Skocz do zawartości

Val Gardena-proszę o informacje


bog41

Rekomendowane odpowiedzi

Za trzy tygodnie wybieram się do Włoch. Wybrałem Val Gardenę, bo obecnie jest tam szczegolnie dużo sniegu (a może się mylę?, może ktoś poleci mi ciekawszy region?). Proszę o informację dotyczace Val Gardeny: którą z trzech miejscowości wybrać, dobry apartament, ciekawe trasy, knajpy etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardena jest suuuper! To co kolega przede mną napisał potwierdzam. Knajpkę na nartach osobiscie uwielbiam pod skałą Sassolungo czyli Comici. Koniecznie namawiam abys (z towarzyszacymi dziewczynami) spróbował Grappa Prugna (czytaj grappa prunja) czyli nalewki na suszonych sliwkach. Podawanej koniecznie z soczystą śliwka i kolorową chorągieweczką na wykałaczce. Już to pisałam kiedys ale powtarzam. Pyycha. Jak to przyniesiesz do stolika to żadna kobitka ci sie nie oprze:D . Do domu (jesli ci posmakuje) warto kupic do domu flaszeczkę tej grappy (ta nalewka jest specjanoscią regionu Trentino) firmy Marzadoro i serwować b.zimną z namoczonymi wczesniej sliwkami. Ale i tak na nartach smakuje najlepiej. Stamtad warto zjechać w bok na 2-3 zjazdy na Mont de Seura (kierunkowskazy nartostradą do Monte Pana). Tam jest mało odwiedzana czarna trasa, nie bardzo trudna bo pusta i dobrze utrzymana. Dlatego fajna.To było nasze ostatnie odkrycie. W ogóle Sasso(skała, kamień)Lungo (długa) jest piękna, dla mnie jest wizytówką Val Gardeny. Co do kwater to ci nie doradzę bo zawsze mieszkalismy w sasiednim regionie czyli Val di Fassa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia. W sobotę wróciłem z Seiser alm, gdzie z moimi dzieciakami jeździliśmy przez 9 dni. Seiser alm w takim układzie (dzieci, snowbord, narty) jest super. Dla siebie (inni moi też) miałem 15 tras czerwonych i 2 czarne. Śnieg jest i jest super przygotowany. Ta kotlina-równina jest na 1700-2200 mnpm więc spoko. Od innych Polaków słyszałem że Saslong Ok mozna pojeździć, Seceda topnieje po 12.00. Moge polecić hotel (60-70Euro /głowę za dzień śniadanie+ obiad) hotel Paradiso na samej trasce nr 17 i przy innych czerwonych - najszybszy dostęp do jazdy. Zdjecia umieściłem w galerii to możecie zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...