Skocz do zawartości

Kontrola szybkości na stokach narciarskich


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

;) Rok 2018 Najnowszy projekt autorstwa ministerstwa transportu, ministerstwa sportu, oraz ministra finansów określający zasady przeprowadzenia kontroli szybkości, oraz egzekwowania kar za jej przekraczanie na stokach narciarskich. W najszybszych odcinkach nartostrad maja zostać ustawione ograniczenia szybkości i rejestratory połączone z systemem obsługującym karnety. Przy przekroczeniu szybkości zostanie sczytany karnet i na bramce otrzymamy od policjanta/strażnika miejskiego urocze pozdrowienie na blankiecie z odpowiednia kwotą do uregulowania. To wszystko oczywiście ku poprawie bezpieczeństwa na stokach :P:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) W najszybszych odcinkach nartostrad...

A ile my takich mamy? Tyle co autostrad? A może jeszcze bramki poustawiają i będą dodatkowe opłaty za jazdę nartostradą. Dla biedniejszych zostanie wąska ścieżynka na pół ratraka szerokości. No bo off-piste w zasadzie też nie można, bo jak nie park to rezerwat. Narciarstwo się upowszechnia i do tego 2018r to może na polskich stokach będzie taki tłok jak w biedronce przed świętami, wtedy pomiary szybkości niepotrzebne. Hehe, wjeżdżasz na szczyt i od razu stajesz w kolejce do wyciągu...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czysty carving potrzebuje predkosci no ale praktyka carvingu czyli jazdy na krawędzi tobie raczej nie jest obca wiec myslalem ze zakumasz o co mi chodzi ;) Pozdrawiam serdecznie

Czysty carving wcale nie potrzbuje predkości (z praktyki) tak jak odpowiedni smig w odpowiednim wykonaniu może byc ewlocją , której pare pierwszych skrętów oglądasz na górze a później tylko niknący kształt - chocbys jechał najczytszym carvingiem. Własnie wczoraj sie o tym przekonałem po raz kolejny. :) Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...się zastanawiam kiedy, ktoś wpadnie na pomysł, by takowe urządzenie było obowiązkowo montowanie, na trasie; salon -kuchnia ... wszak zbyt powolna reakcja na 'kochanie przyjdź, byś mi pomógł przy ... ' również może być penalizowana, czyż nie ? :)

Jakbyś stał w kuchni i czekał w gotowości to nie było by problemu ;) :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwadniacie taki śliczny watek, a co jak wizja stanie się faktem? Właśnie oglądam program "Na żywo" z Panem ministrem transportu niejakim Nowakiem. Żenada, ten człowiek nie ma pojęcia o tym co mówi. Winny jest tylko kierowca, brak dróg i ich fatalna jakość to PRYSZCZ. Jestem za karaniem łamiących przepisy, ale stwórzmy realne warunki ku temu, żeby nie prowokować ich do tego. Więcej dobrych szybkich dróg, a wtedy łatwiej, przyjemniej i bezstresowo dojedziemy na ulubione narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to śmierdzi kolejnym narzędziem do zbijania kasy. Nie ma to nic wspólnego z "normami" i "regulacjami" bo jak można wyregulować prędkość zjazdu nartostradą. Przecież osoby jeżdżące powiedzmy na 7-8 w skali forum mogaą jechać całkiem bezpiecznie przy danej prędkości, która dla osobnika powiedzmy z umiejętnościami takie jak moje czyli ok 4-5 będzie wskazywać na jazdę brawurową. Politycy poprostu zamiast oszczędzać na swoich wydatkach wolą dopierdzielic szaremu obywatelowi zwiększając wpływy do budżetu Co do przepisów i regulacji proszę nie dawać przykładów z odniesieniem do jazdy autem czy motocyklem (że też są lepsi i gorsi kierowcy a przepisy takie same - sam jeżdżę autem i motocyklem to wiem jak to jest) bo to jednak całkiem inna piłka. pozdr

Użytkownik Sylvek edytował ten post 21 styczeń 2013 - 00:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo jak można wyregulować prędkość zjazdu nartostradą. Przecież osoby jeżdżące powiedzmy na 7-8 w skali forum mogaą jechać całkiem bezpiecznie przy danej prędkości, która dla osobnika powiedzmy z umiejętnościami takie jak moje czyli ok 4-5 będzie wskazywać na jazdę brawurową.

Można to zrobic tak samo jak z ograniczeniami drogowymi... Tam tez ustawia sie je pod tych słabszych i tłumaczenie, że ja jezdżę lepiej, gdyz jestem "miszczem" nic nie zmieni... Lecz jeśli ktokolwiek wpadnie na taki pomysł i go zrealizuje to będe miał kolejny powód aby bojkotowac polskie stoki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobic tak samo jak z ograniczeniami drogowymi... Tam tez ustawia sie je pod tych słabszych.

Jak widzę nawet rozsądni ludzie traktują to jak oczywistośc....:eek: a przeciez liczba na znaku oznacza MAKSYMALNĄ dozwoloną predkość z nie bezwzględnie wymaganą..... jeśli jedziesz 60 letnim P50 czy pustym TIRem nalezy dostosować się do mozliwości pojazdu a nie liczyć że ktos pomyśłał za nas stawiając odpowiedni znak a przy okazji dezorganizując ruch setek(tysięcy) innych kierowców... Pozdrawiam miło Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to śmierdzi kolejnym narzędziem do zbijania kasy. Nie ma to nic wspólnego z "normami" i "regulacjami" bo jak można wyregulować prędkość zjazdu nartostradą. Przecież osoby jeżdżące powiedzmy na 7-8 w skali forum mogaą jechać całkiem bezpiecznie przy danej prędkości, która dla osobnika powiedzmy z umiejętnościami takie jak moje czyli ok 4-5 będzie wskazywać na jazdę brawurową. Politycy poprostu zamiast oszczędzać na swoich wydatkach wolą dopierdzielic szaremu obywatelowi zwiększając wpływy do budżetu Co do przepisów i regulacji proszę nie dawać przykładów z odniesieniem do jazdy autem czy motocyklem (że też są lepsi i gorsi kierowcy a przepisy takie same - sam jeżdżę autem i motocyklem to wiem jak to jest) bo to jednak całkiem inna piłka. pozdr

Z tą oceną umiejętności to bym nie przesadzał, bo ktoś zgłosi poprawkę do projektu że można by wprowadzić "prawo jazdy" narciarskie z 10 stopniową skalą...i najpierw pomiar prędkości, potem "wylegitymowanie" i ewentualna decyzja o mandacie...no i wreszcie można ustawić się do 30 min kolejki by kolejny raz zaszaleć na naszej 900m nartostradzie ;) A tak poważnie to odnosząc się do jazdy autem ;).....tak jak na drodze po prostu trzeba zachować rozsądek... bo można i mieć umiejętności narciarskie na "1' a jak się wpada z dużą prędkością w tłum ludzi to jest to brawura, a można mieć umiejętności na 2 a może być pusty stok, dobrze wyratrakowany i można sobie pojeździć na krechę ;) I kolejne odniesienie do jazdy samochodem ;)...popieram wcześniejsze opinie nie oczekujmy cudów od kierowców (narciarzy) jak mamy takie drogi(nartostrady) jakie mamy....zamiast wydawać kasę na jakieś "fotoradary" może powinniśmy zadbać o ich stan co znacznie zwiększy bezpieczeństwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

.........I kolejne odniesienie do jazdy samochodem ;)...popieram wcześniejsze opinie nie oczekujmy cudów od kierowców (narciarzy) jak mamy takie drogi(nartostrady) jakie mamy....zamiast wydawać kasę na jakieś "fotoradary" może powinniśmy zadbać o ich stan co znacznie zwiększy bezpieczeństwo...

Drogi tak jak nartostrady nie mają nic do rzeczy w kwestii tego czy ktoś jest dobrym kierowcą czy nie. Wręcz przeciwnie. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...