Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

droga do Włoch ( dolomity )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#81 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2028 postów
  • Na forum od: 11.2007
1161
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 07 marzec 2019 - 18:33

Hej, jadę za tydzień, gdzie można elektronicznie kupić przejazd przez Brenner? Można poprosić jakiś link

Możesz płacić kartą lub gotówką na bramce, opcji przedpłaty chyba brak. Można wiedzieć dlaczego chcesz zapłacić awansem?

Witam,

za tydzień wyruszam do Predazzo. Co mi poradzicie. Bo patrzę na prognoże pogody na przełęcz Brenner i ma padać śnieg. Trochę się przeraziłem po obejrzeniu filmiku disaster winter storm brenne rna YT. 

dobrze by było, żeby się płynnie jechało. Bo z Gda}ska chcę jechać na Monachium i dalej prosto czyli prez breen. Monachium chciałem łyknąć koło 5 rano i tu pytanie. Czy jechać, czy pojechać z noclegiem przez Czechy bo taką opcje też rozważam i wtedy wjechać do Włoch ale inna drogą niz Brenner. Możecie coś zasugerować. 

Dzięki i pozdrawiam

Moim zdaniem "opcja niemiecka" jest najwygodniejsza. W marcu nie powinno już być pogodowego amargedonu. Jazda inną trasą niż z Brenner do Ora będzie męcząca i potrwa dłużej.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#82 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
  • Na forum od: 01.2006
52
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 07 marzec 2019 - 19:56

Ja do Włoch jadę przez Niemcy do Innsbrucka i potem zjeżdżam z autostrady na drogę 182 i jadę wzdłuż autostrady do przełęczy i dawnego przejścia (są tam teraz sklepy min z odzieżą) i potem na autostradę we Włoszech. Jak nie ma korków na Brenner to jest to opcja dłuższa jak są korki to można oglądać stojące samochody. Jest to przejazd drogą dość kręta i miejscami stromą. Mi przejazd z Insbrucka do granicy zajmuje około 40-50 minut.

#83 Olo1602

Olo1602

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 01.2014
3
  • Kobysewo

Napisano 11 marzec 2019 - 11:22

Ja do Włoch jadę przez Niemcy do Innsbrucka i potem zjeżdżam z autostrady na drogę 182 i jadę wzdłuż autostrady do przełęczy i dawnego przejścia (są tam teraz sklepy min z odzieżą) i potem na autostradę we Włoszech. Jak nie ma korków na Brenner to jest to opcja dłuższa jak są korki to można oglądać stojące samochody. Jest to przejazd drogą dość kręta i miejscami stromą. Mi przejazd z Insbrucka do granicy zajmuje około 40-50 minut.

Patrzę na tą trasę i warte rozważenia. Idzie równolegle. Ale na końcu i tak dojeżdżamy do przełęczy brenner tak? bo innaczej chyba nie przejadę, prawda?

#84 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 11 marzec 2019 - 12:32

Patrzę na tą trasę i warte rozważenia. Idzie równolegle. Ale na końcu i tak dojeżdżamy do przełęczy brenner tak? bo innaczej chyba nie przejadę, prawda?

W końcu znajdujesz się na przełęczy i potem masz możliwość wjazdu na autostradę już we Włoszech gdzieś z 3 km za granicą. Plus jest taki że omijasz autostradę Brenner czyli jak jest duży ruch to nie czekasz na bramkach i nie płacisz dodatkowo za ten odcinek (coś około 10 euro) można też na przejściu zaplanować przerwę jest tam kilka restauracji i pizzerii no i warto przed granicą czyli jeszcze w Austrii zatankować (po drodze są chyba 3 stacje benzynowe) bo ceny niższe niż we Włoszech

#85 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
  • Na forum od: 02.2018
183
  • Umiejętności: 3
  • Okolice stolicy

Napisano 12 listopad 2019 - 22:43

Pytanie do praktyków - z Mazowsza do Aprica lepiej przez Czechy czy Niemcy? Czasowo GM pokazuje około 30 minut na plus dla czeskiej wersji i kilometrowo 89 mniej ale dochodzi winieta, więc tu się  równoważy właściwie sprawa. Pozostaje zatem tylko kwestia, która opcja wygodniejsza?  

Narciarsko jestem na etapie świadomej niekompetencji.

#86 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 187 postów
  • Na forum od: 04.2010
74
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 12 listopad 2019 - 22:59

Pytanie do praktyków - z Mazowsza do Aprica lepiej przez Czechy czy Niemcy? Czasowo GM pokazuje około 30 minut na plus dla czeskiej wersji i kilometrowo 89 mniej ale dochodzi winieta, więc tu się  równoważy właściwie sprawa. Pozostaje zatem tylko kwestia, która opcja wygodniejsza?  

ON - Niemcy/bez wiekszej róznicy, PB/LPG - Czechy

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#87 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 212 postów
  • Na forum od: 11.2016
104
  • Śląsk

Napisano 13 listopad 2019 - 08:59

a kiedy jedziesz?

#88 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 679 postów
  • Na forum od: 01.2008
645
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 13 listopad 2019 - 09:30

Najlepiej samolotem do Bergamo a stamtąd są transfery. Cenowo może wyjść nawet taniej niż samochodem .

A jeżeli już samochodem to na pewno nie warto jechać od strony Val di Sole - droga od zjazdu autostrady przez Tonale/ Temu jest dosyć upierdliwa.

Zdecydowanie najwygodniej Niemcy / Lichtenstein / Szwajcaria i wjazd od Tirano.  Bernina jest z reguły otwarta. W Szwajcarii nie trzeba kupować winiety bo droga obok autostrady jest naprawdę bardzo dobra a dopuszczalna prędkość podobna :-D

Na GM należy patrzyć w momencie wyjazdu - roboty drogowe mogą wiele zmienić. A sama Aprica .. świetne miejce. Byłem tam co prawda tylko raz ale jadłem najlepszy makaron z grzybami w życiu :-D .   O tutaj :-)   https://goo.gl/maps/xk2dLNNbhi3ekKbJA

• Gabrik podziękował za tę wiadomość

#89 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
183
  • Okolice stolicy

Napisano 13 listopad 2019 - 10:50

a kiedy jedziesz?

17 stycznia, VW T5.

#90 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 212 postów
  • Na forum od: 11.2016
104
  • Śląsk

Napisano 13 listopad 2019 - 11:05

17 stycznia, VW T5.

to raczej nie powinno być gigantycznych zatorów od strony Monachium, choć ja wybrałbym jazdę przez Czechy

#91 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
183
  • Okolice stolicy

Napisano 13 listopad 2019 - 11:37

Najlepiej samolotem do Bergamo a stamtąd są transfery. Cenowo może wyjść nawet taniej niż samochodem .
A jeżeli już samochodem to na pewno nie warto jechać od strony Val di Sole - droga od zjazdu autostrady przez Tonale/ Temu jest dosyć upierdliwa.

Zdecydowanie najwygodniej Niemcy / Lichtenstein / Szwajcaria i wjazd od Tirano. Bernina jest z reguły otwarta. W Szwajcarii nie trzeba kupować winiety bo droga obok autostrady jest naprawdę bardzo dobra a dopuszczalna prędkość podobna :-D

Na GM należy patrzyć w momencie wyjazdu - roboty drogowe mogą wiele zmienić. A sama Aprica .. świetne miejce. Byłem tam co prawda tylko raz ale jadłem najlepszy makaron z grzybami w życiu :-D . O tutaj :-) https://goo.gl/maps/xk2dLNNbhi3ekKbJA

Samolotem odpada - nie cierpię tego środka komunikacji, autem uwielbiam. Jedziemy dodatkowo w kilka osób budzikiem.

Trasę przez Lichtenstein pokazuje obecnie GM jako najszybszą tylko myślałem,że tam więcej opłat ale sprawdzę temat.

#92 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 679 postów
645
  • Warszawa

Napisano 13 listopad 2019 - 11:42

Samolotem odpada - nie cierpię tego środka komunikacji, autem uwielbiam. Jedziemy dodatkowo w kilka osób budzikiem.

Trasę przez Lichtenstein pokazuje obecnie GM jako najszybszą tylko myślałem,że tam więcej opłat ale sprawdzę temat.

Opłata jest jedna. Chyba 160 pln za roczna winietę w Szwajcarii. Bezpłatna droga obok autostrady jest jednak niemal takiej samej długościć i jest b.dobrej jakości.

#93 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 13 listopad 2019 - 12:07

Ale można też przez Ga-Pa i potem do Szwajcarii drogą 27 i 29 i jedziesz bez winiety. Jechałem tak w zeszłym roku na początku grudnia z tym, że odbijałem w kierunku Livigno przez tunel żeby trafić do Bormio. W połowie stycznia nie powinno być jakiś wielkich korków koło Monachium.

#94 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
183
  • Okolice stolicy

Napisano 13 listopad 2019 - 16:54

Ale można też przez Ga-Pa i potem do Szwajcarii drogą 27 i 29 i jedziesz bez winiety. Jechałem tak w zeszłym roku na początku grudnia z tym, że odbijałem w kierunku Livigno przez tunel żeby trafić do Bormio. W połowie stycznia nie powinno być jakiś wielkich korków koło Monachium.

Pewnie pisałeś o tym https://www.google.c...d46.1539586!3e0

ale czy faktycznie to jest mniej górska trasa niż odcinek od Mezzocorona?? Bo nie chcę zamieniać siekierki na kijek :).

#95 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 679 postów
645
  • Warszawa

Napisano 13 listopad 2019 - 17:02

No przez Ga-Pa to jak najbardziej górska :-)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

#96 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
183
  • Okolice stolicy

Napisano 07 grudzień 2019 - 22:26

Dopinam temat, co powiecie z doświadczenia na ten wariant drogowy ( Landecker tunnel zaliczam w tym wariancie) ?

https://www.google.c...d46.1539586!3e0

#97 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 08 grudzień 2019 - 08:31

Dopinam temat, co powiecie z doświadczenia na ten wariant drogowy ( Landecker tunnel zaliczam w tym wariancie) ?

Nie zaliczasz. Na tunel jest zjazd w miejscowości Zernez na drogę 28

#98 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 440 postów
183
  • Okolice stolicy

Napisano 08 grudzień 2019 - 10:32

Nie zaliczasz. Na tunel jest zjazd w miejscowości Zernez na drogę 28

Ale na zjeździe z A12 (Rifenal) na 180 tu chyba jedzie się tunelem do rzeki Inn? (Wynika mi, że jedzie się "pod ośrodkiem narciarskim" Venet) 

#99 brachol

brachol

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 232 postów
52
  • Poznań

Napisano 08 grudzień 2019 - 10:43

Ale na zjeździe z A12 (Rifenal) na 180 tu chyba jedzie się tunelem do rzeki Inn? (Wynika mi, że jedzie się "pod ośrodkiem narciarskim" Venet) 

Tutaj jedzie się przez tunel, ale nie ma dodatkowych opłat tylko winieta na autostradę która i tak musisz kupić na A 12

• Gabrik podziękował za tę wiadomość

#100 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1372 postów
  • Na forum od: 09.2014
1102
  • Kraków / Białystok

Napisano 08 grudzień 2019 - 11:38

Kiedy się tam wybierasz?