Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Poniedziałek. Zero ludzi. Zero kolejek. Śniegu dużo. Faaaajnie :) Na górze trochę zimno. Mgła. Igiełki lodu wbijające się w twarz. Na Halę Szrenicką nie jedziemy, ale FIS, Lola, Śnieżynka - spoko! Nawet słoneczko wyglądało! Do południa czadu, bo potem śnieżek już nie taki. Temperaturka robi swoje. Swoje wiem: w polskie góry tylko poza weekendem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj wrocilem ze Slovacji. Ludzi malo, kolejek zero. Caly czas mgla, snieg, warunki dla początkujących na trasach byly po godz. 11-męką:D. Dawno na Slowacji nie widzialem takich wielkich muld.:);)i to calą trasę Fis az do dolu. Jeden ostatni dzien, gdy polepszyla się widocznosc znalazlem trochę nieprzejechanego sniegu.;) Wyjazd udal się, wszyscy początkujący z autokaru(najmlodsza osoba 3-letnia, najstarsza-75lat pojechaly) obeszlo się bez kontuzji. Piwo w Zagradkach- 1Eu, w sklepie-0.56Eu, w barze sanatorium-0.73Eu.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie. W Kicking Horse bylem 6 marca (nie 7). Zaraz potem pojechalem do Revelstoke BC, zeby spotkac sie z Janem K. Ku mojemu milemu zaskoczeniu przyjechal z rodzina. Spedzilismy wspolnie dwa super dni na nartach. Revelstoke slynie z jazdy w lesie i musze przyznac, ze drzewa jakby specjalnie rosly w idealnych odstepach. Jest rowniez North Bowl dla tych co chca wlozyc troche wysilku zeby sie tam dostac, ale nagroda jest jazda w puchu. Dwa dni to za malo zeby sie zaznajomic z ta gora. Zazdroszcze Jankowi tego, ze zostal tam dluzej. ps. fotki nie najlepsze ze wzgledu na pogode #1 skibums z washington state

Załączone miniatury

  • IMG_0688_2_1.JPG
  • IMG_06651.jpg
  • IMG_06951.jpg
  • north bowl_2_1.jpg
  • IMG_06841_13_1.jpg
  • IMG_0686_2_1.JPG

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 13 marzec 2009 - 13:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w "kołchozie" zrobilo sie mniej ludzi.. Za to w srode CALY dzien od 10:10 sypal snieg... do 13.30 mokry pozniej juz nieco zmarzniety (minus 1). Jazda i snieg wbrew pozorom fajny... chco mokry, wuiec nieco hamujacy, ale za to bezpieczniejszy i krojenie masla wychodzilo calkiem calkiem:D Ludzi jednak sporo nawet w tygodniu. Choc po 14 zero kolejek, 2 min do wyciagu. Trasy dobre, zawody na 4ce po lewej, zabraly cala trase pod wyciagiem i 2/3 w dolnej czesci po zejsciu 2ch tras. Rezultat: muldy spore:D

Załączone miniatury

  • Bialka_11marca2009 001.jpg
  • Bialka_11marca2009 002.jpg
  • Bialka_11marca2009 005.jpg
  • Bialka_11marca2009 006.jpg
  • Bialka_11marca2009 008.jpg
  • kot04.jpg
  • kot05.jpg
  • kot09.jpg
  • kot08.jpg

Użytkownik EFIX edytował ten post 13 marzec 2009 - 08:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Wczoraj Czarna Góra od samiuśkiego rana. Był mały problem dla tych co nie mają lub mają, ale zjechane opony zimowe, wszystko przez intensywnie padający śnieg. Niemniej jednak, wszystkie trasy otwarte, śniegu dużo i cały czas pruszy. Warunki, w szczególności na Żmijowcu (CDEF) bardzo przyjemne, świeży śnieg (15 cm) a pod spodem twardo i równo, bez niespodzianek. Kolejek brak, do 10. trudno kogoś w ogóle było spotkać. Jeśli jest śnieg i wszystko działa to Czarna jest rewelacyjna ;) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni w Szczyrku - Solisko. Piątek, nonstop padający śnieg, trasy nieratrakowane co sprawiało duże trudności jeżdżącym.. Dawno nie jeździłem w świeżym puchu, jak dla mnie ok. :D Kolejek zero. Sobota, piękne słoneczko, rano -10 stopni, trasy przygotowane na perfekt. Piękna jazda. :D Kolejki ok. 5min. W Szczyrku śniegu multum! I napewno se jeszcze długo poleży, bo temperatury będą od czwartku się obniżać, a więc jeszcze przed nami sporo jeżdżenia. :D Kilka fotek, słabe bo z komórki. :D Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to prawda że trudno było za Tobą nadążyć:):):) Przy okazji, jak tam twój bark ?, przeszło już trochę ?, bo jak Przemek Ciebie zobaczył to rzekł - oj musi być bardzo źle. Życzę szybkiej kuracji no i dobrego wyniku w nadchodzących zawodach. Pozdrawiam P.S. Kilka fotek z ostatniego wyjazdu

Jak na ostatniej fotce jest ten żlebik, którym jeżdziliście to wygąda on fajnie :):P. A opowiadaniem o takich warunkach proszę na przyszłość nie denerwować publiczności :D. Nieźle "Najwyższemu" musieliście kasą sypnąć hihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze prawdziwe narty w tym sezonie :) bo trudno do takich zaliczyć ferie w Kluszkowcach... ... panowanie nad prędkością - moja pięta achillesowa... i ten ciężki, kopny śnieg w stromym żlebie...

Borowinko nie ma juz panowania nad predkoscia, Tylko jest walka z grawitacja patrz film "steep"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Janskich Laznach, warunki rano bardzo dobre, stoki pięknie przygotowane, kolejki przy gondoli spore od 9:30 do 12 potem luz, na kanapie prawie pusto, koło 11 zaczeło się niestety ocieplać i śnieg robił sie co raz bardziej mokry, powstała taka "kasza" i do tego sporo muld. Góra -1(w południe nawet widziałem 0 na tablicy), dół +1 tak, tak wiem na stronce inaczej pisze ale trochę naginają, przecież tylko sobie 2-3 stopnie mrozu więcej dopisali ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie "byłem" a jestem... do piątku (można powiedzieć, sprawy zawodowe załatwiam). Warunki wyśmienite, stoki rano ratrakowane, w tygodniu ludzi znikoma ilość (zdjęcia z 21, sobota, więc troszkę się najechało ale stania było na max. minutę). Tyle śniegu to nie było w środku zimy :eek: Trasy - do wyboru do koloru :) w piątek cały dzień sypało i zalatywały freeride'm, w sobotę i niedzielę twarde i ubite. Jako iż ludzi mało to do końca dnia w wyśmienitej formie. Pochwalić też wypada obsługę stacji, bardzo mi się podoba że składają kanapy jak pada śnieg (czego nie widziałem w lutym) i ogólnie za całokształt - widać że dbają o klienta :) a to bardzo miłe widoki (w przeciwieństwie do GAT'ów i innych zabytków w których my jesteśmy jakąś zarazą z którą nie wiedzą co począć).

Załączone miniatury

  • DSC00241.jpg
  • DSC00262.jpg
  • DSC00269.jpg
  • DSC00281.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pozno ale lepiej niz wcale tydzien w tych dwoch miejscach. najpierw 4 dni w revel a pozniej 3 w kicking jeszcze w alberta zacynaja sie gory http://www.flickr.co...N06/3373990043/ nieco ta muzyka nie narciarska ale widoki przepiekne. pozniej droga sie zweza i jest bardziej zwykle zlodowaciala, ale widoki pozostaja te same..... w revel spotkalismy sie z oldsnowjunky; doskonaly narciarz, "normalny" facet, popijalismy piwo po nartach i bylo swietnie, zwlaszcza ze snieg dopisal na pon zdjeciu oldsnow(niebieski) dwie panie w tym moja corka (zielona) i ja (pomaranczowy czy cos takiego Dołączona grafika temperatura na dole ok -15 na gorze -19 do -20 ale snieg wspanialy w revel explorowalismy glownie ok north bowl. czasami trzeba troche podchodzic ale warto. na tej mapie the north bowl wyglada jak hala szrenicka ale jej zbocza dochodza do 40 st. jazda w niej jest niesamowita Dołączona grafika np tak sie jezdzi....... Dołączona grafika albo tak; jedna osoba pierwsza, druga czeka i jezdzie w pewnych odstepach. tutaj akurat ja juz zjechalem i delektuje sie przejazdem mojej mlodszej Dołączona grafika czasami trzeba troche podchodzic, zwlaszcza jak przez jeden dzien nic nowego nie dosypalo wtedy jest tez sie nagrodzonym po takiej "przebiezce" Dołączona grafika dobre miejsce jest tez las wokol wyciagu ripper (patrz mape) Dołączona grafika z lasu czasami sie wypada na zupelnie otwarty teren, trzeba byc przygotowanym. tutaj chyba 38stopni w lesie 25-35 Dołączona grafika we wtorek na gorze jest................dlatego ostrzegaja przed odmrozeniami. i faktycznie zwlaszcza na podslonietych lacznikach trzeba zaslaniac twarz Dołączona grafika to zdjecie mowi troche o temperaturze, czy nie???. chociaz moze nie az tak jak sie odczuwalo..... Dołączona grafika w kazdym razie w laczniku miedzy north bowl i ripper znajdziemy przpepiekne okolice Dołączona grafika no a teraz (wtorek po poludniu) czas na wyjazd do kicking horse. wzdluz transcanadian highway #1 jedziemy 2 h na wschod. do miasta golden gdzie rzeka kicking horse wpada do columbia river. z golden 12 mil serpentynami w gore do kicking a wdrodze nieprzerwanie takie widoki....mowilem ze droga sie zweza.czasami 3 pas do wyprzedzania http://farm4.static....3747e1607_b.jpg kicking jest zdecydowanie bardziej dziki i nieco bardziej stromy; tzn w revel jest stromo ale tez troche zieleni mozna znalezc (jedna trasa prawie 16km zjazdu). w sumie kicking jest zaplanowany w 3 dolinach przedzielonych redemption ridge oraz .........CPR ridge (od CardioPulmonary Resuscitation - bo zawalu mozna sie nabawic gdy sie spojrzy z w jedna lub druga strone grani(ridge) na ktorej sie znajduje). na czarno zaznaczone miejsce tragedii, o ktorej pozniej http://farm4.static....24f5b32c6_b.jpg gdy bylismy w sobote w revelstoke 4 ludzi wybralo sie na permamentnie zamkniety obszar lawinowy (na mapie "sztachety" po prawej stronie).dwoch zostalo wyzej a dwoch ROWNOCZESNIE zaczelo trawersowac obszar lawinowy na pon zdjeciu widac rumowisko lawiny ktora zeszla i usmiercila tych dwoje ludzi na oczach innego 40-latka, ktory tam byl ze swoim 14 letnim synem (dwoch z tej czworki).. nie komentuje ich zachowania bo nie trzeba chyba. odkopano ich w 22 minuty ale obaj nie przezyli. to zdjecie jest zrobione z wyciagu stairway to heaven, z prawej strony mapy http://farm4.static....0d732f7b7_b.jpg jesscze jedna fotka stamtaad gdzie lubilismy zjezdzac......duzo dziewiczych zlebow...... http://farm4.static....bd4ee7717_b.jpg a na zakonczenie widok panoramiczny z dolnej stacji stairway to heaven http://www.flickr.co...N06/3373992739/ PS; w drodze powrotnej tym razem niejechalimy na ostatniej kropelce benzyny. wrecz przeciwnie; od razu za golden zlapala mnie policja (140 na 80-ciu.....) troche mi obnizyli mandat ale i tak wyszlo 156$$$$$

Użytkownik jan koval edytował ten post 22 marzec 2009 - 23:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efix, W kluszkowcach otwarta już ta trasa po prawej od krzesła, czy dopiero na kolejny sezon?

---> na prawo od krzesla patrzac z gory.. czyli skrajna prawa tez patrzac z gory <--- Hello, jak bylem 3 razy... to: 1 byly tam zawody takie z czasem ograniczonymi wjazdami tylko zawodnicy... bylo info ze trasa zamknieta. Dzieki temu czerwona byla bez ograniczen. Za drugim razem, zawody byly do gdzies 10-11, pozniej napis ze zamknieta zniknal i mozna bylo pozjezdzac nawet miedzy tyczkami do giganta ale po zlojonej juz trasie... Pozniej znowy sie pojawila ta info ze zamknieta... Tak na zmiane... Za 3cim razem, generalnie zawody zrobili na WIEKSZEJ polowce:P hehe czerwonej.. a tam mozna bylo jezdzic... TYLKO: Do wyciagu ostatnie 20 m. trza bylo sie dolyzwowac...:P

Użytkownik EFIX edytował ten post 26 marzec 2009 - 11:36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wczoraj;) Kto się odważył z rana... ten NIE POŻAŁOWAŁ:D Prognozy znowu takie ze na kolejke na KW liczyc nei mozna (we wtorek nic nie chodzilo) zapowiadane zawieje i zamiecie sniezne. ALE: Mialo sie wypogodzic kolo poludnia...:D Wypogodzilo sie... I tez mm wrazenie ze slonce szuka mnie czasem:P Bo wokol Kotelnicy byla dziura pogodowa... dalej juz nie bylo tak pogodnie. Za to droga - zakopianka... i juz sama droga do Bukowiny... BIALA... No dawno nei bylo takiej jazdy:D Polali chlorkiem do Lubnia 2 pasmowke.. ale im nie odtajalo i - miejscami byl lod! ALE za to ze tak bylo... to naprawde tylko zajobliwy pojechali z rana na ski. Rezultat: Na trasach 30-40 i miejscami Wiecej ( zamiecie) cm PUCHU na twardej wczesniej wyratrakowanej trasie:) Jazda i ZABAWA naprawde przednia. PO prostu ZAJEFAJNIE i TEN zerowy stan kolejek:D To sie zdarza na poczatku i na koncu sezony na Kotelnicy:) Wtedy mozna rzec jest bardzo przyjemnie. JEDEN mankament do infrastruktury: Na 6tce wieje tak ze strach sie bac. Szkoda co powtarzaja wszyscy ze nie zamontowali oslon... i to jedyny minus co do infrastruktury. DODAM ze panowie przy wszystkich wyciagach OPUSZCZALI w czasie op[adow siedzenia i mozna bylo spokojnie siedziec na prawie czystych!!! TO SIE NAZYWA OBSLUGA, Sptrzet szpanerski: traktor zaczal co prawda o 9 odsniezac parking za to JAKI :D patrz zdjecie:) Szpanuja nie ma co sie dziwic..:D Wyciag 3 osobowy swego czasu zwrocil sie po 1 SEZONIE, (mial w planach po 3ech) :P No i podziekowania dla Pan sprzatajacych _ tam mimo ilosci WC jest zawsze czyste! i sprzatane pare razy dziennie. Duzy plus! Nie widzialem tam nigdy takich warunkow. Ra mialem 10-12 cm.. tez bylo super... ale to nie smak pozatrasowych zjazdow w Tatrach Wysokich za ktore teraz loja mandaty...:( Na szczescie nikt nie moze narzekac na ocieplenie klimatu... chco to zapewne niebawem wg prognoz splynie..:( PS> Na parkingu laza psiury i siadaja kolo aut by im cos dac... i nawet miedzy soba sie "kloca", ale potrafi podac lape:P

Załączone miniatury

  • Białka_puch25marca2009 001.jpg
  • Białka_puch25marca2009 011.jpg
  • Białka_puch25marca2009 017.jpg
  • Białka_puch25marca2009 018.jpg
  • Białka_puch25marca2009 020.jpg
  • Białka_puch25marca2009 024.jpg
  • Białka_puch25marca2009 026.jpg
  • Białka_puch25marca2009 030.jpg
  • Białka_puch25marca2009 032.jpg
  • Białka_puch25marca2009 037.jpg
  • Białka_puch25marca2009 040.jpg
  • Białka_puch25marca2009 043.jpg
  • Białka_puch25marca2009 047.jpg
  • Białka_puch25marca2009 052.jpg
  • Białka_puch25marca2009 053.jpg
  • Białka_puch25marca2009 059.jpg
  • Białka_puch25marca2009 060.jpg
  • Białka_puch25marca2009 065.jpg
  • Białka_puch25marca2009 072.jpg
  • Białka_puch25marca2009 078.jpg
  • Białka_puch25marca2009 086.jpg
  • Białka_puch25marca2009 112.jpg
  • Białka_puch25marca2009 113.jpg
  • Białka_puch25marca2009 166.jpg
  • Białka_puch25marca2009 164.jpg
  • Białka_puch25marca2009 168.jpg
  • Białka_puch25marca2009 176.jpg
  • Białka_puch25marca2009 178.jpg
  • Białka_puch25marca2009 189.jpg
  • Białka_puch25marca2009 204.jpg
  • Białka_puch25marca2009 212.jpg
  • Białka_puch25marca2009 222.jpg
  • Białka_puch25marca2009 236.jpg
  • Białka_puch25marca2009 250.jpg
  • Białka_puch25marca2009 253.jpg
  • Białka_puch25marca2009 255.jpg
  • Białka_puch25marca2009 257.jpg
  • Białka_puch25marca2009 265.jpg
  • Białka_puch25marca2009 275.jpg
  • Białka_puch25marca2009 332.jpg
  • Białka_puch25marca2009 337.jpg
  • Białka_puch25marca2009 340.jpg
  • Białka_puch25marca2009 347.jpg
  • Białka_puch25marca2009 375.jpg
  • Kotel18.jpg
  • Kotel33.jpg
  • Kotel35.jpg
  • Kotel36.jpg
  • Kotel38.jpg
  • Kotel45.jpg
  • Kotel48.jpg
  • Kotel34.jpg
  • Kotel26.jpg
  • Kotel09.jpg
  • Kotel07.jpg

Użytkownik jark edytował ten post 26 marzec 2009 - 11:04 scalone na prośbę autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem we wtorek z dwudniowego nartowania na Chopoku(to mój "pierwszy raz" w tym ośrodku). - No i co? - I jestem pod absolutnym wrażeniem. +: -super przygotowane trasy -dłuuugie trasy o odpowiednim nachyleniu dla osób dobrze jeżdżących na nartach -mnóstwo śniegu -nowoczesny wyciąg z kopułą Doppelmayera na Zahradkach -duży wybór tras (5) wyciągając się na Zahradkach -miła obsługa -brak kolejek do wyciągów ( nartowanie w poniedziałek/wtorek w niskim sezonie ma sens :) ) -dobry stosunek cena-jakość (skorzystałem z oferty Skipass+nocleg w nowoczenym pensjonacie za 27E) -beseny termalne w pobliżu (Tatralandia, Besenova) -: -cała "góra" ośrodka nie chodziła z powodu zbyt silnego wiatru (no, cóż-pogoda) -śnieg nie zmiatany z kanapy na wyciągu ze stacji Biela Puć (no coż, nigdy nie ma idealnie, ale do doskonałości trzeba dążyć) Podsumowująć - super ośrodek o alpejskim charakterze w odległości 200km od Katowic. Jeśli zdrowie pozwoli, to nie była moja ostatnia wizyta na Chopoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy jest się czym chwalić, ale dzisiaj urwałem się z pracy, chcąc jeszcze poszusować i wybrałem się ( pierwszy raz ) do Siemiechowa na Jurasówkę : http://www.jurasowka-ski.pl/ Warunki na trasie jak dla mnie dobre, pojeździłem 2h i do chaty. Stok trochę przykrótkawy, ale nie mająć bliżej stoku, można i tam pojeździć, śniegu dość. Ogólnie wyjazd udany. Ciekawostką było to, że przez godzinę jeździłem zupełnie sam. Gość, który obsługiwał wyciąg wyłączał go na czas mojego zjazdu, a potem go włączał kiedy byłem na dole, coś niespotykanego odkąd jeżdźę na nartach.

Użytkownik Salem edytował ten post 27 marzec 2009 - 16:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj pierwszy post zaczne od pochwalenia sie wyprawa do Centralnej Szwajcarii. W piatek rano wyladowalem w Zurich-u o 7:45, o 10-tej jazdzilismy w jakims zaglebiu, moj mozg po nieprzespanej nocy zabardzo nie rejestrowal... W sobote Jezdzilismy w Laax. Niesamowite wrazenia, niestety ostatni wyciag z powodu silnego wiatru byl zamkniety takze dotarlismy tylko do Verbal wys: 2670 m. (Dla was to moze pagorek, dla mnie Wschodnie Gory USA, Mount Snow ok. 1100m to osagniecie ) http://picasaweb.goo...268486670287586 Niedziela to Andermatt. Wspaniala zabawa .Po wyczerpujacym zjezdzie z Gemsstock 2963 m http://picasaweb.goo...273864511804002 dluga przejazdzka kolejka MattherHorn Express na druga strone Gory byla wskazana, po wczesniejszej wyczerpujacej jezdzie. http://picasaweb.goo...274960405370194 Jak na koniec Marca bylo niezle. Duzo lodu, gdzie niegdzie dzieki mocnemu wiatrowi gleboki puch w szczegolnosci w wyzszych partiach tras. Dzieki urokowi Wioski w Andermatt pewnie zabralbym tam swoja rodzine, natomiast sam... Swiat jast zbyt duzy zeby wracac w to samo miejsce. Pozdrawiam Krys

no to jak chcesz pojezdzic w prawdziwych gorach, zapraszam 2-6 kwietnia do jackson hole; wlasnie dostali ok metr swiezego puchu w ciagu ostatnich dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...