Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niedziela 6 .01 Góra Kamieńsk k/Bełchatowa ,czując pismo nosem byliśmy na miejscu przed dziewiątą, od razu w kapcie i do kasy. Wyciąg ruszył o 9 i jeszcze ludzi było mało, przygotowana była tylko trasa po prawej stronie wyciągu(patrząc z dołu), sniegu mało, widać że uskrobali go z innych tras i usypali na tej jednej, ale jeżdzić się dało. Jeżdzić się dało do ok 10. 30 pózniej przypędzlowało tyle naroda że trzeba było czekac w kolejce ok 25 minut , co przy czasie zjazdu ok 1 min dawało nieciekawe proporcje :( Z nudów w kolejce liczyliśmy ludzi i naliczyliśmy że do krzesełka czeka na raz ok 300 osób:confused: W końcu umęczeni staniem w kolejce (mam buty z flexem 110 które służą raczej do jazdy a nie do sterczenia w kłebiacym się tłumie ) po 12 poddaliśmy się . Generalnie gdyby nie mała ilość sniegu mogło by być fajnie ,na tym substytucie gór w srodku Polski. Żeby zadowolić taką ilość narciarzy musiałby być jeszcze jeden wyciąg krzesełkowy Poza tym wszystko ok ,apre ski, wyporzyczalnie sprzetu, hotel na miejscu, prawie jak w górach:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj 3 dni Pilsko. Sob, niedz-wiatr, slonce, niedz - snieg, warunki dost (miejscmi kamienie, lod i ...szyszki) na Kopcu dobre. Niespodzianka - brak kolejek (wiatr wystraszyl?) Poniedzialek - po niedzielnych opadach (5-10cm) warunki dobre, malo ludzi, rano slonce, osniezone swierki - bajka..:) Sumujac - calkiem mily wypad - najezdzony do bolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek i wtorek byłem w Spindleruv Mlyn i jeździłem na Svaty Petrze. Warunki śniegowe bardzo dobre: całkiem dużo śniegu na trasach i poza (po około 0,5 metra), a w poniedziałek po południu i wieczorem jeszcze spadł świeży. Szkoda tylko że Czesi odpuścili ratrakowanie w nocy z poniedziałku na wtorek. Jeździłem na niebieskiej 2 i czerwonych 1 i 3, na których po południu robiły się już całkiem spore muldy (mniej na czerwonych gdzie było znacznie mniej osóB). Koledzy jeździli też po czarno-czerwonej 4 ale warunki, szczególnie na czarnej części były podobno dość trudne (choć w weekend był Puchar Świata kobiet). Widziałem także narciarzy i snowboardzistów pomykających w puchu pod gondolą (nawet kilkuletnie dzieci z mamami:confused:) Pierwszy raz byłem w tym miejscu i bardzo mi się podobało i jeszcze tam się na pewno wybiorę! Przy okazji chciałbym się podzielić "ku przestrodze" dwoma doświadczeniami z tego wypadu: 1. uwaga na sprzedających w barach chcą sobie "dorobić" w nieładny sposób: wydają resztę do niższego nominału banknotu niż się dało: raz niestety dałem się naciąć i czekolada zamiast 40 koron kosztowała mnie 340 bo wydali mi jak do 200 a nie do 500, które dałem :mad:. Dałem się zrobić bo nie byłem do końca pewny jaki banknot położyłem i dopiero się upewniłem po odejściu od baru... Później już byłem bardziej ostrożny i udało mi się ustrzec przed kolejną taką próbą (probowali tym razem wydać mi do 100 a nie do 200). Nie wiem skąd takie podejście do klientów, gdyż wszystko inne ze strony obsługi było OK. I niestety nie można tego wytłumaczyć zmęczeniem sprzedających (obie sytuacje były do południa :confused:) 2. ubezpieczajcie się! niestety jeden z nas miał bardzo poważny wypadek na stoku (wybicie barku ze złamaniem) i musiał skorzystać z pomocy medycznej. Jej koszt (zwiezienie skuterem, pomoc lekarska z nastawieniem barku w pełnej narkozie) była wyceniona przez Czechów na 27.000 koron (jakieś 4.000 zł). Na szczęście byliśmy ubezpieczeni w PZU, które wzięło na siebie pokrycie strat. Dla informacji i porównania podaję że łączny koszt ubezpieczenia 11 osób na 2 dni to było ledwie 236 zł (ubezpieczenie grupowe)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis od 9-14-tej jak w temacie. Warunki super,ok 11-tej slonce robilo swoje ale ogolnie bylo ok. I ta cena 35 zl za jazde od 9-14-tej:) Ludzi malo,zero stania w kolejce do kolejki:D Ok 16-tej zaliczylem jeszcze pare zjazdow na Nowej Osadzie- stok przygotowany b.dobrze choc bylo troche muld. Dzien bardzo udany:) Jutro powtorka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach jazd wieczornych odwiedziliśmy Jurgów który wygląda b.obiecująco. Niestety temp. -10 i dujący mocno wiatr dosyć szybko nas przegoniły. Sama tras jest równa, może niezbyt szeroko, równomiernie nachylona, dobrze przygotowana. Ciekawostką jest dla mnie rzeczywista długość tej trasy i jej trudność - temat przewijał się już na forum. Co innego jest napisane na stronie, co innego pokazane na tablicach pod stokiem :) IMO trasa jest na pograniczu mocnej niebieskiej i lekkiej czerwonej. Duży atut to w miarę równomierne nachylenie. Ciekawe jak będzie po uruchomieniu krzesła i zwiększeniu "zaludnienia" się stoku - może zrobić się druga Kotelnica :( Na razie jest OK.

Czy oby na pewno w Jurgowie jest wąsko? Może trafiłeś na czas kiedy były organizowane zawody i część trasy była odgrodzona na użytek zawodów? Zawody odbywały się w dniach 05-06 stycznia 2008. Dla wyciągu krzesełkowego będzie nowa trasa a raczej 2 trasy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś (10.01) odwiedziłem Czantorię. W niższych partiach, poza trasą śniegu dosłownie brak. Na trasie warunki dobre z miejscowymi przetarciami. Tylko dzięki małej ilości ludzi trasa nie była bardzo rozjeżdżona przy tej temperaturze. Zajęte było tylko co 10-te krzesełko - kolejka nie jeździła nawet na pełnej prędkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee no wąsko nie jest, może tylko niezbyt szeroko :) Taka ocena to rzecz względna, podlegająca dyskusji. Mnie się podobało. Co do krzesła, to ze schematu tras wynika, że przynajmniej część narciarzy z krzesła przekieruje się na trasę nr.1 tym bardziej, że dochodzić ma do niej trasa zielona. Czemu ta trasa określona jest jako zielona ? Czy nie lepiej byłoby oznaczyć ją jako zieloną kawałkiem a dalej a jako niebieską/czerwoną ?

Z tego co pamiętam to przy stoku pisze, że przy krześle (a raczej od niego) są jakieś 2 trasy o stopniu trudności czerwony/niebieski. Od razu zastrzegam, że mogę się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dzisiaj w Karlikowie. Warunki w miarę dobre. Sporo przetarć, ale spokojnie dało się zjechać na sam dół bez uszkodzenia sprzętu. Na początku (o 9.00) stok twardy, oblodzony, później się trochę poprawiły warunki. Ogólnie, byłem nastawiony bardzo pesymistycznie - sądziłem, że dzisiaj nie pojeżdżę w ogóle. Ale było fajnie. Który ośrodek moglibyście polecić, żebym jutro mógł sobie zrobić wypad? Co myślicie o Magurze lub Weremieniu ? Był tam ktoś dzisiaj? Jakie warunki? Proszę o pomoc! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...