Skocz do zawartości

Byłeś ostatnio na nartach - pochwal się.


spyder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

niezła akcja szkoda słów w sumie z Krakowa nie miałeś tak daleko :) co mają powiedzić np ci z Wawy bo pewnie jacyś zapaleńcy pojechali :D swoją drogą można przenocować i spróbować jutro :)

ano pojechali :D otrzymalem wiadomosc od nich o zepsutej linie dzis w ciagu dnia. Nie narzekali nawet zbytnio, poszli pojezdzic na Harende ;-) w ub. weekend mialem wiecej szczescia bo goryczkowa dzialala bez zarzutu w sob. i niedz. Niemniej dzis tez bym sie wkurzyl... mam nadzieje, ze po 16.12 nie bedzie już takich hec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu miałem podobne (choć nie aż tak) doświadczenia na SZYMOSZKOWEJ. Wyjechaliśmy z Warszawy w piątek wieczorem po pracy. Do Zakopanego dojechaliśmy po 1 AM. Rano ok. godz. 9:30 byliśmy już na stoku, zwarci i gotowi do jazdy. Okazało się, że wyciąg mały (450m) działa, ale duży (okk 1850m) jeszcze nie. Dlaczego jeszcze nie? - nie wiadomo? Po co ma działać w sobotę od rana dla narciarzy, którzy przejechali pół Polski, skoro można go otworzyć później (?!?) Na „szczęście” były to moje pierwsze kroki na nartach w tym sezonie, a do tego jechałem ze swoją dziewczyną, która miała stawiać pierwsze kroki na nartach w życiu, więc pierwsze 2 godziny spędziliśmy na małym stoku. Ja rozjeżdżałem się i oswajałem z nowymi nartami, ona uczyła się jeździć pługiem  Duży wyciąg otworzyli po południu w sobotę. Wyciąg działał również w Niedzielę przez cały dzień. Ponieważ warunki były niezłe (nienajgorsze) postanowiliśmy zostać do poniedziałku. Zapytałem, więc obsługę czy wyciągi będą działały „jutro” (tj. w poniedziałek)? Oczywiście otrzymałem twierdzącą odpowiedź! „TAK, JUTRO OD RANA WSZYSTKIE (2) WYCIĄGI BĘDĄ DZIAŁAŁY”. Postanowiliśmy przedłużyć sobie weekend i pojeździć jeszcze w poniedziałek. W poniedziałek pojawiamy się na stoku ok. 9:30 w widzimy, że wyciąg nie dział[email protected]#$% Pytam Pani w kasie, co się dzieje i kiedy otworzą duży wyciąg? Jako odpowiedź otrzymuję „Dziś wyciąg nie będzie działał z powodu silnego wiatru” Rozglądam się wokoło…. cisza jak makiem zasiał… wiatru nie ma! Myślę sobie, podejdę do obsługi i zapytam na miejscu. Widzę, że obsługa myje krzesełka KARCHEREM… - Panowie, kiedy otwieracie górę? - Dziś nie otwieramy – odpowiedział pan z bordą - A to dlaczego? Wczoraj mówiliście, że otworzycie…? - A BO TAK! …bo nie ma śniegu… Ręce mi opadły…… Komentarz do mojej opowieści zostawiam Wam…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .... już to pisałem kilka razy na forum, omijam Zakopane szerokim łukiem właśnie z powodu nieprawdopodobnej pazerności - nie chodzi nawet o ceny ale o brak cywilizowanej oferty. Nietety jedyna taka góra w Polsce przyciąga ..... Pilsko jest prawie jak Kasprowy :) Wczoraj byłem w Bialce Tatrzańskiej, stok jaki jest każdy wie w sam raz aby żona rozjeździła się na nowych nartach --- imponujące jest natężenie infrastruktury na km^2 -> 4 nowoczesne krzesła, 2 tależyki, nowy orczyk prawie gotowy do ruchu (podobno fajna trasa), dziki tłum armatek, miła obsługa, restauracje, duży parking, toalety, można płacić kartami kredytowymi itd. No coż zakopiańczyczy róbcie tak dalej -- Słowacy i choćby mieszkańcy Białki zacierają ręce. Zostaną wam niedlugo bandy zapitych ruskich, którzy ciągle wierzą że Zakopane to "kurort".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, korespondencja z zakopanego, dzis bylem na Kasprowym, warunki obledne!! bezchmurne niebo, poza trasami kilkadziesiąt cm puchu, zjezdzalem wielokrotnie z pośredniego i do świńskiego kotła. gąsienicową puszczają dopiero jutro lub pojutrze (odbiór techniczny), ale ludzi bardzo mało cały dzień jazda na goryczkowej bez żadnych kolejek. zamierzam śmigac na kasprusiu do końca tygodnia, puchu starczy jeszcze na długo, bo tak jak pisałem wyżej, ludzi bardzo mało :)

A jak się dostajesz na górę ? Z buta na Goryczkową czy NOWYM wagonikiem ? Jeżeli wjeżdzasz to czy dużo ludzi w Kuźnicach jest rano ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Szczyrku zaliczyłem powtórnie Juliany i tak jak pisałem wcześniej uruchomiono Golgotę:rolleyes: Na julianach śniegu dużo, praktycznie bez przetarć i większego lodu;) Golgota z rańca niezła ale od 11-tej już bardzo dużo lodu (nie ostrzyłem nart) i grud lodowych po ratraku:( w dolnym jej odcinku sporo lużno "latających" kamieni:eek: Cały czas jednak dośnieżają i myślę że z dnia na dzień powinno być lepiej;):) Koniecznie jednak na tą górkę trzeba naostrzyć krawędzie:) Ogólnie nie było źle;) jak na tą ilość śniegu:cool: Kolejki praktycznie zerowe!!!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, korespondencja z zakopanego, dzis bylem na Kasprowym, warunki obledne!! bezchmurne niebo, poza trasami kilkadziesiąt cm puchu, zjezdzalem wielokrotnie z pośredniego i do świńskiego kotła. gąsienicową puszczają dopiero jutro lub pojutrze (odbiór techniczny), ale ludzi bardzo mało cały dzień jazda na goryczkowej bez żadnych kolejek. zamierzam śmigac na kasprusiu do końca tygodnia, puchu starczy jeszcze na długo, bo tak jak pisałem wyżej, ludzi bardzo mało :)

a jak z kolejkami?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem w niedzielę z Civetty (Włochy, Dolomity). Otwartych tras 20 Km:( na 80 mozliwych. Praktycznie sprowadzało się to do 5 tras (1 czarna, 2 czerwone i 2 niebieskie) oraz 4 dojazdówek (między Alleghe a Zoldo). :(To co działało - było przygotowane rewelacyjnie, ale po 3 dniach zaczęły się traski trochę nudzić, a smętnym wzrokiem oglądaliśmy jeszcze nie goowe inne fajne trasy (przygotowywali je na "Normalnych" klientów, nie Polaków na okres od 20 grudnia.). Sam ośrodek rewelacyjny, widoki fajne, trasy potencjalnie super, ale nie na początku grudnia. Rada - Jeśli narty w grudniu we Włoszech, to tylko w ośrodkach powyżej 2000m (no. Cervinia - Zermat, Bormio itp.) Mietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z kolejkami?:)

Kolejek brak :) dzis na Kasprowym trzeci dzień pod rząd bezchmurnego nieba, puchu poza trasami i luzów na wyciągach i trasach - rewelacja!! jedyny mankament - karnety zakupione na goryczkowej nie dzialaja na gasienicowej i na odwrot. spinaja jeszcze system informatyczny. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Właśnie wróciłem ze Stożka w Wiśle. Warunki do godziny 12 dobre choć troszkę lodu było, kamieni mało. Gorsza sytuacja na trasie niebieskiej i czarnej tam juz grudy, kamienie. Straszna mgła przez cały dzień, mimo to zaliczam ten wyjazd do najlepszych w tym sezonie! Pozdrawiam!

Załączone miniatury

  • Zdjcie007.jpg
  • Zdjcie014.jpg
  • Zdjcie012.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ruszył wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne w Szczyrku:D:) Można jeździć Skrzyczne - Jaworzyna ( FIS , Damska i Ondraszek ) Warunki naprawdę dobre;) Niestety wyciąg orczykowy z "Dolin" na Skrzyczne nadal nieczynny. Oczywiście brak jakichkolwiek kolejek:rolleyes: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki powiedzcie mi do której jeździ Biały Krzyż??? Jutro po pracy chciałbym się wybrać z moją love na naukę śmigania, a nie wiem czy jest sens... POZDRAWIAM!!! Tam jest chyba z tego co pamiętam oświetlone... http://gory-swietokrzyskie.strefa.pl/


W zależności ile jest chętnych do jazdy. Do 19 30 - 20 myślę że będzie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olencjusz - dzisiaj byłem przejazdem przez "Biały Krzyż" około 13-tej, bardzo mało ludzi i nie wiem czy na popołudniową i wieczorną jazdę będą chętni. Jeśli będą, to pewnikiem będą jeździć do późnej nocy. Jeśli poszukasz na forum, znajdziesz jakieś aktualne telefony do właścicieli. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Dachstein West: 2 m. naturalnego śniegu - duże możliwości jazdy pozatrasowej; Wszystkie trasy otwarte i "dopieszczane" w ciągu dnia ratrakami; Trochę szkółek narciarskich i Czechów (Są nawet Informatory i ulotki po czesku). Zero Polaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...