Skocz do zawartości

Jaka kurtke polecacie?


ski_kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra kurtka za 400PLN???
Nie ma takiej mozliwości, rozpadnie się po pierwszym deszczu!!!



Trochę się nie zgodzę z tą opinią. W ubiegłym roku kupiłem w Makro kurtkę (300 PLN) prawdopodobnie szyta tylko dla sieci bo nigdzie nie znalazłem firmy a kurtka "ochrzszczona" Summit 7 Jej parametry to 5 000 mm i 5 000 gr. Jakościowo super, funkcjonalnie jeszcze lepiej, wytrzymałościowo też jest ok, cały sezon jeździłem i często, przy tych największych mrozach, chodziłem na codzień i jest w stanie prawie takim jak zaraz po zakupie. Niestety nie widziałem tych kurtek w tegorocznej ofercie Makro, jeśli jednak je gdzieś znajdziesz to bierz w ciemno, bo warto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 483
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do tych kurtek to jestem pewien. To już któryś mój produkt tej firmy i musze przyznać, że z roku na rok mają lepsze rzeczy.
Kurtka Brugi z parametrami 20000/20000 kosztuje w makro niecałe 500zł, ale w Auchan nie patrzą jaki model tylko wystawiają wszystko po 289zł, a cześć nawet jest w promocji za 199zł - ja tak kupiłem 2 kurtki (20000/20000 i 10000/10000), za trzecią dałem 289 (8000/8000).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupilem sobie kurtke brugi z parametrami 10000 za 350 zl w kerfurze(nie wiem jak sie to pisze :P) niestety do auchana musialbym jechac na slask bo w kraku i w okolicach nie ma. Wydaje mi sie ze bede zadowolony bo z tego co widze to wszyscy chwala brugi
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj byłem w makro i widziałem fają kurteczkę AST parametry 20000/20000 kolorek niebieski za 401zł co o tym sądzicie czy lepiej zdecydować się na CAMPUSA Fenix z allegro za 399zł ??? http://allegro.pl/it...a_vaportex.html


Wziałbym AST - lepsze parametry. Poziom wykonania obu kurtek na pewno bardzo podobny, bajery też pewno takie same (ma campus podwójne mankiety?).

A co powiecie na to?
http://www.allegro.pl/item140980210_... lekcja_.html

Parametry dobre, ladnie wyglada... jest szansa ze to oryginalna kurtka?
Na stronie blizzarda znalazlem podobna...W jakims czeskim sklepie internetowym Promo jacket kosztuje w przeliczeniu ok 600zl.

http://www.blizzard-....skijacke-promo


Bardzo fajna kurtka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można powidzieć, że kurtki campusa to bubel skoro za 600zł mają parametry 10000, a Spyder przy takich parametrach kosztuje 1700zł...

Ja bym raczej zarzucił, że skoro Brugi i inne firmy tego typu potrafią robić kurtki za 300zł z dobrymi parametrami i wykonaniem to cała reszta firm zdziera kase... I kto się okazuje naiwny? Nie sądze, że ten materiał oddychający kosztuje więcej niż 10$ na kurtke u Brugi czy 20$ za gore-tex dla Spydera - przy takich ilościach... Moim zdaniem te ceny to jest głównie zasługa nazwy "Colmar", "Spyder" itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze kurtka na papierze ma 20 000 jak czesto Ci co kupują nie potrafia tego wykorzystac ?? Zeby kupowac kurteczke z membrana i to wykorzystac trzeba "zainwestować w odpowiednia bielizne i nastepna warstwe rowniez oddychająca. I tak sumujac przecietna cene koszulki termoaktywnej ok 70 (w marketach np outhorna) do 200 zl + jakis polarek wychodzi na to ze kurtka z membrana kosztuje mniej lub tyle samo co koszulka + cienki polarek :) Tu zgodze sie m.in z Igor4f - kurtka z goretexem za 300 zl jest moooocno podejrzana.

Fajne kurtki mozna kupic po sezonie - zreszta tak jak nartki. Ziemera kurteczke kupilem swego czasu za ok 200 zl (przeceniona z 700) w podobnej cenie byly kurteczki Columbii - w tej chwili sklep nazywa sie go-sport w geanie na obwodnicy Trojmiasta (wczesniej chyba Giacomelli Sport)

Pozdrawiam
Kudik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można powidzieć, że kurtki campusa to bubel skoro za 600zł mają parametry 10000, a Spyder przy takich parametrach kosztuje 1700zł.


Bo campus to jest bubel! Fakt dawno nie używałem produktów tej firmy ale znam setki negatywnych opini odnośnie sprzętu i ciuchów tej firmy. Może ostatnio jakość się poprawiła ale campus wręcz słynie z produkcji szmelcu dla masowego odbiorcy. A jeśli chodzi o ceny materiałów to pewnie tak właśnie kosztują ale to nie zmienia faktu że nie kupisz (w sklepie) kurtki klasy spydera za 300zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zgadzam w 100% z Tomkiem i dodam, że nie pracuję dla Brugi. Ubrania takich fim jak Colmar czy spyder mają dużo zawyżone ceny, płacisz głownie za markę. To swiadomy marketing tych firm, jak coś drogie to konsument myśli, że bardzo dobre. Nawet jest na to określenie w ekonomii, niestety nie pamiętam jakie (studia skończyłem już jakiś czas temu :D).
Descente czy Colmar to szpan, no bo przecież mam kurtkę "takiej" firmy. I nie piszę tego z zazdrością, sam bym nie kupił kurtki za 1700 zl bo i po co ??? Piszecie takie rzeczy a poźniej ludzie idą i kupują takie kurtki na raty, bo przecież to taka rewlecja. A to tylko kurtka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zachwalam kurtek z allegro za 400zł - bo to sa podróby i wogóle to inna sprawa. Kurtka Brugi czy AST z parametrami 20000/20000 kosztuje ok. 500zł - jedynie w marketach są tańsze, bo dla niech nie ma różnicy czy jest 20000/20000 czy 5000/5000 wszystko po 300zł wystawiaja, a niekiedy nawet (początek lispoada) wystawiają w promocji za 199zł. Ja mam kurtke AST od 3 lat i nie narzekam -> nie zrolecała się i nic na to nie wskazuje. Tyle, że ta kurtka nie ma żadnej membramy, choć nie spociłem się w niej nigdy i nie zmarzłem, ani przemokłem to zmieniam ją przy okazji zmiany całego sprzętu. Kupiłem kurtke Brugi 8000/8000 za 289zł (mój ojciec i brat kupili za 199zł kurtki AST 20000/20000 i 10000/10000) i jak zobaczysz takie kurtki na żywo to naprawde stwierdzisz, że są świetnie wykonane. Gwarantuje, że się nie rozlecą. Mają wszystko to co droższe kurtki: parametry^ (choć nie jest to żadne gore-tex to ich materiał napewno spełnia swoje zadanie), klejone szwy, i całą reszte standardowych bajerów (pas śniegowy, wentylacje pod pachami itp. z rzeczy których nie spotkałem w innych kurtach, są jeszcze podwójne mankiety, które można zachaczyć na palec i wejść z nimi w rekawiczki). Mam nadziej, że jakiś posiadacz nowej (nowej, bo w tym roku te kurtki się zmieniły w porównaniu do zeszłego: klejone szwy itd.) kurtki AST czy Brugi (słusznie to to samo) potwierdzi moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padły tu słowa krytyki pod adresem Campusa, otóż używam takiej kurtki już 6 albo 8 lat, jest tak stara że już nie pamiętam ile, kilka lat była na narty, a od dwóch lat chodzę w niej po górach bo na narty mam inną. Nigdy nie miałem z nią żadnych problemów choć kurtka ta była w momencie zakupu jedną z tańszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zgadzam w 100% z Tomkiem i dodam, że nie pracuję dla Brugi. Ubrania takich fim jak Colmar czy spyder mają dużo zawyżone ceny, płacisz głownie za markę. To swiadomy marketing tych firm, jak coś drogie to konsument myśli, że bardzo dobre. Nawet jest na to określenie w ekonomii, niestety nie pamiętam jakie (studia skończyłem już jakiś czas temu :D). Descente czy Colmar to szpan, no bo przecież mam kurtkę "takiej" firmy. I nie piszę tego z zazdrością, sam bym nie kupił kurtki za 1700 zl bo i po co ??? Piszecie takie rzeczy a poźniej ludzie idą i kupują takie kurtki na raty, bo przecież to taka rewlecja. A to tylko kurtka....

To określenie w ekonomii nosi nazwę "Paradoksu Veblena" (snob effect);) i rzeczywiście coś w tym jest. Zdaję sobie sprawę z tego, że te markowe (descente, colmar, spyder, phenix) są o wiele za drogie w stosunku do swoich parametrów i wartości użytkowej, ale popatrz na to z drugiej strony. Jaka inna firma oferuje Ci ubrania o takiej lub chociażby porównywalnej jakości tzw. odszycia, jakości materiału, klejonych szwów i wytrzymałości przez dobrych kilka sezonów. Zgadzam się, że można kupić kurtkę tańszą o porównywalnych parametrach ale to już nie będzie ta jakość i ten komfort. Z "trzeciej" strony przecież z jakiegoś powodu te kurtki kosztują minimum 1,5 tys. PLN, prawda? Owszem, płacę za napis na kurtce, ALE płacę też za spokój używania, trwałość i komfort jazdy. O tym też należy pamiętać. Z resztą w praktyce wygląda to zazwyczaj tak, że jak raz pojeździsz sobie w kurtce z tzw. górnej półki to potem nawet nie będziesz chciał popatrzeć w stronę campusa, czy brugi. I na koniec: nie wierzę w 20000/20000 za 400PLN. Oddychalność materiału w kurtkach narciarskich zawsze była droga i nic tu się nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli firma Marker potrafi zrobić kurtke z gore-tex 25000/25000 za 791zł lub Atomic 7000/7000 za 425zł to Brugi czy AST da rade zrobić kurtke o parametrach 20000/20000 za 400zł. Takie jest moje zdanie. Nie chce tu wychwalać tych kurtek pod niebiosy, lecz pisze, że taka kurtka to dobry zakup i producent napewno jest w stanie za ta cene zrobić kurtke z podanymi parametrami. Ale to jest tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem rok temu salewe za 700 zl. kurtka jest z podpinka bardzo cieplutka, oddychajaca, w kurtce nawet podczas jazdy sie nie poce, zrobiona jest Power-tex a kurtka jest z serii Ski Extreme. Nie pamietam nazwy modelu kurtki ale jest bardzo fajna. Naprawde moge polecic. Mam tez Alpinusa ta kurtka to bylo cos.. wytrzymala... ale niestety juz nie produkuja alpinuska. Co do rekawic to mam Rossi Chrono GTX Gore-Tex i nie jestem z nich zadowolony bo mam ciagle zmarzniete palce i mi zimno ogolnie w rece, a dalem za nie ponad 230 zl.... Pozdrawiam!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka inna firma oferuje Ci ubrania o takiej lub chociażby porównywalnej jakości tzw. odszycia, jakości materiału, klejonych szwów i wytrzymałości przez dobrych kilka sezonów. Zgadzam się, że można kupić kurtkę tańszą o porównywalnych parametrach ale to już nie będzie ta jakość i ten komfort. Z "trzeciej" strony przecież z jakiegoś powodu te kurtki kosztują minimum 1,5 tys. PLN, prawda? Owszem, płacę za napis na kurtce, ALE płacę też za spokój używania, trwałość i komfort jazdy. O tym też należy pamiętać. Z resztą w praktyce wygląda to zazwyczaj tak, że jak raz pojeździsz sobie w kurtce z tzw. górnej półki to potem nawet nie będziesz chciał popatrzeć w stronę campusa, czy brugi. ...ludzie podobnie myślą kupując mercedesa, przecież za jakość się płaci, a tu co mercedes pier...li się 5 razy częściej niż jakiś japoński odpowiednik (np lexus). Mercedes 400 000, lexus 250 000. Cena prawie dwa razy większa a jakość wcale nie idzie z ceną wręcz na odwrót. Podobnie moim zdaniem jest z kurtkami, moim zdaniem kurtka może kosztować 500 zł i być równie dobra jak odpowiednik za 1700. Tak naprawdę w cenie kurtki za 1700 zł, 1200 to marże poszczególnych pośredników wraz z producentem. A że jedne firmy zadowolą się rentownością na poziomie 20% a inne 200% to już inna bajka.... Coś o tym wiem, pracuję w banku i obsługuję takie firmy..... Ale twierdzę, że ja ktoś ma taką ochotę niech kupuje co chce - to indywidualna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak gorącej dyskusji i po doświadczeniu bliskiej mi osoby, doszłam do wniosku, że kupie kurtke Brugi.. Narazie nie będę wydawała więcej pieniędzy, bo nie widzę sensu, gdy jeżdże na narty raz w sezonie na tydzień czasu. Kurtka jest z materiału By-Tex, parametry nie 20tyś. a 3 tyś (mam nadzieje, że nie przemoknie itp..) klejone szwy, kieszonki, system recco.. hmm no nie wiem co jeszcze :rolleyes: aaa i jest w kolorze który bardzo był przeze mnie porządany - pomarańcz :D Koszt w makro 270zł.. Po wyjeździe stwierdze, czy dała rade..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...