Skocz do zawartości

Piłka do ćwiczenia równowagi ?


TomKur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zauważyłem ostatnio w programie "skipass" na jednej ze stacji sportowych ćwiczących na siłowni alpejczyków. Jednym z ćwiczeń było stanie na piłce przed lustrem, kucanie na niej na jednej nodze, itp. Domyślam się, że chodzi o ćwiczenie równowagi ?. Czy wiecie coś o tych piłkach, czy są to jakieś specjalne modele, jaka konkretnie piłka będzie dobra do takich ćwiczeń ?. Może ktoś z Was ćwiczy w ten sposób i wypowie się o skuteczności czy też przydatności tego rodzaju ćwiczeń, opisze jakie ćwiczenia stojąc na piłce można robić no i jaka piłka będzie ok do tych ćwiczeń ? Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci pewnie o taką piłkę: Piłki można kupić bez problemu na początek do ćwiczeń stabilizacyjnych najlepszy jest gumowy beret. Piłka to wyższa szkoła jazdy. Ćwiczenia na piłkach są podstawą przygotowania alpejczyków mają za zadanie poprawić równowagę i uzyskać tzw. czucie głębokie. Ja z piłkami zapoznałem się przy okazji rehabilitacji mojego kolana i stosuję tą formę przygotowania do sezonu do dziś. Bardzo polecam! Pozdrawiam! Szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że dasz radę na pełnej piłce zrobić przysiad na jednej nodze? Jak tak to mega, mega szacun. Ja ćwiczę na bosu (półpiłka) ale odwracam ją na brzuch, i staję na podstawie, nie tak jak facet na pierwszym filmie. W pozycji "zjazdowej" starając się utrzymać równowagę łapię rzucaną mi piłkę 3kg (rzucaną niekoniecznie prosto do rąk...). Fajne ćwiczenie, czuć jak pracują mięśnie by utrzymać równowagę, balans ciała kiedy skupiasz się na łapaniu piłki to już czysty odruch nad którym nie myślisz. Spróbuj. P.S. Bosu jest drogie (ok. 300zł), zwykła piłka to max 70zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu dopiero po 4 tygodniach rehabilitacji (większość na piłce) w ostatnich 3 dniach rzucałem sobie z innymi piłką do kosza (pozycja stojąca), teraz właśnie skończyłem 2 tygodniową "rehabilitację" i wiem że do wzmocnienia mięśni nie potrzeba prawie niczego (odpowiednia pozycja), jak potrzebujesz poprawić czucie spokojnie wystarczą berety. No i mniej miejsca zajmują ;) Tak naprawdę to trzeba mieć samozaparcie żeby ćwiczyć w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za podpowiedzi, ale nie o takie piłki mi chodzi. Te które widziałem były mniejsze, dość miękkie chyba (stopa wyraźnie w nich "tonęła"). Wielkość na oko piłki do piki ręcznej, gumowa. Stanie na jednej nodze proste,j i ugiętej, przysiad, w pozycji zjazdowej na jednej nodze. Wyglądało to fajnie i pewnie fajnie działa na wyrobienie równowagi i mięśni do niej potrzebnych. Kupię chyba zwykłą gumowa piłkę dla dzieci i spróbuje - zostaje tylko kwestia, czy wytrzyma obciążenie ?. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie: http://fitbay.pl/167...powietrzna.html są jeszcze takie: http://fitbay.pl/219...e-re-21148.html ? Ta wytrzymuje do 200kg: http://www.activmedi..._O_SIT-226.html A tu masz typową PIŁKĘ, a nie dysk: http://www.edusklep....astic_28cm.html - ale nie pisze jaki ma udźwig. Ogólnie to wpisz w google grafika "dyski sensomotoryczne" i spory wybór zobaczysz. O ile o to Ci chodziło.

Użytkownik HesSki edytował ten post 02 grudzień 2012 - 23:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przesłać jakieś linki do poprawnie wykonywanych ćwiczeń, bo najgorsze są te kaleczone.

Nie posiadam zadnych linkow.Plan cwiczen ulozylem na podstawie krotkich klipow,z ktorymi sie spotkalem na Youtube czy Fb.Glownie spoty z przygotowan profesjonalistow. P.S.Jestem przekonany,ze ja baaardzo kalecze te cwiczenia.Mimo to pomagaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...