Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

ja w piątek byłem w Krynicy Zdrój i jeździliśmy na Tyliczu :) ośrodek nawet okej i chyba ciekawszy niż Białka.Miejscami nie które trasy trochę wąskie ok 5 metrów szerokości przez las ale może taki była zamysł .Fajna czerwona trasa tylko króciutka no i mimo sporej prędkości to później wąską trasą przez las i ledwo dojeżdżałem do wyciągu a 90% osób machało kijami albo szli pieszo.Dobre też były dwa ostre zakręty po prawie 180stopni takie 'S'" wiadomo co katowałem  :lol: schodziłem tam na kolano jak na moto ale sporo osób wjeżdżało w siatki bo szuracze zrobili tam taki kopny śnieg że szok

 

Śnieg świeżutki ale miejscami plamy lodu poza tym ładnie przygotowane

 

chciałem jechać na Jaworzynę po 17 ale było rozczarowanie bo czynne do 18 i odpuściłem bo podobno spore oblężenie co zresztą było widać po korkach na mieście.Myślałem że tam jest czynne co najmniej do 20 a tu taka niespodzianka

 

pojadę tam za dwa tygodnie jak skończą wszyscy ferie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczyrk, właśnie wróciłem a nie byłem z 5l. Takiej ilości śniegu to ja tam jeszcze nie widziałem. Ilość śniegu na trasach - mega +.

Duże Skrzyczne jak zwykle porażka, trasy pełne śniegu :) ale zjeżdżonego i mokrego. Dolna kolejka b. wolna. Na górnej czasem pół godz. kolejki. Połowa tras nie działa i na dole trawa i kamienie wystają! Większość knajp zamkniętych lub wogle nie było :o

Małe Skrzyczne to już bajka. Trasy gładziutkie jak pupcia niemowlaka. 1-2 razy ratrak przejeżdża w dzień!! na własne oczy widziałem. Sama radocha do samego dołu - stacje Czyrna i Solisko. Na Golgocie tez bialutko.

Troche brakuje infrastruktury (jak na przykład w Białce), dużych parkingów, nie podchodzenia z wyciągu pod wyciąg ale chociaż trasy długie :)

Może coś Czesi z tym zrobią za pare lat bo warto, zawsze bliżej z wawy niż do zakopca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawoezyna Krynicka 14,15,02 2015 ten weekend spędziłem na Jaworzynie.zawitałem o 9.00 Czyli na otwarcie ,niestetg kolejka do kas była na godzinę ,ale potem czydta bajka błękitne niebo,lampa cały dzień a warunki super,mnóstwo śniegu ,trasy po mroźnych nocach zrobione na stół ,utrzymywały się dość długo w dobrym stanie np.czarna wiecznie zacieniona cały dzień idealna ,na nasłonecznionych trasach rozmiękało z czasem aLe żadnych przetarć może z jedno małe na cły ośrodek było tak pięknie jak we Włoszech w marcu ,ludzi bło sporo ale dzięli dość wolnym wyciągom poza gondolą nie było tłoczno na trasach,śniegu w Krynicy i na stokach bardzo dużo ,dla mnie był to super udany wyjazd .

Załączone miniatury

  • 20150215_095004.jpg
  • 20150215_100129.jpg
  • 20150214_130225.jpg
  • 20150214_130233.jpg
  • 20150214_103936.jpg
  • 20150215_094246.jpg
  • 20150214_161701.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym w tym sezonie jechać właśnie na 1-2 dni  na jaworzynę za tydzień albo dwa.Czy wszystkie województwa  już skończyły ferie ?? i można lecieć za tydzień bez obawy że będzie się stało godzinę w kolejkach ??

Ze 4 (albo więcej) województwa mają ferie 16.02-01.03, w tym małopolskie i wielkopolskie - wystarczy użyć wujka googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś tj. 23.03 Spindel. Od 8:30 Niedźwiedź. Czarna zamknięta. Jazda do 10. Śnieg zaczął lekko puszczać ale cały czas równo i bardzo dobre warunki. Później przerzut na Piotra. Tu też czarna zamknięta. Warunki super. Jazda głownie czerwoną 3 i kilka razy Hromovka. Jeździłem do ok. 13. Podsumowując bardzo udany dzień. Jeśli ktoś ma okazje być od samego rana, to myślę, że przy mrozie w nocy, do południa przez najbliższe kilka dni, będzie można pojeździć bez kolejek w bardzo dobrych warunkach. Z przerwą na przemieszczenie i małe piwo wyszło mi 23 wjazdy, 9700 przewyższenia i 50 km po stoku.

Ps. Na krześle na Niedźwiedziu spotkaliśmy sympatycznego, starszego Czecha dla którego był to 76 kolejny dzień na nartach w Spindlu! Jest z Pragi ale ma na miejscu jakąś chatkę. Powiedział, że dnia nie kończy jak nie pokona dziennie wyciągami Everestu :). Pozazdrościć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na nartach byłem po raz drugi (a w sezonie po raz trzeci). Ostatnio w Val di Sole (Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio). Warunki narciarskie były wprost wymarzone - pogoda rewelacyjna :)

 

Jedyny minus to to, że w sezonie jest tam sporo ludzi (niekoniecznie narciarzy...).

 

R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TREMIN 20.03.15 wyjazd o 21.00 powrót 25.03.15 2-4 nad ranem

Spanie  w Nauders

Koszt 60euro 3noce/os w cenie sprzatanie i klimatyczne.


Dojazd Opole-Nauders 1074km z przerwami 11h30minut.



Osrodek narciarski na miejscu Nauders 120km tras karnet dzienny 38euro.

mapa tras: NAUDEES

http://www.nauders.c.../pistenpanorama



Drugi osrodek 25min. dojazdu ISCHGL/SAMNAUN 238km tras, karnet dzienny
49euro

mapatras: ISCHGL/SAMNAUN
http://www.ischgl.co...tras-zjazdowych


Trzeci osrodek 39min dojazdu Serfaus-Fiss-Ladis 212km tras, karnet dzienny
47euro

mapa tras: Serfaus-Fiss-Ladis
https://www.serfaus-.../winterpanorama



Czwarty dzien mozemy wrocic do osrodka który nam sie najbardziej spodoba,
albo zaliczyć na powrocie:
SOLDEN
KUHTAI
Obergurgl - Hochgurgl
Kaunertal


MICHA,opcja zrzuta po 100PLN ogarniam wtedy sniadania i obiadokolacje
(bedzie na bogato)

Dojazd 200PLN bus albo osobówki zalezy ile osób pojedzie.
Zaliczka do srody 04.03.15





KOSZTY

NOCLEG 60euro/os
DOJAZD 200pln
KATNETY 160-180euro

 

Takie byly plany a wyszło tak

 

Pierwszy dzien dojechalismy do Fiss przed 9 i od razu na stok nistety temperatua na plusie na dole i u góry. Fajnie sie smigało 
w nord Fiss (po drugiej stronie grani w ślepej dolince) tam warun byl najlepszy w pozostałej częsci osrodka który mi sie udało zjezdzic kasza mimo to niektórymi trasami udalo sie fajnie pośmigac, jesli bylo by na minusie ośrodek rewelka.

 

Drugi dzien Nauders mały kamerlany ośrodek z fajnymi trasami  w sam raz na niedziele, często sami na trasie.

 

Dzien trzeci i czwarty Ischgl  a dokładnie Samnaun stąd startowalismy tu warunki doskonałe ludzi troche było, śmigalem tam w poniedziałek i wtorek (weekendy lepiej omijac podobno tłumy) Najlepsze trasy moim zdaniem po stronie Szwajcarskiej.

Poza nartami godne polecenia fajna knajpka Alp Trida .Gondola A2 (mega wypas, nowy standard).Tankowanie w Samnaun ropa 0,98€ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Stubai 24-27 kwietnia.

Warunki fantastyczne. Mnostwo Polakow. 

Pomijajac niezliczona ilosc wyciagow - idelane imejsce na rozpoczecie przygody z freeride. Nie trzeba duzo podchodzic, a mimo braku swiezego sniegu nadal mozna znalezc nietkniete polacie sniegu.  

 

Na plus:

- Dzialajace (chyba) wszystkie wyciagi - nie bylem w stanie sprawdzic na 100%

- Ogromna ilosc oznakowanych tras,

- Duzo przestrzeni do FR

- Oznakowane trasy skiturowe.

- Skibus oraz transport publiczny bez dodatkowych oplat. Autobusy jezdza co 15 minut - az do Insbruka 

- Ogromny parking, z dalszych miejsc dowozi autobus (kursuje co kilka minut)

- roznorodnosc tprzygotowanych tras - jedne twarde i plaske jak deska, inne pelne muld (uznaje to za plus - nie lubie nudy na stoku)

 

Na minus:

- Brak zgodnosci w informacjach o zagrozeniu lawinowym: tablica stale wyswietla poziom 3, komunikaty glosowe podaja zgola inne informacje. 

- Slabe zaplecze gastronomiczne. Kilka barow, w ktorych na cieplo mozna zjesc cos, co przypomina jedzenie

- W  weekend co drugie slyszane slowo to "K..a"

- Mimo wiosny - wyciagi czynne do 16! 

 

Mimo powyzszych minusow - genialne miejsce do spedzenia calego dnia na stoku. No prawie calego - co ich podkusilo, zeby zamykac o 16? Swietna zabawa FR. Duzo trawersowania, ale potem zjazdy ponad 30' w miekkim sniegu. Aplikacja Ski tracks podaje, ze raz bylo 50', ale Jasiek, ktory mnie tam trenowal nie wierzy w podawane dane  :) Nie wiem, kto, czy co ma racje, ale 2 razy mialem mokro w spodniach. Raz przez nachylenie, drugi -  przy upadku i zatrzymaniu tuz przed skalami.

 

Kilka fotek z telefonu:

 

S7q0Rw.jpg

 

7nmqEL.jpg

 

2Kcmjv.jpg

 

iNq8zf.jpg

 

Zo7O3H.jpg

 

KHIYnT.jpg

 

k1nZZ1.jpg

 

JCzdvJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

L2A warunki zróżnicowane , był i deszcz i wiatr i śnieg i słońce i lodowiec i... kolejki do kolejki  :( .Niby super miejscówka, ale jak dla mnie to za dużo było jeżdżenia... wyciągami a za mało na nartach . Na dole fajne trasy ale oblodzone a u góry bardzo dużo płaskich odcinków. Nie próbowałem przeciwległych stoków może tam byłoby lepiej , ale prawdopodobnie też były oblodzone. To był luty początek, a w marcu Chamrousse i tylko niby 90 km tras, ale jazda do bólu , bez kolejek (oprócz niedzieli) .Wspaniała czarna olimpijska trasa ,co prawda z orczykiem ale dzięki temu pusta i jazda na maksa- w L2A pomażyć o takich warunkach.W Chamrousse Kilka fajnych czerwonych a i niebieskie w super leśnej sceneri . Po powrocie dwa tygodnie wracałem do pełni sił gorzej jak po maratonie, czyli pełnia szczęścia.To dopiero mój piąty sezon i na razie niewiele widziałem ,ale będę szukał :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hejo!
Niedawno wróciliśmy z Les deux Alpes. Świetne warunki, niesamowita atmosfera na stoku. Po zakochaniu się we włoskim klimacie nie wierzyłam, że we Francji może być fajnie, a jednak. Zmontowaliśmy nawet krótki filmik. W skrócie wyjazd wyglądał tak:



A jak Wam się podoba? :)

 

Jeden z nieliczych, dlatego wartych podkreślenia, głos "o tej dobrej Francji".

Brawo obalajmy mity i stereotypy.

 

Dla mnie Francja jest nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczylem dziś na jeden dzionek do Silvretta Montafone. 11 km otwartych tras. Śnieg rewelacja do 13tej godziny później zwaly się porobily. Ceny przedsezonowe to 30E za dzień. Ludzi masa tyle jeszcze nie widziałem na stoku. Na szczycie trochę pruszylo ale minimalnie. Temp odczuwalna dość niska bo 1szy raz w kalesonach śmiałem. Zabawa jak zwykle na nartach rewelacyjna ☺

Załączone miniatury

  • 20161113_091514.jpg
  • 20161113_130424.jpg
  • 20161113_092454.jpg
  • 20161113_094638.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozdrowienia z Val di Fassa,

dzisiaj jeździliśmy w Carezza, wygląda na to, że śniegu tylko tyle co na nartostradach.

Freeriders nie użyją tutaj. Ludzi nie było jeszcze dużo, mróz, lampa bez chmur i tak ma być jeszcze przez tydzień.

Żyć nie umierać!!!

SzeregowyPasztet & Son

Załączone miniatury

  • SAM_6577.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjazd na dol doliny czy trzeba bylo wziac kolejke?

W terminie, w którym byłem (08-13 stycznia) zjazd do Zell am Ziller trasą nr 10 możliwy w bardzo dobrych warunkach! To samo tyczy się Eberharter Goldpiste w Hochzillertal. Na Penken nie korzystalem ze skiroutów na dól, ale zjazd na pewno był możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota i Niedziela w Arosa.

Przepiekny duzy osrodek, sniegu i slonca pod dostatkiem. Z tego co widzialem to wszystkie trasy otwarte. Dla amatora jak ja niekiedy troche zbyt ubita pokrywa sniezna na ktorej ciezko czasami bylo utrzymac sie na nogach z czego wynikly 3 gleby :).

Dla profesionalistow warunki perfekcyjne, trasy szerokie.

Ludzi duzo ale tloku nie bylo bo obszar narciarski jest dosc znaczny. 

Posilki na stoku pieknie podane w bardzo dobrej jakosci. Warto zarezerwowac stolik dzien wczesniej jezeli ktos chce zjesc lunch o 12tej bo inaczej wszystko jest zajete.

Na zacienionych stokach wiatr mrozil na maxa wiec polecam smiganie na naslonecznionej stronie...

bylo cudnie i pierwszy raz zaliczylem czarne trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...