Skocz do zawartości

Czy po takim złamaniu będzie można jeżdzić na nartach?


zbysiu 51

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak posty nie jakiej Olaaa90, która oferuje w swoich postach "lepszych trenerów", "lepszych fizjoterapeutów", "lepszych instruktorów" i w ogóle wszystko co Olaaa90 poleca w swoich spamach jest "lepsze".

 

Zalecam kategorycznie nie otwierać jej linków w postach.

Jeśli jeszcze się nie zorientowaliście. To nie chodzi w cale o to, że ktoś kliknie w ten link na forum.
Tu chodzi o to, żeby się strona z trenerami pokazywała wysoko w wyszukiwarkach. Z tego punktu widzenia, nie jest kompletnie ważna reakcja na tą reklamę.
Pozdr
Marcin

 

Tu cytuję post Bociana74 z innego tematu. I zapewne o to chodzi. Choć nie ukrywam że niektóre linki Oliii90 są bardzo intrygujące jak np. o poradach na temat jazdy na krawędziach i pokusa była niestety silniejsza i niestety otwarłem ten link  :(  A że artykuł był bzdurny "...wsłuchaj się w swoje narty..." to inna sprawa.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stary wątek ... ale można po takim czyms jeździć. Tyle, że musi byc dobrze poskręcane.

Mi akurat ten kłykieć boczny przykręcali w Zakopanem i podobno zrobili dobrze. Łękotki (są dwie ? ) powycinali : ((((

Więzadła niepozrywane tylko - jak usłyszałem - ponadrywane.

 

Rehabilitacja - cóż - ważne, żeby się nie dac zakuć w gips na długo bo potem odzyskanie ruchomości to horror. Ja akurat miałem gips ze dwa tygodnie. W Polskich szpitalach uzywaja gipsu bardzo chętnie.

Jakoś nie miałem cierpliwości do tej rehabilitacji bo po kilku sesjach wsiadłem na rower i to jakoś zadziałało. Oczywiście nie polecam, nie mam pojęcia o ile lepiej by było gdybym do końca się rehabilitował.

Na narty - dopiero po roku. Bałem się tak potwornie o kolano, że przy pierwszej wywrotce koziołkowłem ze zgietą noga - potem mięsień bolał mnie tak, że przez dwa dni nie mogłem chodzić  ; ))

 

Teraz cały czas (juz 14 lat) czuję to kolano - szczególnie, gdy chodze w butach z twardymi obcasami. Znacznie lepiej jest w lato, gdy dużo jeżdżę na rowerze. Najbardziej kolano obciąża karwing na nartach o małym promieniu.

 

Pozdrawiam

Witek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dziwna ... może pojechali za daleko z rozpędu ? Kilku ortopedów też zwracało na to uwagę.

Tylne wiązanie nie wypięło - moja wina, rano ustawiłem na 12-13 w testowanych Dynastarach bo było cholernie twardo i co chwilę wypinały. Po południu śnieg się zrobił miękki. Droga nauka ; )

 

13 lat po wypadku te ćwiczenia coś dadzą ? Na co to ma pomóc ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dziwna ... może pojechali za daleko z rozpędu ? Kilku ortopedów też zwracało na to uwagę.

Tylne wiązanie nie wypięło - moja wina, rano ustawiłem na 12-13 w testowanych Dynastarach bo było cholernie twardo i co chwilę wypinały. Po południu śnieg się zrobił miękki. Droga nauka ; )

 

13 lat po wypadku te ćwiczenia coś dadzą ? Na co to ma pomóc ?

Ćwiczenia propriocepcji na pewno nie zaszkodzą :D . Miałem na "warsztacie" niejednego amatora sportowca po rekonstrukcjach i operacjach w obrębie kolan. Rzadko zdarza się, żeby dobrze poprowadzona terapia przygotowana na podstawie dobrej diagnozy funkcjonalnej nie dała efektów. Nie są to może zawsze efekty jakich oczekuje pacjent, ale poprawa bywa znacząca.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie : )

Tyle, że nie mam pojęcia czemu miałoby to służyc.

 

Tak czy siak mam o wiele większy szacunek do terapeutów niż do ortopedów : D

Taka ciekawostka: dałem sobie wstrzyknąć kwas hialuronowy i o dziwo mam wrażenie, że pomogło - na razie na jakieś pół roku ....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to czy jesteś w stanie dalej jeździć na nartach powinien ocenić lekarz/rehabilitant. Sam czy z naszą pomocą niewiele możesz zdziałać. Każdy przypadek jest indywidualny. Jednak myślę, że przy odpowiednich ćwiczeniach można wrócić do normalnego funkcjonowania. Teraz modny jest trening medyczny. Pomaga w powrocie do sportu po kontuzji. Może z niego powinieneś skorzystać?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie : )

Tyle, że nie mam pojęcia czemu miałoby to służyc.

 

Tak czy siak mam o wiele większy szacunek do terapeutów niż do ortopedów : D

Taka ciekawostka: dałem sobie wstrzyknąć kwas hialuronowy i o dziwo mam wrażenie, że pomogło - na razie na jakieś pół roku ....

Link do znanej zapewne wszystkim strony Propriocepcja

Mówiąc prostym językiem ćwicząc, zmieniając względem siebie położenie kończyn, napinając mięśnie, naciskając na stawy powodujemy przesyłanie sygnału nerwowego do mózgu i wywołujemy reakcje mózgu na bodźce. Im więcej i bardziej różnorodnie ćwiczymy tym więcej bodźców otrzymuje mózg i tym samym zapisujemy w nim większa ilość informacji dotyczących naszego ciała. Jego ułożenia w przestrzeni i wzajemnego  ułożenia części ciała. Czyli poprawiamy koordynację, czucie głębokie, itd .... Jak sprawdzić w prosty sposób jak działa  propriocepcja ? Stanąć jednonóż, naprzemiennie na lewej i prawej nodze. Jesli nie sprawia nam to problemów to wystarczy zamknąć oczy i spróbować utrzymać tą pozycję. Zapewne wyczujecie różnicę w komforcie i długości utrzymania się w pozycji jednonóż lewa/prawa noga. Później wykonajcie kilka "naskoków" na kończynę teoretycznie gorszą i powtórzcie test. Wyniki pozostawiam do Waszej interpretacji :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do znanej zapewne wszystkim strony Propriocepcja
Mówiąc prostym językiem ćwicząc, zmieniając względem siebie położenie kończyn, napinając mięśnie, naciskając na stawy powodujemy przesyłanie sygnału nerwowego do mózgu i wywołujemy reakcje mózgu na bodźce. Im więcej i bardziej różnorodnie ćwiczymy tym więcej bodźców otrzymuje mózg i tym samym zapisujemy w nim większa ilość informacji dotyczących naszego ciała. Jego ułożenia w przestrzeni i wzajemnego  ułożenia części ciała. Czyli poprawiamy koordynację, czucie głębokie, itd .... Jak sprawdzić w prosty sposób jak działa  propriocepcja ? Stanąć jednonóż, naprzemiennie na lewej i prawej nodze. Jesli nie sprawia nam to problemów to wystarczy zamknąć oczy i spróbować utrzymać tą pozycję. Zapewne wyczujecie różnicę w komforcie i długości utrzymania się w pozycji jednonóż lewa/prawa noga. Później wykonajcie kilka "naskoków" na kończynę teoretycznie gorszą i powtórzcie test. Wyniki pozostawiam do Waszej interpretacji :D


nic dodac
WKG - w tym temacie jestes MOCNO z tylu - zapewniam Cie - cwiczenie Pro ulatwi wejscie na wyzszy poziom na mtbk I nartach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...