Skocz do zawartości

HELP, Firearrow 74 N Expert 2S XBi CT, SL R, EDT, FISCHER C-LINE wrdc, VolklSpeedwall


EFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy ktoś COŚ konkretnego z PRAKTYCZNEJ jazdy na nartach (swoje wrażenia z jazdy w różnych warunkach: beton, ciapa, głównie czy nurkują na miększym śniegu - oczywiście od pozycji 2 w dół...) może powiedzieć o nartach: 1. NORDICA Firearrow 74 N Expert 2S XBi CT 2. NORDICA DOBERMANN SL R EVO CT 3. DOBERMANN Spitfire EDT XBI CT 4. DOBERMANN Spitfire PRO XBI CT 5. RC4 WORLDCUP SC C-LINE RACETRACK TUNE.IT 6. FISCHER RC4 WORLDCUP SC PRO RACETRACK 7. VOLKL RACETIGER SPEEDWALL SL Pierwsze to widać zupełnie inna bajka niż pozostałe, ale zależy mi na opiniach praktycznych. zaznaczam że nie chodzi mi o teorię i wnioski wyciągane z parametrów technicznych ;) Będę wdzięczny za wszelkie konkrety :) Najmilej :D by było gdyby ktoś mógł porównać 5,6 chyba najbardziej popularne (też 7) z deskami z 2,3,4 ... pozdrawiam :)

Użytkownik EFIX edytował ten post 21 styczeń 2013 - 21:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nordice dobermann spitfire (białego- to był jakby najniższy model) o długości 170 cm, przy normalnej jeździe bez wysiłkowa, łatwa w prowadzeniu, aby jechać na niej bardziej "sportowo" trzeba się porządnie przyłożyć ale narta to lubi, trzyma bardzo dobrze, najlepiej jeździ średnimi skrętami ale jest też stabilna w długim, bardzo krótko też się da ale wymaga to techniki i siły. Mam jeszcze 2 znajomych co mają takiego samego dobermanna opinie są bardzo zbliżone do mojej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś jeździł na FIRE ARROW'ach ??? please...:D Czy nie trzymają na twardym? Słyszałem taka opinię... na ile prawdziwą?

Jeżdziłem i posiadam ,ale nordice fire arrow 80 pro,to troszkę inna narta,ale... na twardym,czy miękkim narta znakomita. Kilka osób miało okazję jeżdzić ostatnio na nich i to potwierdziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem i posiadam ,ale nordice fire arrow 80 pro,to troszkę inna narta,ale... na twardym,czy miękkim narta znakomita. Kilka osób miało okazję jeżdzić ostatnio na nich i to potwierdziły.

Potwierdzam - posiadam taką sama w długości 180 cm. Do tego jest bardzo przyjazna, można na niej poszaleć i pozbijać baki tudzież "spychać śnieg ". Absolutnie niemecząca narta na cały dzień gdy potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ta usztywniona edt trzyma na twardym na pewno nieco lepiej, ja jednak mam 72 kg bez kurtki ;) i butów, a szukam raczej na gorsze warunki nie sztruksowe nieco poza-trasowe głównie na ciapę, ale też muldy. Jedynie się obawiam o to że jak rano będzie bardzo twardo, to czy ta wersja bez edt da radę:) To może być jedyna potencjalna wada. Z drugiej strony z EDT jak się zachowuje w ciapie? Na tyłach da się na niej jeździć czy będzie nurkować... Na beton trzeba wybrać jedna z pozostałych.... aczkolwiek taka uniwersalna na każde warunki wg mnie to fischer sc, na betonie daje rade cały dzień, o ile jest zaostrzona:) Teraz niestety już nie będzie narty do wszystkiego, choć producenci zachwalają rożne dziwolongowe czasem systemy:P Pozdrawiam i dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ta usztywniona edt trzyma na twardym na pewno nieco lepiej, ja jednak mam 72 kg bez kurtki ;) i butów, a szukam raczej na gorsze warunki nie sztruksowe nieco poza-trasowe głównie na ciapę, ale też muldy. Jedynie się obawiam o to że jak rano będzie bardzo twardo, to czy ta wersja bez edt da radę:) To może być jedyna potencjalna wada. Z drugiej strony z EDT jak się zachowuje w ciapie? Na tyłach da się na niej jeździć czy będzie nurkować... Na beton trzeba wybrać jedna z pozostałych.... aczkolwiek taka uniwersalna na każde warunki wg mnie to fischer sc, na betonie daje rade cały dzień, o ile jest zaostrzona:) Teraz niestety już nie będzie narty do wszystkiego, choć producenci zachwalają rożne dziwolongowe czasem systemy:P Pozdrawiam i dziękuję:)

Stereotypy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...