Skocz do zawartości

czy ktoś był w Risoul-Vars


Fafikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś był w Risoul-Vars (Francja)? ukazala się ciekawa oferta na gruponie w okresie od 4 - 14 styczeń, ale właśnie "czy nie za ciekawa" proszę o opinie o stokach, trasach, nasłonecznieniu, warunkach pogodowych - temperatura i ogóle wrażenia za które będę wdzięczny pozdrawiam Fafikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz 999 zł + 50 euro za liczniki w okresie 5 - 14 styczeń 2013 r. z biura z Wrocławia Centrum Turystyki Zagranicznej ul. Szczytnicka. Wchodzi w to przejazd, skipas, ubezpeiczenie i apartament http://travel.groupo...kie-Risoul-Vars Jeździłem już we Francji w Pur Sur Arly, Valfrejus i jednej z 3 dolin (nie pamiętam nazwy) tak wiec warunki zakwaterowania w apartamencie typu "szuflandia" przerabiałem i jest dla mnie do zaakceptowania. W Pur Sur Arly też infrastruktura zatrzymała się na latach 80 - tych ale trasy ciekawe i było mało ludzi (ten sam okres).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tysiaka mozna jechac bez łaski Groupona ze snowevents.pl. Maja wyjazdy do Risoul w grudniu - dwa tygodnie przed swietami. Bylem z nimi rok temu w drugim tygodniu grudnia. Zalety tego osrodka to niskie ceny i dosc dobre trasy, duzo z nich po puchu. Minus to dlugosc podrozy i zakwaterowanie. Gdyby nie to, ze trafilem wyjazd do Francji za 350 zl plus dojazd jechalbym jeszcze raz ze snowevents. Ale ja nie boje sie spania w kiepskich warunkach - choc oczywiscie wole mieszkac lepiej niz gorzej. Wrazenia: podroz to katorga, wyjechalismy o 18 przyjechalismy o +-16 nastepnego dnia. Warto wziac ze soba karimate i przespac sie na podlodze autokaru. Mozna jechac wlasnym samochodem, wtedy cena minus 200 czy 300 pln. Pogoda - ja zalapalem sie na kiepska, ci, ktorzy przyjechali po nas chyba na dobra. Pierwszy dzien slonce i jeszcze malo sniegu. Nastepne dni/noce duze opady sniegu, sporo mgly. Ze dwa razy schodzilismy wczesniej ze stoku bo nie dalo sie jezdzic z powodu kiepskiej widocznosci/padajacego sniegu/wiatru. Z tego samego powodu nie bylo polaczenia z Wars przez wiekszosc czasu. To byl chyba po prostu pech, na YT mozna znalezc filmiki z grudnia z dobra pogoda. Sam osrodek fajny, sporo tras, wyciagi przecietnie dobre, podgrzewanych kanap chyba nie ma. Duze mozliwosci jazdy off-piste. Apartamenty smiesznie male, niewygodne. Wchodzisz i masz rodzaj ciemnego przedpokoju z lozkiem pietrowym po lewej i wejsciem do kibelka i wejsciem do lazienki po prawej. Dalej "pokoj dzienny" z kuchnia i jadalnia - spia tam dwie osoby. Schody na gore a tam wygodny i intymny pokoj dla 2 osob i drugi, mniejszy (pietrowe lozko) dla kolejnych dwoch. Lazienka na pietrze. Wyciagi bardzo blisko apartamentow. Kilka klubow muzycznych - osrodek jest oblegany przez mlodych ludzi. Sklepik albo dwa. Fajna cena na wina - 2-4 E :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pogoda w górach zmienna jest ale czy tam mgła w styczniu jest częstym zjawiskiem ? i jak jest z przygotowaniem stoków? Co do biura snowevents.pl to wyjazdy mają tylko w grudniu (chyba ze źle patrzę) a mi pasuje tylko styczeń. Jeżlei ktoś ma jakieś ciekawe propozycje na ten miesiąc dla 4-6 osób to chętnie skorzystam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dobra, byłem, zobaczyłem, pojeździłem. Warunki na trasach - codziennie przygotowane, nie ma się o co przyczepić. Śniegowo od 7 grudnia jak byliśmy na trasach lux, poza zależy gdzie ale sporo kamieni i łatwo trafić. Pod koniec tygodnia spadło 40cm świeżego - rewelka, chyba że ktoś kocha trasy to mniej. Pogoda - na 6 dni 4 z nich to słońce, jeden ze śniegiem a jeden pół na pół. Zależy co kto lubi, nie jestem fanem słońca tylko śniegu więc bardzo happy nie byłem ale myślę, że większości taki układ odpowiada. W weekend jeszcze dosypało kolejne 40-50 cm więc jak ktoś teraz jedzie to będzie miął super warunki. Co do wyciągów - ze względu na mały przedsezonowy ruch w tygodniu większość wyciągów w obu ośrodkach była nieczynna, trasy owszem przygotowywali ale trzeba by z buta walić, żeby zjechać. Czynne było około 25% wyciągów. Mi to specjalnie nie przeszkadzało bo jeździliśmy poza trasami ale parę miejscówek nam odpadło. Ciekawa sprawa z oceną zagrożenia lawinowego prognozowanego przez francuskie służby, opad był w piątek 07.12, około 40cm powiedzmy, później przez 5 dni lampa wiatr słaby a w górnych stacjach cały czas 4ka. W polskich warunkach byłaby ogłoszona max 3ka, zresztą nie było żadnych oznak na taki wysoki stopień, żadnych nowych lawinisk przez tydzień no i śniegu tez się sporo wytopiło. W każdym razie po kolejnym opadzie 40 cm z wiatrem nadal była 4ka... Dla mnie trochę dziwne ale może profilaktycznie taki stopień ogłaszają (chociaż tak chyba nie powinni robić). W każdym razie na freeride miejscówka zacna, jest gdzie pojeździć, trzeba rano wstać bo po 12 większość łatwo dostępnych miejsc jest zryta. No i jeszcze jedno, ponad połowa w tym ośrodku to snowboardziści, może nawet ponad 60%. pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tydzień później, tj. od 16 grudnia i rzeczywiście warunki śniegowe były rewelacyjne :D Tak na trasach, jak i poza nimi. Pogodowo lekki mróz i słońce 5 z 6 dni... Z tym zagrożeniem lawinowym, to też mi się wydaje, że Francuzi często asekurancko je zawyżają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...