Skocz do zawartości

Trochę HUMORU


tatuzo

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowo kliknąłem i przeczytałem (choć chciałem zakończyć temat), więc odpiszę (choć może założymy osobny temat, by nie zawalać Humoru dygresjami).

 

Przede wszystkim nie mówiłem, że moja żona zarabia z dodatkami 3900zł. Tylko Kolegi z kościotrupem :).

Odpisał, że zarabia 2900zł, więc nie ma tematu.

 

Klaudia (żona) pracuje w dwu szkołach, państwowej + prowadzi działalność gospodarczą - edukacyjną i na niej głównie zarabia.

W szkole państwowej zarabia marnie, ale na + ma pomniejszony ZUS w działalności gospodarczej (tu z kolei płaci skrupulatnie podatki i nic nie "optymalizuje").

 

Dodatki: 13-ta pensja, motywacyjny, praca na wsi (u Klaudii w teorii, w realu miejska) i coś tam jeszcze. Ale nie wiem dokładnie, bo prawdę mówiąc nie dopytuję Klaudii o takie sprawy ;).

 

Ok... dopiszę resztę później, bo właśnie przyszedł gość...

 

Odwracasz kota ogonem a smród pozostał. To w końcu nauczyciele na państwowym zarabiają marnie czy nieźle ? Rozumiem że istotnym tutaj jest "zaradny" dyrektor, który może w papierach dopisać Twojej żonie dodatek wiejski a w realu praca jest miejska ? Łatwo rzucić w sieć jakimś populistycznym tekstem, trudniej potem dowieść swoich teorii. Dzieci nie zostały same, część nauczycieli nie strajkuje, a że rząd musi trochę pogłówkować ? O strajkach wiedział od stycznia, a jednak nie przeszkadzało mu to w rzuceniu na jedną szalę nauczycieli a na drugą pakietu świnia+.Twoja żona jest świetnym przykładem na hasło ze szczytów władzy: "Nauczycielu, nie podoba ci się twoja praca ? To ją zmień !". Bo jak rozumiem, żadne z Was teraz lub w najbliższej przyszłości nie chce łączyć pracy z publiczną oświatą ?

 

A Twoje teksty typu:

 

 

Nie czuję.

Czuję natomiast, że zwyczajnym kurestwem jest potraktowanie przez nauczycieli dzieci i młodzieży jako mięsa armatniego, dzieci, za które wzięło się odpowiedzialność.

 

Nie rozumiesz tego, to nie pisz, bo "lepiej ukryć..."  ;).

 

Przypominają mi argumenty przeciw np strajkującym lekarzom czy strażakom itp. Rozumiem że skuteczny strajk nauczycielski należy realizować w... wakacje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwracasz kota ogonem a smród pozostał. To w końcu nauczyciele na państwowym zarabiają marnie czy nieźle ? Rozumiem że istotnym tutaj jest "zaradny" dyrektor, który może w papierach dopisać Twojej żonie dodatek wiejski a w realu praca jest miejska ? Łatwo rzucić w sieć jakimś populistycznym tekstem, trudniej potem dowieść swoich teorii. Dzieci nie zostały same, część nauczycieli nie strajkuje, a że rząd musi trochę pogłówkować ? O strajkach wiedział od stycznia, a jednak nie przeszkadzało mu to w rzuceniu na jedną szalę nauczycieli a na drugą pakietu świnia+.Twoja żona jest świetnym przykładem na hasło ze szczytów władzy: "Nauczycielu, nie podoba ci się twoja praca ? To ją zmień !". Bo jak rozumiem, żadne z Was teraz lub w najbliższej przyszłości nie chce łączyć pracy z publiczną oświatą ?

 

A Twoje teksty typu:

 

 

 

Przypominają mi argumenty przeciw np strajkującym lekarzom czy strażakom itp. Rozumiem że skuteczny strajk nauczycielski należy realizować w... wakacje ? 

 

Skopiuj, proszę Twoje wpisy do tematu "Przy polityce o sporcie" - tam Ci odpowiem.

Zostawmy już Humor Szabirowi i jego "całemu życiu z wariatami" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę brnąć w politykę bo to nic przyjemnego. Zasieję tylko jedno ziarno.

Mój nauczyciel historii z LO zwykł mówić, ze wszystko co państwowe to chu***e. Był wielkim zwolennikiem prywatyzacji. W pierwszej kolejności do prywatyzacji wymieniał służbę zdrowia i system edukacji. Wtedy (11-13 lat temu) myślałem, że gość jest idiotą.

Teraz wiem, że miał rację.

Patrzę na te miotające się budżetówki i z jednej strony wkurzają mnie te wszystkie strajki, bo ja zatrudniony w sektorze prywatnym nie bardzo mam możliwość zastrajkować. Z drugiej strony rozumiem ich rozgoryczenie. Płace w budżetówce są nędzne i niepodlegające zasadom wolnego rynku. Jedyne co Ci ludzie mogą zrobić to zastrajkować. Nikt nie zapłaci im więcej za lepsze wykształcenie, większe doświadczenie, certyfikaty itd. Okuci są w ramy ustaw, aktów prawnych, subsydiowani przez rząd itd. Słabe to...

Patrząc z perspektywy tych 10+ lat w pełni przyznaję rację panu P. z LO. Miał rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę brnąć w politykę bo to nic przyjemnego. Zasieję tylko jedno ziarno.

Mój nauczyciel historii z LO zwykł mówić, ze wszystko co państwowe to chu***e. Był wielkim zwolennikiem prywatyzacji. W pierwszej kolejności do prywatyzacji wymieniał służbę zdrowia i system edukacji. Wtedy (11-13 lat temu) myślałem, że gość jest idiotą.

Teraz wiem, że miał rację.

Patrzę na te miotające się budżetówki i z jednej strony wkurzają mnie te wszystkie strajki, bo ja zatrudniony w sektorze prywatnym nie bardzo mam możliwość zastrajkować. Z drugiej strony rozumiem ich rozgoryczenie. Płace w budżetówce są nędzne i niepodlegające zasadom wolnego rynku. Jedyne co Ci ludzie mogą zrobić to zastrajkować. Nikt nie zapłaci im więcej za lepsze wykształcenie, większe doświadczenie, certyfikaty itd. Okuci są w ramy ustaw, aktów prawnych, subsydiowani przez rząd itd. Słabe to...

Patrząc z perspektywy tych 10+ lat w pełni przyznaję rację panu P. z LO. Miał rację...

 

Myślę, że niestety nie miał racji ; ( 

Tak patrząc na prywatne licea i prywatne "Wyższe Szkoły Gier i Zabaw".

Cóż, na razie trzymajmy kciuki za Nauczycieli.

 

Bo służba zdrowia - już to było omawiane - działa u nas całkiem nieźle - w porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s................................ się nie napinaj bo coś ci pęknie , ja mam czas i poczekam .

Wilk się nie przejmuje tym co o nim myślą barany.

Ciekaw jestem czy równie elokwentnie i kwieciście wypowiadał by się kolega jakby trzeba było podpisać się imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...