Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 10.01(sobota)Szczyrk (GAT) Na miejscu byłem ok 8.15 i rtoche się przeraziłem ilością samochodów na parkingu i kolejką do wyciągu na Golgotę:eek: Postanowiłem wyjechać na Małe Skrzyczne.Do wyciągu z Soliska stałem ok 5-8min czyli ok, natomiast przy wyciągu z suchego ok 30 min,gdzie działał tylko jeden wyciąg.(piekne epitety słyszałem w kolejce:D)Na Hali Skrzyczeńskiej bez kolejki prawie cały czas.Co do warunków to całkiem całkiem na 7,zwłaszcza do Suchego.Niżej czuć było sztuczny snieg i oblodzenia.Najwięcej razy zjechałem z "zamkniętej":D jedynki gdzie było mało ludzi i dobre warunki ale poniżej Starej łąki, same kamienie:eek: Z Czyrnej chodziły wszystkie wyciągi(0-2min w kolejce),2 i 3-ka dostateczne ale na końcu kamienie.6 i 4 dobre miejscami przetarcia.Slizgi wbrew pozorom mało ucierpiały:) Wyjazd powiedzmy że udany. Jedno co mnie rozśmieszyło to koleś z deską na wyciagu XI w dosć dziwnej pozycji (zdj) W połowie nie wytrzymał :D Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • 20090110(002).jpg
  • golgota ok 13.00.jpg
  • kamienie na jedynce.jpg
  • kamienie na jedynce (1).jpg
  • kamienie na jedynce (2).jpg
  • kamienie na jedynce (3).jpg
  • kamienie na jedynce (4).jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie wróciłem z Wisły. Miała być Nowa Osada ale wyciąg zamknięty ponieważ spartakiada. Dlatego pojechaliśmy na Cienków. Warunki jak dla mnie bardzo dobre, w dodatku cały czas naśnieżali, pogoda WONDERFULL :D:D:D Ludzi do godziny 10, mało, jednak później zrobiła się kolejka ;/ Ale i tak wyjazd zaliczam do udanych :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Zieleniec Od 9.00 do 14.00 Nowa kanapa - dawna "piatka". Powiem tak - tragedii, nie ma, jak sie chce to sie miejsce znajdzie, ale kamorów i ziemi też nie brakuje. Poza tym trzeba uważać, ponieważ miejscami są potężne płaty lodu (przeważnie tam, gdzie armatki sypią śnieg). Podobnie na sąsiednim stoku - też nowe krzesło - dawniej Grygiel i na Bartusiu. Pogoda przepiękna, ale około 13 zaczęło wiać i żal było patrzeć, jak to co na górze przykrywało lód, zlatuje na dół. Na innych stokach nie byłem. Obawiam się, ze jak nic nie dosypie, to za tydzień trzeba będzie sobie znaleźć coś innego, albo próbować poniżej drogi. Wydaje się, ze tam może być lepiej. pzdr k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wczoraj ok 0815 dotarłem do Szklarskiej, ludzie ok 10 osób - czyli bez tłoku. Karnet na cały dzień 73nzł (+ parking pod wyciągiem 15nzł) i na wyciąg. Jako rozgrzewka 1h na Hali potem przez las i na Świąteczny (godz ok 1000, ludzi pod wyciągiem z pięć osóB) tam zjazd kilka razy i na dół Śnieżynką pod II sekcję. Trochę zaskoczony bo uruchomili orczyk na szczyt:eek:. Ludzi pod wyciągami do 10szt. Na górę i "Fisiem" w dół ale tylko dwa razy bo na Ścianie mało śniegu, korzenie i wystają głaziory. Tak więc pozostała Śnieżynka. O 1200 coś na ząb w schronisku, a następnie przez las i na Świąteczny.... . Pewnie tak bym śmigał do 1500, niestety idealną, słoneczną pogodę zepsułu podnoszące się chmury. Ok 1330 widoczność dramatycznnie spadła do ok 20m:mad: także sobie odpuściłem i ze szczytu Śnieżynką i Puchatkiem na dół a tam t r a g e d i a:eek: ludzi do wyciągu..., stania na min 30min. Warunki śniegowe wg mnie: Hala - bdb, Świąteczny - db, Śnieżynka - -db, "Fiś" - +dst. Reasumując, moja rada: przyjechać rano, zaraz jak ruszają wyciągi i na górę. Z góry nie zjeżdżać pod rzadnym pozorem!!! Ja zwykle schodzę o 1400 (do domu daleko, dzieci płaczą itd), karnet zazwyczaj można oddać to za parking się zwraca;). Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę bez kolejek, w niedzielę max 5-10 minut ale tylko do 13 pózniej już na bieżąco. warunki sniegowe w szczawniku bardzo dobre, w wierchomli przy dolnych stacjach przetarcia, kamyczki i duże kamienie miejscami ale nie ma najmniejszych problemów z ich wyminięciem - narty całe i nieporysowane. aha na płatku słabo ze śniegiem, zwiało czy coś ale wiedomo zimy stulecia to nie mamy. a co tam w Białce ? w radiu niestworzone rzeczy opowiadali, korki jakieś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam w Białce ? w radiu niestworzone rzeczy opowiadali, korki jakieś ?

W Białce byłem od poprzedniej niedzieli wieczór do środy i jak na to miejsce to był luz. W godz 11- 13 kolejki na krzesłach ok. 5 min., a orczyki na bieżąco. Wieczorami pusto. W tygodniu Białka godna polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Vratnej, gdzie byłem po raz pierwszy. W skrócie wrażenia bardzo pozytywne. Praktycznie brak ludzi (zajęte mniej więcej co 10-te krzesełko, podobnie na orczykach), na trasach pustki, warunki b.dobre. Niestety z powodu wiatru nieczynne były orczyki na Chlebie, ale można było wjechać gondolą w celach widokowych:) Przyczepić się można właściwie tylko 2 rzeczy: 1. wszystkie trasy (z wyjątkiem oślich łączek) są tak zacienione, że nawet przy ładnej pogodze jeździ się jak po zmroku (przynajmniej w styczniu) 2. czarna trasa nr 13 (Południowy Groń) była wprawdzie przygotowana, ale chyba już dawno temu i to jedynie wąski pas szerokości 3-4 ratraków. Opis zdjęć: 1,2 - "Pasieki" - górna część 3,4 - "Pasieki" - dolna część (te muldy to nie trasy, choć aż się prosi o wytyczenie jeszcze kilku na tej obszernej polanie) 5 - nie wiem co to za góra:) 6 - ośla łączka na Południowym Groniu 7 - widok z Południowego Gronia na Chleb w oddali 8 - czerwona trasa na Południowym Groniu 9,10 - czarna trasa na Południowym Groniu

Załączone miniatury

  • Pasieki1.jpg
  • Pasieki2.jpg
  • Pasieki3.jpg
  • Pasieki4.jpg
  • Vratna1.jpg
  • gron1.jpg
  • gron2.jpg
  • gron3.jpg
  • gron4.jpg
  • gron5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Vratnej, gdzie byłem po raz pierwszy. W skrócie wrażenia bardzo pozytywne. Praktycznie brak ludzi (zajęte mniej więcej co 10-te krzesełko, podobnie na orczykach), na trasach pustki, warunki b.dobre. Niestety z powodu wiatru nieczynne były orczyki na Chlebie, ale można było wjechać gondolą w celach widokowych:)

A ja mam wrazenie ze im sie tam to psuje notorycznie albo maja problem z zasilaniem albo jakies inne problemy techniczne. Pisze tak dlatego ze kiedys stanal ten orczyk w srodku dnia i nie ruszyl - trzeba bylo z dolu na gore na piechote. W koncu: co ma wiatr do orczyka? Zwlaszcza jesli gondola chodzi. Gondola jest nowka (chyba 4 letnia), orczyk trzebaby zastapic jakims nowym krzeselkiem - przy okazji dluzszym bo na polanie miejsce jest.

Przyczepić się można właściwie tylko 2 rzeczy: 1. wszystkie trasy (z wyjątkiem oślich łączek) są tak zacienione, że nawet przy ładnej pogodze jeździ się jak po zmroku (przynajmniej w styczniu) 2. czarna trasa nr 13 (Południowy Groń) była wprawdzie przygotowana, ale chyba już dawno temu i to jedynie wąski pas szerokości 3-4 ratraków.

1. Dzieki temu snieg tam sie trzyma dzielnie i dlugo - zalaczone fotki sa z 30.03 a warunki byly calkim OK, do przyjecia. Inaczej: opalasz sie na krzeselku a jezdzisz po zmrozonym :) 2. Niestety ale relikty komuny w mentalnosci tam ciagle tkwia. Zgadzam sie, ze nie wykorzystuja calego potencjalu jaki maja, np. calej szerokosci Pasekow a przede wszystkim czarnej trasy z Chleba na sam dol - chyba nigdy nie jest przygotowana, czy w ogole przejezdna. Niemniej bardzo lubie to miejsce - tam jest zaskakujaco pieknie i malowniczo a narciarstko jest calkiem "wypasnie" :)

5 - nie wiem co to za góra:)

To jest Velki Rozsutec widziany "z boku". Bardzo malownicza gora :) Na 1. foto widziana ze Stefanovej, na 2. z drogi Terchova-D.Kubin, na 3. gdzies z Oravskiej Magury. Gorka ma tylko 1610 m n.p.m., a z niektorych miejsc wyglada jakby 2x wyzsza :)

Załączone miniatury

  • 100_8424_kopia.jpg
  • 100_8434_kopia.jpg
  • 100_8443_kopia.jpg

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 13 styczeń 2009 - 03:43 zalaczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że to Velky Rozsutec. Co do Chleba to na górze faktycznie mocno wiało i śnieg był wywiany. Jednak trzeba docenić fakt, że gondolę włączali specjalnie dla pojedynczych osób chcących wjechać np.tylko do restauracji (mimo silnego wiatru - mocno bujało):) Trasy w cieniu nie wszystkim przypadają do gustu - Ci o bardziej sportowym zacięciu wolą jazdę po równym, zmrożonym sniegu, a inni traktują narciarstwo bardziej rekreacyjnie i na pewno milej wspominaliby nasłonecznione trasy. Przynajmniej gdyby była choć jedna taka. W marcu na pewno jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z góry Żar w M. Żywieckim. Warunki takie sobie, raczej dobre, śnieg zmrożony. Byłem od 17-do 20 przy czym pod koniec coś wagonik stawał w czasie trasy i spokojnie zdążyłby jeszcze raz więcej wyjechać gdyby nie strategia obsługi!! Ludzi stosunkowo dużo wagonik ciągle pełny jechał, ścisk zero przyjemności. Ledwie zapiąłem narty po 1 wyjeździe przejechalem ze 100 metrów i jakiś gówniarz 15 lat na mnie wpadł i glebe zaliczyłem a on ani me ani sre, powiedziałem mu żeby nauczył się jeździć. A teraz najgorsze, że straciłem moje extra gogle uvexy które z 5 x używałem i trzymałem je zawszew w oryginalnej folii. Tj. w wagoniku ściągałem czapke rekawiczki i gogle bo mi za ciepło było, na górze zapinam narty, patrzę gogli nie ma. to wracam ale wagonik już ruszał na ziemi nigdzie ich nie było, podjechałem szybko pod wagonik na duł pierwszy wsiadłem i nie ma. Pytałem obsługi, szukałem ale nikt nie widział. :mad: Podsumowując już tam nie wrócę, oświetlenie słabe, stok wąski, parking płatny, wc płatne. No i to stanie w tym ciasnym wagoniku można porównać do ciasnego autobusu, nie ma tu przyjemności jak zjeżdżanie prosto do wyciągu krzesełkowego.

Użytkownik atizylak edytował ten post 13 styczeń 2009 - 21:45 Coś sobie przypomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedzielę wybrałam się do Ustronia. słowo MASAKRA to za mało, żeby oddać moje wrażenia stamtąd. śniegu to praktycznie w ogóle nie mają, a twierdzą, że warunki dobre. trasa w 3/4 to beton, a w dużej mierze czysty lód. owszem zlodowaciałe stoki to teraz nie rzadkość, ale prawie 2km non stop po lodzie to już dla mnie przesada. sama trasa owszem ciekawa, ale żadnej przyjemności z jazdy nią nie było. w dodatku masa początkujących, więc właściwie cały czas trzeba było się oglądać za siebie. o ile im tam nie spadnie sporo śniegu to moja narta tam więcej nie postanie. w poniedziałek i wtorek jeździłam w Szczyrku na Skrzycznem. warunki do jazdy właściwie tylko na trasie czarnej FIS i na czerwonej Kaskadzie od miejsca, gdzie łączy się z czarną. warunki na czarnej dość dobre. trasa lekko zmrożona, ale dośnieżają ją, więc można było naprawdę super pośmigać. pierwszy raz jeździłam tą trasą i na początku trochę mnie przerażały stromizny, ale teraz jak tu siedzę przed kompem to żałuję, że nie jadę tą stromizną :D także jeśli chodzi o Skrzyczne to właściwie wchodzi w grę tylko ta trasa (tylko ją chyba są w stanie przygotować), bo reszta tras jest w opłakanym stanie. niebieską widziałam, ze ludzie jeździli, ale czerwoną było cholernie trudno zjechać i nikt się nie porywał drugi raz na nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam z Bormio z Livigno. Bormio nieporównywalne do Livigno, w Bormio załapaliśmy się na zjazd mężczyzn- atrakcja fajna, poza tym nic szczególnego. cały drugi tydzień jeżdziliśmy do Livigno. coś pięknego, po prostu rewelacja... trasy to pasy startowe, gdzie się nie obróciłam, widziałam sztruks, do popołudnia, krzesło na krześle krzesłem pogania, ludzi jakoś niewielu. w przyszłym grudniu na bank jedziemy tylko do Livigno, na całe 2 tyg. postanowione :D polecam Livigno, pod każdym względem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 17.01 Szczyrk Czyrna. Warunki po opadach poprawiły się, aczkolwiek jeszcze brakuje śniegu na niedośnieżonych trasach. Byłem od samego rana więc troszkę się najeździłem zanim się ludzie pojawili. Skorzystałem przy okazji ze zniżki 15% dla posiadacza telefonu w sieci simplus. Podsumowując musi jeszcze troszkę śniegu spaść i będzie fajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaglądnąłem do Bachledowej. Kolejki do kolejek praktycznie nieodczuwalne. Stok przy krzesełku 1800m Raczej dla cierpliwych - tylko dwa odcinki po których trochę w uszach zaśwista. Po drugiej stronie góry, od Jezerska góra słuszna ca kilometr i jazda raczej ostra. Stok naprzeciw krzesełek pośredni, Jeździ się nieźle, tłumów nie ma ( dwa wyciągi tatrapoma) ale i tak jakiś ścigant najechał na mnie, bo ja jechałem szybkimi łukami a on prawie na krechę. Kiedy zobaczył, że żyję:) zniknął ze stoku bez śladu. W sumie fajne miejsce. Za 4 godzinny karnet ( dla starszaka ) zapłaciłem 10 jurków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica jak zwykle tylko na wieczor. Warunki prawie bardzo dobre... (w gornej czesci i w paru miejscach lod zrywajacy przyczepnosc (wylana woda spod armaty czy cus), poza tym git. Tylko mrozno. 16 - minus 2,5 st. 22 - minus 8 plus wiatr i armatkowy snieg:P Tak jadac na wyciagu, pomyslalem po tych tu opisach ze w szczyrku czy na pilsku to jakby takie byly warunki to wszyscy by sie chyba zachwycali:P Na ferie nasniezonych mnostwo kop sniegu.. Nie powinno braknac nawet przy odwilzy. Niestety wypakow krechmenow gnomow i glutow BEZ POJECIA widzialm groznych 3 w czasie 6 godz. Zderzenia. Niestety nawet rodzice uczac dzieci - jezdzac za nimi nie WBIJAJA im do glowy ze jak gwaltownie ledwo co panujac nad nartami chce skrecac albo sie odwracac do rodzica (powodujac momentalny niekontrolowany skret o 90 st) tez powoduja przy scisku na stoku sytuacje mocno niebezpieczne. Zastanawiam sie ilu narciarzy zna albo raz przeczytalo i zdroworozsadkowo stosuje dekalog narciarza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na stronie głównej SKIARENA wprowadza w błąd przedstawiając nieaktualne warunki na stokach. W skrócie Hala Szrenicka na 6 - zgodnie z prawdą. Śnieżynka - druga część trasy tragiczna, żywy wyślizgany lód i z każdą godziną gorzej, kamienie rysują narty jak diament - info ocenia 5/5. Lola zamknięta, ale lepsze warunki niż na Śnieżynce !! Po drodze kilka armatek, naśnieżali ponad tydzień przed otwarciem trasy. Najeżdziłem się do syta przez 2 dni na Świątecznym Kamieniu, Hali i Loli. Dopóki nie spadnie śnieg min. 0,5 metra warunki będą dążyć do całkowitego zlodowacenia podłoża, a po ratraku można się na tym dobrze porysować ! Z narciarskim pozdrowieniem połamania nóg !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubomierz k. Mszany Dolnej - Gorce Piątek, sobota, niedziela - warunki idealne! Piątek - sypał śnieg, zrobiły się warunki jakie kocham. Maluteńkie muldki - po prostu rewelacja. Prawie zero ludzi, tylko wieczorem jakiś trening na tyczkach - pozwolono wjechać parę razy. Sobota - stok jak stół i nie za twardy, przygotowana cała szerokość, do tego piękne słońce, ludzi w sam raz, zero kolejki. No i jazda po puchu poza oficjalną trasą. Niedziela - ludzi troszkę przybyło ale nie tłoczno. Stok tak samo idealnie przygotowany, choć w sobotę dodałbym jeszcze plusa! Reasumując: dawno się tak nie wyjeździłem. R e w e l a c j a :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry, 11-14 styczeń 2009 Śledzimliśmy prognozę pogody i zadecydowaliśmy w piątek ze jedziemy do Bukowiny Tatrzańskiej w sobotę na wieczór i od niedzieli zaczynamy śmigać po okolicy, raczej wykluczając Białke czy Bukowine. Od niedzieli do wtorku włącznie prognozy pokazywały słonko i tylko słonko. Do tego okres miedzy nowym rokiem a feriami wydawał się być optymalny z powodu braku tłumów. 11.01 Czarna Góra (Koziniec Ski) do południa , po południu Jurgów. CG na rozgrzewkę bardzo fajna, druga trasa, rodzinna nie chodziła, choć ludzie się na nią pchali. Zero tłoku, kolejek itp. Wg nas super, choć przydały by się jeszcze z 1-2 traski. Po obiadku w Białce pojechaliśmy na kotelnice, na oko kolejka spokojnie na 10 minut (po godz. 17!) wiec stwierdziliśmy ze jedziemy do Jurgowa. Troszkę zjeżdżony stok, trochę lodu na 3ce, ale od razu nam sie spodobało. http://www.skiforum.....php?albumid=95 12.01 9-22 JUrgów :) Wytrzymaliśmy do 18 ,z przerwą na jedzonko. Bardzo fajne miejsce, bardzo fajna 3ka, szybki orczyk na 1ce, same plusy. http://www.skiforum.....php?albumid=94 13.01 Małe Ciche - wg nas porażka, dużo szkółek, płasko, lekkie kolejki, generalnie stwierdziliśmy że słabo. Na szczęście wykupiliśmy punktowe karnety wiec cash back. http://www.skiforum.....php?albumid=96 Więc skierowaliśmy sie na Słowacje do Zdiaru. Na mapce Ski Bachledova wyglądała zachęcająco, na żywo trochę rozczarowała. Trzeba było się trochę poodpychać kijami na trasie, trochę podejść z buta żeby dostać sie na inną trasę, krzesło 2os , wolne i swoje lata ma. Fajna czarna, wg mnie bardzo podobna do Vki na Jaworzynie Krynickiej, no i wyprażany syr :) http://www.skiforum.....php?albumid=97 Generalnie bardzo sympatyczny wyjazd, super pogoda, fajne stoki. Juz myslimy o kolejnym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...