Skocz do zawartości

Prośba o radę a wyborze nart Voelkl.


Eclipse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem po urlopie na nartach i po wszystkich kłopotach z wypożyczeniem sensownych nart w stoku postanowiłem zakupić dla siebie i żony nowe narty. W trakcie nauki miałem możliowść korzystania z narat Voelkl-a i generalnie przypadły mi do gustu. Pierwsze ślizgi to Voelkl Sensor 6.9 i był całkiem OK ale tutaj było bez szaleństw pod okiem instruktora, a koleny to Voelkl RTM 74 - te narty już super co zjazd to szlo lepiej :) Na sam koniec dostaly mi się Atomic R11 i to była kompletna porażka. Po tych wszystkich doświadczeniach rozważam zakup jednego z tych modeli: Voelkl RTM 75IS - 120/75/105 max długość 173 Voelkl Sensor 3 - 119/72/102 max długość 168 Narty są zbudowane o te same technologie, zbliżone taliowanie, i w dotyku o podobnej sztywności, istotna różnica to maksymalna długość nart, co może mieć znaczenie gdyż obie narty mają tip rocker. Moje dane: 1. M 2. wiek 42 3. Waga 84 4. Wzrost 184 5. Jak długo jeździsz na nartach ? - Tydzień :) 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? po intensywnym treninigu z instruktorem 4/5 7. Jakie masz buty ? Atomic Howx 80 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Jazda rekreacyjna dla przyjemności - średnia prędkość na stoku 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? za mało znam tras 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? turystycznie, 12 13. Możliwości finansowe powiedzmy ok 1500 -2000zł Dodatkowo proszę o info jakie narty Voelkl były by odpowiednie dla kobiety - tutaj coś z serii ESSENZA. parametry żony: wiek 40 wzrost 164 waga 58 flex 60 reszta danych jak u mnie. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - Tydzień :)

...rozumiem że, żona również , tak ? zacznijcie od butów .... wygodne , firma nieważna Twoje flex 90-100 żony z flex ok 70 narty na ten sezon z wypożyczalni .... jak co nieco więcej będziesz mógł wpisac o preferencjach własnych , co do nart .... wówczas kup natomiast jak juz sie uprzesz to .... nie bierz niczego z rockerem - ta łatwość o której, pisałeś wyżej w przypadku uczącego się , jest po prostu niewskazana szukajcie nart o długości ok. -10 cm w stosunku do wzrostu z R w granicach 14-17 m dla żony oczywiście z grupy dla Pań .... dla Ciebie przedział nart 'do wszystkiego' jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozumiem że, żona również , tak ? zacznijcie od butów .... wygodne , firma nieważna Twoje flex 90-100 żony z flex ok 70 narty na ten sezon z wypożyczalni .... jak co nieco więcej będziesz mógł wpisac o preferencjach własnych , co do nart .... wówczas kup natomiast jak juz sie uprzesz to .... nie bierz niczego z rockerem - ta łatwość o której, pisałeś wyżej w przypadku uczącego się , jest po prostu niewskazana szukajcie nart o długości ok. -10 cm w stosunku do wzrostu z R w granicach 14-17 m dla żony oczywiście z grupy dla Pań .... dla Ciebie przedział nart 'do wszystkiego' jarek :)

Jarek - na jakiej podstawie piszesz, ze nic z rocker'em?? akurat Volkl ma gradacje rockera i wiele modeli jest oferowanych z minimalnym rocker'em wiec nie mac w glowach Eclipse - bierz te RTM i koniec buty, oczywiscie, to inna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to , grzeczne nie jest no ale cóż, ... jak widać ostatnio masz ciężkie dni jakoś to przeżyjemy

a nie może Jan pisać fonetycznie lub po śląsku ;)? - tam prawie nie ma ogonków, kreseczek, itp "Nie mąć" - jego "nie mac" - ale chyba "nie mać";),a fajnie by napisał " nie monc" (nie monć) - też trudno!;)

Użytkownik rycho65 edytował ten post 30 grudzień 2012 - 11:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to , grzeczne nie jest no ale cóż, ... jak widać ostatnio masz ciężkie dni jakoś to przeżyjemy ... byle trwało niezbyt długo :) a daleczegp nie (rocker'owi) w tym wypadku , .... napisałem powyżej pozdrawim jarek :)

nie bylo, sorry ale takie zdanie jak Twoje o rocker'ze jest maceniem w glowie bo 1/ ta narta ma bardzo delikatny rocker 2/ skad wiesz, ze ta narta zaburzy proces nauczania? przeciez te argumenty w dyskusji o rocker'ze na nie, pochodzily od osb, ktoe nigdy na takiej narcie nie jezdzily, nie uczyli sie na takowej , ale z gory wiedza lepiej!! 3/ co do latwosci - sprobuj np kogos uczyc na , np the Code czerwonej lub czarnej….. Tak wiec, Jarku, po prostu, to co napisales , to jak napasc na czarownice to jak powtarzanie legend, nie majacych pokrycia w rzeczywistosci

Użytkownik jan koval edytował ten post 30 grudzień 2012 - 14:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, Jarku, po prostu, to co napisales , to jak napasc na czarownice to jak powtarzanie legend, nie majacych pokrycia w rzeczywistosci

taaaa .... a do czego mu ten rocker ma sie przydać - do czego osobie uczącej się jest potrzebny rocker ? po za oczywiście , wyciągnięciem pieniędzy z kieszeni i bycia trendy swoje zdanie na temat rockera , mam ..... i nie jest ono oparte na hipotezach a na własnym doświadczeniu i żeby było jasne ..... anim zwolennik, anim przeciwnik tego novum uważam jedynie że, ze zdobyczy techniki trzeba korzystać z głową i wiedzieć, kiedy i z czego korzystać tych co niewiedzą , można spotkać na przysłowiowych Krupówkach .... tam więcej nart z rockerem niż na stokach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa .... a do czego mu ten rocker ma sie przydać - do czego osobie uczącej się jest potrzebny rocker ? po za oczywiście , wyciągnięciem pieniędzy z kieszeni i bycia trendy swoje zdanie na temat rockera , mam ..... i nie jest ono oparte na hipotezach a na własnym doświadczeniu i żeby było jasne ..... anim zwolennik, anim przeciwnik tego novum uważam jedynie że, ze zdobyczy techniki trzeba korzystać z głową i wiedzieć, kiedy i z czego korzystać tych co niewiedzą , można spotkać na przysłowiowych Krupówkach .... tam więcej nart z rockerem niż na stokach

Jarek - jestes milym czlowiekiem i cenie Twoje wywazone wpisy. Nigdy nie obrazasz nikogo (chocby nieswiadomie jak mi sie zdarza), ale, oczywiscie, masz tez swoje zdanie. Problemem moim jest to, ze , strzelam, 75% ludzi, ktorzy wypowiadali sie negatywnie nt rocker'a (cokkolwiek by to bylo) nawet na oczy tego cuda nie widziala!!! I dlatego tak zareagowalem na Twoj pierwszy wpis , bo mnie wkurza taka nagonka…. PS #1 jakie narty z jakimkolwiek rocker'em objezdziles? pytam powaznie PS #2 na szczescie w miejscach, gdzie jezdze, jest wiecej narta z dowolnego typu rocker'em niz "klasycznych"...

Użytkownik jan koval edytował ten post 30 grudzień 2012 - 15:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drugi cytat nie zaprzecza pierwszemu? To najlepszy przykład mącenia w głowach;)

... widzisz Ty jesteś zwolennikiem rockera .... zawsze i wszędzie ja uważam że, rocker się przydaje .... ale nie wszędzie i nie każdemu a już osobie początkującej, najmniej ot, różnica .... jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - na jakiej podstawie piszesz, ze nic z rocker'em?? akurat Volkl ma gradacje rockera i wiele modeli jest oferowanych z minimalnym rocker'em wiec nie mac w glowach Eclipse - bierz te RTM i koniec buty, oczywiscie, to inna sprawa

Jeszcze wczoraj przed przeczytaniem tego postu wybór padł na RTM 75IS i ta narty nabyłem w dobrym sklepie, czyli z montażem wiązań, i ich odpowiednim ustawieniu na maszynie do diagnostyki wiązań JETBOND firmy WALZHOLZ-HUBER. JARK - nie czytałeś uważnie mojego postu - buty mamy zakupione już wcześniej, podawałem flex i model. CO do rocekra - chyba nie ma nowych nart bez Rockera - można jedynie wybrać narty z minimalnym Tip Rockerem. RTM 75IS ma TIP ROCKER a modele wyższe czyli RTM 77, 80,84 mają pełny Rocker i nad tymi się nie zastanawiam nawet, chociaż w innych wątkach zaawansowani narciarze polecają narty z tej serii dopiero od modelu 77 wzwyż. Z55 - Jedno drugiego nie wyklucza, zaczęliśmy od intesywnych lekcji z instruktorem i tu nie było oszczędności. Krzychuszczecin - zgadzam się - wybór padł na model VIOLA BODEX - dlaczego nie RTM dla żony ???? Sorry nie wiem jak twoje doświadczenia z kobietami ale względy wizualne są równie istotne. JARK - czy rocker jest potrzebny na początku nauki - naprawdę nie wiem ale nowych nart bez rockera raczej nie kupię. Generalnie dokonująć zakupów, kupujemy rzeczy nowe więc nie będę na siłę szukał pozstałości z poprzednich lat licząc ze znajdzie się coś odpowiedniego dla mnie rozmiarowo. Jestem nowym klientem, chcę dokonać zakupu nowego sprzętu, więc wybieram towar z aktalnej oferty i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj przed przeczytaniem tego postu wybór padł na RTM 75IS i ta narty nabyłem w dobrym sklepie, czyli z montażem wiązań, i ich odpowiednim ustawieniu na maszynie do diagnostyki wiązań JETBOND firmy WALZHOLZ-HUBER. .

zrobiles doskonaly zakup i bedziesz zadowolony jedna uwaga RTM84 nie maja pelenego rocker'a - maja tip and tail rocker… pelny rocker to reverse camber Jarku - poslalem dod wyjasnienia na priv do mich ppytac dla Ciebie dorzuce jeszcze jedno - podaj , na podstawie czego mowisz, ze rocker jest "szkodliwy" dla osoby poczatkujacej ( sorry ze tak sie Ciebie uczepilem w tym temacie, ale nie lubie sloganow bez pokrycia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bruner79'][quote name='jan koval']jedna uwaga RTM84 nie maja pelenego rocker'a - maja tip and tail rocker… pelny rocker to reverse camber QUOTE] John co do rockera w rtm84: http://www.skionline...tm-84,5903.html Moze z code ci sie pomylilo ;)[/QUOTE] masz racje, w nazewnictwie. znowu kwestia slownictwa i znaczenia slow - masz racje, jest to full rocker, Eclipse mial racje.. dla mnie okreslenie full rocker, to takie mega reverse camber. gdy patrzysz na RTM 84 z boku, nie widac tego wydatnego full rocker, ale technicznie , masz racje, jest to full Sorry, Eclipse PS w sumie, obecnie to juz by trzeba rozrozniac - full low profile rocker, full medium rocker i full/full rocker = typowy reverse camber…..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widzisz Ty jesteś zwolennikiem rockera .... zawsze i wszędzie ja uważam że, rocker się przydaje .... ale nie wszędzie i nie każdemu a już osobie początkującej, najmniej ot, różnica .... jarek

Mylisz się, nie jestem zagorzałym zwolennikiem rockera a jedynie przeciwnikiem wrzucania nart z tym systemem do jednego wora. Czy nie można wypożyczyć, pojeździć a każdy forowicz z przyjemnością poczyta o wrażeniach z jazdy doświadczonego narciarza. Bardzo lubię rictory (mam już rózwne wzr.) szczególnie wiosną lub po świeżych opadach co nie znaczy że każda narta z rockerem mi odpowiada. darzę sympatią K2, ale np. topowy charger z rockerem mi wyjątkowo nie podpasował. Po jednym dniu rzuciłem je w kąt i cały świąteczny wyjazd jeździłem z wielkim bananem na blizzardach slr magnesium 167cm. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tarkcie naszej wymiany mysli na PW z Kubą (JK) , pisałem ale powtórzę .... ... rocker na początku drogi narciarskiej,nie tyle jest szkodliwy, co .... zbędny te rockerowe ułatwienia niczego nie dają adeptowi, co najwyżej , wyciągają kasę z portfela wszak każda nowość kosztuje Eclipse , prawdę napisał że, ciężko znaleźć obecnie narty, bez rockera tyle tylko że, to dotyczy nart z tego sezonu .... a przecież można nabyć narty z sezonu lub dwóch , wstecz i właśnie z racji tego że, wszyscy kupują z rockerem można nabyć sporo taniej bez tego , novum .... a że i tak (z rockerem czy bez) narty wytrzymają na stoku 3 -4 sezony to akurat mamy ten czas , by się nauczyć porządnie jeździć i wówczas; świadomie i bez dopytywań, kupić narty takie jakie nam odpowiadają .... ....i jeszcze jedno ( Ty mnie natknąłeś ) ..... czy ktoś, czytał gdzieś , cokolwiek złego o rockerze ? no właśnie - bo, niby kto ma o tym napisać (jeśli są takowe negatywy) producent o rockerze w nartach , innego producenta ? ... tester, który za chwile nie miałby czego testować ? ... magazyn ilustrowany , który za chwile nie dostałby niczego do opisania ? itd, itd. itd. .... dziś jest era rockera , bo to się sprzedaje bądźmy realistami i nie dajmy się zawładnąć marketingowi .... a może w tym wypadku , należałoby się poddać ? jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itd, itd. itd. .... dziś jest era rockera

I o tym dokladnie byla juz mowa na poczatku jednego z watkow o rockerze. Za 2 lata wymysla turbo rocker i dalej bedzie marketing. A za 5 lat powroca do olowkow i tez bedzie hit ;) A poza tym firmi volkl ufam i uwazam ze cokolwiek wprowadzi to i tak to bedzie dobre.

Użytkownik bruner79 edytował ten post 30 grudzień 2012 - 17:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tarkcie naszej wymiany mysli na PW z Kubą (JK) , pisałem ale powtórzę .... ... rocker na początku drogi narciarskiej,nie tyle jest szkodliwy, co .... zbędny te rockerowe ułatwienia niczego nie dają adeptowi, co najwyżej , wyciągają kasę z portfela wszak każda nowość kosztuje Eclipse , prawdę napisał że, ciężko znaleźć obecnie narty, bez rockera tyle tylko że, to dotyczy nart z tego sezonu .... a przecież można nabyć narty z sezonu lub dwóch , wstecz i właśnie z racji tego że, wszyscy kupują z rockerem można nabyć sporo taniej bez tego , novum .... a że i tak (z rockerem czy bez) narty wytrzymają na stoku 3 -4 sezony to akurat mamy ten czas , by się nauczyć porządnie jeździć i wówczas; świadomie i bez dopytywań, kupić narty takie jakie nam odpowiadają .... ....i jeszcze jedno ( Ty mnie natknąłeś ) ..... czy ktoś, czytał gdzieś , cokolwiek złego o rockerze ? no właśnie - bo, niby kto ma o tym napisać (jeśli są takowe negatywy) producent o rockerze w nartach , innego producenta ? ... tester, który za chwile nie miałby czego testować ? ... magazyn ilustrowany , który za chwile nie dostałby niczego do opisania ? itd, itd. itd. .... dziś jest era rockera , bo to się sprzedaje bądźmy realistami i nie dajmy się zawładnąć marketingowi .... a może w tym wypadku , należałoby się poddać ? jarek :)

jak zawsze, chyba wszystko zalezy od podejscia - najwazniejsze, zeby jezdzic i miec z tego fun...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak inni piszący tutaj uważam, że będziesz bardzo zadowolony. Ja też kupując nowe narty kierowałem się podobnymi do Ciebie kryteriami i wybrałem właśnie RTM 75IS 173 cm długie. Przejeździłem na nich kilkadziesiąt godzin i w każdych warunkach są bardzo dobre - szybkie i świetne w średnich i długich skrętach ( w szybkich i krótkich też niczego sobie).

To się cieszę ze jesteś zadowolony :) Moj sprzęt już spakowany i w Nowy Rok zamiast leczyć kaca, rozpocznę testy na stoku. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tarkcie naszej wymiany mysli na PW z Kubą (JK) , pisałem ale powtórzę .... ... rocker na początku drogi narciarskiej,nie tyle jest szkodliwy, co .... zbędny te rockerowe ułatwienia niczego nie dają adeptowi, co najwyżej , wyciągają kasę z portfela wszak każda nowość kosztuje Eclipse , prawdę napisał że, ciężko znaleźć obecnie narty, bez rockera tyle tylko że, to dotyczy nart z tego sezonu .... a przecież można nabyć narty z sezonu lub dwóch , wstecz i właśnie z racji tego że, wszyscy kupują z rockerem można nabyć sporo taniej bez tego , novum ....

Jarek, rocker stał się faktem, obowiązującym elementem konstrukcji nart, czy to nam się podoba czy nie. Może nie jest to rewolucja na miarę wprowadzenia narty taliowanej, ale i tak wymusi to na uczących i w konsekwencji uczniach korektę techniki jazdy. Pewne rzeczy będą kursantom przychodziły łatwiej. Niestety innowacja ta spowoduje też jeszcze większe uzależnienie się od konkretnego rodzaju konstrukcji nart. A czy to dobrze? Pamiętam jak kiedyś instruktorzy utrzymywali że narta taliowana której teraz tak bronimy, to sezonowa ciekawostka... Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...