Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

lpg po drodze w Alpy

austria lpg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 lachim

lachim

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2010
2

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:29

Moi mili.

Jak w temacie. Rzecz idzie o tankowanie lpg. Sporo się nakombinowałem niż znalazłem stacje z lpg. Bak gazu wystarczał mi na 300km, więc musiałem tak szukać aby
jak najmniej jechać na PB. Silnik 2,8 litra robi swoje:)
Problem LPG dotyczy głównie Austrii. W CZ problem dużo mniejszy.

Może się komuś przyda.
Obierając trasę Chałupki-Mikulov-Salzburg, tankowałem jak poniżej.

1. Polska,możliwie blisko granicy, dowolnie wybrana stacja. Z racji zamieszkania wybrałem Jastrzębie Zdrój
2. Mikulov, stacja Shell po lewej wjężdząjąc do miasta(Shell po prawej nie ma LPG)
3.Austria , autostrada A1, Stacja Paliw Agip+ Autogrill, zjazd na Ybss, setny kilometr(słupek) austostrady. Według mojej wiedzy to jedyna stacja po drodze do Salzburga, do której nie trzeba zjeżdżać do miasteczka. WAŻNE. Stacja jest po lewej tronie A1 jadąc do Salzburga, więc trzeba ślimakiem wjechać pod A1

Oczywiście nie uniknąłem benzyny. 60 l PB poszło przez komin:)

dodatkowe info o stacjach LPG
http://www.mylpg.eu/
  • Friski podziękował za tę wiadomość

#2 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 728 postów
  • Na forum od: 10.2007
378
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 15 styczeń 2014 - 14:01

Moje trzy grosze:

• Mikulov jak wyżej tylko czasem tam mają braki albo późno w nocy im się nie chce i wieszają karteczkę "no lpg", -
  • przed Mikulovem (jadąc z Brna) jest jeszcze stacja Benzin z LPG ale nieczynna w nocy,
  • nieco dalej w Austrii zatankować można na Shellu (24h) w Schrick - zaraz jak zaczyna się autostrada A5 należy zjechać na Schrick, na rondzie które jest tuż przy autostradzie kierujemy się nie na centrum tylko na stację którą powinno być widać z ronda (chyba że gęsta mgła), cena 0,829 EUR (4.01.2014),
  • w Niemczech na autostradzie A8 mniej więcej w połowie drogi między Bad Reichenhall a Rosenheim (jeszcze przed Chiemsee) znajduje się stacja Esso Hochfelln Nord, adaptery (końcówki) wypożyczają w kasie w zastaw za dowód osobisty, cena 0,869 EUR (4.01.2014); po drugiej stronie autostrady na stacji Agip (Hochfelln Sud) gazu brak ale można zjechać pierwszym zjazdem, zawrócić i zrobić pętelkę - nie nadkłada się wielu kilometrów,
  • jadąc do Val di Sole można zatankować gaz na Esso w Taio.

Edit 2016:

• Czechy Mikulov taniej i szybciej tankowac na Benzinie tuz przed Mikulovem (jadac od Brna)
  • Austria A1zjazd Pöchlarn
  • Austria A10 niedaleko za Salzburgiem  zjazd Puch/Urstein (gaz w przyzwoitej jak na Austrie cenie)

PS jak wykazalo doswiadczenie nawet z zepsutym komputerem i spalaniem 25 l/100 da sie przejechac cala droge Slask-Salzburgerland na autogazie :)