Skocz do zawartości

Czy ktoś zna te buty?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam pytanko odnośnie butów dalbello krypton cross.mam te buty dwa lata i mam trochę problamów z utrzymaniem w nich prawidłowej pozycji.a ściśliej,mocno muszę się koncantrować żeby ciśnąć na jęzory,nie jest to takie naturalne jak w innych butach.przeczytałem że jest to but do freeridu,jeden z najlepszych,czy może to mieć znaczenie przy jazdach po zwykłych trasach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki mam normalne z językiem,but jest bardzo twardy to mi akurat pasuje.Ale tak jak napisałeś wydaje mi się że jest za mało pochylony do przodu,a przez to że jest twardy nawet przy bardzo mocnym nacisku na języki nie ugnie się nawet na milimetr.Jeśli jade na praktycznie lużnych górnych klamrach to wtedy mam wrażenie że jezdzi się lepiej.Do regulacji do przodu jest taki klinik wkładany pod piętkę,jest teraz założony.Dlatego pytałem czy może buty do freeridu nie mają innej budowy,są np.bardziej proste i trochę wyższe.Kiedyś jezdziłem kilka lat w starych butach takich zapinanych na jedną klamrę z tyłu tamte przy nacisku bardzo ładnie pracowały do przodu.Może w twardym bucie takim jak ten tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej ten but jest zbyt twardy stad problem z jego praca. Jak jeździsz, gdzie, ile ważysz.

a co to ma do rzeczy????? but wymaga dopasowania i tyle - w drastycznych przypadkach podcina sie troche cholewke z przodu, poza tym powinna byc regulacja przod/tyl… PS OldSnowJunky - bede w fernie na pocz lutego i w Jackson pocz marca jakas szansa na wspolne walenie w drzewa????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzg, jesli but nie ma regulacji pochylenia przód - tył, musisz trochę poeksperymentować. Umieść pomiędzy skorupą a kapciem paski karimaty w górno-tylnej :) części buta. Trzeba je przykleić np. butaprenem, ale nie do skorupy tylko do kapcia (bo odczynniki zawarte w kleju mogą choć nie muszą uszkodzić skorupę). To powinno pomóc. Tadek PS. A w pudełku od butów nie ma przypadkiem klinów do umieszczenia z tyłu skorupy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeden klinik,który jest teraz założony.Ale ustawienie do przodu niewiele się zmieniło.Sprawdze ten patent z karimatą.Dzienki za podpowiedz.Pozd. Regulacji nie ma,tylko był jeden klin który jest teraz zalożony,ale ustawienie niewiele się zmieniło.Sprawdzę to co napisał Tadeusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam kilka fotek: Flex buta zalezy od jezyka. Jesli strzalka pokazuje w ta strone to jest medium stiff IMG_5778.JPG Jesli w ta IMG_5783.JPG , to jest twardy co jest malo prawdopodobne bo w cross zazwyczaj jest medium. Mozesz zamowic sredni od reprezentanta dalbello albo bezposrednio z dalbello.it za niewielka oplata. (Ja dostalem za darmo). Sztywnosc buta dodatkowo reguluje sie polokragla wkladka, ktora przesuwasz wewnatrz skorupy buta jak na obrazkuIMG_5784.JPG : najtwardszy w pozycji wysokiej, sredni w niskiej, bez wkladki miekki. Sprawdz czy twoj taka posiada. Kliny regulujace pochylenie buta powinny byc dwa o ile sie nie myle: 4 i 8. Jesli takich nie masz to skontaktuj sie z dalbello. Wazne jest zeby numer na klinie zgadzal sie z tym na wkladce w bucie jesli taka uzywasz. IMG_5786.JPG Mam nadzieje, ze cosz tego Ci pomoze. Pozdro.

Użytkownik oldsnowjunky edytował ten post 20 styczeń 2013 - 22:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienki za tak dokładny opis.Umnie wygląda to tak,strzałke na języku mam ustawioną na B.W tym kwadraciku mam symbol AI nie wiem czy to znaczenie.Wkładki do regulacji nie ma wcale,a klin z tyłu buta jest założony,miałem tylko jeden.Jest to model czarna skorupa i żółte klamry ale to chyba nie ma znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...