Skocz do zawartości

Czy to przełom w butach narciarskich firmy Dahu?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I nikomu to nie zagraża!:)

Większość produkowanych obecnie butów kompensuje naturalne anatomiczne ustawienie stopy (do zewnątrz) np system Soma Fischer.


Jestem ciekaw czy DAHU ma coś takiego w swoich butach?


Ten problem rozwiązuje się prosto już od dawna.
Wystarczy zamontować wiązania na nartach nie osiowo a przesuwając je od 3 do 7 stopni na zewnątrz i masz to samo co Fischer Soma tylko prawie za free bo koszt przesunięcia wiązań to jest kilkadziesiąt złoty.

Ja nie wyobrażam sobie braku rzepa w swoich butach. Im wyżej na nodze tym porządniej mam dociśnięte klamry.


Rzep w butach narciarskich idealnie nadaje się do noszenia tych butów do niczego więcej.
A jak chcesz porządnie dopiąć górną część buta to musisz używać boostera.

Co do klamer, to DAHU może mieć racje.
Ja używam starych syntechów 9,5 z 4 klamrami i paskiem, ale i odchylanym tyłem. Po wielu latach wypraktykowałem, że klamry zewnętrze służą mi tylko do wstępnego zapięcia buta. Najważniejsza jest linka stalowa biegnąca od piety do śródstopia pod kątem 45 stopni i przez plastikową kształtkę ściągająca stopę. Jest regulowana pokrętłem. To ona tak naprawdę trzyma mi stopę i najwyższa klamra na piszczelu. Pozostałe są dość luźne.
Zawodnikom to z prawdopodobnie nie wystarczy, ale do rekreacyjnej jazdy z pewnością wystarczy z naddatkiem.


Prawdą jest, że linka idealnie współpracuje z klamrami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkingu sciagam buty zakładam narciarskie do kasy i na stok. Jeśli te są wygodne w jeździe jak snowboardowe to cud malina ale że w cuda już nie wierze (Tusk mnie oszukał) to nie sądzę aby trzymały stopę jak moje Fischerki. Po nartach znów na parking i nie ma nic lepszego jak po calodziennej jeździe pozbyć się tych skorup. Dla mnie nie wygoda butów narciarskich to największe zło w tym sporcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz zadać sobie i innym użytkownikom butów narciarskich pytanie kto korzysta z regulacji cantingu i jak często?
Ilu narciarzom jest potrzebny canting w butach?


Jeśli nie potrzebujemy cantingu to jest to tylko element mogący się popsuć i zwiększający wagę buta.
U mnie w butach co jakiś czas odpadają śrubki od cantingu. gdybym go nie miał, problemu by nie było.
Na szczęście śrubki da się zastąpić takimi zwykłymi po kilka groszy/szt ale nie wiem czy zawsze tak jest.

1. But wewnętrzny który służy do chodzenia.
2. Swobodne prowadzenie samochodu w bucie wewnętrznym.
3. Swobodne poruszanie się przed i po nartach w butach wewnętrznych.
4. Waga jednego buta Dahu Flex 100 to 2315 g (but standardowy o tej samej twardości 2418 g).
5. Bardzo wygodne wkładanie i zdejmowanie butów Dahu.
6. Możliwość wymiany skorupy o różnej twardości (Flex) od sezonu 2014.
7. Przy odsprzedaży butów zostawiamy sobie but wewnętrzny a sprzedajemy tylko skorupę.


1. To jest w zasadzie jedyna zaleta. Pytanie tylko czy na prawdę jej potrzebujemy? Jeśli mam nieść skorupy w ręku, to już wolę w nich chodzić. Poza tym w części zwykłych botków też da radę chodzić po śniegu czy nawet po ulicy. (praktykowałem) Ale fakt, nie jest to dobry pomysł bo botki się szybko zniszczą.
2. W zwykłych botkach, da się prowadzić samochód.
3. Powtarzasz punkt 1
4. To jest raczej wada jak na nowy produkt. Wychodzi na to że jest prawie tak samo ciężki jak zwykłe buty i dużo cięższy od skiturowych. Poza tym wygląda jak porównanie wiodących proszków. Jakie konkretnie modele porównano, w jakich rozmiarach?
5. W stosunku do moich butów to Dachu ma miażdżąca przewagę. Jak porównamy buty rekreacyjne to już niekoniecznie.
6. A w zwykłych butach to nie można sobie samej skorupy wymienić? Praktykowałem nawet podmianę na skorupę skitourową. A z racji popularności "zwykłego sprzętu" to pewnie zakup nowego buta będzie tańszy niż samej skorupy Dachu.
7. A teraz nie możesz tak zrobić? Tylko jakoś nie widzę chętnych na zakup samej skorupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parkingu sciagam buty zakładam narciarskie do kasy i na stok. Jeśli te są wygodne w jeździe jak snowboardowe to cud malina ale że w cuda już nie wierze (Tusk mnie oszukał) to nie sądzę aby trzymały stopę jak moje Fischerki. Po nartach znów na parking i nie ma nic lepszego jak po calodziennej jeździe pozbyć się tych skorup. Dla mnie nie wygoda butów narciarskich to największe zło w tym sporcie.



A kto tu mówi o cudach nie wspomnę o oszustwie?
Używam słowa nowość.

Co do butów Fischer to również w takich jeżdżę od wielu sezonów i wiem jak są wygodne i czy system Fischer Soma działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujemy cantingu to jest to tylko element mogący się popsuć i zwiększający wagę buta.
U mnie w butach co jakiś czas odpadają śrubki od cantingu. gdybym go nie miał, problemu by nie było.
Na szczęście śrubki da się zastąpić takimi zwykłymi po kilka groszy/szt ale nie wiem czy zawsze tak jest.



1. To jest w zasadzie jedyna zaleta. Pytanie tylko czy na prawdę jej potrzebujemy? Jeśli mam nieść skorupy w ręku, to już wolę w nich chodzić. Poza tym w części zwykłych botków też da radę chodzić po śniegu czy nawet po ulicy. (praktykowałem) Ale fakt, nie jest to dobry pomysł bo botki się szybko zniszczą.
2. W zwykłych botkach, da się prowadzić samochód.
3. Powtarzasz punkt 1
4. To jest raczej wada jak na nowy produkt. Wychodzi na to że jest prawie tak samo ciężki jak zwykłe buty i dużo cięższy od skiturowych. Poza tym wygląda jak porównanie wiodących proszków. Jakie konkretnie modele porównano, w jakich rozmiarach?
5. W stosunku do moich butów to Dachu ma miażdżąca przewagę. Jak porównamy buty rekreacyjne to już niekoniecznie.
6. A w zwykłych butach to nie można sobie samej skorupy wymienić? Praktykowałem nawet podmianę na skorupę skitourową. A z racji popularności "zwykłego sprzętu" to pewnie zakup nowego buta będzie tańszy niż samej skorupy Dachu.
7. A teraz nie możesz tak zrobić? Tylko jakoś nie widzę chętnych na zakup samej skorupy.



Pracownicy jednego ze sklepów sportowych porównali but Dahu z butem Atomic chyba model Hawx jak dobrze zapamiętałem na pewno miał tej samej długości skorupę i tą samą twardość czyli Flex100.
Skorupy Dahu możesz wpiąć w narty i nieść narty ze skorupami.
Skorupy nie ważą zbyt wiele a wygoda w chodzeniu w prawie normalnych butach jest nie do przecenienia.
A porównywanie nart i butów skiturowych do nart i butów zjazdowych nie ma żadnego sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do noszenia, to rzeczywiście skorupę można nieść przypięte do nart.
Przy knajpce zostawić też je razem z nartami. Jakoś nie sądzę, żeby prawdopodobieństwo kradzieży skorup było większe lub mniejsze, od kradzieży nart. Znając naszą rzeczywistość, stosuje zabezpieczenie w postaci linki z brzęczykiem. W wypadku skorup po prostu linkę można przewlec przez skorupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wspaniale.
Czy można poznać autora tłumaczenia?
"Buty narciarskie, które są bardzo komfortowe przez cały dzień i pozwalają tobie jeździć, chodzić i prowadzić samochód nie ściągając ich przez cały dzień" - no po prostu najczystsza polszczyzna. :eek:

Sam strona przypomniał mi mroczne czasy komuny - piękny towar, można podziwiać na wystawie, ale kupić się nie da. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wspaniale.
Czy można poznać autora tłumaczenia?
"Buty narciarskie, które są bardzo komfortowe przez cały dzień i pozwalają tobie jeździć, chodzić i prowadzić samochód nie ściągając ich przez cały dzień" - no po prostu najczystsza polszczyzna. :eek:

Sam strona przypomniał mi mroczne czasy komuny - piękny towar, można podziwiać na wystawie, ale kupić się nie da. :(


Uwagi mile widziane już poprawiamy tłumaczenie.
Proszę o chwilę cierpliwości bo robimy kilka rzeczy na raz i błędy lubią się wkradać.
Co do koloru strony i grafiki to zbliżona jest do oryginału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo nie zrewolucjonizują narciarstwa.

Nie niosą istotnej  poprawy jazdy ( o ile jakąkolwiek).

Ich sprzedaż nie będzie znacząca.

Nie będą iPhonem wśród butów narciarskich.

Ot kolejny pomysł który przejdzie bez echa.

 

p.s. z długopisu rezygnuję :)

 

 

NIkt nie pisze o rewolucji w butach narciarskich.

Żadne buty narciarskie nie porawiają jazdy na nartach tylko nauka, trening jazdy na nartach.

Kto myśli, że buty poprawią jego jazdę to jest naiwny.

Buty mogą i poprawiają komfort jazdy na nartach.

Sprzedaż przez kilka lat pewnie będzie znikoma bo jesteśmy konserwatywnym narodem i kochamy loga a nie produkty.

iPhon markę ma ale czy wszyscy go mają i kochają? Ja go nie ma.

Pomysł bez echa nie przejdzie bo o nim rozmawiamy.

 

PS.

Ale ja nie mam żadnych długopisów i nie stosuję takich metod pozyskiwania klientów.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując przełom w domyśle mieliśmy przeczytać rewolucja:)

Dobre buty POPRAWIAJĄ jazdę na nartach. Zawodnicy nie jeżdżą w komfortowych papciach bo but musi dawać kontrolę.Za tym idzie poprawa jazdy.

Sprzedaż będzie znikoma aż produkt zniknie z rynku jak wiele podobnych "przełomów" przed nimi.

Mam buty ze słabym logo. Interesowała mnie ich jakość.

Negujesz sukces Apple? gratuluję :)

Ja także nie mam iPhone ( miałem) ale to nie przeszkadza im być , najwartościowszą marką na świecie.

Echo szybko zamilknie.

 

Proszę czytać zdanie po zdaniu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerując przełom w domyśle mieliśmy przeczytać rewolucja:)

Dobre buty POPRAWIAJĄ jazdę na nartach. Zawodnicy nie jeżdżą w komfortowych papciach bo but musi dawać kontrolę.Za tym idzie poprawa jazdy.

Sprzedaż będzie znikoma aż produkt zniknie z rynku jak wiele podobnych "przełomów" przed nimi.

Mam buty ze słabym logo. Interesowała mnie ich jakość.

Negujesz sukces Apple? gratuluję :)

Ja także nie mam iPhone ( miałem) ale to nie przeszkadza im być , najwartościowszą marką na świecie.

Echo szybko zamilknie.

 

Proszę czytać zdanie po zdaniu.

 

 

Ja piszę bez podtekstów.

To zawsze na forum doszukujecie się podtekstów a ja po prostu dzielę się informacjami jakie mam.

Dahu to nie buty zawodnicze tylko buty do jazdy dla amatorów szukających wygody.

Poczytaj sobie o Panu Hans Martin Heierling.

Zobacz co robi w trzecim pokoleniu i dla kogo.

Kim jest w Szwajcarii.

A potem wypowiadaj się na temat butów zawodniczych.

Nie jestem wróżką więc nie mam pojęcia jaka będzie sprzedaż ale wiem doskonale, że na forum wiedzą zawsze lepiej.

Wątpię, żebyś miał buty ze słabym logo bo już takich butów narciarskich nie ma na rynku.

Wszystkie marki są rozpoznawalne.

Te buty, które są dostępne od lat na rynku są popularne.

Nie neguję sukcesu firmy owocowej ale nie widzę związku z firmą Dahu, która dopiero startuje i to w absolutnie innej branży.

Echo zamilknie ale ciekawość pozostanie.

 

Czytam, czytam i czytam.

Standardowe odpowiedzi na moje wypowiedzi od wielu lat takie same.

Zero merytorycznej dyskusji tylko próba zdeklasowania moich wypowiedzi.

Nuda.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...