Skocz do zawartości

Niedziela: Hochzillertal czy Mayrhofen?


globtroter.org

Rekomendowane odpowiedzi

W ktorym z tych osrodkow w niedziele moze byc mniej ludzi?

Pytanie, w którą niedzielę - jeśli w najbliższą to raczej nie powinno być tłumów nigdzie. W sobotę pewnie wyjadą Rosjanie i ew. inni wschodni sąsiedzi po swoich świętach, powinno być być ponad 2 tygodnie spokoju, aż do lutego. Jeśli koniecznie miałbym wybrać - to stawiał bym na Hochzillertal, a zwłaszcza część Hochfügen; ale w Mayrhofen też jest się gdzie schować - w np. w rejonie Eggalm chyba nigdy nie ma tłumów - połączone narciarsko - ale na uboczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz byłem w Mayrhofen, nie pamiętam który to był dzień, ale tak wielkich kolejek jak tam, to nie widziałem jeszcze nigdzie w Alpach, pewnie trafiłem na jakiś okres, w którym pół Europy ma ferie czy coś ;)

Byłem już 4 razy w Mayrhofen w różnych terminach (od stycznia po kwiecień) i wniosek jeden: skoro widziałeś wielkie kolejki to znaczy, że za późno wstałeś :) . Kolejki na Penken tworzą się bowiem tylko w dwóch miejscach - po godz. 9:00 przy dolnej stacji Penkenbahn w centrum miasteczka i przez cały dzień na 8 osobowym "transferowym" krześle Tappenalm. Jeśli wstaniesz rano i przed 9:00 wbijesz się do Penkenbahn a potem od razu odbijesz na Eggalm lub Horberg to zapewniam Cię że kolejek nie uświadczysz. Zresztą zawsze w odwodzie pozostaje Ahorn ze swoją przepiękną trasą o 1300 m przewyższeniu (zdarzało mi się jechać w 5 osób w gondoli która zabiera 160...). W Kaltenbach (Hochzillertal/Hochfugen) zazwyczaj mimo wszystko jest luźnej niż na Penken, choć dłuższe kolejki do Sonnenjeta też się zdarzały. Na miejcu autora rzuciłbym po prostu monetą :D Oby tylko takie problemy mieć w życiu... ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, na 8osobowym były straszne tłumy. pewnie i późno wtedy byliśmy ale wydaje mi się, że nie później niż o 10:30. a byliśmy tam, bo karnet na całą dolinę zobowiązuje i trzeba było przejechać się słynna Harakiri. nie udało nam się niestety objeździć wszystkich tras bo uciekliśmy do Kaltenbachu ;) ale na pewno odwiedzę jeszcze Zillertal i dokładniej objeżdżę wszystkie ośrodki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...