Skocz do zawartości

Treningi na tykach w PL


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U Ptaka już jeździłem. Treningi dobrze przygotowane. Jest pomiar czasu, zwykle też przestawia trasę w czasie treningu. Są pewne elementy analizy video ale trochę mało szczegółowo. Jak jest dużo ludzi (Np. w ferie) to trening jest dłuższy, przestawianie trasy itd. Jak mało to zaczyna trochę olewać sprawę. Stok na długiej polanie jest niestety krótki i trochę za płaski. SL dla amatorów jest wystarczająco trudny ale na gigant to trochę za mało. Z Liderem jeszcze nie jeździłem. A Ty gdzie się wybierasz w styczniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szkół dostępnych dla każdego to jeździłem na Stożku w szkole SCT http://www.sct.slask...g/?i=page&id=21 Do giganta wykorzystywany jest pomiar czasu ośrodka w dolnej części. Trasa ogrodzona. SL zwykle w górnej części bez pomiaru czasu. Treningi są prowadzone porządnie, z uwagami przekazywanymi na bieżąco. Tyczki są przekładane w połowie treningu / po zniszczeniu trasy. Atmosfera super. Zaletę SCT jest że na ich trening można się zgłosić z marszu, kilka dni przed, a jak ktoś jest ze Śląska, to można tam dojechać bez nocowania. W cenie jest analiza foto/wideo. Zdjęcia (jeśli widoczność na to pozwalała) były udostępniane w sieci, ale analiza (która powinna być w trakcie przerwy) na 3 moje treningi tam - była tylko raz. Mi to bardzo nie odpowiada kiedy instruktorzy nie pilnują tego elementu. Druga rzecz jaka mi się tam nie podobała, to często na trasie pomiarowej giganta są organizowane zawody branżowe, i wówczas trening giganta jest przestawiany w inne miejsce albo odbywa się sl + wolna jazda. A dowiadujesz się o tym po przyjeździe ... Teraz zmieniam szkołę na Szafrańskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też bym się pisał na jakieś tyczki w PL :) Dawajcie tu informacje wszelkie kiedy i co jest organizowane, dzielmy się uwagami na temat poszczególnych szkół itd. Niech ten temat żyje, bo na forum trochę brakuje mi informacji dotyczących jazdy sportowej ! Osobiście mogę się wypowiedzieć na temat szkolenia SKI SPA. Byłem i wróciłem zadowolony, ale to chyba nie w tym temacie, bo oni organizują tylko szkolenia w Austrii ! W każdym razie polecam www.natyczki.pl (więcej napiszę w odpowiednim temacie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening miał się zacząć o 7.30 przyjechałem na 8.00 ale niestety nie działał wyciąg ( tyczki były rozstawione) Start treningu o 9.25, koszt to 25PLN. Stok dość fajny odgrodzony, GS długi. W trakcie treningu przestawiono tyczki, uczestniczyło kilka osób. Stok mimo opadów dość twardy, prawie bez dziur. Ogólne wrażenie pozytywne. Jedynym problemem to bardzo duża ilość ludzi i kolejka do kanapy ( ferie i późniejsze rozpoczęcie treningu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trasa jest ot tak dostępna dla wszystkich? SL czy GS? Są jakieś dodatkowe opłaty? Co to za ośrodek w Jaworkach?

Trasa jest dostepna dla wszystkich, ustawiany jest GS, opłaty to karnet +1zł za 1 przejazd, trasa odgrodzona. Jaworki są 6 km na wschód od Szczawnicy(Palenica). Link do stacji http://arenanarciars...ma/#prettyPhoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Też szukam treningów w Zieleńcu, z tym że interesuje mnie SL. Orientuje się ktoś czy jest szansa żeby coś znaleźć? Tamtejsze szkoły, które organizują chociażby kursy na PI muszą gdzieś przecież ustawiać te slalomy. Może byłaby opcja żeby w ten sposób się tam wkręcić?

gdyby był SL to tez bym z chęcią smignął...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...