2013 - 17:08

Może volkl mantra? poczytaj

No pain no gain ...

#6 maciej000

maciej000

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 24 październik 2013 - 17:32

Chodzi mi o Rictora z sezonu 10/11 który chyba nie ma rockera przynajmniej nigdzie nie znalazłem. Wiem że Rictor z sezonu 12/13 ma na pewno ;)  Volkl mantra są bodajże najbardziej freeridowe z tych wszystkich.

Chyba poczekam na śnieg, wypożyczę i zobaczę jak się na nich jeździ, tak jak mówicie. Trudno się zdecydować bo wszystkie wydają się bardzo podobne.

#7 andy-w

andy-w

Nowy użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 11.2007
7
  • Umiejętności: 8
  • Bielsko-Biała

Napisano 27 październik 2013 - 18:19

Rictory z sezonu 10/11, 11/12 i 12/13 to te same narty z lekko modyfikowaną co sezon grafiką.

Wszystkie mają rockera z przodu. Rictory na zbliżający się sezon 13/14 mają nieco zmienioną geometrię i są szersze pod butem, 82 zamiast 80 mm.

Nawiasem mówiąc są to bardzo uniwersalne narty, dość dobrze spisujące się na twardym i bardzo dobrze na rozjeżdżonym  lub świeżym śniegu.

Używam już drugą parę więc wiem co piszę.

Syn ma szersze (84 mm pod butem) K2 Aftershock i też sobie chwali.

pozdrawiam Andrzej