Skocz do zawartości

narty w turcji 3 styczen


gardenia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to pozdrawiam z turcji w 2014 roku,

snieg,slonce,i blisko 3 godziny lotu,busem 30 minut do hotelu,

szukam chetnych na ponowny wyjazd  w koncu lutego 

o ile ceny beda mile kieszeni

 

Napisz coś więcej bo temat NARTY i TURCJA to dla mnie jakaś abstrakcja :)

 

Koniec lutego to nawet by mi pasowało ale:

- jakie tam są górki?

- ile łącznie trzeba liczyć za taki wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej bo temat NARTY i TURCJA to dla mnie jakaś abstrakcja :)

 

Koniec lutego to nawet by mi pasowało ale:

- jakie tam są górki?

- ile łącznie trzeba liczyć za taki wyjazd?

dla mnie tez abstrakcja do zeszlego roku

zobacz erzurum narty

inny swiat niz alpy,ceny sa dla niewolnikow z polski do przyjecia

normalne wyciagi,gory 3020 ,swietne zaplecze,

doskonaly dojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez abstrakcja do zeszlego roku

zobacz erzurum narty

inny swiat niz alpy,ceny sa dla niewolnikow z polski do przyjecia

normalne wyciagi,gory 3020 ,swietne zaplecze,

doskonaly dojazd

 

Za chiny tureckie nie mogę nigdzie znaleźć cen skipassów.

Rejon wygląda fajnie, duzo tras i to dość długich, widze, że grudzien to jeszcze brak sniegu ,styczen - różnie.

Ale ile za skipassy - nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album:

w palandoken,sa kamienie( karnet 35 ltr na dzien podrozalo o 5 ltr od zeszlego roku)

narty niestety dostaja i to niezle

wyciagi przy hotelach polan i xanadu sa super nasniezone przygotowane perfekcyjnie

w osrodku kanakli jakos tak sie pisze dojazd 25 ltr,plus karnet 25 ltr,i i jest pieknie tanio ceny ponizej polskich o 50%

ale malo sniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lutego ceny będą najwyższe (bo ferie mazowieckie).
Najtaniej można upolować wyjazd za 800 zł (za dedemam ski lodge), lub polan - za 1000 zł (przed feriami). Takie ceny są (czasami) na dzień przed wyjazdem. Można jednak się nie doczekać! W ferie mazowieckie ceny te mogą wynosić x2 lub jeszcze więcej. Bardziej opłacalny (mimo że droższy) jest hotel Polan lub droższy Xanadu. Oba te hotele mają wyciągi w cenie! I jest możliwość jazdy nocnej na Xanadu (dla gości z Polana za opłatą). Z pozostałych hoteli ta opcja jest możliwa do realizacji tylko taksówką (bo wyciąg łącznik działa do 16). I najważniejsze w Palan i Xanadu są praktycznie niezależne od pogody (gondole wyłączane są podczas wiatru) i moją więcej śniegu na stokach.
Górki są porządne pow. 3000 m przypominające wyglądem Tybet (całkiem niepodobne do Alp). Trasy są dość długie, podobno najdłuższa 12 km (trudno to zmierzyć) ale czynne jest tylko/zazwyczaj 2/3 dolnej części tej trasy)
Byłem tam w zeszłym roku i chciałbym to powtórzyć 

 

to jest niestety nie do przewidzenia jaka bedzie cena

jestem teraz tutaj teraz zwiedzam te hotele

i to jest kwestia sniegu

dla poczatkujacych bedzie zawsze ok,bo nasniezaja i to wystarczy

do nauki i milej jazdy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wadą wyjazdu do Erzurum (główną) jest duża wrażliwość ośrodka Palandoken na braki w opadach śniegu. Niby w żadnym ośrodku narciarskim EU nie ma dobrych warunków, jak nie ma śniegu, ale w Europie dużo lepiej sobie radzą w przypadku jego braku (wykorzystując to co jest, dośnieżając kiedy się da dla zabezpieczenia ewentualnych przsyszłych niedoborów, czy umiejętnie gospodarując zapasami śniegu). W Turcji tak dobrze nie ma. Zazwyczaj opady są tam duże i Turcy dużo bardziej polegają na naturze, a jak przyjdą chude w śnieg zimy to okazuje się że najlepiej mają się Austriacy z hotelu Xanadu (własne zbiorniki wodne, własny system naśnieżania). Na pozostałych trasach można porysować narty a właściwie to nie sposób ich nieporysować.   

Drugą wadą jest brak wspólnego karnetu. Dwa wyciągi Xanadu mają oddzielny karnet niż trzy wyciągi hotelu Polat a jeszcze inny karnet jest na Palandoken (gdzie są najdłuższe trasy i najwięcej wyciągów) a czwarty karnet to Konakli. W tym roku ośrodki te miały być połączone jednym karnetem ale jak widać nic z tego nie wyszło.

Trzecia wada to wrażliwość ośrodka Palandoken na wiatr. Gondole przestają chodzić i działa w najlepszym wypadku tylko połowa ośrodka.

Czwarta wada to nienajnowsze (przynajmniej część) wyciągi i system czytników. Kto jednak zadowolony jest ze stanu wyciągów w Polsce to i w Turcji będzie zadowolony.


Zalety to dużo słońca, orientalne klimaty, długie, piękne trasy od bardzo trudnych długich czarnych do jeszcze dłuższych łatwych, znakomity śnieg który nigdy się nie zbryla (niemożliwe jest np. ulepienie bałwana) , komfortowe hotele z basenami, wszystkie przy wyciągach i niska cena wyjazdu. Na trasach nie ma prawie nikogo, żadnych kolejek do wyciągów, czy kasy. Wyjazd niemęczący (bo samolotem) a transfer krótki bo z lotniska widać stoki. Po nartach czekają sauny, baseny, podwieczorki z kawą po turecku, bary (hotelowe) z alkoholami (itp.) a dla tych którzy nie mogą rozstać się z cywilizacją (w zasięgu spaceru) galeria handlowa w europejskim stylu.

Ale niech każdy sam sobie oceni czy warto wybrać się do Turcji na narty. Dla tych co mieszkają blisko Austrii i dla których najważniejsze są perfekcyjnie przygotowane trasy, pewnie nie warto. Dla mieszkańców północnych rejonów kraju (co muszą się tłuc 20+ godzin autem) wyjazd może być atrakcyjny. 

tak to wyglada jak napisales,

konakli ma inny karenet ale tez to jest wyjazd 30 minut za 25 ltr +karnet za 25 ltr

a cena herbaty w tym osrodku to 1ltr wiec ponizej polskich cen i to znacznie

no szkoda ze xsanadu i polat nie maja wspolnego karnetu,

a narty niestety prawie zawsze beda porysowane,jak jest malo sniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jesli sa chetni na narty w turcji to moze sie zorganizujmy,

musi byc parzyscie 2 osoby na pokoj,

wylot z wawy lub katowic,tu ceny sa ok!

zapraszam na liste,termin zobaczymy jak bedzie tanio....to lecimy

decyzja zapada w czwartek,a wylot jest w piatek skoro swit trzeba byc gotowym dolary kupione,tylko na wyciagi w palandoken sa potrzebne 

okolo 60-70 zet na dzien,ale nie codzienie, bo sa hotelowe w cenie wyjazdu,wiec 50 $ wystarczy na poczatek,bankomat w miescie,taxi do miasta w dwie strony40-50 ltr kebab prawdziwy turecki 3 ltr! 

1ltr= 1,45zet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ale masz wszystko w cenie,z przelotem samolotem 3 godzinki i jestes w gorach :D

,a jeszcze z pol godziny z lotniska do hotelu,

basen,sauna pomysl ,ile zaplacisz  powiedzmy w alpach!!!za podobne 

2200 + skipas daje 2800 zł a za tyle to nie ma większego problemu żeby polecieć w alpy. Nie będę miał śniadania i kolacji w cenie ale warunków na stoku raczej nie ma co porównywać.

Turcja jest jak najbardziej ok ale na lasta za 1200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2200 + skipas daje 2800 zł a za tyle to nie ma większego problemu żeby polecieć w alpy. Nie będę miał śniadania i kolacji w cenie ale warunków na stoku raczej nie ma co porównywać.

Turcja jest jak najbardziej ok ale na lasta za 1200 :)

19 grudzien 2014 czyli w piatek jedno miejsce do turcji na lasta za 2000,00zet hotel xanadu,

http://www.traveliad...Snow_White.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...