Skocz do zawartości

Zjazd na jednej narcie-Jaworzyna


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj wjechać na orczyku albo talerzyku na jednej narcie ...... po takim czymś jazda na jednej nodze (ale tej drugiej !!!) to przyjemny odpoczynek ;)

pod Czantorią czy na Cienkowie probowałem skutecznie - Na julianach niestety mnie 'zabrakło'... musiałem na chwilę odpocząc dostawiając drugą nartę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuję po prostu ćwiczyć NW na jednej narcie:) ew. jest takie ćwiczenie że zakręcając w lewo zakręcasz na prawej narcie, a lewą kładziesz prostopadle w powietrzu nad prawą (tak by stopa lewa była nad prawą) Opcjonalnie - na płaskim próbuj jechać skręt cięty - żeby oduczyć się strachu od zmiany krawędzi na jednej narcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co daje ustawienie prostopadłe 'wolnej' narty? niezbyt to naturalne....

Kolano narty na krtórej jedziesz idzie automatycznie do wewnątrz (wstań i sprawdź Michał). Obracając narte górna wewnętrzna obracasz lekko biodra copowoduje ten ruch. Słyszałem, ze to ćwiczenie nie jest zalecane ostatnio. Uważam, je za bardzo dobre ćwiczenie równoważne i czucia narty i nie rozumiem tych głosów. Pozdrowienia serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolano narty na krtórej jedziesz idzie automatycznie do wewnątrz (wstań i sprawdź Michał). Obracając narte górna wewnętrzna obracasz lekko biodra copowoduje ten ruch. Słyszałem, ze to ćwiczenie nie jest zalecane ostatnio. Uważam, je za bardzo dobre ćwiczenie równoważne i czucia narty i nie rozumiem tych głosów. Pozdrowienia serdeczne

masz racje - powoduje przyjecie postawy 'układu'... ale moim zdaniem to nie jest naturalna pozycja - i co istotniejsze zaniknie po postawieniu wewnętrznej narty na swoim miejscu w czasie normalnej jazdy. Ale ćwiczenie równowagi - bardzo dobre.

Użytkownik mig12345 edytował ten post 08 styczeń 2013 - 10:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

masz racje - powoduje przyjecie postawy 'układu'... ale moim zdaniem to nie jest naturalna pozycja - i co istotniejsze zaniknie po postawieniu wewnętrznej narty na swoim miejscu w czasie normalnej jazdy. Ale ćwiczenie równowagi - bardzo dobre.

Jasne Michał ale pokazuje o co chodzi. Jest mozliwość zobaczenia na sobie o co chodzi i nśladowania tego ruchu w normlanej pozycji. Nikt rzecie ztak nie będzie jeździł - to tylko ćwiczenie. Najbardziej mnie bawią goście, którzy walą całe stoki pajacykami lub innymi wymysłami. Samo ćwiczenie bez zrozumienia nic nie daje. Ze zrozumieniem może byc wykonane raz czy dwa i wiadomo o co chodzi. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...