Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Oj DZIADKU KUBY ! Pozwolę sobie nie zgodzić się z tymi opiniami o Pilsku ! Zapraszam w środku tygodnia: wtorek, środa, czwartek ! Całkowicie inne odczucia niż w weekendy ! Średnio licząc 10 razy mniej ludzi i orczykiem na Pilsko można jeździć na okrągło, wjeżdżając z trasy wprost w bramki. Zaczynając rano o 13 ma się już dosyć. W weekend na Pilsko w życiu bym nie pojechał. Chyba że się poopalać. Z własnym leżakiem pod pachą bo ławki wszystkie zajęte ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzis, czyli w niedziele, bylem na Kasprowym. Pogoda boska, snieg calkiem dobry. Nie za miekki, nawet miejscami ciut zmrozony w gorze kotlow. Koszmarna kolejka do krzesla na Goryczkowej i zero kolejki na Gasienicowej. Czy ktos potrafi mi to wylumaczyc. Oczywiscie jezdzilem na Gasienicowej. :) Tylko forma kiepska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawoja (Mosorny Groń) 30 marca 2008, karnet poranny (8:00 – 12:00). Śniegu niewiele, mimo to trasa przygotowana dobrze. Pierwsze dwie godzinki bardzo twardo (beton), potem słoneczko zrobiło swoje i do południa jeździło się bardzo przyjemnie, choć w niektórych miejscach trzeba było uważać na przetarcia. W tym ośrodku była to już ... ostatnia niedziela... w sezonie 2007/2008. Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

... Koszmarna kolejka do krzesla na Goryczkowej i zero kolejki na Gasienicowej. Czy ktos potrafi mi to wylumaczyc...

Myślę że przyczyn jest kilka. 1. Znacznie większa przepustowość wyciągu na Gąsiennicowej. 2. Wiele osób ma obawy co do zjazdu na Gąsiennicowej ze względu na duże nachylenie trasy na samej górze. 3. Goryczkowa jest jednak bardziej lubiana, znacznie dłuższa. 4. Brak możliwości łatwego przejścia z Goryczkowej na Gąsiennicową (kolejką na górę, potem zjeżdżają na Goryczkową... a potem już niewielu jest takich którym się chce wdrapywać na górę, tak żeby się przedostać na Gąsiennicową).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_senior - a jak z samym wyjazdem na Kasprowy? Również duża kolejka! Zazdroszczę tego Kasprowego, ja w sobotę zaliczyłem Skrzyczne a wczoraj jeździłem po Golgocie w Szczyrku, jak na tą wysokość to warunki były zaskakująco dobre,choć trochę płynęło-szczególnie na Skrzycznem. Kolejka na Skrzyczne od dzisiaj w wiosennym przeglądzie, a Golgota jeśli zbyt mocno nie przygrzeje to może do wekendu wytrzyma?! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę: Jaworzyna Krynicka- rano względnie dobrze później tylko trasaIII czyli na szczycie,pogoda dopisała. W niedzielę: Słowacja-Krompachy Plejsy- warunki super, trasy (właściwie trasa) twarde,wyratrakowane,słońce. Co ciekawe wyciągi ZA DARMO jedyny warunek to przebranie, maska- od biedy wystarczyło zatknąć na kasku kilka gałącek świerkowych -chociaż były też bardzo ciekawe przebrania. Szkoda że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej bo to fajna zabawa zwłaszcza dla dzieciaków.Podobno było o tym na ich stronie internetowej ale ja się nie doszukałem. Jak to tradycja ( na zakończenie sezonu) to bedę celował w przyszłym roku. Od dzisiaj stacja nieczynna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przyczyn jest kilka. 1. Znacznie większa przepustowość wyciągu na Gąsiennicowej. 2. Wiele osób ma obawy co do zjazdu na Gąsiennicowej ze względu na duże nachylenie trasy na samej górze. 3. Goryczkowa jest jednak bardziej lubiana, znacznie dłuższa. 4. Brak możliwości łatwego przejścia z Goryczkowej na Gąsiennicową (kolejką na górę, potem zjeżdżają na Goryczkową... a potem już niewielu jest takich którym się chce wdrapywać na górę, tak żeby się przedostać na Gąsiennicową).

Wszystko to prawda, ale jezeli na Goryczkowej stoi sie 45-60 min a na Gasienicowej 0 min to mimo wszystko nie rozumiem. Ja sie nie zastanawialem ani chwili, podjechalem pierwszy raz Goryczkowa (innej mozliwosci nie mialem) i natychmiast przeszedlem na Gasienicowa. Fakt, drapanie na szczyt przyjemne nie jest, ale dlugo nie trwa. Poczatek kotla jest stromy, ale krotki, a dalej juz jest latwo. Tez wole Goryczkowa, ale w tych warunkach nie mialem watpliwosci.

a_senior - a jak z samym wyjazdem na Kasprowy? Również duża kolejka!

Kolejka straszna, tak do konca schodow schodzacych do drogi, ale ja z buta. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek-niedziela na Chopoku, z wyjątkiem soboty w Tatrz. Łomnicy. Trafiłem ulubione moje warunki, czyt. dużo puchu :) Ku mojej radości trasa z Konskiego Grunia oraz wszystkie tereny na południowej stronie wzdłuż orczyków zupełnie dziewicze, ratraka nie widziały :) Freeride zone'y też bardzo fajne. Ludzi mało, nawet w niedzielę góra 5 min. stania. Na pewno tam wrócę.

Załączone miniatury

  • P1010002.JPG
  • P1010003.JPG
  • P1010011.JPG
  • P1010016.JPG
  • P1010018.JPG
  • P1010036.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda, ale jezeli na Goryczkowej stoi sie 45-60 min a na Gasienicowej 0 min to mimo wszystko nie rozumiem. Ja sie nie zastanawialem ani chwili, podjechalem pierwszy raz Goryczkowa (innej mozliwosci nie mialem) i natychmiast przeszedlem na Gasienicowa. Fakt, drapanie na szczyt przyjemne nie jest, ale dlugo nie trwa. Poczatek kotla jest stromy, ale krotki, a dalej juz jest latwo. Tez wole Goryczkowa, ale w tych warunkach nie mialem watpliwosci.

Masz rację, że to trudne do zrozumienia... ale chyba przede wszystkim problemem jest brak połączenia z Goryczkowej na Gąsiennicową. Ludzie są wygodni i pewnie dlatego wolą stać godzinę w kolejce niż się wdrapywać. Ja ostatnio byłem w kwietniu w zeszłym roku. Z samego rana udało się zjechać 3 razy na Goryczkowej bez kolejki, ale potem też się nie zastanawiałem i przeszedłem na Gąsiennicową, jednak takich wdrapujących się nie było wielu (w stosunku do ilości ludzi czekających w kolejce). Wydaje się, że spokojnie mogliby zmodernizować wyciąg na Goryczkowej. Trasa jest bardzo długa, szeroka, w dolnej części jest wiele wariantów, więc dwukrotne zwiększenie ilości ludzi na trasie nie powinno być problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomski, mogłeś mi pomachać ;) Bylem na Kubinskiej Holi z której widać Chopok :) Warunki były genialne od 9 do 11 - potem puściło ale i tak jak na taką temperature genialnie - do południa też było za darmo, śniegu na górze ile kto chce, zaraz pod wyciągiem troche gorzej i mokro. Wydaje mi się jednak że na nastepny weekand zostanie w okolicy tylko Chopok, Kasprowy i ewentualnie Pilsko. Zresztą sezon rozpoczęty 17 listopada na Śnieznicy trzeba uznać za bardzo udany. PS. Co najważniejsze na Kubińskiej od 9 do 16 bez kolejek za... 350sk;) Żyć nie umierać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od 26 03 do 30 03 w Tonale. Wyjazd extra - bo na nartach - sam rejon nie zabija urodą i mozliwościami w tym okresie (koniec marca). Wysokie temperatury robią swoje. Warunki jednak generalnie dobre, temperatury w wiekszosci dodoatnie do 2200 metrów powyżej minus. w czwartek opad który udało sie wykorzystać w piątek( jazda z grupą po głębokim sniegu, zapoznawanie jej z jego rodzajami - ludzie świetnie się spisywali, kolejny dowód na to, że jazda w głębokin sniegu to głownie psychika a nie technika), sobota (zawody - 3 godziny stania w T-shircie, a później (w nagrodę chyba za to stanie super tura pierwszym polewej - od gondol na Presenę - wybitnym źlebem, rozszerzonym w srodkowej części - dzięki wszystkim a zwłaszcza Jasiowi). Piwo później smakowało zupełnie inaczej. Jeżlei to miąło być zakończenie sezonu to rewelacja. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień spędziłem na Kasprowym:D Piękna słoneczna pogoda przez cały dzień, warunki bardzo dobre, rano śnieg twardy zmrożony, później pod wpływem słońca bardziej miękki. Ludzi umiarkowanie dużo, najdłużej w kolejce stałem max 5-8min. Podsumowując, wyjazd bardzo udany, dużo przyjemności z jazdy, wspaniałe widoki, buzia opalona:D Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • 20080331678.jpg
  • 20080331680.jpg
  • 20080331703.jpg
  • 20080331751.jpg
  • 20080331783.jpg
  • 20080331744.jpg
  • 20080331747.jpg
  • 20080331754.jpg
  • 20080331756.jpg
  • 20080331767.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co najważniejsze na Kubińskiej od 9 do 16 bez kolejek za... 350sk Żyć nie umierać

Na Orava Snow też była taka promocja. I co dziwne też 350Sk (powiedzieli, że można w zł, ale wtedy to by było 57zł. Ciekawy przelicznik :) ). Tylko, że to nie wyszło do 16 tylko do 14, bo prądu zabrakło :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę próbowałem zaatakować Kasprowy, ale jak zobaczyłem kolejkę to nawet nie wysiadłem z busa i natychmiast dałem ognia na Łomnicę. Wjazd gondolką bez kolejki, natomiast na krzesłach kolejka na 15-20min. Śnieg marzenie ok. 2,70m pokrywy!! naturalny o konsystencji kredy. Chyba nie ma tak rewelacyjnego stoku w tatrach o tak znakomitych parametrach mimo że jest to stok południowy ale za to na wysokości od 2100 do 2500mnp. Po 12 latach mego niebytu na Łomnicy stwierdzam że socjalizm ma się dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę próbowałem zaatakować Kasprowy, ale jak zobaczyłem kolejkę to nawet nie wysiadłem z busa i natychmiast dałem ognia na Łomnicę. Wjazd gondolką bez kolejki, natomiast na krzesłach kolejka na 15-20min. Śnieg marzenie ok. 2,70m pokrywy!! naturalny o konsystencji kredy. Chyba nie ma tak rewelacyjnego stoku w tatrach o tak znakomitych parametrach mimo że jest to stok południowy ale za to na wysokości od 2100 do 2500mnp. Po 12 latach mego niebytu na Łomnicy stwierdzam że socjalizm ma się dobrze.

Wielkie dzięki za info o Łomnicy. Sam chciałbym się tam kiedyś wybrać. A jak z dojazdem? Trzeba mieć wykupione winietki na Słowację, czy da się dojechać tak żeby nie były konieczne? Na oficjalnej stronie podają, że karnet dzienny od 13 stycznia wynosi 450 SK... Czy w tym jest wliczony też wiazd gondolką na górę? Byłoby super, gdyby ktoś zamieścił jakieś zdjęcia z tego ośrodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyciąg ze Skalnatego Plesa(Kamienny Staw- bo jest tam mały stawek) jeździ z 1787 m na 2185 m. Łomnica ma nieco ponad 2600 m. Stok narciarski jest południowo wschodni i jest położony na Łomnickim Ramieniu(grani - z drugiej strony skalistej)). Jest to najwyżej położony w Tatrach stok, na którym są jedyne w tych górach płotki przeciwlawinowe(prawie obecnie zasypane). Bardzo brzydkie, bo z blachy ocynkowanej. Jest to świetny teren do jazdy poza trasowej, bo bardzo rozległy i dostępny z krzesełka. Ja ktoś jest dobry w tej materii, może jeszcze podejść w stronę szczytu Łomnicy i zjechać b. stromymi polami śnieżnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info o Łomnicy. Sam chciałbym się tam kiedyś wybrać. A jak z dojazdem? Trzeba mieć wykupione winietki na Słowację, czy da się dojechać tak żeby nie były konieczne? Na oficjalnej stronie podają, że karnet dzienny od 13 stycznia wynosi 450 SK... Czy w tym jest wliczony też wiazd gondolką na górę? Byłoby super, gdyby ktoś zamieścił jakieś zdjęcia z tego ośrodka.

hej, jeżeli nie będziesz korzystał z autostrad, winietki nie będą Ci potrzebne. Jadąc do Lipt. Mikulasa przez Korbielów-Namestovo-Dolny Kubin w końcowym odcinku zamiast autostradą jechaliśmy równoległą drogą lokalną. Podobnie z Lipt.Mikulasa do Tatrz. Łomnicy. Karnet dzienny na Łomnicy to 690 SK wg relacji znajomego (ja nie kupowałem, jeździłem na karnet z Chopoka) - wjazd gondolką w cenie. Pozdr, Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są. Proszę poszukać temat "Jak się nauczyć jeździć w kopnym śniegu" i ostatni post niżej podpisanego. To są zdjęcia z tego stoku. Wyjazd i zjazd kolejką jest wliczony w karnet narciarski. Kosztuje niestety ponad 600 koron(cena w internecie). Dojazd pod samą dolną stację w Tatrzańskiej Łomnicy. Przy dużym ruchu narciarskim może nie być miejsc i trzeba zostawić niżej samochód. Wybieram się z żoną w najbliższą sobotę. Ale to jest zależne od pogody. Główną przeszkodą jest wiatr. Jak na Kasprowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcia... są genialne!! Sprawdziłem już mapkę płatnych dróg na Słowacji i wygląda, że jadąc od Wschodu – przez Łysą Polanę nie ma żadnego płatnego odcinka, więc pod tym względem nie ma problemu. Tak, rzeczywiście cena wynosi 690 SK (wcześniej źle popatrzyłem), ale razem z wjazdem gondolką to i tak taniej niż na KW. Planowałem jeszcze w kwietniu jednodniowy wypad na KW, ale może w końcu się skuszę na TŁ... Trzeba tylko obserwować prognozę pogody :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcia... są genialne!! Sprawdziłem już mapkę płatnych dróg na Słowacji i wygląda, że jadąc od Wschodu – przez Łysą Polanę nie ma żadnego płatnego odcinka, więc pod tym względem nie ma problemu. Tak, rzeczywiście cena wynosi 690 SK (wcześniej źle popatrzyłem), ale razem z wjazdem gondolką to i tak taniej niż na KW. Planowałem jeszcze w kwietniu jednodniowy wypad na KW, ale może w końcu się skuszę na TŁ... Trzeba tylko obserwować prognozę pogody :)

Tez proponuję przez Jurgów. Kolejka w Tatrzańskiej Ł.(gondolki) będą nieczynne 14 do 27 kwietnia a potem chyba stają 12 maja- ale sprawdz na http://www.tldtatry.sk/ jest tam też numer krakowski gdzie można sie informować odnośnie Tatrzańskiej Łomnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wyciąg ze Skalnatego Plesa(Kamienny Staw- bo jest tam mały stawek) jeździ z 1787 m na 2185 m. Łomnica ma nieco ponad 2600 m. Stok narciarski jest południowo wschodni i jest położony na Łomnickim Ramieniu(grani - z drugiej strony skalistej)). Jest to najwyżej położony w Tatrach stok, na którym są jedyne w tych górach płotki przeciwlawinowe(prawie obecnie zasypane). Bardzo brzydkie, bo z blachy ocynkowanej. Jest to świetny teren do jazdy poza trasowej, bo bardzo rozległy i dostępny z krzesełka. Ja ktoś jest dobry w tej materii, może jeszcze podejść w stronę szczytu Łomnicy i zjechać b. stromymi polami śnieżnymi.

na drugą stronę fajny zjazd - Filmarsky Zlab ze szczytu Łomnicy zjazd trudny - pierwsze 20 m ok 50 st potem około 40 st. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Strbskie Pleso ?? Chciałbym zaliczyć jeszcze jeden weekend na nartach. Myslałem o Strybskim i o Vratnej-Chlebie. W stybskim sezon podobno do maja i jest wyżej. Był ktoś z Was tam w połowie kwietnia ?? Temperatury w granicach -3 do -1 pokazują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...