Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę pod Pradziadem-działał tylko pierwszy wyciąg nad parkingiem i ten ostatni na końcu drogi idącej na Pradziada. Warunki narciarskie ogólne dobre, na pierwszy wyciągu sporo kolejka na ostatnim o wiele mniejsza. Trasa środkowa przechodząca przez drogę w przygotowaniu. W niedzielę byłem w Petricov'ie koło Ramzovej o wiele ciekawsze trasy-działające wszystkie wyciągi i mało ludzi-polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najlepiej odwiedz strone Zielenca

Też radziłbym Ci odwiedzić Radek i przeczytać dokładnie to dowiedziałbyś się, że Gryglówka przeszła pod strefę A, czyli tam gdzie Nartorama. :) No jak pogoda się nie zmieni to 26.01 nie będzie po czym jeździć. Bo na razie odwilż w Zieleńcu. Pozdrawiam. I do zobaczenia na stoku w Zieleńcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj Pilsko. cóż mogę powiedzieć. fajnie się jeździło. mało ludzi. ale juz bardzo duże przetarcia także jeśli śnieg szybko nie spadnie a temperatura będzie taka jaka jest to śnieg szybko stamtąd zniknie. w poniedziałek natomiast jeździłam na Słowacji w Rużomberoku. znacznie więcej śniegu, ale odwilż tez ich powoli zaczyna dotykać. szkoda mi trochę dzieciaków, które mają teraz ferie. niechże zacznie padać ten śnieg!!!

Użytkownik N.A.T. edytował ten post 21 styczeń 2009 - 20:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORAVICE http://www.meandersk...com/PL/page.php http://www.holidayin...=1&resort=69126 Wszystko ładnie i pięknie na stronach wygląda (byłem w piątek 16.01 ale podobno było tam tak cały tydzień): 1. Ceny bardzo europejskie - 22,50 euro za jazdę od 9.00 do 16.00 po jednej trasie nr. 2 - w górnej części płaska wąska, mogłaby być dużo szersza ale nie jest wyratrakowana, w dolnej części wymuldzona, ale stanowczo nie czarna jak na mapkach lecz moim zdaniem czerwona, 2. Najfajniejsza i najlepiej przygotowana trasa nr. 4 i 5 Skoruśina (to faktycznie jedna trasa tylko dosyć szeroka) była ZAMKNIĘTA nie wiem z jakiego powodu bo była świetnie przygotowana, orczyk obok niej nie chodził, zjazd z niej do wyciągu krzesełkowego trasą niebieską nr. 3 przez las niewyratrakowany (choć widać że ratrak tamtędy jeździ lecz z podniesionym frezem), 3. Górna część trasy nr. 1 jest tylko na mapkach i z obsługi wyciągu nikt o niej nie słyszał ... Żadnej informacji o powyższych faktach nie ma ani na stronie ani przy kasach ... a za karnet płacimy słono. Ośrodek przygotowany wybitnie pod Polaków z grubymi portfelami, Słowacy z okolicy jeżdżą do Polski i płacą 20-30 % taniej i jeżdżą od 9.00 do 22.00 ... 4. Piwo w bardzo fajnym i jedynym barze 1,65 Euro, obiad jakieś mięso + frytki 7-8 Euro, 5. Obsługują bardzo fajne i uśmiechnięte babki,

Użytkownik jaro76 edytował ten post 22 styczeń 2009 - 10:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu wróciłem z Białki i Jurgowa - bo zaczęły się ferie :P a tu mini filmik z moich poczynań - i polecam górki w Jurgowie i Czarnej Górze - może nie są zbyt trudne i duże, ale ludzi nie za dużo i można jeździć 20% czasu... reszta to oczywiście czas na wyciągu... http://tempt-studio.com/jurgov.wmv - oglądać z muzyczką ;)

Użytkownik hlmale edytował ten post 24 styczeń 2009 - 20:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrócilem z Kaprun.... Bylem tam od 16.01.2009 do 24.01.... Caly tydzien tak pizdziało ze niepotrzebowałem kijków aby podciagnać sie pod górke do karczmy. Była straszliwa mgła i niski połap chmur...ze widac bylo tylko na 10 metrów... zamykano kolejki w Zell i lodowiec....trasy byly nieprzygotowane z powodu nieustających opadów mokrego śniegu....można już sobie wyobrazić... tylko jeden dzien był sloneczny i w miare spokojny wiec wybrałem się nalodowiec nauczyc kuzyna funcarvingu...ale i tak wiało....DNO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajny filmik. Tylko lepiej by było widać jakby ta kamerka była bardziej w górę skierowana a nie w dół. Bo mało co widać. :rolleyes: Chociaż przy tym najszybszym zjeździe jest ok.

Wiem że kamerka często za nisko, to i tak najlepsze filmiki z tych co udało mi się nakręcić. Chyba mam naturalną tendencję do trzymania głowy w dół [może w celach aerodynamicznych] a patrzenia oczyma do góry... po paru razach wziołem na to poprawkę i już filmiki lepiej wyszły... Niestety byłem sam i nie miał kto nakręcić mi całej sylwetki z przodu/tyłu pozdrawiam grono narciarzy http://tempt-studio.com/jurgov.wmv a tak poza tym tematem - szkoda tego chłopaka z Kozińca, jeździłem tam i nie ma trudnej trasy, ale gdy miałem 15 lat też pamiętam taki mój wypadek w Tyliczu, że twarz wyglądała jak po przytuleniu do asfaltu - to niestety brawura, brak doświadczeń, wyobraźni i umiejętności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj, warunki rano naprawdę niezłe. Później się nieco pogoda zepsuła (mgła) i porobiło się trochę muldek z wilgotnego, ciężkiego śniegu, ale generalnie było rewelacyjnie. Jedyny minus to kolejka do drugiego krzesła (ok. 15 minut), ale na czerwonej trasie luźno - większość wybierała chyba niebieską. Na czarnej pusto, ale i warunki najgorsze.

Użytkownik wueres edytował ten post 25 styczeń 2009 - 21:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Zieleńcu Było świetnie. Jakimś cudem pojawiło sie więcej śniegu niż jeszcze 2 tyg temu (a nic nie pisali, ze padało). Ziemi nie ma, kamieni nie ma, lodu prawie też nie ma. Pogoda piękna, ludzi jak na ten teren i termin co kot napłakał. SZOK... ale było fajnie. Jak temperatura się utrzyma i nie splynie, a cos armatkami dosypią, to za tydzien, dwa wciąz może być super. pzdr k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis-planowalem jezdzic od 16 do 22, ale o 17:30 zrezygnowalem: powod-KOSMICZNE MULDY i ZLE PRZYGOTOWANIE tras. Pisze duzymi literami, bo dyrekcja na stronie www publikuje informacje, ze warunki bardzo dobre. Poszedlem z reklamacja do kasy, Pan w kasie powiedzil, ze on tylko sprzedaje i nie moze zwrocic kasy za bilet czasowy i zeby isc do dyrekcji, natomiast okazalo sie, ze dyrekcji juz nie ma i bedzie jutro (bylem po 18 a podobno dyrektor tylko do 18 jest dostepny). Gratuluje podejscia jak za czasow PRL do klienta-niestety Bialka w tym roku gra z narciarzami w kulki jesli chodzi o prawdziwosc danych na stronie www, rok temu byla bardziej wiarygodna. Coz, widac ped za pieniadzem. Ceny tez nagle w zwiazku z feriami sie podniosly...Ogolnie nie polecam, zmarnowalem kilka godzin. Panie Dyrektorze Wyciagu w Bialce PROsze sie obudzic!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenica, Warunki jak na odwilz rezczywiscie dobre ogolnie. Do 11 bardzo dobre (twardo na 2/3 trasy od gory - "mientko" na dole. Pozniej od 13 warunki trudne i miejscami bardzo trudne, szczegolnie na trasie "rodzinnej" w 2 miejscach spore przetarcia i korytarze sniezne (nie mylic z muldami). Mnie osobiscie takie tez warunki odpowiadaja :) Rzonorodnosc. Byl festyn allegro - tvn24, relacja powtorzenie dzisiaj o 23:50 (machalem):) Na trasie FIS warunki lepsze, wiecej sniegu, w dolnej czesci miekcej i bardziej kopnie. Ogolnie za 65 zl karnecik z godzinna przerwa na male conieco, wyjezdzilem za za ponad 260 zł karnecik:) Niestety "rodzinna" trasa z nazwy pochlaniala 80% narciarzy, co nie byli w stanie przebrnac gornego skopanego odcinka./ Byly testy nart HEAD, ale na mokry snieg komorki i inne slalomowki nie nadawaly sie zupelnie. Mialy tendencje do nurkowania - ciezkie przody.Przy 165 cm promien 11,4 bardzo skretne ale tylko na na twardy snieg:) Wszystko byloby fajnie gdyby nie jedna rzecz: czlowiek pocil sie jak mysz... DOJAZDEM wciskajac "lyżwowy" na maxa...do mostku i przejazdem przez Dunajec, a nie samą jazdą ze stoku jak by się wydawać mogło:P. Nie chce mowic o tych co lyzwowym nie umiejac podjechac...:) CZEMU PKL nie POPRAWI dojazdu do dolnej stacji? Nie moze maty ruchomej na malej czesci do mostku chociaz zrobic w zimie? Po co - i tak bileciki sie sprzedaja, ale juz wsrod swych znajomych kilku tam nie pojedzie WLASNIE przez to podejscie:( Polecam jednak jakies rozwiazanie tego problemu. I jeszcze jedna uwaga: PARKING BAJORO I WIELKIE BRUDNE JEZIORO NA SRODKU, parkingowi zadowoleni z siebie przychodza sobie jak juz Stoisz na P i przy wyjezdzie Cie kasuja na 5 zl. Nie powinni za takie gow.... to raz, dwa bilet moze Ci wreczyc - jak zawierasz umowe - przy wjezdzie.. a nie dzialajac wstecz:P i PLATNE WC wszedzie..:( --------------- PS> KOTELNICA: Potwierdzam iz upgrade STRONY www jest w tym roku zaden. Ale tez po co, wystarczy spojrzec na kolejki w dzien powszedni jakie sa. Do marca jazda tam sie skonczyla nawet noca. MASAKRA! Kolejki do kolejek, FERIE Slaskie i MAZOWIECKIE. Ten rejon game SKi over. Pozdrawiam:) PS. Trasa FIS odrobine stromsza niz na zdjeciu (patrz drzewa nieco nie w pionie) zdjecie robione w ruchu na kanapie:)

Załączone miniatury

  • Palenica25STY2009 001.jpg
  • Palenica25STY2009 016.jpg
  • Palenica25STY2009 019.jpg
  • Palenica25STY2009 020.jpg
  • Palenica25STY2009 023.jpg
  • Palenica25STY2009 031.jpg
  • Palenica25STY2009 039.jpg
  • Palenica25STY2009 047.jpg
  • Palenica25STY2009 050.jpg
  • Palenica25STY2009 052.jpg
  • Palenica25STY2009 093.jpg
  • Palenica25STY2009 121.jpg
  • Palenica25STY2009 126.jpg
  • Palenica25STY2009 129.jpg
  • Palenica25STY2009 131.jpg

Użytkownik EFIX edytował ten post 26 styczeń 2009 - 16:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę byłam na Pilsku i powiem tak: było sporo lodu. Dało się nawet pojeździć z samej góry do Hali Miziowej, niżej jazda wymagała ostrych krawędzi i dużych umiejętności. Jak zwykle nie zawiodła mnie także moja ulubiona trasa- górna część trasy nr 1- od Buczynki do Soliska.Taki mam szczególny sentyment do niej już od lat:) Pogoda na Pilsku też mnie zaskoczyła- kompletnie bezwietrznie ( to się na tej górze chyba sporadycznie zdarza) i niewielkie zachmurzenie. Szkoda tylko, że infrastuktura na tej górze leży...no ale to się chyba prędko nie zmieni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis-planowalem jezdzic od 16 do 22, ale o 17:30 zrezygnowalem: powod-KOSMICZNE MULDY i ZLE PRZYGOTOWANIE tras. Pisze duzymi literami, bo dyrekcja na stronie www publikuje informacje, ze warunki bardzo dobre. Poszedlem z reklamacja do kasy, Pan w kasie powiedzil, ze on tylko sprzedaje i nie moze zwrocic kasy za bilet czasowy i zeby isc do dyrekcji, natomiast okazalo sie, ze dyrekcji juz nie ma i bedzie jutro (bylem po 18 a podobno dyrektor tylko do 18 jest dostepny). Gratuluje podejscia jak za czasow PRL do klienta-niestety Bialka w tym roku gra z narciarzami w kulki jesli chodzi o prawdziwosc danych na stronie www, rok temu byla bardziej wiarygodna. Coz, widac ped za pieniadzem. Ceny tez nagle w zwiazku z feriami sie podniosly...Ogolnie nie polecam, zmarnowalem kilka godzin. Panie Dyrektorze Wyciagu w Bialce PROsze sie obudzic!

Heh…. A czego się spodziewałeś na stoku w niedzielę o godź 16.00 w środku trwających ferii …. sztruksiku???? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.01-27.01 Kluszkowce Gdyby nie to, że przez 5 dni padał deszcz, byłoby naprawdę super... Ale jak na tą pogodę i ilość ludzi i tak nieźle. Trasy przygotowane bez zarzutu - mimo dodatnich temperatur i opadów deszczu (również w nocy) żadnych przetarć, kamieni itp. Gdy we wtorek mocno zmroziło - brak również lodu. Kolejki znośne - pewnie z powodu pogody - bo jak się zrobiło ładniej, to min. 20 minut do krzesełka trzeba było stać :( Ogólnie wyjazd udany, głównie ze względu na dzieci - Tosia(6) śmigała po niebieskiej jak szatan, Tymek(4) wreszcie przekonał się do zjeżdżania - dzięki cudownej pani Natalce ze szkółki - nie chciał jeździć z nikim innym, tylko z nią... trochę kieszeń pustoszała, ale warto było :D Ja sobie raczej nie pojeździłam - dwójka dzieci na stoku, w tym jedno nie bardzo do nart przekonane skutecznie to utrudniały, ale za to w marcu na Hochkarze... :) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bylem wczoraj w Harrachovie.Stoki przygotowane dobrze sniegu na trasach sporo jak to w tygodniu ludzi niewielu do poludnia z marszu na krzesla , popoludniu najwyzej 2-3 minuty stania dodatkowo wczoraj byl dzien promocji i tansze karnety(jest taka formula tam w tym sezonie losowany 1 dzien w tyg gdzie jest tanszy karnet) ogolnie bylem bardzo zadowolony z wyjazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: Napisał kapitan1982 Byłem dzis-planowalem jezdzic od 16 do 22, ale o 17:30 zrezygnowalem: powod-KOSMICZNE MULDY i ZLE PRZYGOTOWANIE tras. Pisze duzymi literami, bo dyrekcja na stronie www publikuje informacje, ze warunki bardzo dobre. Poszedlem z reklamacja do kasy, Pan w kasie powiedzil, ze on tylko sprzedaje i nie moze zwrocic kasy za bilet czasowy i zeby isc do dyrekcji, natomiast okazalo sie, ze dyrekcji juz nie ma i bedzie jutro (bylem po 18 a podobno dyrektor tylko do 18 jest dostepny). Gratuluje podejscia jak za czasow PRL do klienta-niestety Bialka w tym roku gra z narciarzami w kulki jesli chodzi o prawdziwosc danych na stronie www, rok temu byla bardziej wiarygodna. Coz, widac ped za pieniadzem. Ceny tez nagle w zwiazku z feriami sie podniosly...Ogolnie nie polecam, zmarnowalem kilka godzin. Panie Dyrektorze Wyciagu w Bialce PROsze sie obudzic! Heh…. A czego się spodziewałeś na stoku w niedzielę o godź 16.00 w środku trwających ferii …. sztruksiku????

Czego sie spodziewalem?po opanowaniu jakis czas temu umiejetnosci czytania ze zrozumieniem, po przeczytaniu informacji na stronie Kotelnicy, wedlug ktorej warunki sa BARDZO DOBRE, spodziewalem sie, ze faktycznie beda BARDZO DOBRE. Okazalo sie, ze warunki sa NIEDOSTATECZNE. najgorszy wyjazd w historii narciarstwa mojego, czyli od jakichs 17 lat. Jesli wedlug oferty warunki sa bardzo dobre, czlowiek poswieca swoj czas i jedzie do Bialki, gdzie okazuje sie, ze sa fatalne, to taka kwestia powinna byc przedstawiona na forum, aby przestrzec innych Forumowiczow. Cale szczescie, ze Forum narciarskie daje nam mozliwosc wzajemnego obiektywnego informowania sie, bo tym sposobem mozna nieco "przykrecic srube" nieuczciwym wlascicielom wyciagow, ktorzy wychodza z zalozenia: "jak juz taki łoś do nas przyjedzie te 200 km to i tak pojezdzi (chocby muldy byly kosmiczne), wiec lepiej podawac nieprawdziwe warunki, zeby sciagnac do nas jak najwiecej "łosiów"". Takiemu podejsciu mowie zdecydowane NIE:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokytnice nad Jizeru. Warunki świetne, jednak sporo ludzi i kolejki do Lanowej Drahy na Lysą Horę (mimo, że piątek) na dobry kwadrans. Polecam "4" czarną, w szczególności z rana - można pochasać po całej szerokości, jest pusto, ale trzeba uważać na granice trasy (wygląda w goglach dość umownie i można wpakować się w nieubity puch i wyskoczyć z wiązań przy drastycznej zmianie podłoża ;)) pozdrawiam Brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Podziele sie i ja: 3-10 stycznia Arabba. Sella zrobiona w jedna i drugą. Alta Badia 2 razy. warunki bajka. Ogólnie już któryś raz nie zawiodłem sie na przygotowaniu stoków przez Włochów. Pogoda: marzenie. 16-21 stycznia Lech w Arlbergu. Ciekawe miejsce. Drogie, może snobistyczne ale narciarsko rewelacyjne. Trasy trudniejsze ale bardzo ciekawe. Maja tam tzw White ring ale do Selli daleko choć widoki przepiekne. Pogoda taka sobie i lenistwo Austryjaków w przygotowaniu stoków jednak mnie już któryś raz kieruje na Włochy, A od Lecha jednak wolę Ischgl :) Pozdrowienia zdj nr 1 - Alta Badia / zdj nr 2 - widok na Zurs

Załączone miniatury

  • Alta Badia 4.JPG
  • Lech Zurs (44).jpg

Użytkownik tomekc edytował ten post 30 styczeń 2009 - 21:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam 25-31 stycznia na lodowcu Stubai w Tyrolu. Było SUPER!!! Cały jeden dzień w miekkim swieżym śniegu na trasach, 1/3 dnia mgły - to były te męczące elementy. Poza tym sporo słońca :-) , jednego dnia piękny puch poza trasami :-) Oprocz zajazdu w dol do doliny /trasa nr 14/ to przygotowanie tras BDB :) Trasy 1, 1b i 10 oblegane, w zasadzie komfortowo jezdzilo sie po nich tylko rano. Na reszcie tras raczej luźno, na 7b,11,21 pustki. Trasa 1b rano super, fajny byl tez darmowy slalom z pomiarem czasu. Kolejek brak, fajne wyciagi, duzo krzesel. Zadnych urazów w calej grupie znajomych ktora pojechala. Codziennie o 9.10 bylam na dolnej stacji kolejki i jazda do zamkniecia wyciagów z 1 przerwa obiadowa. Bardzo podobaly mi sie zamykane szafki na gornej stacji lodowca, gdzie za 2 euro mozna bylo zostawic plecaki ze wszystkim /w tym kamere i aparat calkiem bezpiecznie :-) /. Ciekawą oferte mial tez Intersport na lodowcu. Jesli dawalo sie narty do pelnego serwisu za 30 Euro to w tej cenie mozna bylo wziasc sobie na 2 godziny dowolne narty do testowania :-) Super atrakcję był wieczorny zjazd na sankach w osrodku Elferlift w Neustift - 8 km super zabawy Troche przejsc mielismy ze skibusami - raz kilka osob od nas sie pomylilo i wsiadly do innego skibusa, pojechaly do Neustift zamiast do Milders/tam mieszkalismy/ i musialy wracac kolejnym skibusem. Raz skibus sie zepsul i musielismy wysiasc i czekac na nastepny. Raz w skibusie nie chcialy zamknac sie drzwi i z 10 minut kierowca probowal je zamknac, ale w koncu sie udalo i na lodowiec tym skibusem dojechalismy. Kwatera niedroga, 25 minut skibusem na lodowiec, 100m do skibusa, za 7 dni wyszlo 115 Euro od osoby /juz lacznie z Endreinigung/.

Użytkownik fankaSDM edytował ten post 02 luty 2009 - 12:37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...