Skocz do zawartości

Do Moderacji.


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A użytkownik do którego przyszło to PW nie raportował go?

... nawet gdyby to tego nie tknąłbym dla mnie prywatna korespondencja to ... świętość

@Gąska Odpuść sprawy....mikro. Problem jest ........makro.

mikro, to składowa makro ... by przejść tysiące km ,trzeba najpierw zrobić jeden krok jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to tego nie tknąłbym dla mnie prywatna korespondencja to ... świętość

Osoba obrażana na PW nie ma tutaj szans. Raport jest bezcelowy (w sumie czemu, jeśli jest opcja raportowania???). Ujawni PW- jest śmieciem! W sytuacji forumowej niemocy oświadczam, że z osobą która obraziła mnie na PW poćwiczę swój tenisowy forhend i bekhend! Zrobię to przy najbliższym spotkaniu w realu (pewnie na stoku)! Już nie mogę się doczekać;) Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Nie sprowadzajcie problemu do jednostkowej sytuacji. To ją ( sytuację) tylko zaogni. Nie rozumiem dlaczego tak fantastyczne forum jest tu gdzie jest. Nie chodzi mi o kolejne kłutnie. p.s. jestem za bardzo agresywną moderacją. Ona przepędza awanturników szybko a nie przeszkadza normalnym.

Użytkownik Harpia edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 22:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Nie sprowadzajcie problemu do jednostkowej sytuacji. To ją ( sytuację) tylko zaogni. Nie rozumiem dlaczego tak fantastyczne forum jest tu gdzie jest. Nie chodzi mi o kolejne kłutnie. p.s. jestem za bardzo agresywną moderacją. Ona przepędza awanturników szybko a nie przeszkadza normalnym.

Podaję przykład klasycznego samosądu w obliczu "niemocy" systemowej. Mogę napisać do każdego na PW: jesteś taki, owaki, itp i jestem bezkarny! Są gnidy na SF które to wykorzystują!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nawet gdyby to tego nie tknąłbym dla mnie prywatna korespondencja to ... świętość

OK czyli wszystko jasne - z tego wynika że administracja dopuszcza tutaj takie zachowanie. Harpia - to nie tak. Takie detale składają się na całość. To że moderator oficjalnie pisze, że ma gdzieś bluzgi na PW i można robić to tu bezkarnie mówi wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przykład że niektórych rusza. Czy faktycznie można ich nazwać śmieciami???

Z tego co wyżej i co w innych wątkach widać, że można i to bez żadnych konsekwencji. No cóż świata nie zmienimy ale gdybym wiedział że takie zachowania tutaj są dopuszczalne to bym się nie rejestrował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia - to nie tak. Takie detale składają się na całość. To że moderator oficjalnie pisze, że ma gdzieś bluzgi na PW i można robić to tu bezkarnie mówi wiele.

Jak dla mnie wątek się wyczerpał. Nie chcę kolejnej .....polemiki. Jark rozstrzygnie to we własnym sumieniu. p.s. Jarku przepraszam za "górnolotność" sformułowania.

Użytkownik Harpia edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 06:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli wszystko jasne - z tego wynika że administracja dopuszcza tutaj takie zachowanie.

... to są Twoje wnioski chcesz wiedzieć jakie zdanie ma admin ... to zapytaj admina teraz rozmawiasz z moderatorem jeszcze raz powtórzę ... nie ma a przynajmniej ja, nie mam żadnych możliwości na sprawdzenie autentyczności ujawnionego PW ... a zmanipulować coś takiego jest dość łatwo przykład

jark ... jesteś śmieciem

napisałeś to ? ... mam zareagować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyżej i co w innych wątkach widać, że można i to bez żadnych konsekwencji. No cóż świata nie zmienimy ale gdybym wiedział że takie zachowania tutaj są dopuszczalne to bym się nie rejestrował.

Jarek. Daj tydzień na raportowanie "złych PW" i rygor bezwzględnego bana dla ich autorów. Skończy się "pierniczenie" o podwójnej moralności. Niech społeczność sama oceni, czy chce mieć coś wspólnego z osobnikami po ich powrocie z banicji!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to są Twoje wnioski
chcesz wiedzieć jakie zdanie ma admin ... to zapytaj admina
teraz rozmawiasz z moderatorem

jeszcze raz powtórzę ... nie ma a przynajmniej ja, nie mam
żadnych możliwości na sprawdzenie autentyczności
ujawnionego PW ...
a zmanipulować coś takiego jest dość łatwo

przykład

napisałeś to ? ... mam zareagować ?

Oczywiście że w cytat możesz wpisać wszystko ale automat już nie tak łatwo oszukać.
Przy wysyłaniu "raportuj zły post" nie masz możliwości manipulacji, bo działa silnik forum. Na moim forum jak są wątpliwości to to weryfikuje admin - jak pisałem jest taka możliwość. Generalnie tniemy takie rzeczy bezwzględnie po to jest moderacja żeby normalni użytkownicy czuli się bezpiecznie, a nie byli narażeni na czytanie czegoś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtórzę ... nie ma a przynajmniej ja, nie mam
żadnych możliwości na sprawdzenie autentyczności
ujawnionego PW ...
a zmanipulować coś takiego jest dość łatwo


Jarek,

jak zmienić (edytować) oryginalną wiadomość przychodzącą??? Ja tego nie potrafię! Postów innych "userów" nie jestem w stanie edytować. Mogę je tylko raportować. Tak samo jak z odebranymi wiadomościami!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w cytat możesz wpisać wszystko ale automat już nie tak łatwo oszukać.

.. masz rację
tyle tylko że to o czym piszesz to poziom administratora

wyjaśnię ...
każdy niekombinowany cytat ,czy to postu czy PW, ma tuż za nickiem osoby od której pochodzi, takie dwie białe w niebieskim kwadraciku, strzałeczki
jest to odnośnik do oryginału .... klikamy na nie i system przenosi nas do wiadomości pierwotnej
ale co ważne , z cytowanego postu można usunąć lub wstawić co się tylko chce , prawda ? ... sprawdźcie proszę
czyli tak jak np. powyżej , gdzie w cytacie który, umieściłem w tym poście , pozostawiłem tylko pierwsze zdanie

i dalej ... mając raportowany post klikam na odnośnik i bez problemu sprawdzam oryginał wiadomości - mogę reagować
natomiast mając raport PW , mam tylko treść jaka do mnie została przesłana
kliknięcie na odnośnik przenosi mnie .... w nic
bo zwyczajnie nie mam dostępu do PW .... nie jestem w stanie zweryfikować przesłanej treści
jak mam w takim razie wyciągać jakiekolwiek konsekwencje ?

i dalej
raportowane PW lub informacje do mnie kierowane o takich zachowaniach poza forumowych , najczęściej kończą się moja wymianą PW z zgłaszającym
co też skutkuje moją rozmową z osoba która 'dopuściła' się jakowejś niecności słownej ...
... najczęściej sprawa na tym się kończy i szczerze powiedziawszy, sporadycznie się zdarza by, powróciła

mam nadzieję że, teraz jest jasność

jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jarku
Popieram głosy moich czcigodnych przedmówców.
Mam wrażenie, że ze 3 lata temu była podobna sytuacja i mod miał możliwość oceny autentyczności PW jak również adekwatnej reakcji. Chyba, że - tak jak piszesz - sam admin pochylił się wówczas nad tematem.

Przeraża mnie natomiast to, że napisałeś otwartym tekstem o bezsilności w przypadku wyraźnego nadużycia środków przekazu. Sugerowałbym choć zachowanie pozorów utrzymanej kontroli bez ujawniania jej słabych punktów. Stało się. Mam nadzieję, że ta informacja nie zostanie rozpropagowana zbyt szeroko i nie zostawi furtki do nadużyć.

Jeśli chodzi o poziom ingerencji moderatorów - pisuję na pewnym forum, gdzie panuje idealny ład i porządek ! Uwierzcie mi - istnieje takie.
Jak to możliwe ? Otóż "opiekunowie" stosują dla userów żelazną zasadę "trzym ryj". Jakiekolwiek, nawet małe uchybienie skutkuje "nagrodą" w postaci punktów, które po przekroczeniu puli skutkują banem. Nie znajdziecie tam najmniejszego odstępstwa.
Nagradzane są :
1. Wulgaryzmy. (WULGARYZMY)
2. Post pod postem. (POST POD POSTEM)
3. Podgrzewanie dyskusji. (FLAME)
4. Obrażanie innych graczy. (OBRAZA GRACZY)
5. Obrażanie administracji. (OBRAZA MODERATORA/ADMINA)
6. Nieznajomość FAQ. (NIEZNAJOMOŚĆ FAQ)
7. Offtop. (OFFTOP)
8. Złamanie regulaminu forum. (REGULAMIN)
9. Rozpowszechnianie treści kłamliwych. (KŁAMSTWA)
10. Powielanie tematu. (POWIELANIE TEMATU)
12. Lenistwo. (LENISTWO)
13. Usunięcie wpisu moderatora. (USUNIĘCIE WPISU MODERATORA)
14. Spekulacje dotyczące administracji forum. (SPEKULACJE)
15. Zły dział. (ZŁY DZIAŁ)
16. Zakładanie niepotrzebnych tematów. (NIEPOTRZEBNY TEMAT)
17. Rażąca ortografia. (ORTOGRAFIA)
18. Nieuzasadnione narzekanie. (MALKONTENCTWO)
19. Spam (SPAM)
20. Pamiętniczek (PAMIĘTNICZEK)

Jak wygląda atmosfera między uczestnikami ? Nie wygląda. Posty są suche, rzeczowe, przeglądane z pietyzmem czy aby na pewno właściwe. Relacje przyjacielsko-koleżeńskie jak i destrukcyjne są minimalne.
Skarga na moda, który dokonał nadużycia ? Wielu próbowało. Ich kości bieleją na wszystkich frontach świata:D.

Tego chcemy ?
Na Skiforum zasady są bardzo liberalne, pozwalające na sondowanie granicy wytrzymałości materiału;). Przekrój userów jest przeogromny i urozmaicony. Rodzą się przyjaźnie jak i wrogości, dyskusje są ciekawe i dynamiczne, jest to żywy - ewoluujący organizm. Moim zdaniem niemal doskonały pod jednym warunkiem : każdy ma świadomość swoich słabości jak również słabości interlokutora i na tyle tolerancji i pokory w sobie żeby czasem przymknąć-przymrużyć oko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...