Skocz do zawartości

Dlaczego większość ludzi jeździ na przykrótkich nartach...?


zuzza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

i co? nie dowiem się? jeśli faktycznie udało Ci się Mitek dostać nartę wartą +2k za 1,2k to nie jest w takim razie argument.

Narta pierwtną ceną miala ponad 5000. I wyobraź sobie że za tyle ktoś czasami narty kupuje. Dla mnie to chore po prostu. Ja dostałem specjalną ofertę ze względu na rózne prywatno-zawodowo-instruktorskie układy.
Jest sporo sposobów na zakup narta wysokiej jakości naprawdę tanio, trzeba po prostu pogłówkować. ;)
Pozdrowienia
Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jemu też wcisnęli przykrótkie narty. Poszedł do sklepu, nie znał się, to mu wcisnęli.
https://www.youtube.com/watch?v=2aw-dzD3uhw

Chyba jednak nie wcisnęli mu w sklepie bo się chłop nie zna.
Ja obstawiam, że na długich nie potrafi - po prostu jakiś "cienias".
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Różnica jest taka żę on Umie jeździć na nartach co nie wszystkim sie udaje. Długa narta kształci a jak sie umie to mozna sobie wybrac nawet ...
Sprawdzone w trakcie nauczania ludzi a zwłaszcza dzieci. Ktoś z Was jakies doświadczenie w tym temacie??
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
... Długa narta kształci a jak sie umie to mozna sobie wybrac nawet ...
Sprawdzone w trakcie nauczania ludzi a zwłaszcza dzieci. Ktoś z Was jakies doświadczenie w tym temacie??
Pozdro


Ja mam doswiadczenie w tym temacie.
Krotka narta ksztalci a jak sie umie to mozna sobie wybrac nawet dluga, ponad 180cm
Sprawdzone przez ostatnich 10lat na sobie i na moich znajomych w dlugosciach nart od 16Ocm do 185cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się bawię czytając wypowiedzi co poniektórych forumowiczów w tym wątku. Rozgorzała wręcz "Święta wojna" pomiędzy "krótkonartowcami" a "długonartowcami". Siła ognia z każdej ze stron olbrzymiasta. Zasadniczym i podstawowym pytaniem w tym wątku powinno być; - czy potrafię JEZDZIĆ NA KRAWĘDZIACH? a co się z tym wiąże - czy potrafię wykorzystać parametry narty krótkiej na której jeżdżę w tym jej promień skrętu. Jeżeli ktoś nie potrafi wykonać czystego skrętu carwingowego bo mu na to nie pozwala wzrost połączony z przerostem tuszy oraz brak koordynacji ruchowej a także braki w podstawach techniki narciarskiej "zawsze" będzie dopisywał ideologię i uwagi typu "kup sobie wreszcie chłopie NORMALNE narty" czyli o długości co najmniej 180cm. Ale na szczęście ci co polubili krótkie narty i jazdę np. fun lub skręty na krawędziach o promieniu do 14 metrów nie przejmują się tymi pseudonaukowymi komentarzami i bawią się na białym w najlepsze!!!!! Zapisuję się do klubu Wiesia, Fredowskiego i Wideo5. Jeżeli chodzi o doświadczenia w tym temacie to posiadam przeszło 45 letnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się bawię czytając wypowiedzi co poniektórych forumowiczów w tym wątku. Rozgorzała wręcz "Święta wojna" pomiędzy "krótkonartowcami" a "długonartowcami". Zasadniczym i podstawowym pytaniem w tym wątku powinno być; - czy potrafię JEZDZIĆ NA KRAWĘDZIACH?


Wtedy nie bylo krotkich nart. Co do doswiadczenia to przed 45 laty niektorzy juz uprawiali milosc.
Kajo50 rozpocznij temat o krawedziach bo ten w tasiemca sie przemienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fredowski']Wtedy nie bylo krotkich nart.

I tu się mylisz i to grubo!!!! Do dziś wspominam z rozrzewnieniem jak w początkach lat 70tych ubiegłego wieku "grzaliśmy" z lekka "nagrzani" ze Strzechy Akademickiej do Samotni lub Białym Jarem do Karpacza w Karkonoszach na baaaardzo krótkich nartkach od skibobów przy pięknym księżycu. To był "fun" który dzisiaj nazwał bym skrajną głupotą!!!

Co do "jazdy na krawędziach" to co mogę powiedzieć. Jedni na nich jeżdżą a drudzy nie. Dla niewtajemniczonych podam że krawędzie są z boku nart. Ja należę do tych pierwszych. Mój brat "deczko" młodszy wykształciuch po AWFach za cholerę nie łapie o co chodzi w carwingach i tylko NW i "szura" a jezdzi na Racetigerach o dł.160 cm przy wzroście niespełna 180 cm. I co mam go lać kijami po d...e za to!!! Ale on przynajmniej nie dopisuje do tej niemożności żadnej "ideologii".

Użytkownik kajo50 edytował ten post 12 marzec 2013 - 10:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cholerę nie łapie o co chodzi w carwingach i tylko NW i "szura" a jezdzi na Racetigerach o dł.160 cm przy wzroście niespełna 180 cm. I co mam go lać kijami po d...e za to!!! Ale on przynajmniej nie dopisuje do tej niemożności żadnej "ideologii".

No to ci się zaraz oberwie. ale ode mnie wielki dzięks:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poniekad w stylu "ktore narty lepsze, z rockerem czy bez" ;) Dla kogos kto jezdzi tylko "szurajac" a taka jest wiekszosc ludzi na stokach narta krotsza jest latwiejsza, ale dla kogos kto cos jezdzi to zabawa na krawedzi na narcie krotkiej wcale nie jest latwiejsza a nawet trudniejsza i wymagajaca wlozenia wiecej sily i techniki. Dla mnie jazda na krawedzi,nw czasem szuranie jest prostsze na narcie dluzszej, jedziesz jak na cadillacu - dluzsza stycznosc krawedzi ze sniegiem, nie trzeba sie technicznie naginac itp, natomiast w narcie krotszej i za przyklad podam sl - jak nie docisniesz przodow i nie dasz troche z siebie to dechy nie beda ciebie sluchac i zrobi sie wielka kupa. Nieraz znajomi jak zmieniaja po porannej jezdzie narty krotsze na dluzsze to mowia ze o wiele latwiej sie jezdzi i robia "cuda wianki " :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy nie bylo krotkich nart. Co do doswiadczenia to przed 45 laty niektorzy juz uprawiali milosc. Kajo50 rozpocznij temat o krawedziach bo ten w tasiemca sie przemienia.

Były Fred. Wystarczyło troszkę inwencji. My "przerabialiśmy" narty długie na krótkie "metodą cięcia":D Nazywało się takie nartki (na których jeździliśmy po lesie) - śkuty.:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ci się zaraz oberwie.

Albo i nie. Bowiem:"Nie ma stylów jazdy. Albo sie umie jeździć albo nie umie. Mozna sie wyłozyc na narcie 190 tylko trzeba umiec." - I to po raz kolejny DOGMAT został objawiony. Uczestnicy forum którzy nie przyjęli dogmatu, wprawdzie nie zostaną spaleni na stosie, ale zostaną pominięci wyniosłym milczeniem, bowiem "Mnie osobiście juz nie chce sie na ten temat pisać a jedynie z niego smiać." Uważna lektura forum b. wskazana, a przynajmniej tematu w którym sie wyraża opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Były Fred. Wystarczyło troszkę inwencji. My "przerabialiśmy" narty długie na krótkie "metodą cięcia":D Nazywało się takie nartki (na których jeździliśmy po lesie) - śkuty.:) Pozdrawiam

Oczywiście, że były. Na nartach krótkich (150-160cm ) sopędziłem koło 10 lat zycian w latach 80. Była to przefantastyczna zabawa i panaceum na tasiemcowe kolejki. Teraz wole długie co nie znaczy że nie korzystam z krótkich - choc nie mam. W kształceniu dzieci na nartach zaś zastsowanie dłuższej narty w sytuacji gdy dziecko jeździ pewnie pługiem slizgowym skretem łączonym daje znakomite efekty. Polecam Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiekszość ludzi jeździ na przykrótkich nartach ? odpowiedź - bo lubi. Jak sie ma ambicje bycia zawodowcem to przepisy FIS dokładnie określają minimalną długość nart SL - kobiety - 155 , mężczyźni - 165 , GS - kobiety - 188 , mężczyźni - 195, SG - kobiety - 205, mężczyźni - 210, DH kobiety - 210, mężczyźni - 218. przepisy nic nie mówią o wzroście i wadze. Każdy dobiera sobie sprzęt na jakim się czuje dobrze. Na początkach mojej przygody z nartami ( 50 lat z okładem temu ) była zasada - stanąć podnieść rekę , zgiąć w nadgarstku i w tym miejscu miała się kończyć narta. Dzisiaj przy moim wzroście 178 cm. mam narty 160 i nie zamierzam jeździć na dłuższych bo jeździ mi się lekko, łatwo i przyjemnie. pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i ..... .... po cóż, mierzymy innych swoja miarą ? miara nasza, nasza jest .... jak już tak, do siebie po przekonujecie innych.... i wszyscy zaczną jeździć tak samo i na tym samy ....a jeszcze w te same wzorki (lub bez) ubiory sobie sprawią to .... Chiny jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Według mnie wiele osób jeździ na przykrótkich nartach, bo takie zazwyczaj dostają w wypożyczalni i nie chcą zmieniać długości już kupując własne. W wypożyczalniach uważają, że ich klienci to początkujący i dają krótkie bo będzie łatwiej się nauczyć. Ja należę do zwolenników nart gigantowych, bo mój styl jazdy do nich pasuje. Zdarzyło mi się jechać kilka dni temu na slalomowych i na początku było nieźle. Trochę mniej stabilnie przy prędkości, ale w miarę ok. Różnicę poczułem kiedy chciałem wyhamować z całkiem przyzwoitej prędkości :) Slalomki nie są dla mnie.

To akurat kwestia techniki a nie narty - tak zreszta jest w 99% przypadków. Trenuj. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego techniki? Narciarze alpejscy używają innych nart do slalomu, a innych do zjazdu. Czy wynika to z ich braków technicznych?

Nie mieszajmy się z perfumerią. Widziałam zawodników kadry (chyba serbskiej czy słowackiej, teraz głowy nie dam) trenujących na tykach, którzy w ramach swoich ostatnich zjazdów po treningu wybrali się na slalomeczkach w miejsce, które ratraka nie widziało. Zjechali lepiej niż 75% zapuszczających się w to samo miejsce posiadaczy nart >=100 pod butem. Chyba to miał na myśli Mitek, ale też głowy nie dam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...