Skocz do zawartości

Trochę HUMORU


tatuzo

Rekomendowane odpowiedzi

A kto tu sieje panikę? Fakty są takie, że jesteśmy przed maksimym zachorowań, a system już jest niewydolny. Stażysta mojego kolegi już został skierowany przymusowo do szpitala jednoimiennego, a czynni zawodowo w szpitalach znajomi z ponurymi minami zaczynają się na wszelki wypadek pakować, zresztą nie tylko oni. Nigdzie nie pisałem, że trzeba było kupić "czeskie" testy. Można było kupić inne. Zresztą czeska wpadka wynika z tego że zamawiający nie rozumiał co ma być w siwz o ile wiem. Minister powiedział dziś, że wkraczamy w fazę transmisji poziomej. Kaman. Transmisję poziomą mamy w Polsce realnie od co najmniej 2 tygodni, nawet czytając doniesienia medialne widać to bardzo wyraźnie. Facet robi co może żeby być twarzą swojej ekipy politycznej, ale nie mówi całej prawdy i robi to świadomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pisać co byś zrobił lepiej a nie "byłoby fajnie gdybyśmy mieli ale nie mamy bo nie możemy mieć gdyż nikt nie ma to jest jak jest". 

Ile można w końcu narzekać - konstruktywnie kolego - co byś Szumowskiemu doradził zrobić lepiej ?

Bo na razie to tak troszkę bez pokrycia krytykujesz - post nic nie wnoszący.

tekst Hammera jest niezwykle merytoryczny!!: - bo jego teza pozwala ludziom wrocic do pracy, jezeli maja odpowiedni poziom przeciwcial - poza tym te osoby nie musza wariowac z maskami i odkazaniem ( i zuzywac produkty potrzebne  dla innych) - bylo by to niesamowicie istotne dla funkcjonowania kazdego spoleczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu sieje panikę?
Fakty są takie, że jesteśmy przed maksimym zachorowań, a system już jest niewydolny. Stażysta mojego kolegi już został skierowany przymusowo do szpitala jednoimiennego, a czynni zawodowo w szpitalach znajomi z ponurymi minami zaczynają się na wszelki wypadek pakować, zresztą nie tylko oni.
Nigdzie nie pisałem, że trzeba było kupić "czeskie" testy. Można było kupić inne. Zresztą czeska wpadka wynika z tego że zamawiający nie rozumiał co ma być w siwz o ile wiem.
Minister powiedział dziś, że wkraczamy w fazę transmisji poziomej. Kaman. Transmisję poziomą mamy w Polsce realnie od co najmniej 2 tygodni, nawet czytając doniesienia medialne widać to bardzo wyraźnie.
Facet robi co może żeby być twarzą swojej ekipy politycznej, ale nie mówi całej prawdy i robi to świadomie.

spylajcie z tą dyskusją z "humoru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst Hammera jest niezwykle merytoryczny!!: - bo jego teza pozwala ludziom wrocic do pracy, jezeli maja odpowiedni poziom przeciwcial - poza tym te osoby nie musza wariowac z maskami i odkazaniem ( i zuzywac produkty potrzebne  dla innych) - bylo by to niesamowicie istotne dla funkcjonowania kazdego spoleczenstwa

 

Nie. Pomysł jest nierealistyczny więc tekst jest wybitnie życzeniowy, nieprzemyślany. Bardzo pod publiczkę - taką mniej wyrobioną - i to mnie w tym tekście drażni.

Konkret ! - co można zrobić lepiej ? Realnie.

 

 

spylajcie z tą dyskusją z "humoru"

 

Się robi pszepani !

Ja tu kończę - jeżeli ktoś chce konstruktywnie kontynuować (nie sądzę) to do wątku o epidemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobił bym lepiej?Choćby kwestia testów. Ilości, dostępności i testów nie tylko na rna wirusa, ale przede wszystkim na przeciwciała, bo ludzie którzy przechorowali to świństwo to ludzie - jak się zakłada - bezpieczni, którzy mogą wrócić do pracy, a przede wszystkim nie ryzykują kontaktując się z chorymi. Co byłoby dużym gamechangerem.Ale do tego trzeba by środków, a do tego okazaloby się ile przypadków jest tak naprawdę.

 
Dobre podejście niestety drogie i nierealne.
Np. Wyobraź sobie technologie do badania cukru we krwi- łatwe w obsłudze??? Tak
A teraz wyobraź sobie, że każdy człowiek sobie zbada cukier w Castoramie????
Bardzo wątpliwe.

Właśnie CDC poinformowało, że moje miasto ponad 2 mln ludzi dostanie 250 testów na dzień z CDC -( federalny budżet płaci za 250 testów dziennie. ) z resztą testów musimy sobie poradzić sami.
Dotyczy to również sprzętu ochronnego dla osób badających, żeby się nie zakazić.
Na takie rozwiazanie jak masowe testy to daleko....


 

nie wiem, czy nie było
 
91437009_3179951962037262_17180446642352

.... tak...niektórzy za lodówkę wyrzucili. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...