Skocz do zawartości

Dużo czy mało???


Wujot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesiu a powiedz która trasę ujeżdżaliście ?18 ?Jak liczę długość wyciagu to ma on ok 2400 a ta trasa 18 nie jest jakoś niewiadomo jak długa - przynajmniej z mapki :) Ciekawe jaki wynik wyszedłby z gpsa .


Jarku!


Wszystko we właściwym czasie. Będą dane z GPS. a trasa 18.

Pozdro
Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z koparami to trafiłeś - jak Austriacy przy terminalu zobaczyli ten wynik to chcieli zrobić sobie zdjęcie z kolegą.

Pozdro
Wiesiek

Nie będę oryginalny...wynik jest imponujący:)...pewnie to tak z grubsza połowa wszystkich tras w PL:D....tak strzelam:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruk jest ze skipasa JurkaByd a drugi był Zbychu (ten od testu Zbycha - wtajemniczeni wiedzą). Ja się, trochę niestety, wymiksowałem bo miałem set turowy gdzie zamiast skistopów jest bardzo krótki i ciasny pasek. Perspektywa ciągłego zapinania i rozpinania skutecznie mnie zniechęciła do podróżowania gondolkami. Jazda zaczęła się o 7.00 bo to było good morning ski. Ruch był raczej umiarkowany ale jednak trzeba było uważać na innych - szczególnie za progami i na zwężeniach. Trasa niecałe 3 km i prawie 900 m deniwelacji zasługuje na miano mocnej czerwonej, choć w większości jest szeroko. Warunki na początku idealne pod koniec - jak zawsze.

Ciekawe jest porównanie danych GPS z tymi z skiline - o ile w wysokości była niewielka różnica (GPS-y pokazały około 29 km deniwelacji) to w długości trasy jest olbrzymia - faktyczna trasa to 115 km. Ale przy próbie bicia rekordu odległości należałoby wybrać niebieską trasę i pokonywać ją szerokim skrętem karwingowym - myślę, że chłopaki zanudziliby się tak na śmierć. A tak jazda na pełny gwizdek przez cały dzień była przynajmniej przyjemnością (i wyzwaniem).

Gratulując wyniku zgłaszam więc pierwszy nieoficjalny, zespołowy skiforumowy rekord przejechanego przewyższenia dziennego - 30 352 m (trzymajmy się skiline) ustanowiony przez team JurekByd i Zbyszek H.

Mamy pomysł gdzie jeszcze można byłoby pobić ten wynik i może w przyszłym sezonie spróbujemy. W jakiś nudny słoneczny dzień gdzie nie będzie warunków na off piste.

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 20 marzec 2013 - 23:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje rekordu.
Teraz przynajmniej widać że przejechanie 100km na nartach wymaga:
- całego dnia (normalnie wyciągi są czynne raczej od 8-9.00)
- szybkiego wyciągu
- bardzo mocnej ekipy

Ale i tak pewnie nadal będą pojawiać się relacje że ludzie robią po 100km dziennie przez cały tydzień :D

A tak dla porównania rekord świata to 120km verticalu z tym że zrobiony w 16h z użyciem helikoptera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skoryguję Wiesia-faktyczna długość tras w/g gps-a i i-ski trackera wyniosła 125,80 km ,a przewyższenie 29994 m , v max 93 km/h.Dodam jeszcze , że nie tłukliśmy cały dzień tylko 18-tki , ale co jakiś czas dla urozmaicenia jeździliśmy innymi kombinacjami tras - najdłuższa z nich miała 3,7 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przynajmniej widać że przejechanie 100km na nartach wymaga:
- całego dnia (normalnie wyciągi są czynne raczej od 8-9.00)
- szybkiego wyciągu
- bardzo mocnej ekipy

Ale i tak pewnie nadal będą pojawiać się relacje że ludzie robią po 100km dziennie przez cały tydzień :D
.


Spiochu!

To mnie załatwiłeś!!! Po Twoim poście postanowiłem sprawdzić jaka strategia daje szansę na osiągnięcie maksymalnego kilometrażu dziennego. Innymi słowy jak jechać i jaką trasę wybrać aby zrobić rekordowy wynik. Ile mógłby on wynosić i czy te 100 km dziennie rzeczywiście jest możliwe do zrobienia.
Problem fizyczno-matematyczny okazał się niebanalny i nieźle się nakombinowałem zanim znalazłem szacunkowe (łapiące trendy) rozwiązanie. Dowodu nie przytaczam (raczej nie na te forum, a i też nie jestem go pewien na 100%). W każdym razie w moim modelu wyszło mi, że
- dla każdego urządzenia wyciągowego istnieje jego własna strategia maksymalizowania wyniku (to było dość proste). Przy urządzeniach wolniejszych należy zjeżdżać wolniej.
- dla tego przy którym byli Juras i Zbychu rekordowy kilometraż dzienny (normalne 8 godz) mógłby wynosić 150 km przy około 22 km przewyższenia (27-28 wjazdów). Na dobrej niebieskiej trasie bądź bardzo szerokiej czerwonej.

Podstawą jednak było tutaj niezwykle wydajne urządzenie wyciągowe więc w normalnej rzeczywistości stokowej jest to nierealne. Nie mniej jednak zaciekły narciarz wybierający sobie jedną optymalną trasę przy szybkim wyciągu na niezbyt trudnej trasie i tłukący ją cały dzień może spokojnie te 100 km zrobić.

Z naszej praktyki wychodzi, że od czasu pomiaru drogi GPS-ami przekroczenie 100 km dziennie jest trudne (za to kiedyś przejechaliśmy 40 km po off piste). Co prawda raczej omijamy patologiczne krzesełka ale nie zawsze się da . Dlatego nadal najlepszą informacją pozostaje przewyższenie. A jego korelacja z drogą pozwala ocenić prawdziwość wyniku

JurekByd
nie tłukliśmy cały dzień tylko 18-tki , ale co jakiś czas dla urozmaicenia jeździliśmy innymi kombinacjami tras


Co znakomicie widać na wykresie

:D:D:D

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 21 marzec 2013 - 11:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jest jeszcze jedna kwestia. Skiline.cc strasznie cygani. Kilka dni temu byłem w SFL i skiline ze skipasa wyliczył mi 75km a iskitracker z GPSa 50km. Robią to chyba po to aby się ludzie jarali :-)

 

Na skiline masz po prostu historię wyciągów i nic innego. Dlatego przewyższenie się zgadza a co do tras to nie wiadomo po których trasach zjeżdżałeś i jakim torem. Coś tam zakładają i coś wychodzi. Ale przewyższenie jest najważniejszą informacją więc warto z tego korzystać (jak kogoś bawią statystyki).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...