Skocz do zawartości

Prędkośc na stoku...


ski_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witjacie, jestem ciekaw czy lubicie szybka jazdę. Ja jestem jej wielbicielem, nie lubie jezdzic wolno, a najgorsze według mnie jest odpychanie sie kijkami w polowie stoku --> tragedia. Pewnie myslicie, ze jezeli lubie szybka jazde to jestem niebezpieczny dla innych, ale to jest bład. Stawiam bezpieczenstwo swoje i innych ponad zabawe na sniegu. Kieruje do Was to pytanie. Czy lubicie szybko, ale zarazem bezpiecznie jezdzic po stokach? Czy wolicie jazde od lewej do prawej krawedzi stoku? Nie chodzi mi o jazde na tzw kreche, ale szybkie i fajne zjezdzanie. Fachowo to sie chyba nazywa smig :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ładnych kilka lat temu miałem "frytki" salomona 200cm. Doskonale sprawdzały się w szybkiej gigantowej jeździe. Obecnie w funie i slalomie jeżdżę wolniej ale wydaje mi się całkiem dynamicznie. Nierzadko czekam aż przejedzie trochę innych narciarzy aby choć z połowę długości stoku mieć dla siebie i czuć przy tym psychiczny komfort swobody. Nie lubię natomiast narciarzy za plecami i jeżdżąc fun a nie mając pewności luzu na stoku zawsze przed wykonaniem właściwego skrętu patrzę w tył do góry. Każdy narciarz na pewnym etapie własnych doświadczeń eksperynentuje z prędkością. Najlepiej idzie to jednak osobom jeżdżącym na nartach już od przedszkola. Pozdro.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też szybko jeżdże ale troche cięzko z tym na polskich stokach i trzeba czekac az przejadą ludzie i dopiero wtedy wystartowac bo nie skupie się na technice jak nie wiem czy ktos do mnie z tylu nie wjedzie jak robie długi skret pozdro

Racja.Raz gość mi normalnie wjechałby jakbym się nie obejrzał do tyłu.:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witjacie, jestem ciekaw czy lubicie szybka jazdę. Uwielbiam. A czy sa predkosciomierze? Jak by to opatentowac? Pojutrze odpalamy, zeby pojezdzic - szybko tez.

Nie ale można zmierzyc prędkość za pomocą GPS. Mam nawigację z GPS ale obliczenia na krętej trasie mogą być kłopotliwe (np Czyrna-Solisko) dochodzi tu też pewne opóźnienie między aktualną pozycją a pozycja wyświetlana na nawigatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svenson powiedziales prawde niema nic lepszego tylko czy to mozliwe chyba nie.Ja smigam szybko nawet bardzo a skrety to juz w zaleznosci od szerokosci i przygotowania stoku i tylko robie slalom pomiedzy ludzmi a raczej ci zamna mnie niedoganiaja pozdro

Wczoraj miałem na GG opis "to było mistyczne doznanie...wręcz ekstaza...my i grawitacja..." Moje marzenie się ziściło!!! :D Pojechałem ze znajomymi na narty, poprosiłem o wcześniejszy wyjazd bo lubię równy (nie rozjeżdżony) stok. Otwierają oficjalnie o 9:00, a my byliśmy przed 8:30. Gość z obsługi sam zapytał czy chcemy wcześniej zacząć jazdę, :D odpowiedź była oczywista. O 8:30 było nas wszystkich na stoku 5 osób, a o 9:30 było 8 osób. Idealne warunki!!!! Twardy zratrakowany śnieg, cały stok dla nas, całkiem niezła pogoda, myślałem że śnie!!! Dopiero po 10:00 zrobiła się kolejka przed bramkami, a po 11:00 włączyli drugi orczyk i jazda polegała na omijaniu, celowaniu, hamowaniu, uważaniu, przewidywaniu, ......porażka. POZDRAWIAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem na GG opis "to było mistyczne doznanie...wręcz ekstaza...my i grawitacja..." Moje marzenie się ziściło!!! :D Pojechałem ze znajomymi na narty, poprosiłem o wcześniejszy wyjazd bo lubię równy (nie rozjeżdżony) stok. Otwierają oficjalnie o 9:00, a my byliśmy przed 8:30. Gość z obsługi sam zapytał czy chcemy wcześniej zacząć jazdę, :D odpowiedź była oczywista. O 8:30 było nas wszystkich na stoku 5 osób, a o 9:30 było 8 osób. Idealne warunki!!!! Twardy zratrakowany śnieg, cały stok dla nas, całkiem niezła pogoda, myślałem że śnie!!! Dopiero po 10:00 zrobiła się kolejka przed bramkami, a po 11:00 włączyli drugi orczyk i jazda polegała na omijaniu, celowaniu, hamowaniu, uważaniu, przewidywaniu, ......porażka. POZDRAWIAM!!!

Na Stożku to normalka. Wyciąg rusza o 8:00 ( choć ostatnio miał 15 min. poślizgu ) Trasa super przygotowana i brak ludzi. Nie wiedziałem że na innych stokach taka sytuacja to cud nad cudami !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Jozio - Ty to jedziesz jak dobrze pamietam do Berger Alm to tam nie ma takich miejsc pomiarowych, ale ja jadę w styczniu do Włoch i jak doczytałem sie w necie to będę mógł się pomierzyć w zjeździe lub w takiej rynnie zjadowej jak na zdjęciu poniżej (to jest printscreen z interaktywnej mapki z netu) - tam w zakładce info podają rekord na poziomie 119 km/h jak będzie w rzeczywistości to Ci napisze po powrocie ... Kolega kiedyś mierzył na takim fajnym GPS'e i było Ok. Pozdrowienia

Załączone miniatury

  • bez tytułu.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej GPS-em,a jest to fajne urzadzenie,ktore nie tylko pokazuje predkosc srednia,chwilowa,maxymalna(moja max na VR w Oscadnicy na czarnej na Lalikach to 101 km/h)a rowniez wysokosc npm na jakiej sie obecnie znajduje,nawet nachylenie stoku,"prawdziwy"czas jazdy na nartach (nie liczac postojow,wjazdow kolejka i stania w kolejkach czy wolnych dojazdow do wyciagow przez caly dzien nie wychodzi wiecej niz 2-3 godziny - tak dla ciekawosci)Urzadzenie to przydaje sie rowniez do innych sportow - np.windsurfing ,rower czy zwykle bieganie,a mozna je wyrwac juz za 600 zl (Garmin Forerunner 201)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna metoda to posiadać odpowiedni zegarek treningowy dla narciarzy. Zasada pomiaru szybkosci jest prosta: Zegarek zawsze informuje nas o wysokości n.p.m na jakiej sie znajdujemy + oblicza czas kiedy "obniżamy się" zjeżdzając. Efekt podaje szybkość z jaką jedziemy lub przejechaliśmy dany dystans. A wszystko dzieki modyfikacji podanego wcześniej wzoru fiz. odpowiednio zastosowanego w takich zegarkach :D . Z stron ktore znalazłem to np. tu mozna znależć opis takiego urządzenia :), zegarki mają wielere różnych funkcji przydatnych w treningu np. pomiar tętna, temperatury itp. warto powiększyć sobie obrazek :D : http://www.xtremewat...m/suunto_s6.htm http://www.xtremewat...nto_altimax.htm http://www.ciclosport.de/ - niestety niewiem jak dokładny jest pomiar szybkości, ale z tego co słyszałem pomiar np. tętna jest idealny . pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zaczne od tego ze chce przywitac wszystkich forumowiczów :) jako ze to mój pierwszy post. Moim zdaniem najlepszym sposobem pomiaru prędkości jest GPS małe wygodne i dokładne :) sam używam zegarka timex speed+distance z gps i chwale ten gadżet przydaje sie na stoku na wodzie, rowerku i nawet w samochodzie :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej gps-em ja 2 sezony temu mierzylem sobie taka predkosc na Palenicy i uzyskaelm 117km na godzine, napewno dalo by sei wiecej tylko stok raczej malo nadaje sie do tego typu prob gdyz jest na nim pare zakretow i malo miejsca do hamowania.a pozatym juz byl srodek marca i niezbyt szybki snieg. no i narty tez niezbyt nadawaly sie do takich prob gdzy jechalem na nartach fischer RC4 wc rc o dlugosci 170. wiec troszke bojno bylo ale wrazenia niezapomniane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS daje dosc duze przeklamania na krotkich odcinkach (kilka, kilkanscie kilometrow)... Osobiscie nie mialem z tym sprzetem nic do czynienia jesli chodzi o pomiar predkosci ale wystarczy wejsc na pierwsze lepsze forum samochodowe o tematyce streetracingu i tam poczytac... Poprostu nawet "samochodziarze" pomiar predkosci z GPS traktuja z przymruzeniem oka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...