Skocz do zawartości

Dlaczego większość ludzi jeździ na przykrótkich nartach...?


zuzza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Zaryzykuję stwierdzenie, że Ligety czy Svindal jeżdżą lepiej od ciebie, a jednak używają innych nart do slalomu, a innych do zjazdu. Czy wynika to z ich braków technicznych? Choćby nie wiem jak wspaniale się technicznie jeździło to na dużej prędkości slalomki zachowają się gorzej od gigantek. To nie jest kwestia techniki. Trenuj. Pozdro

Ja nie "ryzykuje twierdzeń" tylko pisze to co wiem. Pisząc o trenowaniu odnosiłem sie do kwestii hamowania , którą poruszyłes pod koniec postu. Inaczej to robisz na narcie gigantowej a troche inaczej na slalomowej i jedno i drugie natomiast nie polega tylko na wrzuceniu nart w zeslizg. To, że gigantka jest bardziej stabilna od slalomki jest truizmem bo jak wiesz jak jechac to obie - mówimy tu oczywiście o narcie sportowej (pierwszy race lub komórka) a nie jakiś slolomo czy giganto podobny wytwór - są równie stabilne przy przecietnych prędkościach w jeździe amatorskiej. Co do stylu jazdy o którym pisałeś w pierwszym poście to mam to samo dokładnie. Rozumiem to w ten sposób: technika pozwala na jazdę na dowolnej narcie ale charakter ulubionych technik, najczęstrzy sposób jazdy, przyzwyczajenia itd. powoduje, że mnie - podobnie - z tego co czytam - do Ciebie bardziej odpowiada narta gigantowa. Mysle, że szybkość o której piszesz nie ma tu żadnego znaczenia bo jako jeżdżący jednak troche gorzej od Svindala jeżdżę nie za szybko. I znowu w przecietnych amatprskich warunkach wybór narty związany jest z pewnym kompromisem. Wybierasz to co Ci leży i bedzie - dla Ciebie - najbardziej uniwersalne. Mam to samo i wybieram podobnie jak Ty gigantkę. Dlaczego większośc wybiera slalomkę a raczej narte salalomkopodobną - jest to oczywiste i nie ma co pisać więcej. W każdym razie mysle, ża każdy narciarz chciałby byc porównany do Svindala i Ligety'ego nawet jeżeli (szok!) okazuje się, że jeździ gorzej. ;) Takm, że serdecznie Ci dziekuję. :) Co do offtopów - to jest własnie piekno forum i sens jego istanienia. ;) Pozdrawiam serdecznie PS Jutro po południu w Kluszkowcach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...