Skocz do zawartości

Carvingi i wąska ścieżka/muldy


ppski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Mazby, tu bardziej chodziło o "technikę carvingową", a mniej o rodzaj narty. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem. Co do reszty pełna zgoda, chociaż...

... odpowiedz jest w tekście. Technika carvingową jedziesz po twardym. W terenie nie masz twardego więc nie jedziesz tehcniką carvingową.

...nie sztuka się zsunąć, sztuka skręcać ;)

I tu się mylisz... zsunąć się też sztuka. A dokładniej... wszystkie techniki oporowe (christiannie) to zsuwanie. jeśli chcesz dostosować technikę do warunków to zmieniasz jazdę krawędziową na oporową i przedłużasz fazę skrętu do ...zsuwania. jeśli chcesz koniecznie zjechać na krawędziach, bo musisz carvem, to miej świadomość, że podczas jazdy krawędziowej kontrola prędkości polega na podjeździe pod stok, co na szerokości 2m jest raczej mało wykonalne. Niestety mylnie się interpretuje jazdę carvingową jako samodzielną i niezależna technikę. Podcza zawodów carvingowych możesz wejść w fazę oporową i nie zostajesz zdyskwalifikowany. Prawda jest taka, że jazda na nartach polega na wykorzystywaniu całego wachlarza technik. problem, żeby mieć ten wachlarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mogę tylko wyrazić swoje zdanie, więc je wyrażę..... Przyjęło się nazywać nartą carvingowa wynalazek rzucony na rynku nascie lat temu. Tak naprawdę to tylko nazwa komercyjna, by popchnąć sprzedaż towaru. W rzeczywistości nie ma typowych nart carvingowych, tourowych , powderowych itd. Tak naprawdę konstrukcja danej narty wychodzi naprzeciw jej zastosowaniu, a przede wszystkim naprzeciw oczekiwaniom klienta. Utarło się, że narty tourowe to takie co mają dziurkę... a tak naprawdę to są narty lżejsze, przez to mniej wytrzymałe. mają inną elastyczność. kiedyś miały narzuconą szerokość i brak taliowania , ale tak nie jest o czy świadczą taliowane foki. Zaś narty powderowe to tylko szerokie łopaty.... nie tylko. Powdery mają znowu inną elastyczność a czasem nawet są wygięte do góry jakby były kompletnie zużyte, szerokość też oczywiście. narty zwane "carvingowymi" są taliowane. Ale do jakiej wartości? Od ilu R- już nie uznamy je za carvingi a zaczną być ołówki????? Najwięcej zabawy jest z myleniem freeridu z freestylem. Tu już ludzie się gubią kompletnie. Jako, ze wiązania tourowe są z opcją ruchomej piety , tak stają się delikatniejsze i nie nadają się do bardzo silnych przeciążeń podczas jazdy extremalnej w żlebach, czyli freeridu. Ciężkie wiązania upodabniają je do narty akrobacyjnej i mylą z freestylem. jeszcze dochodzi duża szerokość pod stopą, mylona ze zwiększeniem noszenia w puchu, a w rzeczywistości chodzi o oddalenie krawędzi od buta by przy dużym nachyleniu but nie podbił krawędzi powodując BuMMMMM. Uprzedzę ewentualne ataki, że bredzę i już się zgadzam, że jakoś musimy je odróżniać w sklepie. Niech tak będzie. Ale twierdzenie, że czegoś się nie da bo to nie ta narta.... tu osobiście nie widzę racji. Reasumując- kto chce uparcie klasyfikować narty nazwami komercyjnymi a nie ich właściwościami, będzie wpadał ciągle...w muldy... (to te dołki nie górki!) mam oczywiście kilka kompletów nart, bo lubię sobie ułatwiać życie, ale sugeruję więcej uwagi skupić na umiejętnościach a mniej na szacie graficznej sprzętu. pozdro mazby

Użytkownik Mazby edytował ten post 22 luty 2013 - 16:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...