Skocz do zawartości

Do Moderacji.


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Oczywiście że w cytat możesz wpisać wszystko ale automat już nie tak łatwo oszukać.
Przy wysyłaniu "raportuj zły post" nie masz możliwości manipulacji, bo działa silnik forum. Na moim forum jak są wątpliwości to to weryfikuje admin - jak pisałem jest taka możliwość. Generalnie tniemy takie rzeczy bezwzględnie po to jest moderacja żeby normalni użytkownicy czuli się bezpiecznie, a nie byli narażeni na czytanie czegoś takiego.

Wczoraj oglądałem "W imię ojca". Tam też zrobiono bezwzględnie wszystko, żeby tzw. normalni użytkownicy poczuli się bezpiecznie.
Acha i jeszcze:
Okreslenie śmieć zastało użyte przeze mnie celowo. Jednoznacznie zdefiniowałem kogo tak nazywam i prosiłbym o nieuzywanie go w innych znaczeniu lub jako przykładu na cokolwiek bo wypacza to moje intencje.
Smieć to smieć - bez dwuznaczności - jego miejsce jest na śmietniku.
A co do moderacji czy nie moderacji to:
Pewien chłopczyk był kiedys z racji niskiego wzrostu szykanowany i arogancko traktowany prze starszych kolegów. Pomimo próśb kierowanych do nauczycieli i wychowawców sytuacja powtarzała się. W końcu chłopczyk niewytrzymał. Przy kolejnej akcji - rozgrywającej sie na oczach parudziesięciu dzieci, stłukł strszego kolegę tak, że skończył w gabinecie lekarskim. Od tej pory chłopczyk miał absolutny spokój. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszyscy zaczęli sie z nim grzecznie witać jak tylko go widzieli a i ilość "przyjaciół" jakby sie powiększyła.
Zastosował się do rady ojca, który twierdził, że dopóki sie da tzreba na wszelkie mozliwe sposoby załatwic sprawę polubownie.
A jak sie nie da? - pytał chłopiec.
No cóż - wtedy musisz przywalić. - powiedział ojciec
Ale tak delikatnie, żeby nie zrobic krzywdy? - zapyta chłopiec.
Wtedy juz nie. Jak walisz to tak żeby nie wstał.

Dla mnie moderacja jest zbędna - przy całym szacunku dla Jarka - tak jak zbędna jest obecnośc na każdym kroku przepisu i stojącego za nim gotowego do dizłania prawnika, który go przeciez po coś stworzył. :)
Pozdrowienia serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

.. masz rację
tyle tylko że to o czym piszesz to poziom administratora
[.....]

jarek

Jeśli ktoś raportuje to silnik forum wysyła cytat z tego co zaraportował i wysyłający nie ma żadnego wpływu na treść ani nie ma możliwości modyfikacji tej treści. Widzi to każdy mod i admini.
Więc tu niczego nie trzeba weryfikować poza osobnikiem który powinien za coś takiego być wykluczony ze społeczności forum.
Piszę to nie na podstawie wróżb tylko wiedzy jaką posiadam jako mod na innym forum o identycznym silniku.

Co do tego co napisał kolega Mitek - problem polega na tym, że nie nam sądzić ludzi, a jedynie ich czyny. Ergo, nazywanie kogoś "śmieciem" jest delikatnie mówiąc nieuprawniane. I dochodzi tu jeszcze jedna kwestia to, że Tobie się wydaje że możesz tak bezkarnie o kimś pisać snując jakieś teorie nie oznacza że inni też tak do tego podchodzą. Mogą czuć duży dyskomfort jak od anonimowego użytkownika dostaną stek przekleństw w PW albo zostaną nazwani publicznie śmieciami czy kretynami. Po to właśnie jest moderacja.

Co do moderacji to jest to kwestia właściciela forum i to on ustala co jest dopuszczalne, a co nie. Jeśli jest tu dopuszczalne obrzucanie kogoś epitetami bez żadnych konsekwencji no to OK. Przynajmniej wiemy na czym stoimy i dobrze że zostało to wyjaśnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To proste i oczywiste. Rozmowa prywatna ma taka pozostac zawsze.
Pozdrowienia


Rozmowa (czyli coś co ma następstwo i logikę) pewnie tak ale jeśli np pojawi się nowy użytkownik (a i stary) i zacznie taśmowo wysyłać bluzgi do wszystkich? To rozmowa??? Nie - to chamstwo - i albo to olewasz albo nie. A może po prostu zablokować mu taką możliwość? Chcesz tu więcej takich???

Pozdro
Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za bardzo agresywną moderacją forum.
PW? ...... olewam krypto onanistów.


Popieram.
Próbowałem to poruszać z miesiąc temu, ale nie było odzewu, tylko sprzeciw.
Również jestem za moderacją zgodną z zasadami forum.
Najpierw spisuje się zasady, a później wg tego uwala się niezgodne posty.
Zasady powinny być ustalone w dyskusji, a uwalanie postów szybkie i skuteczne.
Widziałem takie działania na innych specjalistycznych forach i to działa.

jark jest liberałem ("poczekam na samoograniczenie"),
więc ja proponuję Harpie na moderatora ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ja proponuję Harpie na moderatora ! :)


Nie ma takiego numeru:)
Nie dam się w to wpuścić.

Pamiętam jak w moich forumowych początkach Jark ciął mnie bez opamiętania.
Wystarczył mały żart i szybkie cięcie.
Lekko obok tematu i szybkie cięcie.

Pomyślałem, że tu mocno inaczej niż na innych forach i ..........przystosowałem się bardzo szybko.
Z czasem poczułem, że mogę pozwolić sobie na troszkę więcej.
Spodobało mi się i podawałem to forum jako wyjątkowy pozytywny przykład w internecie.
Na dziś bym tego nie zrobił.

p.s. wtedy myślałem, że jak spotkam Jarka na zawodach to mu wklepię tak mnie początkowo wkurzał :)

Może warto wrócić do starych metod moderowania?

Użytkownik Harpia edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 16:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie zaraz na to że Jark się nie sprawdza. Wg mnie nie jest to prawdą. Jestem za tym żeby zweryfikował on swoje poglądy dotyczące moderacji PW. Regulamin dotyczy chyba całego SF a nie tylko jego jawnej części.


Taka opcja jest również słuszna. Doceniam prace Jarka, szczególnie jego opanowanie i stoicyzm, w wielu aspektach to się sprawdza.
Ale jeśli Jarek nie ma ochoty na agresywną moderacje, to może potrzebna jest mu pomoc w tym zakresie ....

Po poście Harpii więc dołączam się do apelu do Jarka o powrót do starego stylu pracy ....

Użytkownik MarioJ edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 16:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja jest również słuszna. Doceniam prace jark, szczególnie jego opanowanie i stoicyzm, w wielu aspektach to się sprawdza.
Ale jeśli jark nie ma ochoty na agresywną moderacje, to może potrzebna jest mu pomoc w tym zakresie ....


ee... komisja? W tej działce sprawdza sie tylko autokratyzm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek się wydarzy dla mnie jest proste.
Mam jasne podejście do takich spraw.
Forum jest czyjąś własnością i właściciel zrobi jak zechce.

Ja mogę, ale nie muszę tu być.
Jeśli obowiązujące zasady przekroczą próg mojej wytrzymałości to pójdę gdzie indziej.
W końcu są inne fora.

Właściwie to nie mój problem.
Każdy właściciel forum walczy o duży ruch bo te statystyki pozwalają sprzedać reklamy.
Jeśli wybiorą metodę generowania ilości postów poprzez chamskie awantury to..............napędzą moimi pisankami, konkurencyjne forum.

Jednak nie znam się na tym co się właścicielom opłaca.
Wiem jedno.......ja mam wybór:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek się wydarzy dla mnie jest proste.
Mam jasne podejście do takich spraw.
Forum jest czyjąś własnością i właściciel zrobi jak zechce.

Ja mogę, ale nie muszę tu być.
Jeśli obowiązujące zasady przekroczą próg mojej wytrzymałości to pójdę gdzie indziej.
W końcu są inne fora.

Właściwie to nie mój problem.
Każdy właściciel forum walczy o duży ruch bo te statystyki pozwalają sprzedać reklamy.
Jeśli wybiorą metodę generowania ilości postów poprzez chamskie awantury to..............napędzą moimi pisankami, konkurencyjne forum.

Jednak nie znam się na tym co się właścicielom opłaca.
Wiem jedno.......ja mam wybór:)

I to w zasadzie tyle w tym temacie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... szczerze powiedziawszy to myślałem że, będzie trudniej
ale sie udało
fajnie
:)

kilka słów ... tyczących się dwóch tematów
temat 'Nowocześni doradcy' odpuściłem specjalnie i z pełna premedytacją
po to, byście sami zobaczyli no co Was stać i co potraficie
... pewność co do nieobecności (choćby chwilowej) moderatorów w tym temacie
szybciutko pozwoliła pokazać to drugie 'JA' niektórych userów
i o to JA tu chodzi ...
Ciężko tam znaleźć 'ja' za to 'JA' występuje w nadmiarze
... to właśnie przez pryzmat tego 'JA', napisane jest tam gro postów
nie znalazła żadnego postu gdzie ktoś napisałby , że sam dopuszcza się czegoś
wbrew zasadom tu ustanowionym ... tych (postów) wskazujących błędy innych , bezliku jest
co w prostej linii prowadzi do stosowania zasady Kalego .... kilka odniesień można znaleźć

dwa ...
zostało z tego tematu zaraportowanych kilka postów ...
jak widać forum z wulgaryzmami, inwektywami , obrażaniem wzajemnym ... Wam nie odpowiada
CIESZY mnie to niezmiernie :)
i nadal wszelkie przejawy powyższego, nie będą tolerowane ... w tym zawoalowane wulgaryzmy

trzy ...
PW , - naprawdę chcecie by moderatorzy czytali Wasze prywatne wiadomości ?
...a czy ktoś z Was chciałby to robić i grzebać w prywatności kogoś innego ?
wybaczcie ale mnie to przeraża
i czegoś takiego ,nawet gdybym miał kiedyś taką możliwość, NIE UCZYNIĘ
proszę tego ode mnie, nie oczekiwać

dobra rada dla tych co mają problem z PW .... w ustawieniach można wyłączyć otrzymywanie PW
lub ograniczyć osoby które mogą to robić
lub
kontaktujcie się z admnem jeśli macie problem

cztery ...

..... dołączam się do apelu do Jarka o powrót do starego stylu pracy ....

to wracamy
od chwili ukazania się niniejszego postu , każde odstępstwo od zasad tu obowiązujących będzie 'nagradzane'

mam tylko prośbę .... zaczynaja sie wakację , dajcie odpocząć
:)

pozdrawiam serdecznie Wszystkich
i dzięki ogromne za wszystko co napisaliście ....

jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......
trzy ...
PW , - naprawdę chcecie by moderatorzy czytali Wasze prywatne wiadomości ?
...a czy ktoś z Was chciałby to robić i grzebać w prywatności kogoś innego ?
wybaczcie ale mnie to przeraża
i czegoś takiego ,nawet gdybym miał kiedyś taką możliwość, NIE UCZYNIĘ
proszę tego ode mnie, nie oczekiwać

dobra rada dla tych co mają problem z PW .... w ustawieniach można wyłączyć otrzymywanie PW
lub ograniczyć osoby które mogą to robić
lub
kontaktujcie się z admnem jeśli macie problem ....


Dzięki.
Moim zdaniem tak jest dobrze.
Nawet jak ktoś mi naubliża, to "prywatnie" i niech tak zostanie.
Użyte epitety w PW świadczyć będą tylko o ich "nadawcy"
Uważam również, że upublicznianie PW jest nie w porządku.
Raportować PW będę tylko wtedy gdy ktoś będzie nagabywał mnie do przestępstwa itp.
Reszta to sprawa zgodnie z nazwą prywatna jaka by nie była.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jark, co do czytania postow, to moim prywatnym zdaniem dopiero po zaraportowaniu takiej wiadomosci powinna byc mozliwosc dla moderatora, aby mial do niej dostep. Przeciez to tylko techniczny detal i na pewno sie tak da. Wilk syty i owca cala.


no dobrze ... to pójdźmy dalej
załóżmy że, moderator zacznie reagować na takie PW
... co w takim razie z e-mailami wysyłanymi za pośrednictwem forum ?
... co z komunikatorami (gg, skype, i tym podobne) ? / większość ma w swych profilach je podane

zastanówcie się proszę, czego żądacie od moderatora i kogo chcecie z niego zrobić ...

jeszcze raz to napiszę , bo może umknęło .... listę osób od których, chce się otrzymywać PW
można w bardzo prosty sposób ograniczyć
to samo dotyczy e-maili
wystarczy poklikać chwilkę w panelu ustawień własnego konta


a swoją drogą .... nie chcieli byście czytać otrzymywanych prze zemnie PW
tyle tylko że, tak jak napisał wyżej Piotr ... dla mnie to laurki jakie sam sobie wystawia piszący


jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o sytuację kiedy ktoś raportuje takie PW w końcu jest to wynik tego że się tu zarejestrował. Email czy gg to sprawa zewnętrzna. PW jest domyślną formą komunikacji dla forum. Oczywiście właściciel forum ma pełne prawo do olania moderacyjnego PW ale dobrze by było gdyby to było gdzieś zapisane. Domyślnie na większości znanych mi for PW jest włączone i po zaraportowaniu obraźliwego PW jest reakcja moderacji. Nigdzie się nie spotkałem z takim podejściem jak tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Moim zdaniem tak jest dobrze.
Nawet jak ktoś mi naubliża, to "prywatnie" i niech tak zostanie.
Użyte epitety w PW świadczyć będą tylko o ich "nadawcy"
Uważam również, że upublicznianie PW jest nie w porządku.
Raportować PW będę tylko wtedy gdy ktoś będzie nagabywał mnie do przestępstwa itp.
Reszta to sprawa zgodnie z nazwą prywatna jaka by nie była.


Osoby z niewielkim stażem na SF, posiadające odrębne zdanie od "przodowników SF" są przez tych ostatnich często zniechęcani lub zastraszani. Mając mały "rekord" sam tego doświadczyłem. Dostałem kilkanaście maili z sugestiami żebym się "odczepił" bo jestem "dyletantem" lub nie jestem "partnerem do dyskusji" mimo że nie brałem udziału w "nauce jazdy" tylko w tematach natury ogólnej. Jestem przekonany że działanie tego typu "wujków Dobra Rada" zniechęca do pisania młodych stażem forumowiczów. Zamiatając sprawy moderacji PW pod dywan, ograniczamy działanie SF do porad sprzętowych i "kółek wzajemnej adoracji". Od kilku miesięcy nie jestem w stanie wymienić "świeżego" użytkownika który zarejestrował się ostatnio i został tutaj na dłużej. Albo jest ignorowany w dyskusji, albo ,śmiem przypuszczać, zniechęcany na PW.
Wyłączenie skrzynki to jest samoograniczenie. W sumie czemu to ja mam przestać otrzymywać "złe" maile a nie "ON" przestać je pisać?

Czy w "realu" mogę bezkarnie zbluzgać sąsiada wysyłając do niego maila, powołując się na tajemnicę korespondencji???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podobnie jak Jarek jeste przerażony, że i tutaj mamy dotarła ogólnie zauważalna tendencja do formalizowania wszystkiego i zasłaniania swojej niemocy przepisami, prawem i nie wiem czym tam jeszcze. Dla mnie kontrola PW - jaka by nie była jest przejawem chęci powrotu do cenzury a jednocześnie słabości tych, którzy oczekuja na każdym kroku, że będzie za nimi stał Pan z pałą, który pomoże jak sobie nie radzą.
Kategorycznie nie zgadzam się aby ktokolwiek miał w jakikolwiek sposób dostęp do mouich prywatnych wiadomości, maili, listów i innych form nieupublicznionego przeze mnie przekazu.

Osoby z niewielkim stażem na SF, posiadające odrębne zdanie od "przodowników SF" są przez tych ostatnich często zniechęcani lub zastraszani. Mając mały "rekord" sam tego doświadczyłem. Dostałem kilkanaście maili z sugestiami żebym się "odczepił" bo jestem "dyletantem" lub nie jestem "partnerem do dyskusji" mimo że nie brałem udziału w "nauce jazdy" tylko w tematach natury ogólnej. Jestem przekonany że działanie tego typu "wujków Dobra Rada" zniechęca do pisania młodych stażem forumowiczów. Zamiatając sprawy moderacji PW pod dywan, ograniczamy działanie SF do porad sprzętowych i "kółek wzajemnej adoracji". Od kilku miesięcy nie jestem w stanie wymienić "świeżego" użytkownika który zarejestrował się ostatnio i został tutaj na dłużej. Albo jest ignorowany w dyskusji, albo ,śmiem przypuszczać, zniechęcany na PW.
Wyłączenie skrzynki to jest samoograniczenie. W sumie czemu to ja mam przestać otrzymywać "złe" maile a nie "ON" przestać je pisać?

Czy w "realu" mogę bezkarnie zbluzgać sąsiada wysyłając do niego maila, powołując się na tajemnicę korespondencji???


W realu możesz zbluzgac sąsiada i od niego zalezy czy skończy się na zbluzganiu Ciebie czy dostaniesz w przysłowiowe kły. Zeby była jasnośc natomiast top oczywiście sąsiad ma jeszcze mozliwość "poskarżenia się" czyli udania sie do prawnika co jest postępowaniem po prostu żałosnym ale to jest znak naszych czasów niestety.
Ze swej strony deklaruję, że gdy ktoś będzie pisał na forum głupoty zawsze zwrócę na to uwagę i zasugeruje weryfikacje poglądów.


Nie wierzę w Twoją teorię że reszta to osobnicy "podobni Tobie".
Mam nadzieję że "obalę ją" tak szybko jak wcześniejszą głoszoną przez Ciebie o "podwójnej moralności"!

Widzę, że mamy bardzo podobne podejście do forum. Ja tez tępienie głupot w tematach narciarskich traktuje jako misje.
Pozdrowienia

Edited by Mitek, 26 June 2013 - 08:41.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realu możesz zbluzgac sąsiada i od niego zalezy czy skończy się na zbluzganiu Ciebie czy dostaniesz w przysłowiowe kły. Zeby była jasnośc natomiast top oczywiście sąsiad ma jeszcze mozliwość "poskarżenia się" czyli udania sie do prawnika co jest postępowaniem po prostu żałosnym ale to jest znak naszych czasów niestety.


Mitek, co Ty piszesz???
Prawo silniejszego cofa nas do jaskiń! Mając 170 cm i 55 kg wagi nie mam szansy na sprawiedliwość bo 190 centymetrowy były bokser -sąsiad bezkarnie mnie bluzga?
Prawników wymyślono w tym celu żeby każdy czuł się bezpiecznie, jest to skutek czegoś co nazwano postępem cywilizacyjnym.

.... Ja tez tępienie głupot w tematach narciarskich traktuje jako misje.


Skiforum Akbar!!!:)

Edited by keicam, 26 June 2013 - 08:53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony deklaruję, że gdy ktoś będzie pisał na forum głupoty zawsze zwrócę na to uwagę i zasugeruje weryfikacje poglądów.


W takim razie Mitku- piszę to tylko dlatego że cię poznałem na stoku i polubiłem i mam nadzieję ze to coś zmieni.
W temacie chamstwa i przemocy w internecie piszesz straszne głupoty i sugeruję ci weryfikacje poglądów.
Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W takim razie Mitku- piszę to tylko dlatego że cię poznałem na stoku i polubiłem i mam nadzieję ze to coś zmieni.
W temacie chamstwa i przemocy w internecie piszesz straszne głupoty i sugeruję ci weryfikacje poglądów.
Pozdrawiam
Marcin

To znaczy co konkretnie Marcin. Najlepiej w punktach i chetnie zweryfikuję jak uznam, że masz argumenty.
Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...