Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja jestem pewien bo mam karnet sezonowy na Karyntię i za każdym razem po przyjeździe sobie sprawdzam ile km zrobiłem choć to wyniki mocno przybliżone,nie ma to jak własny GPS...:)

No właśnie - masz karnet sezonowy, który nie stracił jeszcze ważności! Ja miałam karnet tygodniowy i już w następnym dniu po oddaniu nie mogłam nic obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie - masz karnet sezonowy, który nie stracił jeszcze ważności! Ja miałam karnet tygodniowy i już w następnym dniu po oddaniu nie mogłam nic obejrzeć.

No tak,Twój po oddaniu już dali następnej osobie,ale pomimo to wydaje mi się,że powinno zostać w pamięci,że od tego do tego dnia na karnet numer xxxx Ty jeździłaś i zrobiłaś tyle i tyle km,ale nie jestem pewny więc się nie sprzeczam:) Mój w każdym razie działa i w każdej chwili mogę zobaczyć kiedy i gdzie "hulałem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ponad tydzien w Utah (w tym 5 dni szkolenia z carvingsport). 4 metry sniegu. 7 dni tzw "lampa". Podnioslem swoje umiejetnosci. Nie bylo zle. Kilka fotek tutaj: http://fotoforum.gaz...3,76710938.html http://fotoforum.gaz...3,76710919.html http://fotoforum.gaz...3,76710903.html

Pozazdrościć śniegu,co do kadry to nasza jest ok..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tutaj szok totalny. Olbrzymia kolejka do kolejki... Uzbroiliśmy się w cierpliwość i pokornie czekaliśmy. Nie było jednak najgorzej, staliśmy w kolejce godzinę... !!!

Witam A piechotą w butach narciarskich nawet, to jakieś 35 - 40 min do dołu Goryczkowej a jaki fajny spacer - polecam. Pozdrawiam i zazdroszczę wspaniałego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ponad tydzien w Utah (w tym 5 dni szkolenia z carvingsport). 4 metry sniegu. 7 dni tzw "lampa". Podnioslem swoje umiejetnosci. Nie bylo zle. Kilka fotek tutaj: http://fotoforum.gaz...3,76710938.html http://fotoforum.gaz...3,76710919.html http://fotoforum.gaz...3,76710903.html

cztalem twoj wyp w gazecie: jako ze tam sie nie odzywam to tutaj pare rzeczy fajnie ze tam trafiles: z tego co pisales wynika jednak ze ominales mojego faworyta: snowbird: doskonale zjazdy wzdluz tram......jak pojedziesz nast razem koniecznie zapicz takze the canyons to mus osobiscie nie dbam o deer valley i park city: za duzo glitz'u.................. a snieg w sumie prawie zawsze atki jka piszesz...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A piechotą w butach narciarskich nawet, to jakieś 35 - 40 min do dołu Goryczkowej a jaki fajny spacer - polecam. Pozdrawiam i zazdroszczę wspaniałego dnia.

W piątek finał mistrzostw Polski Family Cup w Kluszkowcach. Sobota "misja Kasprowy" czyli wyjscie na nogach z nartami i butami na plecach na szczyt Kasprowego :) okolo 3,5 godziny drogi, następnie zjechalismy raz Gąsiencową i raz Goryczkową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło się parę dni na KW z rewelacyjną pogodą. Zarówno na początku jazdy: http://img525.images...22490832xo6.jpg jak i pod koniec: http://img186.images...30473939tn4.jpg I jeszcze eksperyment z Gąsiennicową przez gogle :D : http://img245.images...19093107ca9.jpg Nowy wagonik zabiera z dołu ludzi szybciej (jak wyżej opisał Olencjusz) ale za to ciągle występują jakieś problemy techniczne i zdarza się, że nie kursuje mimo dobrej pogody. Ceny: 28 wjazd wagonem, jeden wjazd Gąsiennicową 65pkt, jeden Goryczkową 80pkt. 10pkt=1zł. Kaucja za kartę 15zł. Za punkty niewykorzystane kasa nie zwraca pieniędzy...:eek::confused::mad: Wyjeździć się w tym tygodniu można było do bólu i zjeżdżałem ze stoku "na ostatnich nogach". Wrażenia psuło tradycyjnie PKL. Firma ta ze swoim podejściem do klienta tkwi wciąż w PRLu. Ludzie korzystają z ich usług na KW bo tam nie ma konkurencji - i to jest smutna konieczność. Aha, i nie wiem co za kretyn (wybaczcie) wymyślił na górze automatyczne drzwi rozsuwane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatu nie było na Mosornym. Jeździłem codziennie od środy do dzisiaj. Ostatnie dwa dni z żoną, która bardzo chwaliła sobie jazdę w sobotę. Takiej dobrej jazdy dawno tu nie pamiętam, stok rano twardy, brak ludzi i tysiąc metrów na głową biały masyw Babiej. Należało zacząć od dziewiątej. Pierwsza jazda to pralka po ratraku, ale dwu trzech zjazdach, gdy mięśnie się rozgrzały, a śnieg zmrożony nieco puścił, to było to. Do dwunastej miało się te dziesięć, czy dwanaście zjazdów, bez zatrzymywania się. Potem już był śnieg rozmiękły, ale po gorszym jeździ się na wiosnę w znacznie wyższych górach. Najlepsza jazda dla mnie tej zimy. Tu i Koninkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku nadal się jeździ! Do około 11-tej dość twardo później puszcza i robi się miękawo ale jazda super! Mało ludzi więc i trasy nie rozjeżdżone za bardzo. Jeśli nie przyjdzie halny z deszczem a te dość wysokie temperatury się utrzymają, to myślę że na dwa tygodnie śniegu chyba jeszcze wystarczy. SZKODA że ten sezon taki krótki!!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana Kubínska hoµa ,generalnie jazda tylko powyżej 1000m na naturalnym śniegu ale całkiem przyzwoicie jak przy dodatnich temperaturach,sama trasa choć czynna tylko w połowie zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie chodzi o jej konfiguracje no i ta szerokość u nas niektóre wyciągi maja taką długość W drodze powrotnej obejżeliśmy ©portcentrum Luèivná gdzie trasa przy krzesełku (nieczynna) też wygląda zachęcająco no i koniec rzut oka na Vratną gdzie śnieg tylko sztuczny ale działają i za tydzień też chyba będą jeszcze warunki:) 1 i 2 Kubinska 3 Vratna 4 Luèivná

Załączone miniatury

  • kh1.jpg
  • kh2.jpg
  • vratna.jpg
  • lucina.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubińska Hola to miejsce na Słowacji, gdzie można sobie pojeździć dużo po puchu(jak jest dobra zima). Góra to rzeczywiście bardzo szerokie stoki i można prawie zawsze znaleść po opadach miejsce do założenia własnego śladu. Do samego dołu wyciągów jest z kolei 700 m deniwelacji na karwingowe, gigantowe wożenie się. Do górnych pom(poziom ok. 1000 m) prowadzi leśna droga. Dla amatorów silnych wrażeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Małe Ciche jazda wieczorna - warunki średnie, śniegu jeszcze troche jest ale mokry i ciężki, w dodatku troche pokropiło. Dzisiaj Kasprowy :) dokładnie tak jak opisali przedmówcy - czasami na chwilę pojawiały się chmury, ale generalnie słonecznie, warunki do południa super później słońce zrobiło swoje, ale można było się wyjeździć na maksa, co też uczyniliśmy :) Wyjazd mimo, że krótki, mogę zaliczyć do udanych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Rokytnicach, warunki bardzo dobre, choć po godz. 13.00 śnieg stawał się mokry (temp +10 na toku). Do wyciągów na Łysą Górę czekało się maksymalnie 5 minut, pozostałe wyciągi bez kolejek. Pogoda była ładna, świeciło słońce, świetnie spędzony dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend w Szczyrbskim Jeziorze, Sobota warunki świetne, pogoda taka sobie (przelotne opady deszczu i mgła) ludzi od 11 sporo (6min do kolejki). Niedziela pogoda lepsza, warunki również bardzo dobre, ludzi o dziwo dużo mniej. Śniegu wystarczająco do maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek Kuby - w Szczyrku można pojeździć spokojnie na Golgocie, na Julianach ale tam już trochę gorzej ze śniegiem i na Skrzycznym, tam również jeszcze przyzwoite warunki. Z rańca dość twardo więc przydają się podostrzone krawędzie ( dzisiaj rano było 0 stopni) puszcza w okolicy 10 -tej. Grubość pokrywy to średnio około 30-40 cm. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki z samego rana bardzo dobre, śnieg zmrożony, trasa dobrze przygotowana. Około południa zaczęło się już robić dość miękko, ale to jak najbardziej spodziewany efekt. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam to miejsce. Warto pojechać z samego rana bo wtedy warunki są bardzo dobre. Galeria: http://wojtek279.fot...umy/387609.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatni piątek byłem na Magurze Małastowskiej-tam jeszcze jest śnieg i co więcej spodziewałem się fatalnych warunków a tu niespodzianka trasa dosyć dobrze przygotowana- twardo ( brak muld no może poza odcinkiem przed samym wyciągiem). Na trasie kilka osób .Szkoda że wyciąg tylko do godz.18 (oczczędzają na oświetleniu?) oraz że od 11.03 wyciąg nieczynny- jeszcze można by pojeździć (zwłaszcza że na górze mróz i można by śnieżyć).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje o Szczyrku. Stok Mosornego jest zachodni. Są oczywiście zakusy na zrobienie wyciągu na Małą Babią. Jechaliśmy na jednym krzesełku rano z miejscowym człowiekiem doskonale zorientowanym w kulisach ośrodka, który jest poważnie zadłużony. Bez upadłości spółki nic tu się nie da zrobić. Można zrobić ciekawe trasy na przeciwnym stoku Mosornego Gronia(północny). Tu można by jeździć od początków grudnia do połowy kwietnia. Natomiast Małą Babią(gdzie są tereny prywatne poza parkiem) należy pozostawić w spokoju. Inaczej zadepczemy tą górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że mamy tak mało gór, że Mała Babia powinna być zagospodarowana. Tam mogłyby być naprawdę długie stoki z bardzo dobrymi warunkami. Nie uważam, że wyciąg narciarski może spowodować zadeptanie góry. Oczywiście ten wyciąg powinien być wyłączony latem, bo wtedy faktycznie byłby zagrożeniem dla środowiska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w niedzielę na Czarnej Górze .Czynne były tylko 3 wyciągi w tym przy wyciągu krzesełkowym.Warunki takie sobie na 3 +.Jazda dobra tylko z rana.potem stok rozjeżdżony. lód,i trochę kamieni wystających.Opis na stronie jest trochę przesadzony.Jedyny plus to ,że było mało ludzi. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 9 marca było jeszcze lepiej pogodowo i warunkowo niz 27 lutego (poprzednia relacja foto 3 strony wczesniej:P Ze strbskiego plesa 6 marca (bieluytkie niebo EXTRA warunki jakich w Polsce nie bylo w tym roku (na twardym 80 cm ubitym podlozy sztucznego sniegu, bylo ponad 40 cm naturalnego i w szczycie kolo 12 minus 1,9 stopnia:D ZERO muld mimo sporej ilosci ludzi. Ale to przy okazji. Na KW tlumek maly byl, niestety pare osob sie polamalo, w tym jeden z progow na gasienicowej spadl i sie bardzo polamal...:( Uwazac trzeba, mnie by Rozsjanin rozjechal z tylu co wystrezlil w powietrze i na Goryczkowej jak dlugi przelecial ponad 100 m(!) i tylko dzieki przytomnosci dodalem gazu na wprost uciekajac kijkowi co zobaczylem z tylu katem oka - jak zmierzal by mnie podciac... Porazka.. Naprawde nieodpowiedzialnych ludzi nie brakuje:( Kolejka dosc szybko wywozi:P ale co za tym idzie sporo ludzi nawet jezdzacych 2-3 raz plugiem mozna bylo zobaczyc..:( i co zakret bach, a takze takich co robili sobie zabawe z tego ze przy kazdym skrecie - buch twarza w snieg. KASK trza bedzie wkladac:( za to rekordowo udalo mi sie pojezdzic.. 11 gasienica i 9 goryczka wraz z 637 zdjeciami i 6 filmami:P Pozdrawiam Cd relacji prosze admina o polaczenie fotosow w calosc..(przydala by mi sie opcja do 2x tyle pikczerow w wiadomosci:P Pozdrawiam:) >> SPRZEDAM OKAZYJNIE Canona którym robię te zdjęcia:) stan idealny niecałe 2 lata;) <<<<<<

Załączone miniatury

  • Kasprowy_9MARCA2008 003.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 018.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 034.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 055.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 081.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 082.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 110.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 162.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 171.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 199.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 223.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 228.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 252.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 285.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 295.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 296.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 321.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 326.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 362.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 384.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 253.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 390.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 466.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 474.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 587.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 601.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 610.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 617.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 643.jpg
  • Kasprowy_9MARCA2008 105.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...